האביב הוא עונת השתילה שבה מרפסות וגנים מעוטרים בפרחים צבעוניים. כבר בסוף מרץ, כאשר סכנת הכפור חלפה, אתה יכול לעשות את הראשון לשתול פרחים בארגזי חלונות. בחירת הצמחים הנכונים והמיקום הנכון חשובה במיוחד כאן. לא כל פרח יכול לשגשג במרפסת מוצלת. לדוגמה פטוניות, גרניום וחתימות לשים על מרפסת שטופת שמש או מוצלת חלקית בזמן בגוניות, פוקסיות וקדמניות מתאימות למרפסות מוצלות. אילו פרחים תוכלו לשתול במרפסת באביב? פשוט תקרא הלאה.

לשתול פרחים בארגזי חלונות במרץ

אביב-פרחי-מרפסת-צמחים-עציצים-צבעונים-יקינתונים

נבט עם קרני השמש החמות הראשונות באביב נרקיסים, צבעונים, יקינתונים וצמחים נבולים אחרים. עדיין צריך לשתול אותם בסתיו ולחורף אותם במרתף. עם טיפול הולם, אלה יכולים לנבוט מהאדמה בשבועות האחרונים של החורף.

אילו פרחים ללא בצל לשתול בארגזי חלונות?

אביב-פרחי-מרפסת-צמחים-עציצים-תלויים-בגוניה-אדום

עם תחילת התקופה ללא כפור, תוכלו למצוא בחנויות צמחי מרפסת שונים וצמחים צעירים מוכנים ולשתול אותם ישירות בארגזים.. פוקסיה, ביגוניה ולישכן החרוצה לשגשג על מרפסת מוצלת הפונה צפונה. הם מציגים מספר גדול במיוחד של פרחים ויהפכו את המרפסת שלכם ליפה. פרחים ידועים במיוחד שניתן לראות בארגזי חלונות הם אלה גרניום. הם מאוד חזקים וקלים לטיפול ולכן מושלמים גם למתחילים. באביב תוכלו לקנות את הגרניום הראשון ולשים אותם מיד בקופסאות.

נטיעת קופסאות מרפסת – סידורים מקסימים עם פרחים ועשבי נוי

אילו מרפסות שותלות לשמש הקופחת? 10 רעיונות למרפסת שטופת שמש

לגרום למרפסת שלך להיראות כמו אביב – פרחים אלה פורחים באביב

צמחי מרפסת באפריל: טבעת באביב עם עשבי תיבול וצמחים ים תיכוניים

פרחי מרפסת באפריל עצות וסוגים לבחירה

אם אתם רוצים גינת אמבט ריחנית ופורחת במרפסת בתחילת עונת הקיץ, אז כדאי שתתחילו בגינון בסוף מרץ / תחילת אפריל לכל המאוחר. הכניסו את כשרון הדרום לגינת המרפסת שלכם על ידי שתילת עשבי תיבול מאזור הים התיכון. משחה, טימין, שומר מתובל ולבנדר הם לא רק תענוג אמיתי לאף, אלא גם לעיניים. לעשבי התיבול הים תיכוניים דרישות דומות לאדמה ולמיקום ולכן ניתן לשתול אותם בנפרד בעציצים או יחד בקופסאות פרחים. אדמה חדירה מעט עם נתח חול מציעה את התנאים הטובים ביותר לצמיחתם המהירה. עשבי התיבול מרגישים נוח במיוחד במיקום שטוף שמש, ולכן מרפסת הפונה דרומה או מערבה מתאימה במיוחד. בתחילת האביב אתה יכול לשים כמה אבנים באדנית – הם אוגרים חום בימי אביב שטופי שמש ואז מוציאים אותו בימים קודרים. כך עשבי התיבול נשארים חמים גם בתנאים קפואים.

