פרגולה בגינה צמחים מטפסים מודרניים, שחורים, מודרניים, ריהוט קש

אחד פרגולה בגינה יש יתרונות רבים – קל לבנות את עצמך ומציע אפשרויות עיצוב רבות – הוא יכול להביא קרירות מרעננת ולהיות מכוסה בגגון, או לשמש כקישוט ולהפוך לגולת הכותרת האמיתית בגינה שלך. פרגולות יעילות במיוחד כאשר יש כיסוי רצפה – שביל גינה, אזור פטיו או מרפסת עם רצפת עץ הן רק דוגמאות אחדות. מבנה פשוט זה נותן את האפשרות להקים מושב רענן ומזמין הודות לפרחים וצמחים צבעוניים. יש לנו 21 רעיונות עבורך פרגולה בגינה מסוכם הכולל עיצובים פונקציונאליים ומעשיים לכל גינה או מרפסת.

פרגולה בגינה – ארגנו פינת ישיבה נעימה

פרגולה בגינה עמודי עץ חום גריל מרפסת

השלב הראשון בבניית פרגולה הוא למצוא את המיקום האופטימלי עבורה. באופן אידיאלי, יש להתקין את הקירוי במקום בעל משטח ישר. הפרגולה יכולה אפוא לכסות את המרפסת כולה או רק חלק קטן ממנה, לעמוד חופשי בחצר או לגשר על הכניסה לגן לדלת הכניסה. ככלל, אין צורך בהיתר בנייה לפרגולה כיוון שאין לה גג קבוע. כמובן שיש לשמור על המרחק הדרוש לנכס השכן.

בחירת החומר

לוחות פרגולה-חופשיים-שחור-פלדה-עץ

אם אתה רוצה לבנות פרגולה, יש לך אפשרויות שונות. רוב הפרגולות עשויות עץ. אחרים משלבים עץ עם מסגרת עשויה פלדה או אלומיניום. חומרי הבניין חייבים להיות עמידים בפני מזג אוויר ויציבים. באיזו גרסה אתה בוחר בסופו של דבר שאלה של טעם אישי וסגנון הבית. ההחלטה תלויה כמובן גם בתקציב. אחרי הכל, הפרגולה צריכה להתאים לבית.

פרגולה-עץ-עמודים-טרסה-פינת אוכל

דרישות עמידות מזג האוויר ותחזוקה משתנות בהתאם לעץ המשמש. אשוחית ואורן טובים לבניית פרגולה, אך ניתן לתקוף אותם על ידי מזיקים כגון תולעי עץ. אם העץ נמצא במגע ישיר עם הקרקע או במיקום לח, הוא נמצא בסיכון של ריקבון. לגרש יקר משמעותית מאשר אשוחית, אך בעל כושר נשיאה גבוה, מה שהופך את סוג העץ הזה למומלץ במיוחד עבור אלמנטים נושאי עומס. עץ אלון אידיאלי לשימוש חיצוני גם ללא הספגה. למד על המאפיינים של סוגי העץ השונים ועל התחזוקה להם הם זקוקים באופן קבוע.

מבנים עשויים מתכת עמידים הרבה יותר מפרגולות עץ. הם יציבים במיוחד והרבה יותר קלים. פרגולת מתכת אינה זקוקה לתחזוקה שוטפת, אך היא תמיד זקוקה להגנה מפני חלודה.

פרגולה-עץ-פינת אוכל-לוחות

לאחר שהחלטת על החומרים, תוכל להתחיל לבנות. בסיס טוב הוא הכל והסוף: הכלונסאות חייבות להיות מעוגנות היטב באדמה. אחרי הכל, אתה רוצה בסופו של דבר עם פרגולה חסונה. עם מבני עץ חשוב שהעמודים יהיו מעל הקרקע. כאשר הוא בא במגע עם הקרקע, העץ מתחיל להירקב במהירות. העמודים ממוקמים בצורה הטובה ביותר על עוגני עמודים העשויים ממתכת, אשר בונים או מוטעים באדמה.

פרגולה-עץ-מסגרת-שחור-פלדה

ברגע שהבסיס מוכן, הקירוי מונח על הערימות. למרות שמדובר בהגדרה במבנה פתוח למחצה בחלק העליון, בונים רבים בוחרים בגג קבוע, כך שניתן להשתמש בפרגולה גם בגשם קל. גם כאן ישנן מספר אפשרויות שונות ביחס לחומרים האפשריים. לכולם יש יתרונות וחסרונות מסוימים.

פרגולה ירוקה

צמחי פרגולה-עץ-לבן-גיגית

אם תרצה, ניתן להרחיב גם את הפרגולה בקלות עם, למשל, מסך פרטיות או סריגים נוספים ואלמנטים מטפסים. האלמנט הדקורטיבי הפופולרי ביותר נשאר צמחים מטפסים, שהופכים את הפיגומים לגן עדן ירוק. הקלאסיקה היא גפנים, ורדים מטפסים, ויסטריה וזרוע. צמחי הטיפוס הפורחים נעימים לעין ומריחים ריח נעים.

פרגולה בגינה עם מסך פרטיות

פרגולה בגינה בריכת ריהוט גן בצבע אפור יחיד בריכה

אם יש לך פרגולה בגינה בניין בסביבת הבית הקרובה, תוכל תמיד ליהנות ממקום מנוחה. כדי ששום דבר לא יפריע לכם, תוכלו להגן על הפרגולה בעזרת סוככים או להבטיח את הפרטיות בעזרת מבנה עשוי עץ וצמחי טיפוס. זה נראה מודרני ומהווה ניגוד נחמד לטורים הקלאסיים.

