קציר fenchen bulbe סיר חרס ירוק

ושוב נרצה להכיר לכם ירק שאוהב את התקופות הקרירות בשנה, כלומר החורף המתון והאביב הקריר, כך שתוכלו לאכול בקלות בתקופה זו שומר צמח פחית. זהו השומר הפריך, הידוע בטעמו החזק. זהו רב שנתי שאסור להחמיץ בשום גינה. ברגע שהפרחים מופיעים, המשמעות היא שהגידול נעצר. עם זאת, חרקים שימושיים נמשכים במהלך תקופת הפריחה.

שומר נטיעה – זן פינוקיו

צמחי שומר גן ירק גבעול לבן

אולי הזן הידוע ביותר לשתילת שומר הוא פינוקיו. לסוג זה של שומר יש נורה לבנה הדומה לארטישוק. וזה בדיוק מה שנצרך בנוסף לגבעולים. לעומת זאת, לפנצ’ן הנפוץ אין נורה. במקום זאת, הוא מאופיין בגבעולים אכילים ובירוקים. הוא גדל בעיקר בזכות זרעיו. הירוק משמש לעתים קרובות גם כתבלין, מכיוון שטעמו קרוב מאוד לאניס.

לשתול, לטפל ולקצור שומר

טיפים לגינה של אדמת שומר אדמת גן ירק

הזמן הטוב ביותר לזרוע שומר הוא בקיץ. זה ייתן לך את הצמחים הבוגרים הראשונים בסתיו. האביב מתאים גם לזריעה. עם זאת, לאחר מכן עליך לזרוע את השומר בחדר חודש וחצי עד חודשיים לפני הכפור האחרון. לאחר מכן תוכל לשתול את השומר בגינה ברגע שכבר אין סכנת כפור.

פרחי השומר צהובים

פריחה צמחי שומר צהובים ירקות גן

אם בחרתם לשתול קצח בסוף הקיץ, זרעו את הזרעים בעומק של כ -6 מ”מ באדמה, מה שאמור להימנע ממי אחורה ולהיות עשיר בחומרים מזינים. השאירו מרווח של 2.5 ס”מ. ברגע שהשתילים מופיעים, הגיע הזמן לדלל. השאירו מרחק של 25 ס”מ. שמור על אדמה לחה עם השקיה סדירה. כמו כל שאר הירקות, חשוב גם להסיר את העשבים. לטיפוח יש יתרון בכך שהעשבים מופרעים כשהם גדלים. יתר על כן, הרצפה נשמרת קרירה בדרך זו. מאלץ חשוב במיוחד לאחר היווצרות הנורות. זה מלבין את הצמח ונותן לו את צבעו הלבן האופייני.

זרעי השומר

זרעי שומר צמחי תבלין צנצנת מייסון טיפים לגינה

לאחר שתילת השומר, הצמח צריך בין 60 ל -100 ימים להתבגר. לא צריך לקחת בחשבון שום דבר מיוחד בעת הקציר. כל שעליך לעשות הוא לשלוף את כל הצמח מהאדמה לאחר שהגיע לגודל המלא שלו.

ירוק השומר

צמחי שומר ירוקים סלט עלי תבלין

צמח שומר צעיר

שורש שורש אדמת רצפת עץ קציר צמח צעיר

השומר בריא כמו כל ירק אחר 

שומר חתוך חסה עץ מזון בריא