ביצי פסחא עם פנינים -עיטור-הוראות-לבן-חצי-פנינים-פרחי אביב צהובים-נרקיסים

באופן מסורתי, ביצים נצבעות ונצבעות במגוון דרכים בחג הפסחא באמצעות טכניקות יעילות שונות. תמיד נחמד להתנסות ולהציג משהו חדש למסורת. ביצי פסחא עם פנינים יכול להיות מעוטר ליצירת תכשיטים מנצנצים אמיתיים ויכול לשמש כנקודות שיא בעיטורי שולחן חגיגיים.

מקשטים ביצי פסחא עם פנינים ומסדרים עם פרחי אביב טריים

ביצי פסחא עם פנינים -עיטור-הוראות-פרחים לבנים-צהובים-חצי-פנינים-מקשטים

כמובן שאי אפשר לקשט את ביצי הפסחא שאוכלים מאוחר יותר בפנינים ובנצנצים, כיוון שזה יהיה בזבוז. מדוע מומלץ להשתמש בביצים המעוטרות בעצמן רק כקישוט. מצד אחד, עיטור זה באמת משוכלל ומצד שני, דבק משמש לתיקון הפנינים, דבר אשר אינו אכיל בשום אופן..

מקשטים ביצי פסחא עם פנינים – מקשטים ביצי קלקר לבנות

ביצי פסחא עם פנינים -עיטור-הוראות-קלקר-טינקר-עשה זאת בעצמך-לבן

עדיף להשיג ביצים למטרות דקורטיביות מציוד המלאכה. אלה יכולים להיות פלסטיק חלול, פוליסטירן או עץ. בחר גודל וחומר בהתאם לרצונך האישי. שקול את האפשרויות של הכנת קרח-האם תנתק את הביצים הדקורטיביות או שהעדיף להניח אותן בקערה מתחת לבישול היטב..

מצא ביצי קלקר בגדלים שונים במצרכי המלאכה שלך

ביצי פסחא עם פנינים -עיטור-הוראות-קלקר-ביצה-שיפוד

ביצי הקלקר הן בדרך כלל הבחירה הטובה ביותר. אלה זמינים בגדלים רבים, אותם ניתן להרכיב בצורה נפלאה, קלים מאוד לעבודה – פשוט לדקור על שיפוד עץ ולקשט. חשוב לציין כי יש להשתמש בצבעים ובדבקים בדיוק לחומר זה או לפחות לא על בסיס אצטון. אחרת הקלקר יתמוסס. אסור להשתמש גם בדבק חם מכיוון שהוא ממיס את הפלסטיק בשל החום.

מקשטים ביצי פסחא עם פנינים – מדביקים ביצי קלקר עם פנינים

ביצי פסחא עם פנינים -עיטור-הוראות-קלקר-ביצה-לבן-חצי פנינים

ניתן לקשט ביצי פסחא לחלוטין עם פנינים ולהניח על השולחן החגיגי כמבטא. פנינים לבנות מייצגות אלגנטיות קלאסית והן פופולריות מאוד. לחילופין משתמשים בחרוזי רוקי צבעוניים, חרוזים מתכתיים או זכוכית. הטיפ שלנו: בחרו רק סוג אחד של אלמנט דקורטיבי בשני צבעים או גדלים כדי להימנע מתוצאה קיטשית.

חצי פנינים – שטוחות בצד אחד, אידיאלי להדבקה

ביצי פסחא-פנינה-לקשט-הוראות-חצי פנינה-לבן-דקורטיבי-קישוט

את חצי הפנינים תוכלו למצוא בחומרי יצירה ובחנויות יצירה. אלה מיועדים רק להדבקה וקישוט משטחים. הצד התחתון של כל חרוז שטוח וניתן למרוח עליו בקלות טיפת דבק או סרט דו צדדי.

