האביב יגיע לגן ולמרפסת כבר בסוף מרץ. צלצול בעונת הגינון עם פאר פרחים! אנו נותנים לכם רעיונות כיצד לשתול ארגזי פרחים דמויי אביב ונסביר כיצד תוכלו להרכיב סידורים צבעוניים עם פורחים מוקדמים. שלבו פרחים עונתיים, שיחים, עשבי נוי ועשבי תיבול כמו אנשי מקצוע אמיתיים והפכו את המרפסת לנווה מדבר באמצע העיר!

שתילת קופסאות פרחים: עצות שימושיות לגננות תחביב

שתילת קופסאות פרחים טיפים לסידורים דמויי אביב ורעיונות לשילובי פרחים

האם תרצה לשתול קופסת מרפסת באביב, אך אינך יודע מתי להתחיל? רוב הפורחים המוקדמים נטועים בסתיו. למי שפספס את זמן השתילה באוקטובר, מרכזי גנים ומשתלות עצים מציעים צמחים צעירים שגדלו מראש. עם זאת, בכדי שתוכלו ליהנות מגינת מרפסת שופעת לאורך כל עונת הגינון, עליכם לשים לב לכמה דברים בעת השתילה. השלב הראשון לפריחה הוא רכישת קופסאות פרחים תואמות. טיפים אלה יעזרו לכם לבחור ארגז מרפסת מתאים:

1. קופסת הפרחים צריכה להיות ברוחב 30 ס”מ לפחות ובגובה 25 ס”מ. אל תשכח לאפשר מרווח בין הזנים השונים. כך שלכל הפרחים ועשבי הנוי יש שטח שורש מספיק.

קופסאות פרחים רעיונות צמחים לאביב וטיפים לשתילה

2. כלל האצבע הוא: ככל שנפח כדור הארץ גדול יותר, כך ייטב. מצד אחד, יש לך יותר מרחב מרווח ואתה יכול לשלב כמה סוגי פרחים בארגז פרחים אחד; מצד שני המים מתאדים הרבה יותר לאט.

3. נסו לצמצם את הפסדי המים למינימום. בחר קופסאות פרחים מפלסטיק בצבעים עזים. הם כמעט ולא מתחממים, כך שהמים מתאדים הרבה יותר לאט בהשוואה לחומרים עם נקבוביות פתוחות כמו קרמיקה או חימר. אם אתה אוהב מראה טבעי, אתה יכול לשים את ארגזי החלון מפלסטיק בארגזי עץ.

שתילת קופסאות פרחים עצות לגננות תחביב בתנאים קפואים

4. כאשר אתם שותלים מחדש את קופסאות הפרחים, ראשית יש לנקות אותן היטב להסרת חיידקים. השתמש תמיד באדמת עציצים חדשה ורעננה העונה לדרישות הצמחים. קרקע שכבר אחסנת במשך מספר שנים אינה מתאימה במיוחד. ככלל, איכות הקרקע מידרדרת עם הזמן, ולכן גנני התחביב המנוסים רוכשים חפיסה חדשה של אדמת עציצים טרייה מדי שנה..

5. אל תשכח את הניקוז! במידת הצורך, קדחו מחדש את החורים המחוררים מראש בארגז הפרחים והניחו שכבת ניקוז של חצץ או חרסים על תחתית ארגז הצמחים כדי למנוע היחלשות והגנה על פרחי האביב מפני ריקבון..

6. הניחו את הצמחים במרחק של לפחות 5 ס”מ זה מזה.

שתילת קופסאות פרחים באביב: עשבי תיבול, צמחים רב שנתיים ופריחות מוקדמות כמבשרים של אביב

באביב, ארגזי פרחים משלבים סיגליות ובצל נוי

מותר לצמחים עמידים בפני פרוסט בקופסת המרפסת מתחילת אפריל. אלה, למשל, עשבי תיבול ים תיכוניים כמו לבנדר, מנטה או לימון, שיכולים לעמוד בתקופות כפור קצרות יותר. הם לא רק מעניקים לסידור שפריץ של צבע, אלא גם מריחים ריח עדין שמושך דבורים ואז מרחיק את היתושים והזבובים בקיץ. ניתן לשלב את תערובת הצמחים בקלות עם בצל נוי ופרחי מאכל כמו סיגליות. הפרחים שלך לא רק יכולים להוסיף דגשי צבע בארגז הפרחים, אלא שאתה יכול גם להשתמש בהם לתיבול מנות או להשתמש בהם כקישוטים אכילים על עוגות..

