ריהוט פאטיו מעץ פרגולה מעץ קש מעץ בית קולנוע חיצוני

הפרגולה הופכת ללא מאמץ לגיבורה הראשית באזור החיצוני. אבל תמיד יש דרך טובה יותר – עם הטיפים הבאים בעלי גנים יכולים להשיג אפקטים מקסימליים. תלוי כיצד ברצונך לעצב את הפרגולה שלך, ישנם סגנונות רבים ושונים לבחירה. בין אם רומנטי, אסייתי או מודרני: נראה לכם כיצד ניתן להפוך פרגולה פשוטה עוד יותר ליפה.

מגוון רחב של פרגולות פותחות אפשרויות רבות

וילונות פרגולה מעץ הגנה מפני השמש

כידוע, הפרגולה ממלאת מספר משימות במקביל. מנקודת מבט פונקציונאלית בלבד, מדובר בהגנה מפני השמש; ספק צל מי קיים בכל כך הרבה סגנונות ועיצובים, שיש את הפתרון הנכון לכל התקשרות. יחד עם זאת, זהו מושך עיניים המשפר את האווירה של כל שטח החוץ. בין אם עם וילונות ובין אם לאו, בין אם במראה העץ הקלאסי או מודרני מאוד, בין אם הוא מלבני או עגול: פרגולות השתלטו על גינות גרמניות, טרסות גג וגני חורף בסערה.

ובגלל השכיחות הזו, הרצון לקישוט אינדיבידואלי מובן למדי. לא חסרות אפשרויות והדוגמה הראשונה כבר מראה כי לא העלויות ולא המאמץ צריכות להיות גבוהות במיוחד.

פשוט אך מהמם: פרגולה עם כשרון רומנטי

פרגולה רהיטי ראטן מסוג עמודי אבן

פרגולה מושלמת ליצירת אווירה רומנטית. גרסאות רבות מטפלות בהן בעצמן, אך בעזרת מחרוזת אורות ואח, האפקט משתפר משמעותית. שרשרת האור במיוחד מספקת מגע ידידותי ושליו ומציבה את הסצנה באור מבריק בערב. אז בלעדיות ואלגנטיות הן גם חלק מהמשחק.

עיצוב אסייתי כדוגמה מצוינת

גן זן אסייתי פרגולה סגורה

מראה אסיאתי שימש כמודלים במשך עשרות שנים, במיוחד בעיצוב גינות. וזה לא פלא: גינות יפניות להתרשם תוך הקפדה על פרטים, עם קווים דקים ועם המינימליזם הנכון. באופן לא מפתיע קיימות גם פרגולות בסגנון פגודה. בשילוב עם אלמנטים אחרים כגון צמחים בסגנון בונסאי ורהיטי במבוק, נגיעה של טקס תה מתרוצצת בפרגולה.

סגור, אך עדיין בחינם

פרגולות קשורות אוטומטית למזג אוויר קיצי ואוויר צח. אבל זה לא תמיד המצב בגרמניה. פרגולות סגורות אידיאליות לבילוי במחבוא האלגנטי מחוץ לקיץ. העיצוב המדויק הוא עניין של טעם, מכיוון שיש הרבה אפשרויות. למשל, חזיתות זכוכית איתן נוצרת גינת חורף צמודה לקרקע הן מאוד פופולריות. קירות עץ כפריים על פי דגם של צריף הרים אפשריים גם כן, אבן טבעית גם נכנסת לעתים קרובות ומספקת מגוון, שבזכותה נוצרת חווית חיים פרטנית..

חזרה לשורשים: פרגולות במראה טבעי

פרגולה צמחי טיפוס בית כפרי טבעי

עיצובים טבעיים נמצאים בעלייה. הם מסמלים חיים טבעיים, מה שבתורו מעודד את המגמה לקראת קיימות. כמובן שזה אפשרי גם עם פרגולה. עץ בליה מאפשר אינספור יצירות, את האלמנטים אין צורך אפילו לקנות בחנות מומחים, כיוון שלטבע יש הרבה מה להציע. עם הטיפול הנכון, פרגולות טבעיות משיגות חיי שירות ארוכים ויכולות להיות מציאה מעולה למחיר. טיפ: עם צמחייה (למשל קיסוס) הפרגולה לא רק נראית טבעית יותר, אלא גם הופכת לבית גידול לבעלי חיים כמו ציפורים או פרת משה רבנו.

ביתן פרגולה טבע שביל עיצוב רומנטי

חדשות טובות: פרגולות אינן שאלה של כסף

עד כמה שהדוגמאות שהוזכרו נשמעות מפתות, ברור גם שהן תמיד קשורות למעט זמן וכסף. אולם הנטל הכספי מוגבל. פרגולות קטנות יותר כבר זמינות במחיר של פחות מ -100 יורו, קונסטרוקציות גדולות יותר נמצאות גם הן בגבולות. בהשוואה לרכישות רבות אחרות לגינה, כגון ריהוט גן מעץ טיק באיכות גבוהה, עלויות אלה כמעט זניחות.

כמובן שזה יותר ויותר נכון אם מביאים כמה שיותר יוזמה אישית ככל האפשר, בין אם מדובר בחומרים המשמשים או בבנייה. בהתאם לצורת הפרגולה, כמות החומר הנדרשת היא גם לא גבוהה במיוחד. האופי הפשוט של הפרגולות הופך בכך גם ליתרון כספי שיותר ויותר בעלי גינות מנצלים במיומנות.

גג שטוח מאלומיניום מעץ פרגולה בעיצוב מודרני

תמונה 1: © istock.com / JamesBrey

תמונה 3: © istock.com / KatarzynaBialasiewicz

תמונות 2-6: © pxhere.com CC0