חתולי אילן יוחסין ומאפייניהם-פופולרי-אירופאי-קצר שיער

חיית הבית האהובה על הגרמנים היא החתול. בשנת 2015, כ -30 מיליון חיות מחמד הוחזקו בגרמניה, כולל 13 מיליון חתולים בלבד. המשמעות היא שמספר החתולים כמעט הוכפל מאז שנת 2000. היום אנו נותנים לך סקירה כללית של 5 חתולי היוחסין הפופולריים ביותר ואופיים, מה שהופך אותם למיוחדים כל כך.

חתולי אילן יוחסין ואופיים – מקום 5: החתול הסיאמי

חתולי אילן יוחסין ודמותם סיאיים-ללא-הליכון-עיניים-כחולות-קלות לטיפול

הסיאמית היא מספר 5 מבין חתולי היוחסין הפופולאריים ביותר. הוא בא במקור מסיאם, המתאימה במידה רבה לתאילנד של היום. לא ידוע כיצד נוצר זן חתולים זה במקור, אך זהו אחד מגזעי החתולים הוותיקים בעולם. יש כבר מסמך מהמאה ה -14 המתאר חתול סיאמי. כחתול אציל, הוא היה מיועד בעבר לתמלוגים בלבד ונחשב ככזה שומר בית המקדש.

אילן יוחסין-חתולים-אופי-סיאמי-חתולים-עיניים כחולות-גדול-טיפול קל

צבע הפרווה אופייני לסיאמית. מכיוון שחתולים אלה הם לבקנים חלקיים, לחתולים יש עיניים כחולות וצבע מעיל לבן עם אזורים כהים. הזנב, האוזניים והפנים בצבע כהה, ובמקרים מסוימים גם הכפות והרגליים. כיום ישנן שתי צורות מעובדות. החתול הסיאמי המודרני בעל הרגל דק ואלגנטי מאוד. רגליה וצווארה ארוכים יותר, וראשה מחודד יותר. בהשוואה לסיאמים המודרניים, הסיאמי המסורתי נראה עגול וקצת יותר מוצק. בעבר הוערכו חתולים סיאמיים בעלי עיניים מוערכות, או חתולים עם קמץ בזנב. בימינו מאפיינים אלה נחשבים לליקויים ואינם גדלים עוד במיוחד.

ייחוס-חתולים-תכונות-תכונות-קל-טיפול-סיאם-חתול-רגוע

מטבעם, חתולים סיאמיים הם מאוד חיבים, שובבים, סקרנים ואינטליגנטים ביותר. עם זאת, היא גם אחת החתולות התקשורתיות והקולניות ביותר. יש להם התנהגות חברתית חזקה ואסור לשמור אותם לבד. מכיוון שהם מאוד מכוונים לאנשים, ההתנהגות שלהם מושווה לפעמים לכלבים. עם חתולים סיאמיים אפשר גם ללמד אותם ללכת ברצועה.

כחתול קצר שיער, הצורך בטיפול בחתול הסיאמי הוא נמוך למדי. עם זאת, ישנן כמה מחלות גנטיות תורשתיות בגזע חתולים זה שיכולות להתרחש ויש לשלול אותן מראש. הפרעות מטבוליות שונות עם ליקויים בפירוק ואחסון של מוצרים מטבוליים מסוימים, פגמים בתאי דם, ניוון ברשתית והנטייה לסוגים מסוימים של סרטן. תסמונת פיקה, הפרעת אכילה שבה אוכלים דברים שלמעשה אינם מתאימים לצריכה, מתרחשת לעתים קרובות יותר גם אצל חתול אילן היוחסין הזה.

חתולי אילן יוחסין ואופיים – מקום רביעי: החתול הפרסי

חתולי אילן יוחסין ודמותם פרסית-נקבה-ארוכת שיער-שטוחה

החתול הפרסי נמצא במקום הרביעי. יחד עם החתולים הסיאמיים, הם בין גזעי החתולים המתוארים ביותר בכלל. במקור מפרס, הוא האמין שמקורו בחתולים הטורקים והרוסים ארוכי השיער. עם זאת, באמצעות הרבייה, המאפיינים של החתולים המקוריים שונו באופן משמעותי. הגוף נעשה קומפקטי יותר, הרגליים והאף קצרים יותר והפרווה ארוכה ועבה יותר. הוא נחשב לאחד מחתולי היוחסין המפורסמים והפופולריים ביותר בעולם.

החתול הפרסי הוא אחד החתולים בעלי השיער הארוך בינוני. מבנה גופם נראה מוצק, אשר נובע בחלקו מרגליהם הקצרות. הזנב העמוס קצר גם מזה של גזעי חתולים אחרים. הראש גדול ועגול עם אוזניים קטנות. האף הקצר והשטוח אופייני לחתול הפרסי.

