רעיונות לעיצוב גינות פרויקטים של גינון דוגמאות פרחי בריכה לגינה

הגן מייצג את גן העדן האישי שלנו. הוא נותן לנו את ההזדמנות להביא כמה שיותר טבע כפי שהיינו רוצים. אין כללים קפדניים לעיצוב גינה. כל מה שאתה צריך לשקול הוא התנאים שכל צמח ופרח דורשים, בין אם אתה מעדיף צל, צל חלקי או נקודה בשמש. אחרת, אין גבול לדמיון שלך.

רעיונות לעיצוב גינות וגינון בסגנון יפני

רעיונות לעיצוב גינות גינון מיקומים רב שנתיים ירוקים נמוכים

עצבו את הגינה שלכם לפי טעמכם! הדוגמאות הבאות, שהן מבחר, בהחלט יעזרו לך רעיונות לעיצוב גינות וגינון לְיַצֵג. תן להם לתת לך השראה לפני שתתחיל לתכנן, כי בהחלט יש שם הרבה דברים שאולי גם אתה תאהב.

נוף גן ייחודי המורכב משלושה אלמנטים בסיסיים

גינון-גשר-בריכה-שתילה

רעיון עיצובי נהדר לגינה שלכם הוא ליצור אותו בסגנון יפני. ניתן לממש את הגן היפני בשטח גדול יותר כמו גם בשטח קטן יותר. בעיצוב גינה זה לא רק המראה והשימוש הפשוטים חשובים. מחבוא אותנטי מסוג זה מושפע במבנהו מהפילוסופיה והתרבות היפנית. אם ברצונך לברר לגבי הסמלים השונים, עדיין תוכל להתייעץ עם מומחה טכני בעת התכנון. אם אתה פשוט רוצה להפוך את הגינה שלך לנווה מדבר ייחודי בסגנון אסיאתי, אתה יכול ליצור גינה כזו ללא כל ידע מוקדם. בסגנון זה, צמחים ירוקים, מים ואבנים משולבים באמנות ביניהם ומביאים לתמונה כוללת הרמונית. צמחים אופייניים לגינה אסייתית הם אשוחית, אורן, במבוק, בונסאי גן, קנה סיני, דשא מעור דוב וכו ‘מוסים מספקים ניואנסים נוספים בצבע ירוק בגינה שלכם. אלמנטים עיצוביים נוספים לגן היפני הם בריכות קטנות עם גשרים. בגינות קטנות ניתן להחליף את יסוד המים של שכבת חצץ.

רעיונות לעיצוב גינות וגינון – אזור בריכה

רעיונות לעיצוב גינות עיצוב גינות עשבי דשא נוי גבוהים מרפסת בריכה

אם יש לכם בריכה בגינה משלכם, תוכלו להפוך אותה לנווה מדבר חלומי עם שתילת הבריכה הנכונה ועיצוב בריכה. מסגרת הבריכה שלך עם פרחים יפים, עשבים ושיחים. כך אתה מאזן את הקווים הישרים של עיצוב הבריכה ומקבל איזון נפלא בין האדריכלות לטבע.

מסך פרטיות באזור הבריכה עשוי צמחים ירוקים

אזור בריכה-עיצוב גינה-פינת ישיבה-ריהוט גן

צמחים גם עוזרים שבריכת השחייה מוצגת אפילו טוב יותר ושתחושת החג מתפשטת בגינה. צמחים כמו ברושים, קנים סיניים, רודודנדרון, קשת, במבוק וכו ‘מתאימים מאוד לשתילת בריכה. צמחים ים תיכוניים הם גם לוכדי עיניים של ממש, אבל קשה לחורף בחוץ. פתרון טוב לצמחים חובבי החום בגינה שלך הם האמבטיות הגדולות, המעניקות כשרון ים תיכוני וניתן להעביר אותן ללא בעיות..