אילו צמחי מרפסת לשתול באפריל: מותר להשתמש באקזוטיקה ובעציצים ים תיכוניים בחוץ

שתלו את המרפסת באפריל לצמחים ופרחים פורחים באביב

עציצים ים תיכוניים כגון זיתים וצמחים אקזוטיים כגון עצי תפוז, ברגמוט או לימון, שהעליתם בחורף בחממה קטנה או בחדר קריר במהלך העונה הקרה, מותרים בדרך כלל בחוץ מאפריל. הם אינם זקוקים לגיזום או לטיפול מיוחד אלא אם השורשים גדלים. במקרה זה, אתה יכול להעתיק את הצמחים תחילה ולאחר מכן להפרות אותם. השאירו צמחים טריים שנכבשו במקום קריר למשך שבוע כדי לאפשר להם להתאושש. רק אז מותר לך לצאת למרפסת. אם יש כפור בלילה, עליך להגן על המינים האקזוטיים מפניו. פשוט הניחו סרט צמר על הצמחים בערב. לספק לצמחים דשן שוב בסוף אפריל. כך תעודד צמיחה מהירה.

שתילת פרחי מרפסת באפריל: כך אתה מבטיח פאר פורחת במרפסת

אילו פרחים לשתול באפריל עצות לצמחים פורחים באביב

הזמן הטוב ביותר לשתול פרחים שפורחים מסוף הקיץ ועד הסתיו הוא אפריל ומאי. אז אם אתם רוצים ליהנות מפרחים פורחים במרפסת בעוד כמה חודשים, זה הזמן הנכון לשתול את המרפסת. הפרחים מחולקים לשלוש קבוצות. הקבוצה הראשונה מורכבת מפרחי הקיץ העמידים בפני כפור, אותם ניתן לשתול בקופסאות הפרחים מסוף מרץ / תחילת אפריל. הקבוצה השנייה מורכבת מפרחי סתיו וקיץ, אותם כדאי להעדיף בבית בתחילת מרץ. הקבוצה השלישית כוללת פרחים רגישים לכפור שניתן לשתול בחוץ רק לאחר תום תקופת הפרמפרוסט.

צמחי מרפסת באפריל לפריחה בחוץ

1. הקבוצה הראשונה כוללת רקפות, פרחי אהבה, חרציות, אמרנט, גפנים, תורמוס, פרחי ביצה מטוגנת, מונטברטיה, רעשן כחול, פשתן מצוי, סבון. הם מותרים באדניות מתחילת אפריל ופורחים באוגוסט, ספטמבר ואוקטובר.

2. פרחים שעליכם להעדיף בבית ממרץ ולאחר מכן לשתול את הצמחים הצעירים בחוץ מאמצע אפריל עד סוף אפריל הם למשל: אסטר, חרצית, לוע הארי, ציפורני חתול, גפנים, מימוזה (למרות שזה הרבה לוקח יותר זמן עם מימוזה עד שאתה מעדיף את הפרחים הצעירים ותוכל לשתול אותם רק בחודש יוני), פטוניה, ביגוניה כקרח, אפונה שטוחה, פרח כפכפים, ציפורן, חוטמה, שכחת אותי לא ומראת שדון..

3. פרחים רגישים לכפור, שבדרך כלל ניתן לשתול מאפריל, ברגע שחלף הפרמפרוסט, הם למשל: גרניום, סוגים מסוימים של ביגוניה, פוקסיות ודליות..

נטיעת המרפסת: גינון באפריל

שתילת פרחי מרפסת באפריל טיפים בנושא טיפול ודשן ומים

אם אתה רוצה לשתול את המרפסת שלך באפריל, אז יש לך הרבה מה לעשות בתחילת האביב. במיוחד בתחילת העונה באוויר הפתוח, עליך לחשוב לא רק על גינת הקיץ והסתיו, אלא גם לדאוג לפורחים המוקדמים. מגנוליות, זלזלות, פעמוני כחולה או סיגליות קרניים מספקות פאר פורחת כבר באפריל. אתה יכול להשתמש בכמה טריקים כדי להאריך את תקופת הפריחה:

