אם אתה תוהה כיצד להפרות את העגבניות שלך באופן טבעי, ישנן מספר אפשרויות. בדרך כלל מדובר בצמחים יציבים שקל לגדל. עם זאת, הם אכן דורשים את המשקעים ואת כמות המים הנכונה. בנוסף, אתה יכול גם להכין את סוג הדשן הנכון לעגבניות בעצמך. אולם לשם כך עליך לדעת לא רק את צרכי הקרקע, אספקת מים ודשן לצמחי עגבניות, אלא גם לדעת מתי להתחיל לדשן עגבניות. כדי לסייע לך בכך, ריכזנו בפוסט זה כמה מידע וטיפים שימושיים.

עם מה ובאיזו תדירות להפרות עגבניות?

צמח עגבניות בשל עם עלים ירוקים ופירות טריים למראה

הדשן הטוב ביותר לצמחי עגבניות מכיל מקרו -חומרים תזונתיים כמו חנקן, זרחן ואשלגן, וכן מיקרו -חומרים חיוניים כמו מגנזיום, סידן, בורון ואבץ. עם זאת, עגבניות דורשות יחסים שונים של חומרים מזינים אלה במהלך כל מחזור גידול. לא משנה אם הצמחים גדלים מזרעים או ממשתילים, תזונת הקרקע היא נושא שגננים רבים צריכים להתמודד איתו. עם זאת, אם אתה חדש בגינה, דישון עגבניות כראוי יכול להיות משימה מרתיעה. עם זאת, לא ניתן להשתמש בדשן עגבניות נוזלי אחד המתאים ביותר לכל הגינות בכל עת של השנה. אם כן, גם גינון היה משב רוח. ראשית, הבה נבחן כמה עובדות ואפשרויות דשן. בעזרת זה נוכל לעזור לך לבחור את המתאים ביותר בהתאם לשלב הצמיחה של הצמח.

יסודות דישון צמחי עגבניות

דשן לעגבניות ירוק בשלב מוקדם של גידול

הצורך בדשן לגידולים כאלה תלוי בשלב הגידול. לכן חשוב לוודא שכל חומר מזין קיים בכל עת. עם זאת, יחס התזונה המוצע משתנה עם כל שלב של צמיחה. באופן כללי, שורשיו של צמח עגבניות אינם עמוקים יותר משישה עד שבעה סנטימטרים. זכור זאת בעת ערבוב דשן לאדמה. לדשנים מסחריים יש סדרה של מספרים כמו 10-8-10 שמייצגים בעצם חנקן-זרחן-אשלגן. המשמעות היא שהדשן מכיל 10% חנקן, 8% זרחן, 10% אשלגן, השאר חומר מילוי.

ערוגות גינה עם צמחי עגבניות דשן דשן עגבניות בעזרת תרופות ביתיות פשוטות

זרחן חשוב לצמיחת שורשים, עם אשלגן כדאי לדשן עגבניות במהלך הפריחה ובשלב הגידול העיקרי. חנקן מסייע לצמיחת העלים. לכן יסוד הזרחן הוא חיוני לצמיחה והתפתחות של שורשים ופירות. לכן הוא חומר מזין חשוב בשלבים המוקדמים ולאחר מכן שוב בשלבים האחרונים. חנקן דואג לעלווה, אך יותר מדי חנקן גורם לצמחים עבותים עם מעט או ללא פירות. אשלגן מסייע לצמח לצמוח במהירות ולייצר פרחים ופירות. זה גם חשוב מאוד בכל הנוגע לפוטוסינתזה וסובלנות למחלות מסוימות.

גנן תחביב דואג לצמחי עגבניות עם חומרים מזינים מדשן

זרעי עגבניות אינם דורשים שום חומרי הזנה נוספים כדי לנבוט מכיוון שהזרעים מכילים מספיק כמויות להפקת העלים האמיתיים הראשונים. אם אתה מתכנן לגדל צמחים מזרעים, מדריך זה כיצד לשתול זרעי עגבניות עשוי גם לעניין אותך בכדי לעזור לך להשיג את השלב הראשון נכון. לאחר שנבטלי שתילי העגבניות הם יגדלו מהר מאוד, עם פרץ ראשוני ממש לפני הפריחה הראשונה. ככלל אצבע, הם בדרך כלל נושאים פרי תוך ארבעה חודשים לאחר השתילה. אז אם אתה בשלב שבו השתילים שלך מוכנים להשתלה, או אם רכשת צמחים, מידע זה עשוי להועיל..

