זלזלת משגשגת נפלא בעציצים במרפסת ובמרפסת, מטפסים במעלה פרגולות, אובליסקים וסבכים ומעניקים לגינה גובה ומבנה. תיאורי קטלוג גנים של זלזלים הפורחים כל הקיץ נראים לעתים קרובות טוב מכדי להיות אמיתי. חלק מהגננים מתקשים לגרום לפריחת הזלזלת מלכתחילה מכיוון שהם אינם יודעים שקבוצות זלזלות שונות ידרשו אמצעי גיזום שונים. עם זאת, מומחי הגננות מאשרים כי כמה זני זלזלת יכולים למעשה לפרוח כל הקיץ. היזהר בבחירת זלזלת לגינה שלך, טפל בהם כראוי ותיהנה מהפריחה של צמחי הטיפוס היפים האלה עד תחילת הסתיו.

זלזלת הפורחת כל הקיץ

רבים מהזלזלים פורחי הקיץ שייכים לקבוצת חיתוך 3, הפורחים על העץ החדש, כלומר על הנבטים הנוצרים לאחר הגיזום הרדיקלי באביב. המשך לקרוא, כי במאמר אנחנו עדיין מסבירים מתי ואיך לחתוך זלזלת. רוב הזלזלות פורחות הקיץ עמידות עד אזור 6.

Clematis Viticella הם פורחים קבועים לטיפול

זלזלת מאדאם ג'וליה קורבון פורחת עם פרחים אדומים כל הקיץ

הזנים מקבוצת Clematis viticella מתאפיינים בזמן פריחה ארוך במיוחד, מיוני עד ספטמבר, וידועים בכך שהם כמעט ואינם דורשים את מיקומם. ‘מאדאם ג’וליה קורבון ‘ מייצרת את הפרחים האדומים שלה כל הקיץ. הזנים הפורחים ארוך כוללים את הפריחה הסגולה-ורודה עד אדמומית ‘ארנסט מרקהאם ‘, הכחול ‘ליידי בטי בלפור ‘ והאדום ‘ויל דה ליון ‘.

“ארנסט מרקהאם”

זלזלת 'ארנסט מרקהאם' פורחת כל הקיץ

“ליידי בטי בלפור”

זלזלת 'ליידי בטי בלפור' עם פרחים סגולים וזמן פריחת הקיץ

ויל דה ליון ‘

הקיץ הפורח של זלזלת ויל דה ליון

זלזלת ויטצ’לה ‘רעלה לילה’

זלזלת 'רעלה לילה' עם זמן פריחה בקיץ

זן ויטצ’לה פופולרי במיוחד הוא ‘צעיף לילה’. מיוני עד ספטמבר הוא מוקסם עם פרחיו הקסומים בסגול כהה. גובהו מגיע ל -250 ס”מ, עמיד בפני כפור והוא מושלם לפרגולות, גדרות או אובליסקים..

זלזלת ‘ויטולה סגולה’

זלזלת 'זמש אטולה' פורחת בקיץ

פרחי הקטיפה של ה’וויט אטולה ‘מופיעים בתקופת הפריחה הארוכה מיוני עד ספטמבר בכחול-סגול נפלא. הטיפוס אליו מגיע לגובה של עד 300 ס”מ.

Clematis x Jackmanii מרשים עם הפרחים הגדולים במיוחד שלו

סגול הסמבה של זלזלת פורח כל הקיץ

כלאיים Clematis x Jackmannii פורחים גם על העץ החדש כל הקיץ. זנים פורחים במיוחד בקבוצה זו הם סופרבה ‘ (סָגוֹל), Comtesse de Bouchard ‘ (ורוד) ו כוכב הודו ‘ (סָגוֹל).

‘כוכב הודו’

כוכב הזרע של הודו פורח סגול

‘קומת דה בושאר’

ורוד זלזלת Comtesse de Bouchard פורח בקיץ

זלזלת דוראנדי אידיאלית לשמירה בסירים

זלזלת דוראנדי אידיאלית לשמירה בסירים

Clematis durandii נוצר על ידי חציית Clematis integrifolia ו Clematis ‘Jackmanii’. לכן הוא שייך גם לקבוצת הגיזום השלישית ופורח בנייהולץ. בניגוד לרוב הזלזלות, לדוראנדי יש הרגל קומפקטי דמוי שיחים והוא יכול להגיע לגבהים של עד 150-200 ס”מ. הוא עמיד וחזק ופורח בשפע עם פרחים גדולים וסגולים-כחולים. תקופת הפריחה שלהם מתחילה בתחילת הקיץ ויכולה להימשך עד כפור.

