כדי לשמור על איזון הבריכה שלך ולהימנע מחנקות, תוכל להכין בעצמך דשן טבעי לצמחי בריכה. חבצלות מים וצמחי מים אחרים בגינה זקוקים לחומרים המזינים הנכונים לפריחת כל העונה. עם זאת, רכישת טבליות מדף או שקיות דשן לצמחי בריכה עשויות להיות יקרות למדי. זה נכון במיוחד אם יש לך הרבה צמחים בגינת המים שלך. עם זאת, זה יכול להיות די קל להכין זבל בעצמך מקומפוסט רגיל או זבל עוף או זבל פרה.

הפוך דשן לצמחי בריכה בעצמך – עצות מעשיות

בריכה מוקפת חצץ עם צמחי מים משגשגים באזור הגן

צמחים זקוקים לחומרים מזינים כדי לשרוד ולשגשג, ודשן הוא דרך אחת לספק להם זאת. דישון צמחים בבריכות הוא עניין קצת שונה מאשר הפריית צמחי גינה. זה דורש מוצרים ותהליכים שונים. לא תמיד יש צורך בהפריית צמחי בריכה בהתאם למצב הבריכה שלך. עם זאת, אם תחליט לעשות זאת, עליך לדעת כיצד ומתי להפרות צמחי מים. בנוסף, הנה כמה פרטים לגבי הוספת דשן לצמחי בריכה.

בריכה לא מסודרת בפארק עם פריחת אצות וגידול בלתי מבוקר של צמחי מים

אם אלמנט מימי כמו בריכה או אגם הוא חלק מהגינה שלכם, יתכן שאתם תוהים האם יש צורך להפרות את צמחי המים. זה תלוי בעיקר באיכות המים, כשם שהפריית גינת הירק שלכם תלויה באיכות האדמה שלכם. דשנים לצמחי בריכה מגיעים בצורות שונות, ממש כמו דשן אדמה. אלה כוללים דשן נוזלי, טבליות ומוצרים מפורסמים. דרך נוספת להפרות צמחים בבריכות היא שימוש בכלים להכנסת דשן לרצפת הבריכה.

אישה משקה את האדמה בסיר ברזל קטן

אם אתה תוהה איזה סוג של דשן הוא הקל ביותר לשימוש למתחילים, ייתכן שמדובר בטבליות הדשן שהוכנו במיוחד. אבל אל תחשוב אפילו לזרוק דשן אדמה רגיל למים. אתה יכול לפגוע קשות במערכת האקולוגית בבריכת הגן על ידי הזנת צמחי בריכה במוצרים המיועדים לאדמה.

הכינו בעצמכם דשנים אורגניים לצמחי בריכה ממוצרים טבעיים

במקום זאת, השתמש בדשן מיוחד לצמחי בריכה. גננים שרוצים להפרות צמחי בריכה עם מוצר מיוחד חייבים לפעול בזהירות לפי ההוראות שעל התווית. אחרת הצמחים יכולים למות.

השתמש בקומפוסט

הכינו קומפוסט משלכם משאריות מזון והשתמשו בו לייצור דשן לצמחי בריכה בעצמכם

כדי לגדל צמחים חזקים, בריאים וטובים יותר בגינת הבריכה שלך, חשוב להשתמש בדשן המכיל חנקן, זרחן ואשלגן. גננים יכולים להשתמש בשיטות דישון חלופיות בעת העציצים של צמחי המים.

הכינו בעצמכם דשן לצמחי בריכה ולצמחי מים בעציצים

מילוי העציץ בחלק אחד של אדמת גינה כבדה ו -2 כפות דשן קמח עצם, ואחריו שני חלקים של זבל מעובד היטב, מספק את כל החומרים המזינים שצמח כזה צריך במהלך עונת הגידול. לאחר שתשתלו את הצמח או קנה השורש בסיר, תוכלו להוסיף עוד אדמת גינה לקצה.

הוסף חומרים מזינים חשובים לצמחי מים כגון חנקן, זרחן ואשלגן באדמה באמצעות דשן. jpg

לאחר שהאדמה מהודקת היטב, מניחים מעליה אבנים כדי להחזיק אותה במקומה. עם התקדמות עונת הגידול, ניתן להוסיף תוספת נוזלית למים בבריכה אם הצמחים מראים סימנים של מחסור בברזל או באשלגן. תוספים נוזליים נועדו להוסיף ברזל ואשלגן נוספים לתמיכה בעלווה ופריחה של צמחי הבריכה. התוספת השבועית של 2 כפות נוזל ל -230 ליטר מספקת 3 % אשלג מסיס ו -0.10 % ברזל למים. לאחר מכן הצמחים יכולים לספוג חומרים מזינים אלה ישירות מהמים.

