מחסום קנה שורש לדשא נוי במבוק-מחסום שורש-בית-גינה-דשא

צמחים רבים יוצרים רצים המתפשטים באדמה וללא אמצעי זהירות מתאימים יכולים אפילו לכבוש את גינת השכנים. צמחי במבוק, כמה עשבי נוי, פטל ואוכמניות הם בין הצמחים הגדלים במהירות וזקוקים לאמצעים בזמן. אחד מחסום קנה שורש לבמבוק וצמחים אחרים היוצרים רצים מגבילים את צמיחת קני השורש לאזור מסוים. במאמר אנו מודיעים על נחיצותו ויתרונותיו של מחסום קנה השורש, נותנים טיפים מועילים להנחה ומציגים כמה רעיונות טובים לעיצוב גינות..

מהו מחסום קנה שורש עבור במבוק וצמחים גדלים?

מחסום קנה שורש לבמבו pe-hd-נייר-שבבי עץ-ירוק-עלים-גינה

מחסום קנה השורש הוא יריעה מפלסטיק מוקשה העשוי מפוליאתילן בצפיפות גבוהה, המכונה עדיין PE-HD או HDPE. הוא נפוץ כאשר שותלים מינים גדולים של במבוק ולפעמים הוא מכונה מחסום במבוק. מחסום קנה השורש נקנה בצורה של גליל ברוחבים שונים, המותקן בצורה מסוימת.

מדוע כדאי להניח מחסום קנה שורש לבמבוק??

מחסום קנה שורש לשיחי במבוק-גדר גן-עיצוב גינה

הבמבוק הם צמחים יפים המשמשים לעתים קרובות כמסכי פרטיות בגינה. מכיוון שהרצים או קני השורש התת -קרקעיים שלהם מתפשטים מהר מאוד, בהחלט כדאי להניח מחסום קנה שורש באדמה. למדד כזה יש חשיבות מרכזית למיני במבוק גדולים יותר, כמו אלה מהסוג Phyllostachys. בעלי גינות רבים ממעיטים בערכו של קני השורש שלהם ומתמודדים עם נזקים משמעותיים לאורך זמן. הנחת מחסום במבוק חיונית מול בניינים, בריכות או שטחים מרוצפים כגון טרסות. ללא פעולה בזמן, קני השורש החזקים יכולים אפילו להרים אבני ריצוף ולוחות ריצוף.

התקן מחסום במבוק

מחסום קנה שורש לבמבוק בקוטר קטן-מוכנס עמוק

כדי לשמור על הבמבוק, כדאי קודם כל לקנות מחסום קנה שורש ולברר כיצד בדיוק להניח אותו. צפיפותו של סרט הפלסטיק צריכה להיות בעובי של 2 מילימטרים לפחות על מנת שתוכל לעמוד בשורשי צמח הבמבוק. במקרה הטוב, עליך להשאיר את העבודה לאיש מקצוע. עם זאת, אם אתה רוצה להתקין את מחסום קנה השורש למבוק בעצמך, אז נסכם עבורך את השלבים העיקריים.

הוראות התקנה למכשול קנה השורש לבמבוק

התקן מחסום קנה שורש עבור במבוק-הרכבה-הוראות-צעדים-חומר

על מנת לקבוע את הגבול המדויק של מחסום קנה השורש, עליך ליידע את עצמך לגבי גודל הבמבוק הגדל במלואו. זה בדרך כלל תלוי בסוג הצמח. לאחר שקבעת את המיקום, יש לחפור תעלה בעומק של כשני עד שלושה מטרים. חותכים את הניילון המיוחד כך שיתאים לתעלה. לאחר מכן נקדח חורים להברגת מסילת ההידוק בקרום האיטום, הנח את מחסום הבמבוק בתעלה ופרק את מסילת ההידוק. לבסוף, לשתול את הבמבוק באדמה עשירה בחומוס ולקשט את קצה האזור כרצונך. אפשר 5 עד 10 סנטימטרים ממכשול קנה השורש במבוק בולט מעל פני הקרקע כדי להבחין בקני שורש המנסים לצאת מהמחסום.

חומר למחסום קנה השורש

קנה שורש-מנעול-במבוק-hdpe-מוקשה-פלסטיק-רדיד-הידוק-מסילה

מחסום קנה השורש הימני לבמבוק עשוי אך ורק מנייר כסף PE-HD ואין לבלבל אותו עם ספינות בריכה, מחסומי שורש או נייר הגנה מפני שורשים. למרות שגרסאות אלה מהוות החלטה מתאימה לצמחים רבים היוצרים רצים, הן אינן מתאימות לקני שורש הבמבוק וניתנות לפריצה בקלות על ידן.

התקן מחדש מחסום קנה שורש עבור במבוק ועצים עצים היוצרים רצים

קנה שורש-מחסום-במבוק-שיפוץ-חפירה-יצירה

האם שתלת את הבמבוק שלך מתוך בורות ללא מחסום קנה השורש הנדרש? או שעברת דירה לבית עם במבוק ורצים שכבר נטועים? במקרה זה, אתה יכול לנקוט כמה אמצעים הבאים ולהוסיף את מחסום קנה השורש עבור במבוק ואחרים. ראשית קבל את סרט הפלסטיק HDPE וצור תעלה בעומק 60 ס”מ לפחות שאינה צרה מדי סביב הצמח הגדל. לאחר מכן מצא את קני השורש וחתך או, אם אפשר, חפר אותם כך שרק אלה יישארו בתוך התעלה. לבסוף, מחסום קנה השורש משמש לצמחי במבוק או לגדילה ומחובר בעזרת מסילת ההידוק. אל תשכח לעקוב כל הזמן אחר צמחי הבמבוק ולהסיר כל קני שורש שהתפשטו מעל הקרקע ומחוץ למחסום.

חלופות למחסום קנה שורש

קנה שורש-מחסום-אלטרנטיבי-מרגמה-דליים-ללא שימוש בחפירת אדמה

כחלופה למחסומי קנה שורש, ניתן להשתמש במחסומי שורש או בניירות הגנה מפני שורשים, אך רק אם מדובר במבוק בינוני או דשא נוי. וריאציה נוספת תהיה להשתמש בדלי מרגמה כשהחלק התחתון חתוך ולהכניס אותו לתעלה. רעיון זה ישמור על רוב השיחים, אך הוא יהיה קטן מדי לעצים וכמה צמחי במבוק.

צמחים מגודלים הזקוקים למחסום שורשים

מחסום קנה שורש-נוי-דשא-גבול-גן-עיצוב-צמחים

כמה עצים ושיחים מספקים דוגמאות לצמחים הגדלים במהירות וגדלים מתחת לאדמה. חלקן פטל, אשחר הים, עץ החומץ היפה, נענע וכמה עשבי נוי. ברוב המקרים, סרטי מגן דקים יותר במקום מחסום קנה שורש עוזרים, שכן שורשי צמחים אלה אינם חזקים כמו קני השורש של הבמבוק..