צור קופסת מרפסת קטנה-צמחים-רהיטים-שטיח-אנכי-פרח

ליותר ממחצית הגרמנים יש מרפסת ואוהבים לבלות את זמנם באוויר הצח, כי נווה מדבר חיצוני מקומי כזה שווה את זהב, במיוחד בחיי העיר התוססים. אולם עבור רבים המרפסת שלהם קטנה מדי וללא העיצוב הנכון היא נראית משעממת ומשעממת. היום נראה לכם שאפילו מרפסת קטנה יכולה להיות מעוצבת באופן מעשי ועם זאת יפה.

עיצוב מרפסת קטנה ויפה – התכנון

קטן-מרפסת-עיצוב-צר-תכנית-כסאות-מדפים-ספסל

אם לדירה שלכם יש רק מרפסת קטנה, חשוב לנצל באופן מלא כל סנטימטר. ראשית, עליך לשקול היטב איזו מטרה תשרת המרפסת. כגן פרחים ועשבי תיבול, מרפסת שמש להירגע, פינת אוכל או פינת קריאה? אוריינטציית המרפסת שלך ממלאת תפקיד מכריע, כי לכל כיוון יש את נקודות החוזק והחולשה שלו ואתה בהחלט צריך להכיר אותן אם אתה רוצה להפיק את המקסימום מנווה מדבר העיר הקטן שלך. מרפסות מזרחיות אידיאליות לארוחת הבוקר בשמש הבוקר, למשל, ובמערב תוכלו ליהנות מהשקיעה עם כוס יין. בהתאם לשטח הזמין, התכנון בפועל יכול להתחיל.

מרפסת קטנה הופכת לנווה מדבר של רווחה – צור פינת ישיבה נעימה

מרפסת קטנה פינת ישיבה-ספה-משטחי עץ-כריות-עיצוב

כמה מקום יש לך לרהיטים? האם אתה מעדיף לשכב או לשבת? כיסאות מתקפלים הם בחירות טובות למרפסות קטנות, אך הן ממש לא נוחות לתקופות ישיבה ארוכות. למרבה הצער, אין מקום גם לספה חיצונית גדולה. ספה קטנה היא אלטרנטיבה נפלאה כאן. מושב קטן זה להירגע יכול להיות ממוקם בפינת המרפסת, ובניגוד לכסאות בודדים, מציע מקום למספר אנשים. ספה כזו יכולה להיות ממשטחי עץ ישנים בנה את זה בעצמך וזה רעיון זול לרהט מרפסת.

40 רעיונות לעיצוב מרפסת אטרקטיבי בכסף קטן

טיפים לעיצוב מרפסת – לקשט בצורה חכמה את המרפסת הקטנה שלך

עיצוב ונטיעת מרפסות: טיפים, דוגמאות ותמונות

שולחן מרפסת קטן עם פונקציית קיפול

מרפסת קטנה-עיצוב-ריהוט-מתקפל-שולחן-עץ-מתקפל-כסאות-פינת ישיבה

השולחן תופס לעתים קרובות את רוב השטח במרפסות, ולכן דגמים חוסכי מקום פופולריים מאוד כאשר המקום מוגבל. שולחן המחובר למעקה המרפסת או לקיר ובעל פונקציית קיפול הוא אידיאלי. אין רגלי שולחן בדרך וניתן פשוט לקפל את שולחן השולחן במידת הצורך.

שמשיה חוסכת מקום למרפסת הקטנה 

קטן-מרפסת-שמשייה-קטנה-שלוחה-מטריה-הרכבה על הקיר

אנו מצפים לכל קרן שמש ונהנים ממנה במרפסת, אך לפעמים יכול להיות חם מדי שם. במיוחד אם המרפסת פונה דרומה. עם זאת, עמדות מטריות קונבנציונאליות כשהבסיס המסיבי שלה תופס יותר מדי מקום – פתרון לכך הן מטריות שלוחה. תורן התמיכה של שמשיית השלוחה נמצא מחוץ לחופה ולא במרכז, כפי שקורה עם שמשיה רגילה. דגם זה משלב את הפונקציונליות של שמשיה רגילה, אך מציע גמישות רבה יותר מכיוון שניתן לסובב אותו, להטות אותו ולהטות אותו למיקום הרצוי בהתאם למהלך השמש. אם אתה רוצה להימנע לגמרי מהכנים, יש אחד קטן בשבילך שמשיה תלויה על הקיר הבחירה הטובה יותר.

מרפסת קטנה, הרבה צמחים – מה עכשיו?

מרפסת קטנה-צמחים-אנכיים-למעלה% cc% 88ngen-kra% cc% 88utergarten

עם פרחים צבעוניים ועשבי תיבול ריחניים, המרפסת הקטנה שלכם הופכת לגן עדן הגן שלכם. אבל מה אתה יכול לעשות אם אתה לא רוצה לנצל שטח במרפסת להרבה עציצים? לניצול אופטימלי של החלל, מומלץ להשתמש גם בחלל האנכי. ניתן לחבר עציצים למעקה או להשתמש במדפי קיר לצמחים. גנים אנכיים מציעים גם דרך יצירתית וחוסכת מקום לצבע ירוק של מרפסת עירונית. יש לקחת בחשבון את צרכי הצמחים בבחירה ובסידור. מניחים בחלק העליון צמחים שזקוקים להרבה שמש וצמחים שעושים טוב יותר בצל למטה.

2-in-1: מסך קישוט ופרטיות למרפסת הקטנה שלך

מרפסת קטנה-צמחים-קופסאות עץ-שולחן צדדי-פרטיות-פומפונים

חסרון נוסף של מרפסות קטנות הוא שבדרך כלל הן קרובות מאוד זו לזו. כדי להגן על עצמך מפני עיניים סקרניות, אתה צריך מסך פרטיות. האפשרויות לכך מגוונות מאוד ונעות בין סוככים צדדיים, מחצלות מעוז, כיסויי מרפסת מבד חזק ועד לצמחים מטפסים. אלטרנטיבה מעניינת תהיה להשתמש בארגזי פירות או יין ישנים כמסכי פרטיות ומדף פרחים. הם מושלמים גם כשולחן צד ויוצרים שטח אחסון.