גן בינואר מה לעשות-שלג-קור-חורף-ימים

ימי ינואר קצרים, השמיים מעוננים, הגינון נמצא במצב שינה עמוק, אפשר לומר שאין עבודה ב גן בינואר. אבל זה לא לגמרי נכון. ובכן, אי אפשר להשוות את הזמן הזה לאביב ולקיץ, עכשיו מזג האוויר הקר והימים הקצרים קובעים קצב עבודה אחר בגינה. עכשיו זה הזמן לשקול מה אפשר לשתול, מה יגדל והיכן לגדל הכי טוב. אבל עכשיו זה לא רק עניין של חשיבה, גם במקרים בודדים צריך לפעול!

גן בינואר – גן הפרחים

גינה-ינואר-שמש-אוהבת-צמחי בית-לימון

מחוץ לבית בגן הפרחים אין הרבה מה לעשות בינואר. עם זאת, מומלץ להיזהר מעצים ושיחים שעלולים להיפגע מרוח ושלג. אבל המשימה החשובה ביותר שלך כעת היא זו טיפול בצמחים פנימיים חובבי אור. אתה צריך מקום מתאים בבית שלך ויש להשקות ולרסס לעתים קרובות. אם החדר שלך חם מדי, עליך לנקות באופן קבוע את האבק מעלים של הצמחים הפנימיים שלך. בדוק אותם באופן קבוע והשקה רק בעת הצורך!

גן בינואר – מה לעשות גינת ירק?

גינה בחממה מכוסה שלג בינואר

בגן הירק אין הרבה מה לעשות עכשיו, כל שעליכם לעשות הוא לדאוג לחיתוכים. עם זאת, גנן התחביב ואנשי המקצוע יודעים זאת היטב, בתחילת ינואר יש לזרוע את זרעי הפלפלים והעגבניות כשאתה מגדל את הירקות האלה בחממות. לא ייקח הרבה זמן עד שהירק המוקדם הממוצע יישתל, אז אתה צריך שתילים וזרעים שכבר גדלים. בסוף החודש ניתן לשתול את הזנים המוקדמים של כרוב וכרובית.

גינה-ינואר-עבודה-סלטים-מכוסים-מוגנים מפני קור

של ה בוסתן בינואר מציע כמה הזדמנויות להיות פעיל בחוץ למרות הקור. זרדים וענפים מתים ניתנים לחיתוך בשלג או באדמה קפואה. לגרד את הקליפה הישנה הסדוקה מהעצים אם לא עשית זאת מוקדם יותר. קל לראות את קני הזחלים בצמרות העצים חסרות העלים. זוהי הזדמנות טובה להסרתם האפקטיבית. בינואר אתה עדיין יכול לבדוק את כלי העבודה שלך, בקרוב הם יהיו בשימוש מלא.

גינה בינואר ירק-פירות-גינת נוי

גינה-ינואר-שלג מכוסה-עצים-קישוטים