 רעיונות לעיצוב גינות וגינון – חצץ כקישוט

רעיונות גינון לגינון קצה מדשאות חצץ יוצרים שביל גינה

גינה ללא אדמה גלויה? אתה יכול לעשות זאת על ידי כיסוי הערוגות עם חלוקי נחל. כך, הגינה תיראה אפילו יותר מסודרת ומטופחת יותר. עם המראה הפשוט שלה, הוא מעניק לכל גינה מראה יפה ומאפשר לה לזרוח באור אחר לגמרי. חלוקי הנחל מוסיפים ערך לחיפוי הרצפה, אך יש להם מספר תכונות חיוביות. הם מונעים את התאדות לחות הקרקע, מה שמונע את ריבוי תעלות ההשקיה בימי הקיץ החמים. בעזרת חצץ, ניתן גם לדכא באופן אמין עשבים שוטים מעצבנים על ידי הנחת צמר בין החצץ ואדמת הגינה..

חלוקי נחל בגינה – מודרניים וקלים לטיפול

עיצוב גינה-חלוקי נחל-צבעוניים

חלוקי נחל מגיעים בצבעים ובגדלי גרגרים רבים, המאפשרים לך לשים סגנונות שונים לאור הזרקורים. שים את הצמחים בגן החצץ כך שהם ייראו טבעיים. גם קבוצות קטנות של צמחים נראות נהדר. צמחים רב שנתיים או עשבי גן עמידים לבצורת מתאימים לאדמת החצץ. קורנית, רוזמרין או לבנדר, כמו גם כתר אימפריאלי וצבעוני בר מוצאים את התנאים הנכונים לשגשג בקרקע זו. עשב נוצות, קטניפ וגיפסופילה הן גם אפשרויות מצוינות.

רעיונות לעיצוב גינות וגינון – פרגולה

רעיונות לעיצוב גינה גינון פרגולה מעל מרפסת הגנה מפני השמש

שימוש בפרגולה לגינון הוא תמיד רעיון טוב. בגינה יש הילה רומנטית שתוכל לשפר רק עם הפרחים הנכונים. ורדים או פרחים אחרים בצבעים עדינים מתאימים במיוחד לכך. אם אתה רוצה לצבוע את הפרגולה בשושנים, אתה יכול להשתמש בשושנים, כיוון שיש להן עץ אלסטי המקיף את הפרגולות בצורה יפה. הפרחים היפים של פרח החצוצרה, למשל, נותנים השראה לכל גנן. הם מרווחים מאוד, ולכן אתה צריך לתכנן מספיק מקום.

פרגולה ירוקה

פרגולה-ורדים-ריהוט גן-צבעוני

גם צמחי טיפוס מתאימים מאוד. אתה יכול לתת להם לטפס במעלה הפרגולה. הפרגולה, המכוסה בצמחי טיפוס, מספקת צל בהיר ולכן היא אלמנט עיצוב פופולרי לגינה. בין צמחי הטיפוס ישנם כאלה הזקוקים לעזר טיפוס בעת הגידול וכאלו שאין צורך לחבר אותם. אם תבחר בגפנים מזויפות שפורחות במשך מספר שנים וחזקות מאוד, יהיה עליך לצרפן לפרגולה. צמחי הטיפוס שמשלבים את הפרגולה יוצרים תמונה הרמונית במיוחד.

רעיונות לעיצוב גינות וגינון – תחושה טרופית

רעיונות לעיצוב גינה גינה בריכת עצי דקל מרפסת אבן

בררו במרכז הגן או במשתלה אילו עצי דקל מתאימים לאקלים באזורכם ועיצבו גינה טרופית משלכם. אם לגינה שלכם יש שיפוע, תוכלו להשתמש בה בצורה מושלמת לעיצוב גינות. בנו במפל או שתלו פרחים ושיחים, אותם אתם גם מדגישים בכמה אבנים. על שטח מרפסת גדול, כמו כאן, תוכלו להוסיף כמה מבטאים עם מדשאות ירוקות.