אם אתה רוצה לשתול קופסאות פרחים, אז עשבי התיבול העמידים האלה הם גם אידיאליים באביב:

גינת עשבי תיבול במרפסת עצות לשתילת אביב מתוך קופסת המרפסת

  • לאלף אגוז המוסקט פרחים לבנים, מגיע לגובה של 50 ס”מ וקל לגידול בארגזי חלונות. שותפים מושלמים לצמחים הם מעטפת הגברת הקטנה, מנטה ההר הקטנה עם הפרחים והגרדת הסגולה.
  • הסרפד הניחוח בעל צבע לבנדר, מעדיף מקומות שטופי שמש ומגיע לגובה של 80 ס”מ. הוא מושך דבורים וניתן לשלב אותו עם הזעתר הלבן.
  • בעירית הסגולה פרחים בצבע אדום בורדו, מגיעים לגובה של 35 ס”מ ויכולים למלא פערים וחללים ריקים בקופסת המרפסת בצורה מושלמת. שותפים לשילוב הם, למשל, הדשא נוצות הסדרה וה Eberraute.
  • חזיר הבר עצמו פופולרי מאוד בזכות הארומה החריפה שלו. העשב מגיע לגובה של עד מטר אחד ויוצר אנסמבל אטרקטיבי עם קלאסיקות כמו איריס או לבנדר.

ניתן גם ליצור ארגזי פרחים אטומים לחורף ומושכים עם צמחים רב שנתיים חסיני כפור.

קופסת פרחים באביב: מתי מותר צמחי מרפסת אחרים לצאת החוצה??

מתי לשתול פרחים במרפסת עצות לשתילת מרפסת באביב

גננים תחביב רבים שואלים את עצמם מתי מותר לצמחי מרפסת לצאת החוצה. אין תשובה ברורה לשאלה זו. צמחים פנימיים רגישים לכפור שאחסנתם במקום חמים לחורף חייבים קודם כל להתרגל לטמפרטורות הנמוכות בחוץ. הצמחים הצעירים מהמשתלה גדלו גם הם בחממה, מוגנים מפני מזג האוויר. לכן הניחו אותם במקום מוגן, מוצל חלקית, בימים הראשונים. לאחר שבוע שלב ההתאקלמות הסתיים ותוכלו לסגור מחדש ולדשן את הצמחים.

מתי לשתול פרחים במרפסת, טיפים ושילובים צבעוניים לאביב

צמחים קשיחים שאוחסנו בחוץ בחממת המיני ניתן להוציא לאוויר הצח החל מסוף מרץ. ראשית, בדוק אותם לאיתור מזיקים כגון חלזונות או כנימות והסר כל עלים, יורה וגבעולים נגועים. במידת הצורך, אתה יכול לסכן את הצמחים לאחר מכן. מסירים בזהירות את כדורי השורש ומשרים אותם לזמן קצר במים. בינתיים הכניסו לקופסת הפרחים החדשה שכבת ניקוז ושכבת אדמה עבה כאצבע. הניחו את הצמח על הקרקע וכסו את השורשים במצע צמחי. אתה יכול להסתדר בלי דשן. עדיף לחכות 2-3 שבועות ולאחר מכן להוסיף דשן נוזלי למים כדי לספק לצמחי המרפסת חומרים מזינים חשובים.

פרחים רגישים לכפור וצמחים אקזוטיים כגון צמחי הדרים אינם מגיעים למרפסת רק לאחר קדשי הקרח במאי. שים אותם במקום שטוף שמש והשקה אותם מדי יום. לאחר שבוע, אתה יכול להשקות את הצמחים רק במידת הצורך, כשהאדמה מתייבשת.

