בנייה מודרנית של פרגולה ביוקלימית פלדה לבנה שחורה

כל מי שחי באזורים עם טמפרטורות מתונות יותר יודע בוודאות שהגינה היא החלק הפופולרי ביותר בבית. במדינות כמו ספרד, בהן השמש זורחת כל השנה, בעלי בתים מייחסים חשיבות רבה לעיצוב גינות. עם זאת, גינה לא צריכה להתאפיין בהכרח בשתילה שופעת. בכל הנוגע לעיצוב גן מודרני, מסתמכים על אזורי נסיגה נעימים המציעים רגיעה טהורה או מתפקדים כסלון חיצוני. בפוסט של היום אנו מציגים דוגמה מהעיירה הקטנה דניה שבספרד. גולת הכותרת של גן זה היא ביתן מודרני, המורכב מקיר אבן ופרגולה ביוקלימית. העיצוב העכשווי משלים מבנה פלדה שחור המפריד ויזואלית בין הביתן לשאר השטח החיצוני.

פרגולה ביוקלימטית לביתן המודרני

לוחות פרגולה מודרניים לביתן פרופילי פלדה מתכווננים

הפרויקט תוכנן על ידי אדריכלי משרד האדריכלים הספרדי Destudio Aquitectura בשנת 2017. הזמנת הלקוח כללה ביתן גן מקורה אך פתוח לווילת קיץ בספרד. הביתן היה אמור להיות ממוקם על מגרש פנוי בחצר הבית הקיים. על מנת ליצור פינת ישיבה נעימה הן לקיץ והן לחורף, בחרו האדריכלים בחופה עם פרגולה ביוקלימית..

קיר אבן פרגולה ביתן גן עם לוחות מתכווננים

ומהי בעצם פרגולה ביוקלימית? זוהי חופה למרפסת או לביתן עם לוחות מתכווננים. עם גג למינרי כזה, ניתן לווסת את אור השמש כך שתוכל ליהנות מהנוחות של הביתן שלך בכל מזג אוויר. היתרונות של פרגולות מסוג זה הן רבות:

  • גגות פרגולה ביוקלימיים מעניקים הגנה מפני השמש וניתנים לסגירה מוחלטת במקרה של סערות;
  • אוורור טבעי מופעל, כלומר אין אפקט חממה;
  • קרני השמש נשארות תחת שליטה, מה שמאפשר להתאים את הטמפרטורה;
  • ניתן להסדיר את הקרנת האור במידת הצורך.

ביתן גן בניית אבן חול פרגולה פתוחה לבנה

לכן החליטו האדריכלים הספרדים על גג ביו -אקלימי לביתן המודרני בדניה. כך שתוכלו ליהנות מקרני השמש הקלות במושב בגינה גם בחורף ולהגן על האזור מהחום המעצבן בקיץ..

קיר אבן גינה אבן חול חלון צפייה

תכונה נוספת של עיצוב הביתן היא קיר האבן המערבי המאסיבי. בניית אבן החול המדויקת לא רק ממלאת פונקציה אסתטית, אלא גם מגינה מפני שמש הצהריים החזקה והמבטים הסקרנים של השכנים. אף על פי כן, נותר פתח קטן בקיר האבן, שנראה כחלון קטן ומספק אוורור טוב יותר.

נוף מודרני לפרגולה הר מונטגו

מכיוון שהביתן המודרני פתוח מהצדדים האחרים, הוא מאפשר נופים נפלאים של הסביבה. בדרום תוכלו ליהנות מנוף של הר מונטגו המפורסם, שהוא יעד פופולרי לתיירים מכל רחבי אירופה. הנוף לצפון אינו מרשים עד כדי כך, אך משקיפים על היופי הטבעי של העצים בסביבה, כמו גם על הבריכה ששופצה לאחרונה בגינה..

ביתן גן מודרני בריכה פתוחה

לצד המזרחי של ביתן הגן החדש יש גם עיצוב מעניין. הוא מעוצב עם מבנה פלדה העשוי מפרופילים דקים ושחורים המעמידים ניגוד ברור לפרגולה הלבנה. קורות הפלדה מסודרות גיאומטרית ויוצרות משולשים גדולים. אם תסתכלו על הביתן המודרני מהבית, תוכלו לשקול את יחסי הגומלין האסתטיים בין בנייה מסורתית ומודרנית, המתגלמים על ידי הבנייה ומבנה הפלדה..

פתח קיר בנייה מודרני מאבן חול

ביתן פרגולה עיצוב מודרני קירות פלדה לבנים שחורים

ביתן מודרני קירוי פרגולה בקיר אבן

לוחות מתכווננים לפרגולה ביוקלימית מודרנית

ביתן מודרני עם תאורה עקיפה בערב

פּרוֹיֶקט: Destudio Aquitectura

תמונות: גרמן קאבו