אם יש לך מרפסת, אתה יכול ליצור גן עדן קטן. בנוסף לצמחים רבים, החלל בדירה ובבית צריך להיות מרוהט ברהיטים פרקטיים ונוחים על מנת להפוך לאזור שמרגיש טוב. גודל ומרפסת המרפסת וסוג השימוש קובעים את בחירת ריהוט המרפסת.

ריהוט המרפסת הנכון לכל מטרה

כורסאות ראטן עם כריות ושולחן עגול קטן במרפסת

כדי שלא ניתן ליהנות מהמרפסת רק בעמידה, היא צריכה להיות מצוידת בישיבה מתאימה. ריהוט למרפסת המציע מקום להירגע נמצא בשפע. הסגנון המעוקב אינו מומלץ לכל אווירה. ריהוט גדול אמנם משתלב טוב יותר באזורים מרווחים, אך ריהוט מתקפל אידיאלי למרפסות קטנות וצרות. ניתן להשתמש בכסאות ושולחנות מתקפלים בגמישות ולעיתים ניתן להניח אותם בצד כדי לחסוך מקום. כסאות מרפסת מתקפלים מאפשרים להשתזף בחלל סגור. שולחנות תלויים אותם ניתן לקפל פנימה והחוצה ולהצמיד למעקה המרפסת הם גם פרקטיים. ספסלי פינה מתאימים כך שכל המשפחה תוכל להתיישב בנווה המדבר הירוק. ככל שהמרפסת גדולה יותר, כך נפתחות יותר אפשרויות. ניתן להקים טרקלין אמיתי עם המספר המתאים של מטרים רבועים. כשקונים את הפנים מבחוץ זה הגיוני להסתכל ערכות ריהוט גן תואמות ליפול בחזרה. לאחר מכן מופיעים הרהיטים בסגנון תואם ומבטיחים מראה הרמוני.

תכונות מיוחדות של החומרים

איזה עץ לריהוט גן במרפסת

ריהוט מרפסת עשוי מתכת, ללא ריפוד, מתחמם במהירות בשמש ואינו נוח לשבת עליו. אם יש לך מקום מוצל בנכס והרבה כריות זמינות, אתה עדיין יכול ליצור אווירה נעימה עם רהיטי מתכת. כיסאות ושולחנות מברזל יצוק עשויים להיראות אופנתיים, אך הם כבדים למדי ויכולים להכביד על הבנייה. רהיטים עשויים אלומיניום קלילים במיוחד ונראים מודרניים ומגניבים. ניתן לנגב אותם בקלות בעזרת מטלית לחה, והם אינם מתעוותים גם בטמפרטורות משתנות.

איזה עץ לרהיטי מרפסת?

כורסת טיק ושולחן קפה למרפסת

רהיטי עץ וראטן משדרים חמימות ונוחות, אך אינם עמידים במיוחד בפני מזג אוויר. לחות פוגעת בחומר ולעתים קרובות גורמת לו להתנפח. כלל אצבע אומר: ככל שהעץ יותר קשה כך הוא עמיד יותר בפני מזג האוויר. כדי לא לעודד את כריתת יערות הגשם, יש להשתמש ביערות מקומיים. חרך ואלון הם חלופות מצוינות לטיק והם קשים יותר מאשר אשוחית או אורן. היער האזורי חסר את שכבת ההגנה הטבעית, ולכן אסור לשכוח את הלכה או ההספגה. שולחנות וכסאות העשויים מפלסטיק פחות איכותי הופכים במהירות למכוערים. פוליראטן מאוד באופנה: חומר הנצרים המיוצר באופן מלאכותי עמיד בפני מזג אוויר ואינו נחות בשום אופן מהראטן האמיתי מבחינת המראה..

שימו לב לכיוון המצפן בעת ​​הגדרת המרפסת

סט ריהוט למרפסת עשוי פוליראטן בצבע לבן

כיוון המרפסת משפיע רבות על תנאי האור והטמפרטורה. במרפסת הפונה צפונה יש בעיקר תנאים מוצלים, כי השמש כמעט ולא מגיעה לשם. לכן אין לצפות להתחממות יתר עם חתיכות מתכת. האזור נראה ידידותי עם ריהוט וריפוד בצבעים בהירים. בשל היעדר אור השמש עדיף רהיטי מרפסת שיכולים לסבול לחות.

תוכלו ליהנות מקפה בבוקר או אחר הצהריים במרפסת

המרפסות המזרחיות מאפשרות ליהנות מארוחת הבוקר בשמש. מכיוון שהכוכב הקבוע ממשיך לנוע במהלך היום, ניתן לבלות את אחר הצהריים הקיצי ללא קרינה חמה. ריהוט למרפסת עשוי מחומרים שיכולים לאחסן חום היטב מתאים למרפסת שלכם. לכן פנים מתכת אינו מתאים. השמש זורחת הכי הרבה זמן במרפסת הפונה דרומה, ולכן בדים לאחסון חום אינם חיוביים. אזור זה יכול להיות מצויד בצורה אופטימלית עם רהיטי עץ. מרפסות הפונות מערבה צריכות להיות מרוהטות גם בשולחנות וכיסאות עשויים עץ או ראטן אמיתי ולא רהיטי מתכת.

המרפסות הפונות מערבה מרוהטות בצורה הטובה ביותר עם ריהוט מתכת

סיכום

המרפסת מותקנת בצורה הטובה ביותר בהתאם לגודלה ולכיוון שלה. ריהוט עשוי עץ מתאים במרפסות הפונות לכיוון דרום ומערב מכיוון שישנה חשיפה מוגברת לשמש וחומרים אלו אינם מתחממים יתר על המידה. ניתן לספק שטחים נרחבים עם טרקלין נעים. רהיטים מתקפלים כמו גם ספסלים ושולחנות פיניים שימושיים למרפסות קטנות.

מרפסת מזוגגת עם רצפת עץ וריהוט אפור