אם אתה גר באזור יבש או שפשוט אין לך הרבה זמן לעשב, להשקות ולכסח את הדשא הקדמי באופן קבוע, גינת סלעים תהיה הפתרון המושלם עבורך. א מיטת אבן בחצר הקדמית דורש מעט תחזוקה ויכול להיראות דקורטיבי ויפה מאוד עם העיצוב הנכון והצמחים הנכונים.

מיטת אבן בגינה הקדמית כיסוי קרקע מחטניים נמוכים-אבנים-אבני ריצוף

היום אנו הולכים להראות לכם כמה רעיונות כיצד ליצור ולעצב מיטת אבן בחצר הקדמית ללא מאמץ רב או הוצאה של זמן. הרשה לעצמך לקבל השראה מהרעיונות ולגנוב את אלה שאתה אוהב במיוחד ופשוט לחקות אותם! השלימו את הרעיונות בעצמכם ותנו לדמיון שלכם להשתולל!

מיטת אבן בחצר הקדמית – קלה לטיפול ומושכת

מיטת אבן-חזית-חצר-ליצור-נייר-חצץ-חצץ-אבנים-בגודל

מיטת אבן היא מרכיב פופולרי לנופים בעלי תחזוקה נמוכה. שילוב טוב של אבנים בגדלים וצבעים שונים וצמחים עמידים לבצורת הופך את החצר הקדמית למושכת עיניים של ממש מבלי שתצטרכו להשקיע הרבה זמן ודאגה. בעזרת כמה סלעים ניתן להגדיר מבטאים ולהסתיר פגמים בגינה במקביל. אבנים כה גדולות הן כה תכליתיות. השתמש בהם כדי להצביע על קצה המיטה או פשוט להניח כמה וכמה אבנים אלה לכאן ולכאן.

מיטת אבן בחצר הקדמית

מיטת אבן בחצר הקדמית-צור-גינה-סלע-פריסה-פריסה

יש להניח נייר כסף מיוחד מתחת לשכבת החצץ והחצץ. מה שמכונה צמר גן הסלעים מונע מעשבים לצמוח בערוגה, אך עדיין מאפשר למים, חמצן וחומרים מזינים לצמחים להיכנס לאדמה. אז זה מבטיח שהמיטה תישאר ממש קלה לטיפול, כי מריטת העשבים בדרך כלל לוקחת את הזמן הרב ביותר, במיוחד אם לא עשית כלום זמן מה והעשבים התחילו, רק דרך המיטה להתרבות..

עיצוב מיטת אבן – 22 תמונות ורעיונות לצמחים

עיצוב החצר הקדמית – 41 דוגמאות קלות ומודרניות

עיצוב החצר הקדמית – טיפים ודוגמאות + תוכנית שתילה חינם

תחילה הניחו את הצמר ולאחר מכן שתלו את הצמחים שנבחרו במקומות הרצויים. בסוף הכל מכוסה בחצץ. חשוב כאן שלא ניתן לזהות יותר את הצמר בסוף. אז מיטת האבן בחצר הקדמית יכולה להיראות ממש טבעית ויפה.

בחר צמחים מתאימים למיטת החצץ

מיטת אבן בגינה הקדמית עיצוב-צמחים-קאלונה-לבנדר-ערער

בחר מיני צמחים עמידים לבצורת ופורחים שיכולים לצמוח היטב בתנאים הקיימים כגון אור ואדמה. אז לא תהיה מחויב להשקות את הצמחים מדי יום, אפילו בימי הקיץ החמים, אך תוכל לדלג על מספר ימים. זה כמובן גם מאוד שימושי אם אתה נוסע הרבה ולא רוצה לבקש ממישהו לשמור על הגינה שלך בכל פעם.

לצמחים במרכז הגן יש תוויות המצביעות על כמות אור השמש הנדרשת. צמחים שעושים טוב בשמש מלאה צריכים לפחות שש שעות ביום של אור שמש ישיר, ואלו שצומחים בצל או בצל חלקי דורשים ארבע עד שש שעות של אור שמש ישיר ביום. מי מבין שני הגרסאות המתאימה לך ביותר תלויה כמובן במיקום החצר הקדמית שלך.

לשתול צמחים קטנים מלפנים

מיטת אבן-חצר-חצר-בצורת-סובלנית-צמחים-עצי מחט

הגובה אליו הגיע הצמח מוצג גם על התוויות. יש לשתול צמחים גבוהים בשולי ערוגת האבן, למשל על הבית או גדר הגן. אם ערוגת האבן מעוצבת באמצע הגן הקדמי ומוקפת במדשאה, אז מתוכננים צמחים גבוהים במרכז המיטה. יש לשתול צמחים בעלי צמיחה נמוכה בחזית המיטה. בדרך זו, המיטה לא רק נראית מסודרת יותר, אלא שכל הצמחים יכולים גם לבוא לשלהם. אם היית שותל את הצמחים התחתונים מאחור או באמצע, הם היו מכוסים על ידי הצמחים הגבוהים יותר. ולמה לבזבז כסף על פרחים וצמחים אם אתה לא יכול לראות אותם בסופו של דבר? צמחים גבוהים היו גם מוציאים את השמש מהנמוכים ובמידת הצורך מספקים יותר מדי צל.

להפריד סוגים שונים של חצץ זה מזה

מיטת אבן-גינה קדמית-סלע-גינה-סלעים-עצי מחט-קצה בצבע חצץ

חצץ וחיתוך זמינים בצבעים שונים, גדלים וגדלים שונים. עם גרגר לבן, אדום ואפור נוצרו דפוסים יפים על הקרקע בגן הסלעים הזה. באופן עקרוני ניתן ליצור את הדפוסים והמוטיבים המגוונים ביותר ובכל צבע. ניתן גם ליצור מבנים מעניינים ובניגודיות גבוהה בעזרת גדלי האבן השונים.

