בבתים המדורגים, בדרך כלל יש לחלק את הגן לשני אזורים – האחד שמול הבית (נציג) והאחד שמאחורי הבית (פרטי). אמנם אתה יכול להקים את החצר האחורית בהתאם לטעמך ולצרכי המשפחה, אך הגינה הקדמית היא יותר מרחב חצי ציבורי המתפקד ככניסה מייצגת ותמיד צריך להיראות מסודר. מכיוון שעיצוב גינות בצד הצפוני של בית יכול להוות אתגר, כדאי לפנות לייעוץ ממומחה בגינון וגינון. גלה אילו צמחים מתאימים למיקום המוצל הזה בקצה הגן הזה.

לעצב את החצר הקדמית לפני ואחרי

הקורא שלנו, גב ‘ראב, מתקשה בעיצוב הגינה הקדמית שלך עם כיוון צפון מערב. ספקותייך נוגעים לערוגה קטנה בין דלת המוסך לשער הכניסה. זהו בית השורה האחרון בשורה, ולכן שער הכניסה נמצא בצד הנכס.

חצר קדמית בצד הצפוני - לפני

“אשוח קטן ודק גדל על הריבוע העגול הזה, אבל הוא נטע על ידי אחי, כך שתהיה לי העדפה לכך, ועץ קופסא גדול וישן החשוף מבפנים. זה גם חשוב לי כי זה הועבר מבית משפחתי ברוסטוק. לאחרונה התחלתי לקצץ מעט את העגמניות והוא נהיה סמיך יותר “, כותבת גב ‘ראב במכתבה. “למרבה הצער, האגרוף מסתיר את החלל שאמור להיות גלוי מן הרחוב מהצד הרחוק, אך מצד שני הוא גם מסך פרטיות נחמד, דרכו לא ניתן לראות מה קורה בגינה בצד הבית. על הכיכר יש גם עץ אשוח כסוף קטן, פרחים עונתיים ואברש. למעשה, אין לי מושג הגיוני כיצד לעצב את הפינה הזו של הגן, ולא את האומץ לבצע שינויים רציניים “, מתלוננת גב ‘ראב..

החצר הקדמית הקטנה נמצאת ליד רחוב סואן שעליו הצד הצפון מערבי, השמש זורחת שם בשעות אחר הצהריים המאוחרות. יהיה קשה להגיע למקום עם מכסחת דשא, כך שמדשאה אינה אופציה בשלב זה.

דוגמאות לעיצוב חצר קדמית בצד הצפוני

בתגובה למכתבה של גב ‘ראב, יצרה Agata Kies מבית Studio Green Creations שלושה מושגים, כיצד לעצב חצר קדמית מודרנית בצד הצפוני. כל אחד מהמושגים כלל גם הצעות כיצד להגן על המיטה מהרחוב הסואן בעזרת צמחים או לוחות גדר עץ טרומיים בגובה דומה לגדר הקיימת. לבקשתה של גב ‘ראב, הושארו האשוחית הקיימת והאגמדן הירוק עד בערוגה, אותה יש לחתוך באופן קבוע על מנת לשמור על גידול קומפקטי ובריא. בפרויקטים החדשים, בשל המיקום הצפון-מערבי, נמנעו מהאברש הקיים (Calluna), אשוחית כחולה קטנה (Picea pungens) ועשבי נוי מזן ההנשמה (Festuca) מכיוון שהם זקוקים למיקום שטוף שמש..

תסתכל על שלושת רעיונות המצעים ו תנו לעצמכם השראה לחצר הקדמית שלכם. תוכנית השתילה עוזרת לתכנן טוב יותר את מספר וסידור הצמחים. אגב, תוכל למצוא תוכניות שתילה נוספות בחינם לחצר הקדמית במאמר זה.

רעיון ראשון: להאיר את הגוון בעזרת צמחים צהובים

עיצוב הגינה הקדמית בצד הצפוני - מודרני וקל לטיפול

הירוק מסתמך על צבע צהוב ומתייחס לריצוף הקיים בצבע חול ולחזית הבהירה של הבית. מספר רב של צמחים שימשו כאן, באופן בלעדי פורחים בגווני צהוב וצהוב בהיר. הגינה הקדמית המעוצבת כך תבהיר את הפינה המוצלת בצד הצפוני ותעניק לה אופי אינדיבידואלי וחם. התמהיל של צמחים ירוקי עד וצמחים רב שנתיים, הפריחה בזה אחר זה מבטיחה שהמיטה תישאר יפה בכל עונה בשנה.

עיצוב הגינה הקדמית בצד הצפוני עם עצים, כיסוי קרקע, פרחים ועמודים ירוקים שקועים

לצורך הירוק השתמשו בצמחים שצמחו להרגיש טוב בצל ומעדיפים תנאים עירוניים. בחלק האחורי של המיטה היו מסודרים שלושה עמודים (Taxus baccata ‘Hicksii’), שהציבו מבטא ברור ואנכי במיטה. בהתחשב בכך, מוצעות קבוצות של כפפת השועל הגדולה (Digitalis grandiflora), שפורחת מיוני עד אוגוסט, ו קולומבינה לגינה ארוכה (Aquilegia chrysantha), שפורחת ממאי עד אוגוסט. הצמחים הרב שנתיים מגיעים לגובה ניכר של עד 100 ס”מ במהלך הפריחה.

בחלק האמצעי של המיטה צריך להיות שיח ירוק עד, מהגוני נוי (Mahonia aquifolium ‘Apollo’), עם פרחים קטנים וצהובים וריחניים המופיעים מאפריל עד מאי..

