צמחי מרפסת קשיחים עיצוב עצים שופעים טיפים להגנה על פרטיות

באביב ובקיץ, המרפסת הופכת לנווה מדבר פורח וריחני נפלא. אך ברגע שיתקרר שוב, הפרחים הרכים כבר לא יכולים להישאר בחוץ – מה שהרבה פעמים בעייתי, במיוחד לבעלי דירות קטנות. מה עליך לעשות במקרה זה?? צמחי מרפסת קשיחים יכול להתריס בקלות מול מזג האוויר הקר והשלג. במאמר תגלו אילו סוגי צמחים מתאימים לכך.

אפילו עציצים שחסינים לחורף נהנים מעט מהגנה נוספת מפני רוח ומזג אוויר. על מנת להגן בנוסף על קנה השורש מפני כפור, ניתן לקשור את הדלי עם גומחות, צמר, מחצלת קוקוס או בד יוטה. על מנת לשפר את עמידות הכפור של עציצים, כדאי לשים לב למטעים חסיני כפור כגון עצי טרקוטה בעת רכישתם. בסיס עשוי מקלקר מסייע בלילות קרים במיוחד.

צמחי מרפסת עמידים בחורף – אילו חלופות יש?

צמחי מרפסת קשיחים פריחת גולגולת ורוד טיפים לרעיון קשוח

האם הם צמחי אברש צמחי מרפסת קשיחים, המתגרים את מזג האוויר הקר ללא בעיות. לדוגמה, האברש החורפי, הידוע עדיין בשם שניהיידה, פופולרי מאוד. ניתן לשתול אותו במרפסת מאוקטובר ויש להשקות אותו באופן קבוע – גם בחורף, כאשר יורד שלג, אסור להשאיר אותו ללא מים..

צמחי מרפסת קשיחים – ירוקי עד

עציצים מרפסת קשיחים עצי מחט עציצים ירוקי עד טיפול קל

עצי המחט הגמדים הם צמחים עמידים עד ירוק, שיכולים להישאר במרפסת כל השנה. את עצי המחט יש לשתול מנובמבר ועד סוף אפריל לכל המאוחר. הם אוהבים מקומות שטופי שמש ולכן הם מושלמים למרפסות הפונות דרומה.

עצי מחט אחרים בעלי ערך נוי גבוה הגדלים לאט מאוד וניתן להשאיר אותם במרפסת זמן רב הם, למשל, צורות האשוח (Picea), הברוש השקרי (Chamaecyparis) והערער (Juniperus).

צמחי מרפסת הרדי – צמחי פירות ועשבי תיבול

צמחי מרפסת קשוחים פירות תותים אכפת להם

תותים הם צמחים רב שנתיים ולכן הם עמידים באופן טבעי. הם מאוד קלים לתחזוקה וניתן להשאיר אותם בחוץ כל השנה. בחורף, פירות יער הסוף אינם זקוקים להרבה מים – יש להשקות אותם כל שבועיים. כיסוי מציע הגנה נוספת מפני הקור. אתה יכול גם למרוח שכבת קש על הקרקע כדי להגן על השורשים.

לשתול עשבי תיבול

צמחי מרפסת קשיחים מרווה פרח סגול פטוניה מיקס קופסת פרחים

צמחי מרפא כגון מרווה ורוזמרין צריכים להיות מכוסים בחורף – כך מובטח שהם ישרדו את העונה הקרה. קורנית ולבנדר, לעומת זאת, בדרך כלל קשוחים וניתן להשאיר אותם בחוץ. צמחי תבלין נוספים הם: שומר ברונזה (Foeniculum vilgare var. Rubrum), בצל גידור חורף (Allium fistulosum), רקטת וואסאבי (Diplotaxis erucoidaes), לימון מנטה, מנטה מים, סלרי מים (Apium nodiflorum).

מרפסת קטנה עם צמחים ופרחים קשיחים

רעיונות תרדמת אדניות אדניות אדניות ירוקות מסך פרטיות

ישנם גם כמה צמחי טיפוס פורחים שיכולים להתמודד היטב עם טמפרטורות נמוכות. אחת מהן היא Clematis cirrhosa var. Balearica היפה. עם פרחיו הלבנים והריחניים והעלים ירוקי עד בצבע ברונזה, הזן מאוד מושך את העין ויפה. זנים נוספים שיכולים לבלות את החורף בחוץ הם נחש העזים Lonicera fragrantissima או Clematis cirrhosa.