ארגזי מרפסת באביב: טיפים לשתילה באביב ושילובי צמחים יפים

מתי אפשר לשתול ארגזי חלונות?

נטיעת האביב מתחילה באופן מסורתי באפריל. לאחר מכן ישנם צמחים רב שנתיים פורחים ועשבי נוי אותם ניתן לשלב עם פרחים שנתיים. זה יוצר הרכב קל והרמוני. מכיוון שרוב הצמחים רב שנתיים נמרצים, כדאי לקנות ארגז פרחים בעל נפח אדמה גדול יותר. אחרת הצמחים הרב שנתיים יכולים להשתרש עם הצמחים האחרים או לעקור את הפרחים. שילובים אפשריים של פרחים ושיחים, המתאימים לארגזי פרחים בנפח אדמה של 4 ליטר לפחות:

1. שתילת אביב, רעיונות למרפסות שטופות שמש ומוצלות:

  • Lanzen Günsel הוא רב שנתי ים תיכוני שמקורו באיטליה. יחד עם פאר הגמד והפאנקי הזהב הקטן, הוא מושלם לשתילה באביב. נרקיסים שגדלו הולכים טוב עם זה.
  • עלה נוי נוסף בעל גידול קומפקטי הוא “בובת בייבי” של ברגניה. יחד עם העגורן ופרח האלף, הוא יוצר הרכב מענג בלבן. שותף פופולרי נוסף לשילוב הוא קרן הננס. אתה יכול גם להוסיף מבטאי צבע עם רקע צהוב או ראנקולוס.
  • הציפורן הגמדית של הגמילה יכולה לסבול הרבה שמש ולכן היא מושלמת למקום שתילה שטוף שמש. הוא מריח ניחוח עדין וניתן לשלב אותו בצורה מושלמת עם ציפור הגבעול האפור או קורנית האבן. גם סיגליות מסתדרים עם זה טוב.
  • שלל הריפודים מזן “כרית מקדניאל” מרשים עם פרחיו הוורודים הגדולים. ניתן לשלב את כיסוי הקרקע עם כלאיים שונים של בליס וורד שמש, כמו גם גרגר סלעים.

שתילת קופסאות פרחים: טיפים למיקומים מוצלים

שתילת קופסאות פרחים באביב. עבודות מרפסת בחודשים מרץ ואפריל

2. שתילת אביב, רעיונות למרפסת המוצלת והמוצלת חלקית:

  • זקן הנחש השחור הוא רב שנתי תובעני הניתן לשילוב עם קלאסיקות כמו אמנון אמנון סגול ושכחת אותי, כמו גם עם מינים אקזוטיים כמו שושן הקרפדות..
  • ניתן לשתול כלניות כתר כבר בחודש מרץ. יחד עם זנים היברידיים של הדלפיניום והצמחים הרב שנתיים כמו הבלואן שנאסטר הם יוצרים אנסמבל צבעוני.

שתילת אביב מקופסת המרפסת: אילו פרחים חותכים גם דמות טובה כסולנית?

שתילה באביב עם פרחי קיץ ופרחי אביב

אינכם צריכים להיות אנשי מקצוע, כי בעזרת כמה טריקים תוכלו להשיג שתילת אביב יעילה וקלת טיפול מקופסת המרפסת. לא רק באמצעות שילוב של שיחים ופרחים מסוגים שונים, ארגז המרפסת יכול להיות צבעוני. כמה צמחים גם חותכים דמות דקה כסולנים. כלניות הכתר מזן דה קאן למשל פורחות בכל הצבעים האפשריים. התערובת מותאמת לחיים בשמש הקופחת כמו גם במקומות מוצלים חלקית. הדליות הפורחות באדמוניות מעבירות גם אפקט הרמוני וניתנות לבמה ביעילות כסולנים. קופסת פרחים עם תערובת של צבעוני פוסטריאנה פורחת בכל צבעי השמש. השילוב של מספר גוונים מאותה משפחת צבעים מובטח שימשוך את תשומת ליבם של העוברים והשבים ויעלה חיוך על פניהם. במשתלות ובמרכזי הגן תוכלו למצוא גם שילובים רבים של מספר סוגים של נרקיסים. עם הפרחים הצהובים שלהם הם מפיצים מצב רוח שמח. כדאי לשתול את הצמחים הצעירים המוקדמים בסוף מרץ / תחילת אפריל.

