לשמור על תקרת זכוכית צמחים בטמפרטורה

כיצד ניתן להקים גינת חורף ואילו צמחים ניתן למצוא בה – זאת ועוד הרבה תגלו במאמר! יש הבחנה בין גינות חורף קרות, גינות חורף ממוזגות וחמימות. בהתאם לטמפרטורה, רק צמחים מסוימים יכולים למצוא בה מקום מתאים.

ניתן לבלות שעות נפלאות רבות בגינת חורף – גם בעונה הקרה. אבל אם זה לא נקבע בהתאם, אין אווירה כלשהי. בכל מקרה, רהיטי ישיבה מתאימים שייכים לשם. צמחים הם גם פרט חיוני בעת הקמת חממה. אבל לא כל הצמחים ישרדו בכל חממה. הטמפרטורות בגן החורף הן הקובעות לכך.

הקמת חממה חמה – צילום: שירלי

להקים איש דקל פרחים מיני צמחים

שרכים או שרכים מעץ הם, כפי שאמרתי, דרך להוסיף צמחים לגינה או לגן החורף שלכם. לאלה יש כמה מוזרויות מעניינות. אלה קיימים כבר 200 מיליון שנה ומיני שרך יכולים לעמוד בטמפרטורות נמוכות עד מינוס 10 עד 12 מעלות וכן בטמפרטורות חמות. אבל יש היבט חשוב אחד שצריך לקחת בחשבון בעת ​​המזיגה. במקום לשפוך את המים לסיר, יש לשפוך מלמעלה שרכים. הסיבה לכך היא שהשורש נמצא בגזע עצמו. זה גם מסביר מדוע אתה יכול פשוט לנתק שרך שגדל מדי ולשתול מחדש את החלק החתוך. גן החורף לקשט עם שרך עץ, לכן יכול להיות רעיון טוב.

אם אתה רוצה להקים גינת חורף חמימה, טמפרטורה קבועה של יותר מ -18 מעלות חייבת לשרור. גינות חורף כאלה נמצאות בדרך כלל במיקום מוצל, כך שיש צורך בחימום. צמחים הפורחים כל השנה ימצאו אפוא מקום מתאים בו. אלה כוללים, למשל, את הגויאבה הברזילאית, המוכרת תחת המונח הטכני Acca sellowiana, דובדבן האקרולה, המכונה גם Malpighia glabra, המנגו, המכונה Mangifera indica, ההיביסקוס או שרך העצים, כולם מרגישים בנוח בדברים כאלה סביבה תהיה. שרך העצים ידוע במונח הטכני Dicksonia squarrosa.

הקמת גינת חורף קרה

מודדים טמפרטורה קרה בבית צילום: הנס

אם אתה רוצה להקים גינת חורף קרה, עליך להקפיד על טמפרטורה של -5 עד 5 מעלות. תנאים אלה בדרך כלל מדברים בעד התמצאות של גן החורף מדרום. צמחים ים תיכוניים כמו הברוש הים תיכוני, שעליו עומד המונח הטכני Cupressus sempervirens, לינדן האבן המכונה גם Phillyrea angustifolia, הזית או ה- Olea europea, הסלע רוז, השושן האפריקאי וגם מרגישים בנוח באווירה כזו. שיח הבננות כנראה.

הקמת גן חורף מבוקר טמפרטורה צילום: mary

עצות לטיפול בפרחים מינים איש הדקל

חממות מחוסמות בדרך כלל טמפרטורה של 5 עד 15 מעלות. אלה בדרך כלל מכוונים לכיוון דרום, מזרח או מערב. כמות גדולה במיוחד של אור פוגעת בגני חורף כאלה. בשל הטמפרטורות הרבות ותנאי האור, הצמחים פורחים בו במיוחד. צמחים מדרום אמריקה או מדרום אפריקה בפרט מרגישים בבית בסביבה כזו. דוגמאות לצמחים כאלה הם: מנקה הצילינדרים, הידוע גם בשם קליסטמון, פרח הכנרית, הססבני, ששמו מונח טכני Sesbania punicea, הכנף הכחולה, שיח הסגול או פרח ציפור גן עדן.

לכן ניתן לשתול כל גן חורף בצורה שונה. הדבר החשוב היחיד הוא לתאם את העדפות הצמחים והתנאים של גינת החורף שלכם!

הקמת ביתן עצות לטיפול בפרחים