מקשטים ביצי פסחא עם פנינים בלבן 

ביצי פסחא-פנינה-לקשט-הוראות-פרחים צהובים-לבנים-אביביים

השתמש רק בדבקים המתייבשים במהירות ואינם מייצרים כתמים על פני השטח. דבק ריסוס הוא גם אופציה מצוינת אם אתה יכול להתמודד איתו היטב. הטיפ שלנו: אם אתה משתמש בדבק ריסוס, כסה את מקום העבודה ואת המשטח הסמוך בניילון מגן, שכן שאריות דבק באמת מגיעות לכל מקום באזור כאשר אתה מרסס אותו.

צובעים את ביצי הקלקר בצבע הבסיסי לפני הקישוט

ביצי פסחא-חרוז-קישוט-הוראות-קלקר-פסטל-צבעים-ורוד-צהוב

אם אתם בוחרים חרוזים צבעוניים ורוקילי, מרחו שכבה דקה של הצבע המתאים על הביצה ואז המשיכו לקישוט. הטיפ שלנו: בחר גוון בהיר יותר בצבע או בדיוק אותו גוון כמו הפנינה שבה אתה רוצה להשתמש. בעת צביעת ביצי קלקר יש לוודא שהצבעים הם על בסיס מים או על בסיס אקריליק.

הכנס חרוזי זכוכית בצבעים שונים – Rocailles

ביצי פסחא-לקשט-חרוזים-הוראות-לקשט-צבעים-עשה-עצמך-צבעוני

פניני התכשיטים הקטנים מזכוכית, הזמינים במספר צבעים וניואנסים, ניתנים לשילוב נפלא ותוכלו ליצור בעצמכם את דפוסי הצבעים ההרמוניים הנכונים. ניתן להשתמש בחרוזי רוקי בשתי דרכים בעת עיטור ביצי פסחא – כשהחור פונה כלפי חוץ וכפיקסלים קטנים בצדדים היוצרים שלם.

קלקר מעוטר פנינים – לתקן פניני זכוכית קטנות וגדולות בעזרת סיכות

ביצי פסחא-חרוז-קישוט-הוראות-ביצה-כוס-סיכה-סגול-עשה-עצמך-יצירתי

ניתן להכניס את חרוזי ה- Rocailles בקלות לקלקר בעזרת סיכות. ראש הסיכות לא צריך להיות קטן מהחור בכל חרוז, אך מעט גדול יותר בכדי להחזיק אותן במקומן.

ביצי פסחא קלקר מעוטר בפייטים

ביצי פסחא-חרוז-קישוט-הוראות-קלקר-פאייטים-דיסקו-ירוק-סגול

באופן דומה ניתן למרוח פאייטים נוצצים ואף לשלב אותם עם חרוזי זכוכית. אתה מציב אותם קרוב זה לזה או כדי להקיף קישוטים. הטיפ שלנו: אל תשכחו לצבוע את הקלקר בגוון מתאים כדי להימנע מפערים לבנים בין האלמנטים הבודדים.

קלקר מעוטר בבד ופאייטים 

ביצי פסחא-חרוז-קישוט-הוראות-בד-סיכות-פאייטים-קישוטי-עשה-עצמך

קלקר יכול אפילו להיות טפט ועיטור בצבע על הלבן הזה. באופן דומה יוצרים גילופים בעומק 5-8 מילימטר לאורכה של הביצה. חותכים חתיכות מבד דק דמוי עלים ומכניסים אותן לחריצים. אתה יכול להשתמש בסיכות ופאייטים כדי לקשט את הביצה ולהקיף קישוטים, כמו בתמונה למעלה.

ביצת פסחא עם מבנה מנצנץ – מתקנים פאייטים בעזרת סיכות 

ביצי פסחא-חרוז-קישוט-הוראות-סיכה-פאייטים-שימר

פאייטים, פנינים ורוקיאים עשויים להישמע קיטשיים וחסרי טעם, אך נבחר בקפידה יכול להיות מאוד מודרני ומעניין. קח פאייטים בצבע אחד, למשל לבן. אז לא היית צריך לצבוע את הקלקר מראש. מניחים את הפייטים הלבנים, השקופים מעט, קרוב אחד לשני ומתקנים בעזרת סיכות פשוטות עם ראש מתכת.