מתי להתחיל לשתול פרחים במרפסת: כעת עליך לשתול את פרחי הסתיו האלה בארגזי החלונות

שתלו קופסאות פרחים באביב אשר פורחות לאפריל ומאי

כל גנן תחביב יודע: פרחי אביב נטועים בסתיו ופרחי סתיו באביב. לכלל אצבע זה יש יוצא מן הכלל: חובבים יכולים לרכוש צמחים צעירים מוקדמים באביב. אבל אם אתה רוצה ליהנות מלפרוח אחרי סוף הקיץ, אתה בהחלט צריך לשתול את פרחי הסתיו באפריל. המומחים ממליצים על פרחים אלה לשתילה באביב:

1. פרח השוקולד מרתק בפרחיו האדומים של יין והוא לוכד עיניים אמיתי בקופסת הפרחים. תקופת הפריחה הארוכה מיולי עד אוקטובר מבטיחה שתתפלאו על המושך את העין לאורך זמן. מכיוון שהאקזוטי יליד מקסיקו, זה לא עמיד בחורף. יהיה עליך לאחסן את כל הצמח או רק את הפקעות במקום קריר.

שתילת אביב מקופסת המרפסת המתכתית עם פרחי אביב העונתיים

2. תקופת הפריחה של הנרינים מתחילה בספטמבר ומסתיימת בנובמבר. צמח האמריליס מגיע לגובה של 40 ס”מ ומעורר השראה בפאר של פרחים בצבע סגול וורוד. מנובמבר הפרח האפריקאי חורף במקום חמים.

3. מונברייט רב שנתי פורח מסוף הקיץ ועד תחילת הסתיו. הוא יכול לשרוד בחורף מתון בחוץ אם הוא מכוסה עלים. עם פרמפרוסט, אתה יכול overwinter הצמח בחממה מיני על המרפסת.

4. פרח הפלא “Mirabilis Jalapa” ידוע בכך שפרחים בצבעים שונים מופיעים מתוך פקעת. אבל זה יכול לעשות אפילו יותר ומעלה ריח עדין שמושך ציפורים ודבורים. פרח הפלא חורף באופן דומה לדליות: הפקעות נחפרות ומאוחסנות ללא כפור..

מתי ניתן לשתול ארגזי חלונות? אילו פרחי מרפסת יכולים לסבול כפור ללא בעיות?

מתי אפשר להתחיל לשתול ארגזי חלונות? טיפים לגננים

בעלי מרפסות רבים בקושי יכולים לחכות עד שתתחיל עונת הגינון ולשאול את עצמם את השאלה: “מתי אפשר לשתול ארגזי מרפסת?”. בסופר יכולים חובבים נלהבים למצוא פרחים פורחים מוקדמים כבר בפברואר. אך לא כולם יכולים לעמוד בפני כפור ורוח קרה וגשם אמיצה ללא בעיות. הניצולים האמיתיים הם הפורחים המוקדמים הידועים כמו שושנת האביב, יקינת הענבים או החורף. עם זאת, כל הצמחים הצעירים הגדלים בחממה חמימה רגישים לכפור. לכן תצטרך זמן להתרגל למזג האוויר הקר. זה עובד הכי טוב אם אתה ממקם לראשונה את הצמחים בחדר לא מחומם. אז אתה יכול להוציא את הדלי החוצה ביום שטוף שמש. אנשי המקצוע ממליצים לשתול את הנורות בסתיו. אולי הפרחים יפרחו מעט מאוחר יותר באביב, אך הם יכולים לעמוד בפני קור ורוח ללא בעיות.