זלזלת רב שנתית וכיסוי קרקע ורד ‘קצף ים’

זלזלת רב שנתית וכיסוי קרקע לבן ורד 'קצף ים'

זלזלת טקסנסיס

זלזלת 'הנסיכה דיאנה'

זלזלת טקסס (Clematis texenis) היא זן זלזלת קומפקטי נוסף המרשים בתקופת פריחה ארוכה במיוחד מיוני עד אוקטובר. יש לו פרחים ארגמניים בצורת פעמון ועלים צפופים. יורה שלהם עשבוני יותר מאשר עצי ומגיע לגובה של 2 עד 4 מטרים. הוא פורח מהקיץ עד הכפור על הניוהולץ. כמו פרחי קיץ אחרים, C. texensis זקוק למיקום שטוף שמש. ספור בין זני הטקסניס היפים ביותר סר טרבור לורנס ו ‘הנסיכה דיאנה’.

זלזלת ורשבסקה נייקי

פרח הקיץ של זלזלת 'ורשהבסקה נייקי'

זלזול זה קוסם עם פרחיו הגדולים והסגולים מתחילת הקיץ ועד סוף הסתיו. גם האבקנים הלבנים במרכז הפרח מרתקים, מהם נהנים במיוחד הדבורים, הדבורים והפרפרים..

זלזלת פלורידה ‘אלבה פלנה’

זלזלת פלורידה 'אלבה פלנה' פורחת כל הקיץ

הזלזלת ‘אלבה פלנה’ פורחת ברציפות עם פרחים לבנים ירקרקים מיוני עד אוקטובר. המאפיין את הזן הוא צורת הפרח האטרקטיבית שלו, שמזכירה את זו של הדליות.

קרדינל זלזלת רוז ‘

פרחי קרדינל זלזלת כל הקיץ

הזלזלת ‘רוז’ קרדינל ‘מציגה את פרחיה האדומים של כרמין כבר בסוף מאי. זמן הפריחה העיקרי שלהם הוא מיוני עד ספטמבר. הוא חזק וקל לטיפול ומרגיש הכי נוח במקום שטוף שמש עד מוצל חלקית.

טיפים לטיפול כך שהזלזלת שלך תפרח כל הקיץ

איזה זלזלת חותכת מתי

בעת רכישת זלזלת, בחר צמחים בני שנתיים לפחות (בעצירי 2-3 ליטר) כך שהשורשים מפותחים היטב לפני השתילה..

כדי לקדם את הפריחה ולחזק את היורה, עליך להפרות את הזלזלת באביב. היא מופרית פעם בשבוע בדשן עגבניות, העשיר באשלגן. אם אתה שומר את הזלזלת בדלי, בחר מיכל גדול וחזר בקומפוסט מדי שנתיים. כסו את המשטח סביב השורשים כדי להגן על כף הרגל מפני השמש.

יש להפחית מדי שנה את הזלזלת פורחת הקיץ. אם הזלזלת שלך פורחת בתחילת הקיץ, כלומר בחודשים מאי / יוני, הם שייכים לקבוצה 2. זני זלזלת הפורחים מיוני עד ספטמבר שייכים לקבוצה 3 ויש לחתוך אותם עד 30 עד 50 סנטימטרים מעל פני הקרקע..

קבוצות גיזום הזלזלות הסבירו

קבוצות חיתוך זלזלות הסבירו

קבוצת חיתוך I – חיתוך קל כנדרש

  • משפיע בעיקר על המינים Clematis alpina ו- Clematis montana.
  • רק קיצר כמה יורה בכדי לשמור על צורתו של הצמח או לחיזוק כוחו ועוצמתו הפורחת.
  • הזמן האידיאלי הוא בסוף מאי, לאחר הפריחה.

קבוצת חיתוך II – קיצוץ קל

  • במיוחד לזנים הפורחים פעמיים בשנה.
  • הזמן האופטימלי לחיתוך הוא בפברואר / מרץ, כאשר אתה מסיר יורה מת, פגום וחולה.
  • חותכים בדיוק מעל זוג הניצנים החזקים והגבוהים ביותר.

קבוצת חיתוך III – גיזום חזק המקדם היווצרות יורה חדש עם פרחים רבים

  • הזנים בקבוצה זו יפרחו רק ביורה החדש.
  • בחודש מרץ, גזמו את הזלזלת, כ -30 עד 50 ס”מ מעל הקרקע, ממש מעל זוג הניצנים הראשון..