נבט בריסל מטבח קערת סכין עץ

עם נבטי בריסל, הדעות נוצרות באופן עקרוני משני ההפכים. או שאתה אוהב אותו או שאתה לא אוהב אותו. אין גרסה בינונית. במקרה שאתה חובב נבט בריסל, אתה בהחלט צריך לשקול לשתול את הירק הזה בגינה שלך כדי להוסיף מגוון לא רק לו, אלא גם למנות. גובהם של צמחי הנבטים בריסל, וליתר דיוק הגבעולים שלהם, נע בין 60 ל -90 ס”מ. כאן גם נוצרים הפירות, המעוצבים כראשי חסה.

נבטי בריסל שותלים ירקות טריים על השולחן לנצח

סלט נבטי בריסל קערה ירוקה טיפים לטיפוח מפה גינה

נבטי בריסל הם אחד מאותם זנים שניתן לשתול בעונות הקרירות יותר. בנוסף, טעמם אפילו משתפר כאשר הצמחים עוברים כפור. אתה לא צריך לדאוג אם אתה מסתדר עם זה לשתול נבטי בריסל עיכב משהו. כי אפילו מתחת לשמיכה של שלג ובאזורים עם חורף מתון יותר הצמחים מסתדרים היטב. מצד שני, החום בקיץ לא טוב להם.

לשתול ולנצל נבטי בריסל

נבטי בריסל צמחי גזע ראש עצות לגינה של חסה

הזמן הטוב ביותר לשתול נבטי בריסל בגינה שלך תלוי בעצם באזור האקלים שבו אתה גר. אז אתה יכול לשתול את נבטי בריסל כבר באביב, אבל רק אם הקיץ די קריר בשבילך. אם גם החורף קר מאוד, הזריעה הבאה אפשרית באמצע הקיץ. אם החורף באזורכם מתון, תוכלו לחכות עד סוף הקיץ או הסתיו.

כאשר בוחרים את המקום בגינה, כדאי לבחור אזור בו לא שתלתם כל סוג אחר של ראשי חסה או כרוב בשנתיים האחרונות. הרצפה צריכה גם להבטיח ניקוז מים טוב ולהיות באור שמש ישיר. כעת תוכל לזרוע זרעים או לשתול צמחי נבט בריסל צעירים, לפיהם עליך לשים לב לדברים הבאים בעת בחירת הראשון:

ראשי נבטים על גזע צמח

טיפים לגינה נבטים בריסל צמחים מגוון ירקות

הזרעים נזרעים בין 90 ל -100 ימים לפני הכפור הצפוי הראשון. הזרעים חייבים להיות נטועים בעומק של 6 עד 12 מילימטרים באדמה. לאחר מכן, בעת הדילול, השאירו מרווח של 45 עד 60 ס”מ בין כל צמח נבט בריסל. אם אתם שותלים נבטי בריסל באמצעות שתילים, כדאי לשמור גם על מרחק זה. כעת הצמחים או הזרעים זקוקים למים רגילים. אך היזהר לא להטביע אותם. בעת הסרת העשבים יש לוודא שלנבט הבריסל יש שורשים הגדלים קרוב לפני השטח של כדור הארץ. אלה לא צריכים להיפגע. דישון לאחר שתילת נבטי בריסל מתבצע כאשר הגובה של הצמחים הוא כ -30 ס”מ. זה מגביר את הסבירות לצמח אחר.

בדוק תמיד אם יש נבטים בריסל למזיקים

קציר נבטי בריסל צמחי ירקות גינה

למרבה הצער, מזיקים הם תדירות אחת לאחר שתילת נבטי בריסל, כאשר מגוון רחב של חרקים הוא נציג. אז שמור על זה בראש שלך ובדוק את הצמחים שלך באופן קבוע, כך שתוכל להתחיל להילחם בזמן טוב. כמו כן, יתרון להפוך את הצמחים, דבר שאפשר אם הם נמצאים למשל במיטה מוגבהת מתכווננת. יתר על כן, הסיכון להידבקות במזיקים יורד אם ערך ה- pH של הקרקע הוא 6.5 לפחות.

נטיעת נבטי בריסל – הקציר

טיפים לטיפול בגינה רעיונות אביב נבט בריסל סתיו

את נבטי בריסל אפשר לקצור לאחר 80 עד 100 ימים או מאוחר יותר וברגע שהעלים הגדולים הופכים צהובים. אבל אל תחכו יותר מדי. נבטי בריסל לא צריכים להיפתח. קח את הגודל המשוער של כדור גולף כמדריך. התחל לקצור מהחלק התחתון של הצמח על ידי לחיצה על ראשים. יש להסיר גם את העלים מתחת לראשים שנקטפו.

נבטי בריסל קלויים

צלחת נבט בריסל קלוי בישול רעיון לגינה של ירקות טריים

נבטי בריסל מטוגנים לתזונה בריאה

לטגן נבטי ברוסל מטוגנים להכין כף ירקות