אילוף כלבים מגזעים קטנים בית ספר לכלבי צ'יוואווה המרחרח את הישבן

למידה והבנה של התנהגות הכלבים היא משימה לא פשוטה עבור בני אדם. החברים עם ארבע רגליים מבינים זה את זה באמצעות שפתם שלהם והתנהגויות מסוימות. בין אם לברדור או צ’יוואווה – כל הכלבים אוהבים לרחרח. אבל מדוע הם מרחרחים זה את זהן תוך כדי היכרות? למה לא כפות הרגליים או האוזניים? יש כמובן הסבר הגיוני מאוד לכך, אותו נגלה לכם במאמר שלנו.

להבין את התנהגות הכלב

כלב פקינז מחלות כלבים אילוף כמו לרחרח בבית הספר לכלבים פואן

האף הוא איבר החושים החשוב ביותר של הכלב וחוש הריח שלו חזק לפחות פי 10,000 מזה של בני אדם. בהתאם לגזע, לכלב יש כ -300 מיליון תאי ריח. על ידי ריחוף, הם תופסים את הסביבה הרבה יותר טוב מאשר בעיניים. ביסודו של דבר, החברים ארבע הרגליים מריחים זה את ישבנו של זה כסוג של ברכה. בעלי החיים לומדים מידע חשוב אחד על השני באמצעות מה שנקרא פרומונים הבוקעים מהבלוטות האנאליות בכלבים. בנוסף, לחברים שלנו יש עוגב מיוחד מאוד, העוגב של ג’ייקובסון. הוא ממוקם על החיך, ממש מאחורי החותכות, ומתמחה בתפיסת ניחוחות אלה. למרות שזה נשמע מוזר, אל דאגה – לכלבים יש כישורי ריח סלקטיביים. המשמעות היא שלמרבה המזל הם יכולים לסנן ריחות מסוימים.

התנהגות הכלב – מדוע החברים ארבע הרגליים מריחים זה את ישבנה?

הבין את התנהגות הכלב מדוע כלב מריח את ישבנה של שי צו

מדהים איזה מידע כלבים יכולים לגלות על ידי הרחה. אתה יכול להריח את המין של הכלב השני והאם הוא מוכן להזדווג. אתה יכול גם ללמוד הרבה על התזונה ועל הבריאות של החיה השנייה בדרך זו. אתה יכול לברר אם עמיתך במצב רוח טוב או רע רק על ידי ריח מהיר. בנוסף, לכל כלב יש ריח משלו וייחודי ועל ידי רחרח שני כלבים יכולים לקבוע מהר מאוד אם הם נפגשו בעבר.

התנהגות כלבים אילוף כלבים פקינזים, הרחת ישבנים, עצות לגמילה

הדרך שבה שני כלבים מריחים את ישבנו של זה יכולים לומר לנו מי מהשניים הוא הבוס. הכלב הדומיננטי מתחיל לרחרח בעוד השני מחכה בשקט לתורו. אם החבר בעל ארבע הרגליים מפחד, הוא פשוט נסוג לאחור, מתיישב ובצורה זו מפחית את הריח שהוא מוציא דרך בלוטות אנאליות. זה בתורו אומר שהחיה השנייה לא יכולה לגלות עליו כמעט דבר.

התנהגות כלבים, הפסיקו לרחרח על הישבן. אילוף כלבים