הורטנגות נחתכות בסתיו

צמחי מרפסת רב שנתיים רעיונות קשיחים סלים אדניות

זני כרוב הנוי הם לוכד עיניים אמיתי במרפסת בחורף. ברגע שהטמפרטורה יורדת מתחת ל -10 מעלות, העלים מתחילים להפוך ורודים. כרוב נוי יכול להיות משולב יפה גם עם זן מנגולד קשיח כמו לוקולוס.

טריק – עוטפים את העציצים בעיתונים כך שהצמחים העמידים יכולים להישאר במרפסת

רעיונות מעקה זכוכית למצב שינה

עם העלווה הצבעונית שלו, הפעמונים הסגולים (Heuchera) הם רב שנתי מושלמת שתביא צבע למרפסת שלך בעונת החורף. הוא גם מעורר השראה בצורות העלים המגוונות שלו. העלים יכולים להיות בצורת לב, מעוגלים, משולשים, חלקים, גליים או מכורבלים. צמח עדין זה מסוגל לשרוד חורף ממש קשה. הזנים “גרין ספייס” ו”קרח מנטה “נראים דקורטיביים במיוחד בחורף.

כמה עשבי תיבול אומצים את הקור ללא בעיות

עצות רעיונות במקור כיסאות מתקפלים יצירתיים שולחן מתכת

ורד חג המולד (Hellebornus niger) הוא קישוט נפלא למרפסת החורף עם פרחיו הלבנים ועלה העל ירוק כהה. ישנם זנים רבים המוצעים הפורחים מנובמבר עד אפריל וכמעט כולם עמידים. כך שניתן יהיה לחמם אותם בקלות בחוץ בסיר.

פורחי חורף אחרים הם אברש השלג (אריקה קרניאה) והרקפות, המגיעות בכל כך הרבה צבעי פרחים שונים מלבן ועד כל גווני הוורוד ועד סגול כהה..

לא ניתן להשאיר את צמחי ההדר בחוץ בסתיו ובחורף

רעיונות קופסת עץ ריהוט מקורי מסוג שולחן מתקפל מסוגנן

ציפורן (דיאנתוס) כוללת כ -27,000 זנים רשומים ברחבי העולם. רובם עמידים וירוקים חורפיים עד מינוס 15 מעלות. העלים הבלתי תובעניים שורדים היטב את החורפים הקרים.

כמה צמחים מטפסים לא צריך להיות overwintered

צמחים מטפסים עצות חורף רצפת עץ קטנה מתקפלת

פרוט הזהב Lysimachia nummularia Aurea הוא אחד מצמחי כיסוי הקרקע הפופולריים ביותר בגינת הבית. אבל הוא מעובד גם במרפסות ובאקווריומים. גם אם האגרוף בדרך כלל עמיד, יש לתמוך בו מעט במהלך החורף.

נחמד ונעים – מרפסת קטנה עם ארגזי פרחים גבוהים

מעקה לאדנית כיסא מסך פרטיות אנכי לבן

השרכים בעלי עלים ירוקים גם בחורף ויכולים לשמח אותנו שנים רבות. שרכים מגיעים בגוונים שונים של צורות ירוקות ועלים, אך לא כולם עמידים בפני כפור. סוגי השרכים הבאים יכולים לשרוד בקלות את החורף בגרמניה: שרך מיידן, שרך יען, צבע תולעת, שרך צלעות, שרך של צבי צבי, שרך עציצים, סוגר, שרך מגל, שרך בקנה מידה מוזהב, שרך צעיף אדום, גזע פיל שרך וקרן פעמונים.

צמחים ירוקי עד מושלמים למרפסת

רעיונות טיפים לטיפול באדניות רצפת עץ קרמיקה

וצמחי הבצל הראשונים פורחים בפברואר. החורף (Eranthis cilicica) בעל פרחים צהובים בצורת מפתח ומריח נפלא. סימנים נוספים לתחילת האביב הם טיפות השלג (Galanthus nivalis), כוכבי הכחול והכרכומים.

שולחן כרית ספסל ירוק אנכי

רעיונות עשבי תיבול עגלת גן עץ ורוד

אריחים חצץ עץ אריבינל במבוק מסך פרטיות יצירתי

רעיונות לעיצוב מרפסת עציץ שמש קיץ

עצות רעיונות לשתילת ורדים עציצים בצבע ורוד

כסאות מתקפלים לכלבים פרחים צמחים כיסאות פינת אוכל

שולחן מרפסת קטן שני כסאות מתקפלים ממתכת

מעקות פרחים קשוחים ארוחת בוקר מתקפלת כסאות שולחן מעץ

רעיונות מרפסת תאורה פנס מקורי ויפה

רעיונות חורפים סוגי צמחים מרפסת קיץ מגניב

צמחים מטפסים עציצים חורפים צמחי פירות צמחים

ורדים זכוכית מעקה רב שנתית