לשמור על ירקות בריאים גזע עלי סלרי תבלין

הסלרי הוא צמח תובעני למדי ולכן אידיאלי לכל גנני התחביב שרוצים להתמודד עם אתגר. הדרישה שהסלרי כל כך בררנית לגביה היא מזג האוויר וזה בדיוק גורם שאינך יכול לשלוט בו. אם יש לך את נטיעת סלרי אתה צריך לדעת שהצמח אוהב את זה מגניב. בגלל זה, היא הבחירה המושלמת אם אתה גר באזור עם קיץ קריר. הטמפרטורה המושלמת היא בין 21 ל 24 מעלות במהלך היום עד 15 בלילה. יחד עם זאת, זה לא אמור להיות קר מדי עבור הסלרי. אז זה יכול לעמוד בפני כפור, אבל צריך לקצור אותו לפני הטמפרטורות הקרות יותר.

שתילת סלרי – צמח מאתגר

צמחי סלרי ירקות שולחן עץ בצורת כוכב

אבל הדרישות לא מספיקות. עם זאת, יש לך לפחות השפעה אחת על האחרים. צמחי הסלרי זקוקים למים ולדשן באופן קבוע ויש להגן עליהם מפני מחלות ומזיקים. יתר על כן, הלבנת הצמח היא הכרחית אם אתה רוצה לקבל את הגבעול הלבן הטיפוסי בעל טעם מתון. עם זאת, אם אתה רוצה לגדל סלרי בגלל שורש הפקעת שלו, זה לא הכרחי.

לשתול ולטפל בסלרי

שורש סלרי ירקות מגוון אכילה בריאה

בהתאם לאקלים באזור שלך, ישנן שתי תקופות אפשריות לשתילת סלרי. אם יש לך חורף קר, אתה יכול לשתול את הסלרי לאחר הכפור האחרון באביב. עם חורף מתון, כל התקופה מהסתיו לאביב היא גרסה מתאימה. חשוב שטמפרטורת הרצפה תהיה מעל 12 מעלות. יש לזרוע את הזרעים בתוך הבית. לשם כך, בחר זמן של כ -10 שבועות לפני השתילה המתוכננת. שותלים את הסלרי במרחק של 15 עד 25 ס”מ זה מזה. בחר נקודה שטופת שמש בגינה לשם כך. כפי שכבר צוין, יש צורך בהשקיה ודישון סדירים. כמו כן, עדיף להשתמש בדשן נוזלי.

עטפו את הסלרי בעיתון לאקונומיקה

עצות לטיפול בגינה צמחי סלרי עיתון הלבנה

את גבעולי צמחי הסלרי יש לקשור יחד בראש שלושה עד ארבעה שבועות לפני הקציר. אם אתה רוצה להלבין את הסלרי, ישנן מספר דרכים לעשות זאת. אתה יכול להקיף את הגבעולים באדמה ולכסות אותם בעזרתו, או להשתמש בחפצים ביתיים כגון עיתון מגולגל, צינורות, קופסאות שימורים או מיכלי חלב. אבל אל תכסה את העלים! ההלבנה נותנת לסלרי טעם מתון יותר. אם אתה מעדיף שזה יהיה חריף יותר, אתה יכול לדלג על ההלבנה. במקרה זה, כמות החומרים המזינים בצמח תגדל גם היא.

נטיעת סלרי – הקציר

ירקות גזע צלחת צמחי סלרי

להבשיל לוקח בין 90 ל -120 ימים. את גבעולי צמחי הסלרי אפשר לקצור בנפרד או להסיר את הצמח כולו. במקרה שאתה רוצה לקצור את השורשים, המתן עד שהם מקבלים קוטר של כ -5 ס”מ.

סלרי הוא ירק פופולרי

ירקות צמחי סלרי גבעול טעם עדין

סלט ירקות בריא עם סלרי 

סלט סלרי רעיון ירקות מטפחים טיפים לגינה

מרק שמנת עשוי סלרי ופרסינה

מרק סלרי כפית שמנת כף שמנת להכין