כך שסוגי החצץ השונים מופרדים זה מזה בבירור, עדיף להשתמש בקצוות פלסטיק מעוצבים. הם גמישים מאוד, ניתנים לחיבור לקרקע ומציעים אינספור אפשרויות עיצוב. ערוגות פרחים מתאימות גם הן. בגן סלעים יפני אתה יכול להשתמש בו ליצירת דמות היין-יאנג עם חצץ בשחור ולבן.

בלי מבטאים צבעוניים

מיטת אבן-גינה קדמית-גרניט חצץ-אפור-לבן-אבנים גדולות-טבעיות

בגני סלע מודרניים משתמשים לעתים קרובות בצבעים ניטרליים – עצי מחט ירוקים ועד אבנים בשני צבעים. אין מבטאים ססגוניים כגון קישוטים וצמחי פריחה, אך הרכב החצץ בלבן ובאפור והאבנים הטבעיות הגדולות נראה גם כשלעצמו מאוד דקורטיבי. עצי המחט הירוקים עד שנראים יפים ורעננים כל השנה. זה מעניק לכם עיצוב גינה שגם אתם תיהנו ממנו בחורף ושנראה מטופח ותוסס מדי שנה.

להשתמש בסלעים שונים

אבן-מיטה-קדמית-גינה-חצץ-אבני נהר-רודודנדרון-דובדבן אדום

אם המראה המונוכרומטי הזה הוא לא הדבר שלך, אז בחר כמה שיחים פורחים שמוסיפים כמה כתמי צבע יפים לגן הסלעים. פרחים מוכתמים ונפלים יכולים להשאיר סימנים על האבנים אם לא יוסרו בזמן. אז בגלל זה ניקיון הוא מאוד חשוב. כדי להפוך את התחזוקה לעוד פחותה, אתה יכול פשוט לבחור מיני שיחים שאינם פורחים עם צבעי עלים מעניינים. דובדבן הגמד האדום יעיל במיוחד בגינת סלעים. אבל יש עוד הרבה שיחים מתאימים שתוכלו לשקול. ריכזנו עבורכם כמה מהם כאן.

עצי חרס מוטבעים ברצפה

מיטת אבן-חזית-גינה-חצץ-פלפלים-צבעונים

זו לא מיטת אבן אמיתית לטיפוח בחצר הקדמית, אבל הרעיון מעניין מאוד. עצי החימר עם הצבעונים הוטבעו באדמה קצת יותר מחצי הדרך והחצץ הופץ סביבו. אבל אפשר לראות עשבים שוטים מתחת לשכבת החצץ, מה שגורם לגינה להיראות לא מסודרת. בדרך זו ניתן להחליף בקלות את הצמחים השנתיים ללא צורך להסיר את החצץ ולהפיץ אותו מחדש. אז אם גם אתם רוצים שיהיו בחצר הקדמית שלכם צמחים שנתיים שתוכלו להחליף בחדשים מדי שנה, זהו פתרון מעשי. אתה מחליט בעצמך אם אתה רוצה גם לקבל מריטת עשבים לשם כך.

ריצוף אבן טבעית כגבול

מיטת-אבן-חזית-גינה-מאלץ-קטן-קומה-עצי מחט-אבני-נהר אפורות

בעת עיצוב החצר הקדמית, אתה יכול גם ליצור ניגודי צבע יפה על ידי שימוש בחומרים בצבעים שונים. כאן, למשל, למכסה ולגבול המיטה יש צבעים חמימים ונעימים, בעוד שאבני הנהר האפורות והעצי מחט הירוק עד נראים קרירים למדי. יחסי הגומלין בין הצבעים המנוגדים הללו אטרקטיביים ביותר ולכן רעיון נחמד.

חצץ לבן ודשא ירוק

מיטת אבן-חזית גינה-לבן-גרניט-חצץ-דשא

חצץ לבן נחמד מאוד ונראה נהדר בשילוב עם הדשא הירוק והצמחים. אך זכור כי הוא עלול להתלכלך במהירות. לדוגמה, בשל אבק וזיהום אוויר אחר, האבנים הופכות במהירות לאפורות, בעוד שטח יכול לכסות אותן ולהפוך אותן לירוקות..

מיטת אבן זו בגינה הקדמית מעניינת מאוד, כאשר המדשאות ואזורי החצץ מתמזגים זה בזה וכך יוצרים יחסי גומלין מקוריים. את מיטת החצץ לא בהכרח צריך להפריד מהדשא כדי שיהיה נחמד למראה. אתה מעצב את שטח החצץ בצמחים, לפיו ניתן לשתול שיח גם פה ושם במדשאה. זה יעיל במיוחד עם עלים אדומים.

הסתר אורות קרקע למיטת האבן בחצר הקדמית בחצץ

מיטת אבן-חצר-חצר-אבנים גסות-צמחים-קומתיים

תאורה לגינה היא חלק חשוב בעיצוב הגינה, אך חלקם אינם אוהבים אותה כאשר היא מורגשת מדי במהלך היום. פנסי רצפה שקועים יכולים להסתתר במדשאה, בשבילים ובערוגה ולהוציא ממש פסלי גן או צמחים בעלי צורות עלים מעניינות. במהלך היום הם לא בולטים, אך בחושך הם יכולים לשנות לחלוטין את מראה החצר הקדמית שלך וליצור מצב רוח יפה. זה גם מאפשר לך ליהנות מהגינה שלך בערב או בלילה, בעוד שהאורחים שלך מקבלים תאורה מעשית כשהם בדרך הביתה.