השתמש בקרקע דשן עגבניות

השתמש בקרקע קפה כדשן לעגבניות

גביעי הקפה המשמשים מכילים כ -2% חנקן, כשליש אחוז חומצה זרחתית וכמויות שונות של אשלג (בדרך כלל פחות מ -1%). מסיבה זו, טחינת הקפה שימושית במיוחד כדשן טבעי על צמחים שאוהבים קצת חומצה, כמו אוכמניות, ירוק עד, אזליאות, ורדים, קמליות, אבוקדו ועצי פרי רבים ועגבניות. אנו ממליצים לתת לגרעי הקפה להתייבש תחילה ולאחר מכן לפזר אותם קלות סביב הצמחים שלך כאלץ. עם זאת, הימנעו מפיזור הקפה בשכבה עבה מדי כשהאדמה רטובה, מכיוון שגושים של טחינת קפה נוטים להתעבש..

רעיונות לשימוש במוצרים טבעיים בגינה מדשנים עגבניות עם קפה

במהלך תקופה זו, עליך לעקוב בקפידה אחר הצמח אחר רמזים לגבי איזה דשן הוא זקוק לו. כמובן שהדרישות תלויות בגורמים רבים, כגון סוג העגבנייה, האדמה והתנאים הסביבתיים. אם תבצע את הצעדים הנכונים, תוכל להפרות עגבניות באמצעות תרופות ביתיות פשוטות. זכור כי הצמחים עמידים מאוד. אתה לא צריך להיות איש מקצוע כדי לעבור את השלב הזה. אבל לדעת בדיוק מה צריך לעשות יכול לעזור.

תה כדשן לעגבניות עם מתכון

הניחו לתה להתבשל בתוך פחית כדשן כדשן לעגבניות ושפכו אותו לאדמה

אתה יכול גם להשתמש בתמיסה חלשה של תה ירוק להשקות צמחים כל 4 שבועות. השתמש בשקית תה אחת ל -5 ליטר מים. מתכון פשוט זה שימש במשך אלפי שנים. נסה את זה בגינה שלך כדי לתת לצמחים שלך מנה מהירה וזולה של חומרים מזינים.

 • בדלי מערבבים 1/4 כוס מלח אפסום ו -2 כוסות אפר עץ.
 • מלאו את שאר הדלי בערך באמצע הדרך בגזרי עלים ירוקים גזורים או אפילו עשבים שוטים ששלפתם ישר מהאדמה.
 • ממלאים את הדלי עד אפס מקום במים ונותנים לתערובת להימשך שלושה ימים.
 • לאחר ההשריה מסננים את התה לקנקני חלב ריקים או לבקבוקים ישנים של 2 ליטר.
 • לפני השימוש יש לדלל 50% על ידי ערבוב של חצי מהמים עם חצי התה בתוך פחית.
 • השתמש בו כדי להשקות את צמחי העגבניות ישירות.
 • אם התוצאות שלך משביעות רצון, תראה הבדל תוך מספר ימים בלבד.

עגבניות מדשנות עם שמרים וסוכר

שיטות חלופיות לדישון עגבניות בשמרים וסוכר

בדרך כלל, האביב הוא הזמן האידיאלי לשימוש בדשנים הבאים. מגרה צמיחה זה הוא עוזר מצוין לשתילים, לא רק במהלך הקציר, אלא גם בעת השתלה למקום קבוע. עם זאת יש לציין כי שמרים שואבים כמות מסוימת של אשלגן מהאדמה. לכן, כדי להימנע ממחסור באשלגן בקרקע, מומלץ לערבב אפר עם שמרים בעת דישון עגבניות. המתכון המסורתי לדשן עשוי כדלקמן:

 • יש לדלל קילוגרם אחד של שמרים בחמישה ליטר מים, ואז לדלל את התמיסה שוב 1:10 במים לפני השימוש.
 • אם אתה משתמש בשמרים יבשים במקום הרגילים, אתה יכול להכין דשן על בסיס 10 גרם לכל 10 ליטר מים חמים בתוספת שתי כפות סוכר..
 • נותנים לתערובת לנוח כמה שעות ולאחר מכן מדללים אותה במים ביחס של 1: 5.
 • בדרך כלל, פתרון זה משמש להשקיית ערוגות, ירקות, עצי פרי ושיחי פירות יער.
 • בנוסף, על בסיס שמרים, אתה יכול להכין דייסה שיכולה לשפר את הצמיחה וההתפתחות של תפוחי אדמה ועגבניות..
 • לשם כך ממיסים 100 גרם שמרים וחצי כוס סוכר מגורען בשלושה ליטר מים.
 • לאחר מכן מכסים במגבת גבינה ונותנים לתערובת להימשך שבוע.

השתמשו בקליפת ביצים והפרו עגבניות

קומפוסט ועגבניות מדשן אפר משתמשים בקליפות ביצים

קליפות הביצים מכילות כ -1% חנקן, כחצי אחוז חומצה זרחנית, ואלמנטים קורט אחרים שהופכים אותם לדשן שימושי עבור תרופות ביתיות לעגבניות. סידן הוא גם חומר מזין מהצומח החיוני, הממלא תפקיד בסיסי בייצור וצמיחת תאים. רוב השורשים זקוקים לקצת סידן בקצות כדי לגדול ביעילות. צמיחת הצמחים מוציאה כמויות גדולות של סידן מהאדמה, וצריך לחדש את הסידן. לכן זוהי דרך אידיאלית למחזר את קליפות הביצים שלך. פשוט מרסקים אותם ומשתמשים במטחנת קפה בעזרתם את הקליפות. ואז לפזר אותם על אדמת הגינה שלך.

דשן עגבניות מסרפד

הגנן ממלא את הסל שלו בסרפד באמצעות כפפות

זבל סרפד נחשב להגנה קלה על צמחים ודשן אורגני בגינת תחביב המתנהלת באופן אקולוגי. הוא מוכן כבירה פעילה, נלחם בטפילים נפוצים בגינה כגון כנימות שתוקפות צמחים יקרי ערך כמו עגבניות. עם זאת, על מנת שהתרופה הטבעית הגמישה תפתח את מלוא האפקט שלה, חשוב להשתמש בה נכון. לכן, כדי לפתור בעיה כמו התפשטות כנימות בטווח הקצר, נראה כי זבל סרפד הוא תחליף יעיל במקרה שאין דשן מותסס זמין לשימוש. אם תעקוב אחר הוראות אלה, תוכל להתחיל להשתמש בו תוך יום.

חומרים ומרכיבים נדרשים

הכנת זבל עגבניות מהסרפד בדלי

 • 500 גרם עלי סרפד טריים
 • 5 ליטר מים (מי גשמים מסוננים באופן אידיאלי)
 • מיכל חסין אש (ללא מתכת)
 • סיר לחץ או קומקום
 • מסננת מטבח
 • כפית מטבח

במקום עשבי תיבול, אתה יכול להשתמש 75 עד 100 גרם של עלי סרפד מיובשים מבלי לוותר על האפקטיביות. ברגע שהחומרים והסרפד מוכנים, הייצור בפועל מתרחש תוך מספר דקות.

איך לעשות את זה

הכינו נוזל סרפד מצמחים שנקטפו והפרו עגבניות לעתים קרובות

 • ממלאים את המיכל החסין, הלא מתכתי, בעשבי תיבול טריים או מיובשים.
 • הניחו למים לרתוח בסיר הלחץ או בקומקום.
 • מערבבים עם כף העץ לזמן מה.
 • הניחו לחליטה לשבת מכוסה במשך 24 שעות.
 • לאחר מכן הניחו לתערובת עשבי התיבול המים לעבור במסננת המטבח.
 • במילוי מרסס ידני או פחית השקייה, ניתן להשתמש בחליפת הסרפד ללא דילול.
 • גנני תחביבים דמיוניים מאפשרים לשאריות עלים להתייבש להתפשט ככסכה בגינות נוי או ירק.