  • לספק לפרחי האביב חומרים מזינים חשובים מדי 14 ימים. פשוט הוסף דשן נוזלי כדי להאריך את תקופת הפריחה. חותכים את כל הגבעולים המתים.
  • שמרו על עציצים קשיחים ששרדו את החורף בחוץ. חותכים את כל החלקים הקפואים של הצמח כגון עלים או גבעולים, כורחים אותם מחדש במידת הצורך ודשן אותם.
  • אם יש לך עצי פרי או מיני פירות, עליך לבדוק אותם באופן קבוע לאיתור מזיקים כגון כנימות מאפריל ואילך. רוב העצים העמודים פורחים באביב ואז מייצרים פירות בקיץ. קשיים בהאבקה עלולים להתעורר וייתכן שתצטרך לעזור. פרחי אביב ועשבי תיבול ריחניים כמו לבנדר יכולים למשוך דבורים.

פרחי מרפסת טיפים לעבודה במרפסת באביב

  • אתה יכול גם למשוך דבורים על ידי יצירת בריכת גן קטנה או רכישת מזרקה לגינה.
  • גם גינת ירק אפשרית למדי במרפסת. עם זאת, מכיוון שרוב הירקות רגישים לקור, כדאי לקחת בחשבון את כיוון המרפסת בעת התכנון. מרפסת הפונה צפונה לא מתאימה במיוחד לכך, אך המרפסת הדרומית, המערבית או המזרחית מציעה את כל מה שצריך גידולים כמו עגבניות, פלפלים ופלפלים. צמחים צעירים שגדלו ציפורים זמינים במרכזי הגן כבר בחודש מרץ, וניתן לשתול את גינת המטבח מאפריל. אל תשכח להאכיל את הצמחים בדשן.

פרחים בארגזי חלונות – נרקיסים, צבעונים, יקינתונים מעוטרים בטחב 

פרחי אביב-מרפסת-צמחים-עציצים-אזוב-צבעונים-יקינתונים

נרקיסים, צבעונים ופרחי אמנון מסודרים יפה בעציץ

אביב-פרחי-מרפסת-צמחים-עציצים-יקינתונים-צבעונים-נרקיס

לייפות את המרפסת בעזרת עציצים

חרס קפיצי צמחים

פרחים בארגזי חלונות – לשתול אמנון אמנון

פרחים אביב קופסת מרפסת צמח אמנון

הכנסת פרחים לקופסאות חלון – גידול ביגוני צמחים צעירים מוכנים

שתילת פרחים בארגזי חלונות. טיפים לאביב

פרחים בארגזי חלונות על החלון – נרקיס

פרחים בארגזי חלונות שותלים נרקיסים לפריחת האביב

פרחי הגרניום בצבע סגול במרפסת

פרחים קופסת מרפסת צמחים גרניום שופע

 פטוניות ולטאות עסוקות בארגזי חלון

פרחים קופסאות מרפסת צמחים מעקות פטוניות ריהוט מרפסת מפלסטיק

גרניום אדום בארגזי חלונות 

גרניום צמחים עצות מרפסת אביב

אנסמבל בעל מראה טבעי של פרחי אביב 

אביב פורח בצל זלזלת פח ארגז פרחים

פרחי אביב עדינים בעציצים במרפסת 

עציצים עציצים מרפסת צמחים נרקיסים נרקיסים

לגדל עשבי תיבול ופרחים במרפסת

פרחים בארגזי חלונות הנוטעים אריחי רצפת עץ קפיץ

מרפסת שתילת פטריות גרניום אביב

פרחים בקופסאות מרפסת המעקות נטיעת גרניום

פרחים מרפסת צמחי אביב ריצוף דשא מלאכותי

עציצי חרס של בליס רעיון מרפסת לקישוט האביב

צמחי מרפסת עציצים מטפס מעקה מתכת

אביב-פרחים-מרפסת-צמחים-עציצים-צמחים מטפסים-שמש-אריחי עץ