פרגולה בגינה – רעיון לעיצוב מרפסת

עיצוב פרגולה קשת לגינה תריסי פינת ישיבה

אם תרצו לבלות את הזמן הפנוי שלכם עם חברים, תוכלו לבנות פרגולה במרפסת במרכז הגן. הקימורים היפים בעיצוב הפרגולה המקושתת הזו מושכים את העין, וגדר עץ קטנה מסגרת את כל הבנייה.

גרסאות מודרניות לפרגולה

פרגולה בגינה לוחות עץ עיצוב מודרני אריחי אבן מפרקים ספסלי דשא

אם תרצו, תוכלו לעצב את הפרגולה בסגנון מודרני יותר. למטרה זו, למשל, ניתן להשתמש ברצועות במקום קורות עץ. הצורה המעוקלת של הפרגולה אטרקטיבית מאוד, בעוד שהספסלים המובנים מבטיחים נוחות.

פרגולה בגינה – גרסה חוסכת מקום

גינת הקצבה מוקמה למרפסת חופה

מי שחושב שפרגולות מתאימות לגנים גדולים בלבד טועה. להיפך – מגוון המבנה הזה אידיאלי להקצאות ויכול לשמש מבטא. הודות לפרגולה הקטנה, המבנה כולו נראה מושלם.

פרגולה גבוהה בגינה מעל שביל החצץ

הקמת גדר גינת הקצאה

אם יש לך פרגולה בגינה רוצה לבנות, תחשוב על הגובה, האורך והרוחב שאתה צריך. לדוגמה, פרגולה גבוהה מושלמת לגינה קטנה ומטילה צל על שביל החלוקים.

פרגולה עם צמחי טיפוס

צמחים מטפסים רעיונות להגנה מפני השמש

אם אתה רוצה ליצור חיבור ויזואלי עם הסביבה, אתה יכול לקשט את הפרגולה בצמחים מטפסים. צרור ענבים יוצר אפקט דרמטי על פינת האוכל.

לפרגולה יש טעם ים תיכוני ומגיע מאיטליה. המסורתית פרגולה בגינה מכוסה בענבים. זהו אזור רומנטי ומקסים שיש בו משיכה רבה.

עיצוב זול ומבנה מעניין

עיצוב בניית עץ בזול בגינה

אפילו מבנה פשוט יכול להתרענן ולהוסיף מבטא לגינה. הצורות והפונקציות המגוונות שהוא יכול לבצע מסייעות ביצירת אזור חיצוני נעים בעלות נמוכה משמעותית מאשר ביתן.

רגלי פרגולה יציבות

אחי תכנון גן תמיכה ברגליים

הרגליים של ה פרגולה בגינה לרוב מחוברים ללוחות בטון. לפעמים הם פשוט קבורים באדמה, אבל זה צריך להיעשות רק עם פרגולות עץ. זהו פתרון פשוט עבור ביתנים קטנים וקלים, אך גדולים יותר זקוקים לתמיכה מוצקה. הדוגמה שבתמונה שילבה קורות עץ עם תומכי לבנים התואמים את האח הכפרי.

פרגולה עצמאית

בריכת עיצוב גינה אבני פרגולה מעץ

יתרון גדול של מבנים חופשיים על פני פרגולה המחוברת לבית הוא גמישות – אתה יכול לבחור את המקום הטוב ביותר לביתן שלך ואין לך את המגבלה של התחשבות בשטח הפנוי מול הבית..

פרגולה בגינה עם תקרה פתוחה

ריהוט גן בעיצוב מרפסת

אפילו פרגולות עצמאיות לא צריכות ליצור חופה שלמה, לפעמים פחות זה יותר. תחושת השלמות והנעימות עולה גם עם בנייה פתוחה.

מרפסת פרטית

גילוף עץ צמחים צבעוניים

חִתוּך עֵץ פרגולה בגינה  יוצר רושם רב ומבטיח פרטיות מול אזור המרפסת. הוא נראה פרטי ומזמין בו זמנית, ויוצר אווירה רומנטית בגינה.

פרגולה בגינה מחקה ספינה

סוכך רעיונות לעיצוב בריכת הביתן

אחד העיצובים הטובים ביותר – הביתן הזה נראה כאילו הוא צף על מים. זה המקום הטוב ביותר האפשרי לנוח ולצפות במים ובעלי החיים.

פרגולה כחיבור בין הרחבה הבית והבית

בנה בעצמך הארכת בית גג מגן לבן

הביתן יכול לשלב בצורה חלקה לחלוטין אדריכלות ישנה וחדשה. כאן הפרגולה הקלאסית שולטת במשימה של חיבור החלקים הישנים והחדשים של בניין בסגנון הקולוניאלי. ארקייד מברך את כל האורחים ופועל כתוספת מסוגננת לאדריכלות.

פרגולה ככניסה לגינה

עיצוב פרגולה לכניסה לבית

צור כניסה לגינה בעזרת פרגולה. הצבע האפור של הבנייה מסמן ומפריד אופטית בין הגן לשביל הבית.

סוכך סוכך הגנת שמש

הקמת גג מגן לפרגולה

עיצוב בניית הביתן

ריהוט לעיצוב עיצוב ארקייד

100 רעיונות עיצוב למרפסות, מרפסות גג ומרפסות

פרגולת עץ לגינה – 20 רעיונות עיצוב מעניינים