פריחת אצות מוגזמות בבריכה עקב הפרעה במערכת האקולוגית כתוצאה מהפרייה לא נכונה

עם זאת, אם לבריכה שלך יש עשבים שוטים או צמיחת אצות מוגזמת, הימנע מהוספת דשן נוסף למים. מכיוון שבמקום לדשן את צמחי הבריכה שלך, תאפשר לעשבייה לפרוח כך. אמנם ניתן להשתמש בזבל שאינו זרוח בבריכות משק גדולות, בבריכת שושן קטנה, בריכת קוי, או שימוש במערכת אקוופונית לגידול ירקות, אך קיים סיכון להוספת חיידקים מסוכנים כגון E. coli או סלמונלה למים..

הפוך את חבצלות המים לדשן בעצמך ודאג לצמחים

צור מיני גינה משלך במים מחבצלות מים והשתמש בסוגים אחרים של צמחים

שושן מים הוא תוספת יפה וריחנית לכל בריכה. אמנם שתילת חבצלות מים בבריכה היא די קלה, אך לדעת כיצד להפרות כראוי ולדאוג לצמח מימי זה תעזור לשמור עליו לשגשג. לאחר שהצמח הגיע אל פני המים, התחל לדשן כדי לעודד פרחים חזקים ובריאים. כדי להוציא את מירב הפריחה, עליך לדשן את חבצלות המים כל 10 ימים.

לדשן צמחי מים עם דשן טבעי במהלך עונת הגידול

כדאי להאכיל את חבצלות המים עד שהימים מתקצרים באוקטובר. תנו לצמחים לנוח בחורף והתחילו להפרות שוב באביב. אם תוסיף דשן משלך לצמחי בריכה, שגרה זו מבטיחה שיהיו לך חבצלות מים פורחות להפליא לאורך כל הקיץ.

הוראות כיצד להכין דשן לצמחי בריכה בעצמך

הכינו דשן משלכם לצמחי בריכה בגינה עם סידן לפריחה ושגשוג טובים יותר

 • ראשית, פשוט חותכים כמה מגבות נייר לרבעים.
 • לאחר מכן שימו במרכז כל נתח כף זבל רגיל מקומפוסט או זבל עוף.
 • מקפלים את כל ארבעת צדי הנייר לשניים ויוצרים חבילה בגודל של שקית תה טיפוסית. אין צורך באיטום.
 • כל שעליך לעשות הוא להפוך את השקית כדי למנוע את פתיחתה.
 • שים את כל השקיות בקופסת פלסטיק קטנה שצפה על פני המים.
 • לאחר מכן הכניסו זאת לבריכה בכדי להכניס את הדשן לאמבט האדמה השקוע בו נמצא כל צמח.

עוד טיפים ושלבים

צמחי בריכה מתחת למים גדלים מתחת לפני המים

השתמש במגבות נייר עבור שקיות אלה, מכיוון שהן מתפרקות מהר מאוד מתחת למים. זה טוב לסביבה, אבל זה גם אומר שאתה צריך לעבוד מהר כשאתה מכניס כל שקית. אם אינכם מכניסים אותם לתחתית הבריכה מספיק מהר, הנייר יכול להתמוסס ולשחרר את הדשן למים במקום לאדמה. הכנסת חומרים מזינים זו עלולה לגרום לאצות דמויי חוטים כמו עשבים שוטים או לאצות חד-תאיות שהופכות את המים לירוקים, מזינים ופורחים במרץ. הדרך הקלה ביותר להימנע מכך היא שימוש בכף גן.

צעיר מתחזק בריכה עם דשן לצמחי בריכה

 • הנח את הקצה עם הצד הקעור של הכף נגד הקיר הפנימי של האמבטיה ודחוף אותו כלפי מטה כדי ליצור כיס חלול בין האמבטיה לרצפה..
 • ביד השנייה, דחוף במהירות את שקית הדשן לתחתית החור. לאחר מכן משוך לאחור את הכף והחלק במהירות את האדמה לאחור על השקית תוך הסרת ידך.
 • בהתאם לגודל הצמח שאתה מדשן, תוכל תמיד להכניס כמה מהשקיות האלה עמוק להיקף כל גיגית..
 • הניחו את הדשן על הקצוות החיצוניים של הקרקע ולא ליד מרכז הצמח.
 • השורשים צריכים להגיע למזון, ולגרום להם להימתח ולצמוח לתפוס את כל חלקי הקרקע.
 • הפריית צמחי המים בדרך זו יכולה להעניק לבריכה שלך מראה טרופי שופע עם מעט מאוד מאמץ.