עשבי תיבול-מרפסת-צמחים-קופסאות פח-קישוט-מיניאטורי-גינה-ספגטי

זה שאתה גר בדירה לא אומר שאתה צריך לוותר על גינון. אפילו מרפסת זעירה מציעה מקום לעציץ יחיד, קופסת פרחים או סורג. תוכלו ליהנות מעשבי תיבול טריים על ידי יצירת גינת עשבי תיבול במרפסת. איך אחד לשתול עשבי תיבול במרפסת ואילו מהן הטובות ביותר תוכלו לגלות במאמר זה.

עשבי תיבול במרפסת – טיפים וממה צריך להיזהר

עשבי תיבול-מרפסת-צמחים-עציץ-תבלינים-יחד-מרפסת-אדמה

בחר את המיכל המתאים לעשבי התיבול. רצוי להשתמש בקרמיקה מזוגגת במקום בטרקוטה לא מזוגגת, כך שהרצפה לא תתייבש מהר כל כך. שאל על התפלגות השורשים ועומק צמחי העשבים שאתה בוחר, וקבל עציצים גדולים מספיק. אתה יכול להשתמש ביצירתיות בקופסת יין מעץ, אמבט אבץ, חבית קטנה, ערש ישן או עגלה לגן העשבים שלך. וודא שלכלים יש חורי ניקוז.

עשבי תיבול במרפסת – מיקום המרפסת

עשבי תיבול-מרפסת-צמחים-קופסא-תבלין-אדן חלון

שימו לב לשמש במהלך היום. שימו לב כמה שמש וכמה שעות שמש המרפסת זוכה בסך הכל. בחר את עשבי התיבול שלך בהתאם לצרכיהם ומיקום המרפסת. מקמו את המיכלים במקום שטוף שמש או הניחו שמשיה לצל אם המרפסת שלכם חמה ושטופת שמש.

חבר את קופסת הפרחים לקיר

עשבי תיבול-מרפסת-צמחים-אנכיים-גינה-תבלינים-עציצים-סטנדר

ממלאים את המיכלים באדמה מיוחדת לעשבי תיבול. מערבבים אותם עם דשן לפני שתילת הזרעים או השתילים. השתמש בדשן אורגני משקית או מקל דשן שישלוט על זרימת הדשן האיטית במשך שבועות.

לגדל עשבי תיבול במרפסת בעציצים ובקופסאות שונות

עשבי תיבול-מרפסת-צמחים-גינה-עציצים-לסדר-תבלינים

כאשר מזג האוויר מתחמם וסכנת הכפור חלפה, התחילו לשתול זרעים ולהשתיל שתילים בבית. או לקנות צמחי עשב מוכנים מחנות החומרה. בחר פטרוזיליה, אורגנו, טימין, רוזמרין, כוסברה, עירית, בזיליקום ונענע. שימו לב שלכל צמח צרכים שונים. הנענע אוהבת לחות, החמצת – הגוון, הטימין והמרווה – יובש ואור שמש. להשקות באופן קבוע, אך לא יותר מדי. אל תטביעו את השתילים הרכים שלכם, אך אל תתנו להם להתייבש. הדבק אצבע אחת באדמה עד לפרק היד השנייה כדי לראות אם האדמה מרגישה יבשה למגע. אם כן, אז שופכים את עשבי התיבול.

תלו על הסורג עם ווים

עשבי תיבול מרפסת דלי מתכת סריגי עץ פרסות נתלות

אם אתה רוצה לשתול סוגים שונים של עשבי תיבול ביחד, בחר ארגז פרחים גדול יותר. אתה יכול לשתול סוגים שונים של בזיליקום יחד על ידי הצבת הצמח הגבוה ביותר במרכז העציץ כך שלא יטיל צל על הצמחים הקצרים יותר. שותלים כוסברה בסיר עם עירית. קשרו סורג למעקה או לקיר והפיקו את המרב מהחלל שלכם במרפסת.

כמה עשבי תיבול בקופסת עץ

צמחי מרפא צמחי מרפסת קופסת עץ רוזמרין

סריגים על הקיר

שתילת עשבי תיבול במרפסת תולה אנכיות סירים מפלסטיק

קופסאות יין ישנות מעץ להשתמש

גן עשבי מרפסת צמחים מעקה שולחן

מדף ספרים ישן    עשבי תיבול במרפסת מדפים עציצים גבוהים

עשבי תיבול מרפסת צמחי מרפא צבועים בלבן

בסל מלבני גדול  עשבי תיבול מרפסת צמחי עץ סל מספר סוגים  עשבי תיבול מרפסת שטח קטן לעשות שימוש מרבי בשולחן צד הכיסא  עשבי תיבול במרפסת צמח מעקה בזיליקום עץ  צמחי מרפא צמחי מרפסת תלויים מעקה  שתילת עשבי תיבול על צמח הפינה במרפסת ניצבים עציצי חרס קטנים

עשבי תיבול מרפסת צמחים ארגז פרחים לצרף מעקה

עשבי תיבול על המרפסת מדף הקיר עץ דלי מתכת קטן

שתילת עשבי תיבול על המרפסת רעיון יצירת קופסת עץ לגינה מחולקת

מרפסת גינת עשבי תיבול תולה צמחים אנכית

צמחי מרפסת גן עשבי תיבול רעיון ארגז עץ

עשבי תיבול על עציצי המרפסת עומדים במדרגות