אילן יוחסין-חתול-פרסי-בז '-קרם-צרכי טיפוח שיער ארוך

אופי החתולים נחשב לשלווה ושלווה מאוד. אם היא צברה אמון, היא מאוד בוטחת וחיבה. בשל אופיה הנינוח, היא בדרך כלל מסתדרת היטב עם כלבים וילדים. ניתן לשמור עליו היטב כחתול בית מבלי לרוץ בחופשיות. עם זאת, היא לא אוהבת להיות לבד וזקוקה לפעילות רבה.

החתול הפרסי נחשב ככזה חתול ארוך שיער עם צורך גבוה בטיפול. עד כמה שהחתולים האלה יפים ואוהבים, יש לצחצח את הפרווה מדי יום מכיוון שהיא נוטה להיות מחוספסת. בנוסף, צינורות הדמעות נוטים להיחסם בכמה צמיחות יתר ולכן יש לנקות אותם באופן קבוע. בשל האף הקצר, חלק מבעלי החיים מתקשים גם לנשום. כמחלה תורשתית אופיינית, קיים גם סיכון לציסטות כליות בגזע זה.

חתולי אילן יוחסין ואופיים – מקום שלישי: קצר שיער בריטי

חתולים גזעיים-תכונות אופי-קל-טיפול-אפור-בריטי-קצר שיער

המקום השלישי מגיע לשער הקצר הבריטי, שכפי שהשם מרמז, מגיע מבריטניה הגדולה. הוא האמין כי הוא הובא פעם לאי על ידי הרומאים ונשאר מבודד שם במשך זמן רב. הגזע גדל כבר יותר ממאה שנים. עם זאת, הוא לא הוכר כזן עצמאי עד 1980. בגלל מעילו ואופיו, הוא אחד החתולים הקלים והלא פשוטים שמרגישים בנוח במשפחות כמו גם במשק בית אחד..

צורת הגוף של השורטאר הבריטי קצרה ועוצמתית. הרגליים קצרות ומוצקות למדי. הפרווה צפופה מאוד בשל שיעור גבוה של מעיל. בתמונה הכוללת זה נראה די מעוגל. בדומה לחתול הבית המשותף, יש מגוון רחב של וריאציות צבע, משחור מונוכרום לאדום, קלאסי או טאבי. צבע העיניים ברובו צהוב-כתום או בצבע נחושת, אך עיניים כחולות או ירוקות מופיעות גם עם צבעי מעיל אפור.

אילן יוחסין-חתול-בריטי-קצר שיער-חום-שמנת-עיניים כחולות

חתולי בריטניה קצרים מאוד נעימים באופיים. בניגוד לרוב החתולים האחרים, הם בדרך כלל לא מפחדים ממים. בגלל האופי הנעים והלא תובעני שלהם, אפשר בהחלט להחזיק אותם בדירה. אולם מכיוון שכמו לכל החתולים יש לה אינסטינקט ציד מולד, צריכות להיות מספיק הזדמנויות לשחק. רוב הקצרות הבריטיות בהתחלה מאוד סקפטיות כלפי זרים. אולם עם הזמן נוצר קשר הדוק עם המטפלים שלהם.

מבחינת הטיפול, קל מאוד לטפל בהם בגלל הפרווה הקצרה שלהם. עם זאת, בשל המעיל הצפוף, יש לבצע צחצוח בעת החלפת המעיל. מכיוון שחתולים נוטים לסבול מעודף משקל בשל התנהגותם הרגועה, יש לעקוב אחר התזונה. ישנן גם כמה מחלות תורשתיות שיכולות להתרחש בגזע זה, כגון ציסטות בכליות או קרדיומיופתיה, שעלולות להוביל לבעיות לב..

חתולי אילן יוחסין ואופיים – מקום 2: מיין קון

אילן יוחסין-חתולים-אופי-שיער ארוך-גדול-טווח חופשי-מאנקון-מאפיינים

חתול מיין קון נמצא במקום השני. מקורו הוא בצפון מזרח ארצות הברית. השם נגזר מה”דביבון “האמריקאי ל”דביבון”. הגזע חייב זאת לזנבו העמוס, המזכיר את זה של דביבון. מיין קון משתייך לקבוצת חתולי היער ובכך גם לגזעי החתולים הגדולים. כמה מהדגימות הגדולות נמתחות מכף ראש ועד קצה זנב באורך של ארבעה מטרים ושוקלות 12 קילוגרם.

