מעט מזיקים התפשטו במהירות כה רבה בגנים הגרמניים והאירופיים בשנים האחרונות כמו עש העץ. העשים הליליים האלה הם כל כך רעבים עד שהם הורסים דוכנים שלמים של עציצים. כיצד ניתן לשלוט בעשים באקסבוקס, עד כמה מועילות התרופות ואילו חלופות בוקס ישנן?

נלחם בעש העצים – מלכודות, קוטלי חרקים, תרופות ביתיות?

זחל הדברת עש קופסאות מונע התרבות

להגיד את זה מההתחלה: תרופה אידיאלית נגד עש קופסא קשה למצוא. קוטלי חרקים, עם השפעותיהם המזיקות רבות על הסביבה, אינם אופציה טובה. תרופות ביתיות, חרקים מועילים ומחזקי צמחים (למשל שמן נים, נמטודות או גיר אצות) שווים ניסיון, אך לא תמיד הם עוזרים בצורה מהימנה..

מלכודת עש הקופסה נשארת. היא שימושית במיוחד כ”מערכת התרעה מוקדמת “. כי השלב החשוב ביותר במאבק בעש הקופסה הוא ניטור קבוע של המצב. זה צריך להיעשות לפחות ממרץ עד אוקטובר על ידי בדיקה אם נתפסו עש עששת. ברגע שאתה מגלה שזה קרה, אתה יודע שביצי עש הבוקס יטילו בתוך 10 עד 14 הימים הקרובים. אתה צריך לפעול עכשיו!

עש קופסאות רעילים?

מחלות בוקס עש עש

עש קופסאות אינם רעילים – לא הזחלים ולא העשים. אולם הבעיה היא בתזונה של המזיקים: העגמנית עצמה, והיא מכילה אלקלואידים. אלה תרכובות אורגניות בעלות השפעות פרמקולוגיות בולטות והן עלולות להיות רעילות מאוד לבני אדם ובעלי חיים.

אך מכיוון שכנראה אינך רוצה להכניס את הזחלים לתפריט בעצמך, אינך צריך לדאוג לבריאותך. כי נגיעה, נגיעה ואיסוף עש העץ הקופסא אינה פוגעת בנו בני האדם. גננים זהירים במיוחד לובשים כפפות גינון בעת ​​לחימה במזיקים ו / או שוטפים ידיים בזהירות לאחר העבודה – הדבר מונע גם גירוי בעור מהשיער הדק..

הדבקה בעצי קופסה – ניתנת להודעה או לא?

הודע לשכנים שלך על התפשטות עש העצים

אין חובת דיווח אם מצאת את עש העץ בקופסה בגינתך, כי אין כמעט סכנה לבני אדם וליצורים חיים אחרים. בכל מקרה יש שני דברים שכדאי לך לעשות:

• הודע לשכנים שלך כך שהם – אם הם הבעלים של אחד מהם עֵץ תְאַשׁוּר יש בגינה – נקט באמצעי זהירות מתאימים.

• לעולם אל תזרקו ייחורים, עלים או עצי קופסה שלמים על הקומפוסט או בפח האשפה הירוק. כמויות קטנות בשקיות ניילון אטומות היטב שייכות לאשפה הביתית. אתה מוסר כמויות גדולות יותר במרכז המיחזור תוך אינדיקציה ברורה לכך שהפסולת הירוקה שלך שורצת עש העץ הספרים. רק אז ניתן לנקוט שם בפעולה מתאימה.

אילו חלופות יש לאגרוף?

מפעל בלומבוקס חלופי

אם אתה רוצה לקנות עץ קופסה לגינה שלך אך אתה מפחד מעש התיבות ומזיקים אחרים, תוכל להשתמש ב- Bloombux® כביכול תחליף בוקסוד להיות פתרון טוב. הוא תואם את האקסבוקס במראה, בצמיחה ובגמישות ואינו תובעני. בנוסף, יש לו יתרון למשוך חרקים יקרי ערך כגון דבורים עם פרחים שופעים וצבעוניים. עש קופסא ומזיקים אחרים אינם מהווים איום על Bloombux® המטופלים, ולכן העשים אפילו לא מטילים את ביציהם כאן.

אלטרנטיבה לאקסבוקס בעציץ, פריחה ירוקה עד

עם אלטרנטיבה באקסבוקס, כגון Bloombux®, אינך צריך לדאוג ממזיקים ומחלות באקסבוקס. ה- Bloombux® אינו עמיד רק לכל מחלות האקסבוקס, הוא גם קל לטיפול ועמיד. ניתן לשתול את Bloombux® תואם החיתוך כצמח מיכל, כבודד או כצמח גידור.

חלופות לצמחי עציצים עבור גינת עשבי תיבול