לפוצץ ביצים – הוראות קצרות

ביצי פסחא-חרוז-לקשט-הוראות-ריקון-ביצים-לנשוף-עצות-קערה

כחלופה לביצי הקלקר, נשארת הביצה הנכונה, המתרוקנת. את החלק הפנימי של הביצה אפשר לפוצץ או להישאב בעזרת מזרק גדול. ראשית, כדאי ליצור חור בקליפת הביצה בעזרת מחט עבה. כדי לפוצץ את הביצה צריך לקדוח חור בצד הנגדי.

ביצים ריקות לקישוט – עם מזרק גדול

ביצי פסחא-חרוז-לקשט-הוראות-לפוצץ-ביצים-מזרק ריק

כדאי להיזהר מאוד מהביצים המרוקות, מכיוון שהן שבירות ועדינות מאוד. כדי לחזק מעט את קליפת הביצה ניתן להשתמש בטכניקת המפיות להדביק עליה מפית דקה ושקופה או לחילופין למרוח לכה שקופה. כך מצופה הקליפה, אך עדיין נשברת במיוחד.

מקשטים ביצי פסחא עם פניני סוכר

ביצי פסחא-חרוזים-לקשט-הוראות-קיגלכן-לבן-ורוד-צהוב-קטן-לקשט-להדביק

שימו לב לביצה שנפוצצה בעת לחיצה ותיקון הפנינים. ניתן להשתמש גם בסרט דו צדדי, אך אם רוצים לצרף את החרוזים ברצועות.

מקשטים ביצי פסחא עם פניני סוכר במקום פניני מלאכה

ביצי פסחא-פנינה-לקשט-הוראות-פניני סוכר-לבן-צהוב-ורוד

כחלופה בפניני הזכוכית, אלה מתאימות גם לקישוט מאפים – פניני הסוכר. אלה קטנים יותר ויכסו את קליפת הביצה ממש בחוזקה. מרחו שכבה דקה של דבק שקוף על הביצה וגלגלו אותה פניני הסוכר. במידת הצורך, לסחוט בעדינות בידיים ולהסיר את החרוזים העודפים.

מקשטים ביצי פסחא עם פנינים בסגנון שיק עלוב

ביצי פסחא-חרוז-לקשט-הוראות-סל-ארנב לבן-פסחא-עלוב-שיק

ליצירת חפץ דקורטיבי ממש זוהר, קח כבל פנינה ועטוף אותו סביב הביצה. אתה יכול גם להשתמש בדבק על כדי להחזיק אותם במקומם. לטפטף חלק מהפנינים בעזרת דבק שקוף המתקשה במהירות ולהוסיף פרח או קשת קטנה למראה מרהיב בסגנון עלוב שיק..

לקשט ביצי פסחא עם פנינים ופרחים דקורטיביים

ביצי פסחא-פנינה-לקשט-הוראות-כחול-פרחים-ורוד-חצי פנינים

אלמנטים דקורטיביים מוכנים עם פנינים, אותם ניתן להצמיד לקליפת הביצים, הם כמו מדבקות. אלה יכולים להיות מחוברים באותה מידה גם לקליפת הביצה הימנית, כמו גם לקלקר. צבע בסיס בניגודיות גבוהה ייראה טוב אם החרוזים והנצנצים הדבקים ימוקמו כאלמנטים בודדים.

לקשט ביצי פסחא עם אלמנטים דקורטיביים דביקים – פנינים, פרחים, אבני חן

ביצי פסחא-חרוז-לקשט-הוראות-הדבקה עצמית-פרחי קישוטים-שחור-לבן

הכינו ביצי פסחא דקורטיביות משלכם עם פנינים

ביצי פסחא-חרוז-לקשט-צבע-ורוד-ניואנס-שימר

פנינים גדולות יחסית ניתן לעצב באמצעות חוט ודבק ללא צורך ברפידה. השתמש בפנינים כמעין אבני בניין וצור ביצה זוהרת ממש מחרוזים נוצצים.

הדרכת וידאו קצרה כיצד לקשט ביצי פסחא עם פנינים