אילן יוחסין-חתולים-אופי-ארוך שיער-חתלתול-מיין-קון

גופתו של חתול מיין קון גדולה למדי ולפעמים מכונה “מלבני”. על הראש, שהוא מעט יותר ארוך מהרוחב, יושבות האוזניים הגדולות, שלרוב יש להן “מברשת לינקס” קטנה ואופיינית. יש גם שיער ארוך בחלק הפנימי של האוזניים, המשמש הגנה מפני הקור בחורף. הזנב עבות מאוד ולפחות לאורך הגוף. גם כאן שימש הזנב העבות במקור הגנה מפני הקור.

מיין קון נחשבים לעדינים וטובי לב מאוד באופיים. הם מסתדרים היטב עם כלבים וילדים. בשל יצר המשחק החזק שלהם והדחף שלהם להיות עסוקים, הם זקוקים להרבה מקום וגם אוהבים להשתמש באוויר הפתוח. היתרון כאן הוא שגשם ושלג אינם עושים הרבה לפרוותם הדוחה מים.

מכיוון שחתולים שייכים לקבוצת החתולים ארוכי השיער, הטיפוח שלהם מייגע בדיוק כמו של חתולים ארוכי שיער. מבחינת הבריאות, הוא מאוד חזק. עם זאת, בשל מאגר הגנים הקטן בגזעים, מחלות מסוימות מתרחשות בתדירות גבוהה יותר. השכיחים ביותר בקרב הראשים הם דיספלסיה של מפרק הירך, הגורמת לבעיות בהליכה וקרדיומיופתיה.

חתולי אילן יוחסין ואופיים – מקום 1: החתול האירופאי

אילן יוחסין-חתולים-תכונות-תכונות-טיפול קל-אירופאי-חתול קצר

החתול האירופי הקצר עומד במקום הראשון מבחינת הפופולריות וההפצה שלו. עובדה זו נובעת בעיקר מרמת המודעות הגבוהה שלו והטיפול הקל שלו. רוב החתולים הקיימים באירופה הם לא מגדלים דגימות ויש כיום מעט מאוד מגדלים שמגדלים גזע זה במיוחד. חתול הרבייה שונה מחתול הבית הרגיל בכך שציורי הצבעים ברורים וסימטריים יותר בצורת הרבייה ורק כ -30 זני צבע מגודלים. בחתול הבית המשותף, לעומת זאת, ידועים כ -70 צבעים.

טאבי אדום

קצר שיער-חתול-בית-אירופאי-גזע-חתול-אדום-טאבי

החתול האירופי הקצר הוא בגודל בינוני, אתלטי ושרירי. החזה שלה רחב יחסית ויש לה ראש גדול עם אוזניים בגודל בינוני המרוחקות זה מזה. צבע המעיל ודוגמת המעיל מגוונים ונעים בין חתולים שחורים או לבנים מונוכרום לשחור או אדום.

החתול האירופי הקצרני הוא חיבה, חיבה ומחבקת מאוד לבני אדם. היא גם נחשבת שובבה ומאוד אינטליגנטית. בשל יצר הציד המובהק שלה, יש לה צורך לזוז וזקוקה לחופש רב כדי להמשיך את יצר הציד שלה. לכן זה אידיאלי אם לבעל החתול יש גינה או גר ליד היער והשדות.

כחתול קצר שיער, קל מאוד לטפל בו. בניגוד לחתולים ארוכי שיער, הם אינם זקוקים לטיפוח מקיף, אך מספיק לצחצח מדי פעם. מבחינת בריאות, הוא נחשב לחזק מאוד. אין מחלות גנטיות אופייניות שאליהן גזע זה סובל. עם זאת, זה בהחלט יכול לחלות במחלות החתולים האופייניות, כגון שפעת חתולים או מחלות חתולים. עם זאת, ניתן למנוע זאת באמצעות חיסון. אם יש הרבה פעילות בחוץ, חיסון נגד כלבת מומלץ גם כן, בהתאם למקום מגוריכם.

Pixabay.com © rihaij (רישיון CC0)

Pixabay.com © damien666 (רישיון CC0)

Fotalia.com © horheo (# 83621342)

Pixabay.com © uschi2807 (רישיון CC0)

Pixabay.com © rihaij (רישיון CC0)

Pixabay.com © Pexels (רישיון CC0)

Pixabay.com © bulba1 (רישיון CC0)

Pixabay.com © ARLOUK (רישיון CC0)

Pixabay.com © lilly2025 (רישיון CC0)

Pixabay.com © TeamK (רישיון CC0)

Pixabay.com © Alexas_Fotos (רישיון CC0)