תזונה בריאה צנוניות ויטמינים סלטים טיפול בגינה

היתרון של צנון הוא שהם גדלים במהירות ולא קשה לטפל בהם. בגלל זה, הם גם בחירה מצוינת אם אתה רוצה ללמד את הילדים שלך איך לעשות גינה. הם גם טעימים מאוד בסלטים, מבושלים וגולמיים כאחד. היום נרצה להסביר לך בכמה שלבים כיצד להשתמש ב- נטיעת צנון, צריך לטפח ולקצור כדי ליהנות מהצלחה.

צנון צמח בעל צורה מוארכת

צנוניות מוארכות צמחי ירקות זר ורוד לבן

צנוניות מגיעות בצבעים שונים ואפילו בדוגמאות. אז הם יכולים להיות ורודים, לבנים, אדומים, ורודים, שחורים או צהובים ואפילו בעלי דפוס פסים. והם גם שונים בצורתם ובגודלם. מלבד הגרסאות הקטנות והעגולות המוכרות, ישנן גם צורות מוארכות הדומות לגזר. כמה זנים יכולים גם לגדול מאוד. זה כולל את הצנון היפני, אך גם את הדייקון, שגם הוא בעל צורה מוארכת. בגלל הטעם הטעים שלהם, כדאי גם לחכות עוד קצת עד לקצירם. זה נעשה בדרך כלל חמישה חודשים לאחר שתילת הצנון.

נטיעת צנון – באיזו שעה?

צנונים צבעוניים צמחים צהוב סגול צהוב רעיון

אתה יכול לשתול צנון גם באביב וגם בסתיו. באביב זה קורה כשבועיים -שלושה לפני הכפור הצפוי האחרון. בסוף הקיץ, לעומת זאת, הזמן הטוב ביותר לזריעה הוא ארבעה עד שישה שבועות לפני הכפור הראשון בסתיו. זה חל על הצנוניות הנפוצות. ניתן לגדל אותם באזורים עם אקלים מתון יותר, אפילו בחורף. הדייקון בתורו צריך לזרוע לפחות חודשיים לפני הכפור הראשון.

הטיפול והשתילה של צנוניות

שתיל צנון צמחי גן אדמה תזונה בריאה

בעת בחירת מיקום לשתילת צנוניות, עליך לבחור מקום שטוף שמש. זה מה שהצנוניות הכי אוהבות. במידת הצורך, ניתן לבחור גם מקום בלוח העצב. כך או כך, חשוב שהאדמה תהיה רופפת וכי ימנעו מים אחוריים. יתר על כן, עליך להסיר את כל האבנים וגלישי האדמה בעת הכנת כדור הארץ, כדי לא רק לעכב את צמיחת השורשים. בהתאם לסוג הצנון, כדאי להשאיר מרווח של כ -2.5 ס”מ או יותר בין הצמחים. ניתן גם ליצור את החלל לאחר הנביטה על ידי דילול. אל תשכח מהשקיה מספקת לאורך כל הגידול מבלי להגזים בכך והסר את העשבים באופן קבוע. גרגרי שורש וחיפושיות עלולים לגרום לבעיות לאחר שתילת צנון. אבל זה קורה רק במקרים נדירים.

נטיעת צנון – הקציר הראוי

קציר גינה אביב סתיו צנון צמחים אדמה

כעת, לאחר שסיימת לשתול ולדאוג לצנון, מגיע החלק הטוב ביותר וזה הקציר. הדבר המעניין בצנון הוא שטעמם תלוי במועד הקציר שלהם. ככל שתקצרו את הצנון מוקדם יותר, כך טעמם מתון יותר. אתה לא צריך לחכות יותר מדי זמן או שאתה מסתכן שהצנוניות יהיו קשות מאוד. כדי לקצור, פשוט משוך את הצנוניות מהאדמה. עם זאת, עבור זנים שגדלים, סביר להניח שתצטרך לחפור כדי להוציא אותם מהאדמה.

צנון שחור

טיפים לגינון צנון שחור קציר מאפייני צמחים

צנון יפני גדול

מגוון צנון טיפים לגינת ירק לבנה גדולה

 צנון דייקון בעל צורה מוארכת

daikon צמחי צנון יפניים בצורת לבן ארוך

 צנוניות אופייניות בצבע ורוד עם צורה עגולה

צנון עגול צמחי גן ירקות טיפים טיפול

 נטיעת צנון בדוגמת פסים

צנון צמח פסים דפוס רעיון לגינה