ירוק-צמח-דקלים-טרופי-חלוקי נחל

צמחים עם עלים שופעים תורמים לכשרון טרופי נהדר. כאלה הם, למשל, עלה הממותה, עץ הבננה, קנה הפרחים ושמן הקיק, שעם זאת אינם עמידים בפני כפור. צינור הפרחים זקוק לרבעוני חורף ללא כפור, בעוד שעץ הבננה ועלה הממותה יכולים גם הם לישון בחוץ עם ההגנה החורפית הנכונה. אתם מוזמנים לשים את הצמחים הטרופיים באדמה באביב כשהעציץ נטוע טרי. צמחים בעלי עלים ארוכים וקולפים, כגון יוקה ודשא זיפים מנוצים, תורמים אף הם לאווירה טרופית..

 רעיונות לעיצוב גינות וגינון – טלאים

רעיונות לעיצוב גינות Landschafsbau אבני ריצוף דשא טלאים

רק תראו עד כמה יעילה הגן הזה. הרצפה בנויה מכמה לוחות השונים בגודלם ובחומריהם. נותרו מפרקים רחבים וחללים פנויים לשתילה. אז אתה מקבל גינה באמצע המרפסת. הרעיון מתאים במיוחד לשטחי חוץ קטנים יותר.

רעיונות לעיצוב גינות וגינון – מינימליסטי

רעיונות לעיצוב גינות גינון דשא בחצר האחורית סיפון עץ

אפילו גינה פשוטה יכולה להיות יעילה מאוד. זה גם מקטין את זמן התחזוקה למינימום. יש לכסח ולשקות רק את הדשא באופן קבוע כדי להבטיח ירוק קבוע. למרות כל זאת, קבע כמה מבטאים עם צמחים נוחים לטיפול. שתיל או ערוגה קטנה מתאימים. אם הנכס שלך ממוסגר על ידי קיר גבוה, אתה יכול לקשט אותו עם קיסוס או צמח טיפוס אחר.

 רעיונות לעיצוב גינות וגינון – ירוק עד

רעיונות לעיצוב גינה גינון בריכת צמחים ירוקים עד בריכת גן יוצרים רעיונות

האם היית רוצה ליהנות מהירוק בגינה גם בחורף? לאחר מכן בחר את הצמחים בהתאם. בדוגמה זו נבחרו רק צמחים ושיחים ירוקים לעיצוב הגינה. התוצאה היא מראה מסודר.

רעיונות לעיצוב גינות וגינון – מדשאות ופרחים

רעיונות לעיצוב גינות גינות מדרגות פרחים צמחים

ניתן להדגיש מושלם גם מדשאה ירוקה המכוסחת לזמן קצר עם מסגרת של פרחים בצבעים עזים. השתמש בכמה שיותר צבעים להשפעה גדולה במיוחד. כדי לשמור על הדשא יפה, תוכלו ליצור שביל בינו לבין הפרחים. זה מאפשר לך להגיע לפרחים מבלי לרסק ולפגוע במדשאה.

עיצוב הגינה במראה טבעי

רעיונות לעיצוב גינות גינון מעיין גינת שטח הדשא

עם רעיונות לעיצוב גינות וגינון כזה תרגישו שאתם בחיק הטבע בגינה שלכם. פרחים עדינים בצבעים עזים שגדלים מבולבלים בפראות מזכירים אחו פרחים, בעוד האבנים גורמות לנוף להיראות טבעי עוד יותר. אבן נבחרה גם עבור גרם המדרגות, התואם באופן מושלם את שאר האווירה.

 רעיונות לעיצוב גינות וגינון – בריכת שחייה

רעיונות לעיצוב גינות גינון רעיונות לביתן לבריכה

האם אתה אוהב לשחות אך אינך רוצה בריכה סטרילית? אז פשוט תכנן בריכת שחייה. אתה יכול לעצב זאת עם חבצלות מים וצמחי בריכה אחרים. גם הלכידות חשובות, כמובן. ככל שהסביבה נראית טבעית יותר, כך ייטב!