עיצוב הגינה הקדמית בצד הצפוני - תוכנית שתילה

בחלקו הקדמי של המיטה, מעטפת הגברת הרכה (Alchemilla mollis), פרח אמור אדוניס (Adonis amurensis), שטיח התות הזהוב (Waldsteinia ternata) והזחל ירוק עד (Euonymus fortunei) משמשים ככיסוי קרקע. העונה מתחילה באמור אדוניס, הפורח כבר במרץ, ואז מופיעים פרחי התות הזהובים מאפריל עד מאי והפרחים הקטנים והרבים של מעטפת הגברת מופיעים מיוני. ההירקה של עיצוב הגינה הקדמית מתוכננת בצורה כזו ש זמני פריחה של הצמחים הבודדים להשלים ולהתמזג.

מושג שני: צור גינה קדמית אצילית עם הידראנגאה

צור גינות חזית צפונית מערבית עם הידראנגאה וצמחי צל

לרעיון השני קומפוזיציות צמחים מגוונות ורבות צבעים נִבחָר. החצר הקדמית לא רק מרשימה בגלל זה קסם פריחה של הצמחים. ה צורות וגדלים שונים של הצמחים נותנים לכל העניין מימד מרחבי.

הגן הקדמי הוקרן מהרחוב על ידי עמוד גבוה מהזן ‘Hicksii’ (Taxus baccata ‘Hicksii’) וחמץ בינוני בגודל בינוני ‘Pinky Winky’ (Hydrangena paniculata). ההידראנגאה מגיעה לגובה של עד 150 ס”מ ומציגה פרחים אטרקטיביים, בתחילה לבנים ובהמשך ורודים כהים, המופיעים מיולי עד אוקטובר..

עיצוב בית מרובע בגינה קדמית צד צפון דוגמה לצמחייה ירוקה

המפלס התחתון נוצר על ידי פאר יפני (Astilbe japonica) עם לוחות פרחים בצבע אדום, דמוי שרך ופאנקיה עם עלים מושכים וגדולים ופרחים סגולים. שני הצמחים הרב שנתיים פורחים בשפע מיוני עד אוגוסט.

הפוך את הגינות הקדמיות לפשוטות בעזרת שיחים וצמחי כיסוי

את המיטה המוצלת משלימים פרחי הכחול השמים של אנדרטת האביב (Omphalodes verna), המופיעים בין מרץ לאפריל, יורות הפריחה הסגולות של הדג הזוחל (Ajuga reptans) (זמן הפריחה מאי-יוני), הלב- פרחים סגולים מעוצבים של פרח לב הגמד (Dicentra eximia), שאפשר להתפעל ממנו ממאי עד יוני, ופרח האלף האדום (Epimedium x rubrum), המרתק בעלים האטרקטיביים שלו בחודשים אפריל ומאי.

הערוגה תוכננה להיות פורח כל השנה ומהווה גולת הכותרת בחצר הקדמית.

מושג שלישי: מודרני וקל לטיפול עם חצץ

תכננו את החצר הקדמית - שתולעת מעט שמש

הרעיון השלישי מבוסס על מינימליזם ואלגנטיות פשוטה. השימוש בכיסוי קרקע ירוק עד הופך את המיטה לאטרקטיבית גם בסתיו ובחורף. הגדרת דליים בצבעים עזים מחייה את הקומפוזיציה.

הכיכר הייתה מוגנת מהרחוב הסואן בלוחות גדר עץ, שלא רק סוגרים חזותית את פנים הערוגה, אלא גם את כל הגן הקדמי, ויוצרים חלל פרטי יותר..

גם כאן המרכיב האנכי החשוב ביותר הוא עץ הטקסוס של ה’היקסי ‘(Taxus baccata’ היקסיי ‘). בנוסף לאגרוף הקיים (Buxus sempervirens), נוסף עוד אחד קטן יותר, גם בצורת כדור..

עיצוב החצר הקדמית עם חצץ ואגרוף

יוצרים את המרכז ואת הנקודה העיקרית של המיטה לוחות גן דקורטיביים בגדלים שונים על חָצָץ מועברים. על הצלחות הונחו שני דליים גדולים בעיצוב מודרני ואלגנטי. ה דְלִי נשתלו בכדורי עצי באקסבוקס, אך ניתן להציע גם פרחים עונתיים מהמחצית השנייה של מאי. Impatiens, פוקסיה ובגוניה, למשל, מעדיפים מיקומים מוצלים.

איש שמן (Pachysandra terminalis), שאמברי תחתון (Gaultheria procumbens) ושז ‘Eichholz (Cotoneaster radicans’ Eichholz ‘) יוצרים שטיחים יפים סביב הצלחות. אז זה מצעים גם בסתיו ובחורף אינו מאבד את האטרקטיביות שלו, מוצעים צמחי כיסוי קרקע ירוק עד כגון ציפורנים (דיאנתוס).

עיצוב החצר הקדמית עם חצץ ועציצים

הרעיון השלישי אינו משתמש בשפע רב שנתי פורח, ולכן זהו ירוק פשוט אך מקורי שקל ליישם ו אינו דורש טיפול מיוחד.

לצורך העיצוב החליט אדריכל הנוף על לוחות גדר בגוונים חומים חמים, אותם ניתן לשלב עם דליים בהירים, לבנים או בצבע שמנת. עם זאת, ניתן לגוון את העיצוב על ידי שימוש בפנלים בגווני אפור, למשל, ובחירת דליים צבעוניים “המושכים את העין”, למשל בסגול עז. ניתן לשנות את צבעי האמבטיות והצמחים העונתיים הנטועים בהן ככל שמצב הרוח לוקח אותך, ויוצר אפקט חדש בכל פעם.

תוכנית חצר עם צמחים ירוקי עד, עמידים