כבר הסברנו כיצד ניתן להרכיב סידור סתווי יעיל לדליים. בפוסט של היום נסביר כעת אילו צמחים מתאימים לשתילת סלים תלויים. אלה פרחי הסתיו היפים ביותר לרמזורים!

פרחי סתיו לרמזורים: 3 שאלות חשובות

פרחי סתיו לזנים וטיפים של סקירת רמזורים

במרכזי הגן מוצעים מגוון כיסויי קרקע, פרחי סתיו וצמחים רב שנתיים. לפני שאתה נותן לעצמך להיות מוקסם מצבעי הסתיו הבהירים שלו, עליך לענות על שלוש שאלות חשובות שיקלו על בחירתך.

1. כל כמה זמן אתה יכול להשקות את הצמחים? אם אין לך מספיק זמן פנוי, לעתים קרובות שוכח את זה או שפשוט קשה להגיע לרמזורים, אז עליך לבחור צמחים שיכולים להסתדר בלי להשקות בעונה הקרה..

2. האם הסל התלוי תלוי בצל, בשמש מלאה או במיקום מוצל? רוב הסלים התלויים תלויים במיקום מוצל עד מוצל חלקית, שכן קירוי המרפסת או המרפסת מטילים עליהם צל..

פרחי סתיו תלויים ברמזורים רעיונות לסידורי אזור אקלים 7

3. צמחים חד שנתיים או רב שנתיים? צמחים שנתיים לרוב אינם עמידים. עליך לשתול מחדש את הרמזור מדי שנה. צמחים רב שנתיים צריכים להיות עמידים כדי שיוכלו לשרוד את החורף בחוץ.

אם אתם מחפשים צמחים לסלים התלויים שלכם, בחרו זנים בעלי קומה קצרה עם גבעולים נפולים. מספרים משונים של קבוצה: חמישה סוגי צמחים נראים הרבה יותר הרמוניים משישה או ארבעה ותוכלו לאמוד טוב יותר את המרחק בין הצמחים הבודדים..

פרחי סתיו לרמזורים: אזורי עמידות החורף משמשים להתמצאות בעת הקנייה

בחר פרחי סתיו לרמזורים לפי טיפים לאזור האקלים

בעת בחירת פרחי הסתיו, גם עמידות החורף שלהם משחקת תפקיד. תלוי אם הם עמידים בפני כפור ובאיזה מינוס טמפרטורות הם יכולים לסבול בחורף, הצמחים מוקצים לאזור עמידות חורף מתאים. חלוקה זו משמשת כמדריך ומהווה אינדיקטור חשוב לאילו צמחים ניתן ולא ניתן לטפח באזור. ישנם סך הכל 11 אזורים, לאזור 1 יש גבול טמפרטורה עליון של -45.5 ° צלזיוס ולכן הוא הקר ביותר. הצמחים שמשגשגים שם יכולים לשרוד את החורף אפילו ב -45 °.

אזור 11 יש גבול טמפרטורה תחתון של + 4.4 מעלות צלזיוס והוא החם ביותר. מעל לכל גדלים שם מינים אקזוטיים, שיכולים לסבול חום ואור שמש חזק.

צמחים השייכים לאזורי האקלים 6, 7 ו -8 מעניינים את גינת הבית. הגבול התחתון של אזור אקלים 6 הוא -23.3 °, הגבול העליון -17.8 °. גרמניה נמצאת באזור קשיחות 7 והטמפרטורות המינימליות בחורף נעות בין -17.7 ° ל -12.3 °. צמחים השייכים לאזור אקלים 8 הם רק עמידים במדינה הזו. הגבול התחתון של האזור הוא -12.2 °, הגבול העליון -6.7 °.

צמחים השייכים לאזורי קשיחות החורף 1 עד 5 הם עמידים, אך לרוב הם אינם יכולים להתמודד עם הטמפרטורות הגבוהות בקיץ. אולם עד כמה הם משגשגים בגינה הביתית, תלוי גם בגורמים אחרים.

לא רק האקלים הכללי משחק תפקיד בבחירת הצמחים – גם המיקרו אקלים בגינה (אוריינטציה, תנאי תאורה, המיקום המוגן מפני הרוח או סחף) חשוב מאוד.

להלן, לכן אנו מפרטים צמחים המשגשגים באזורי קשיחות 5, 6 ו -7. ניתן להעלות צמחים אלה כסולנים וגם בקבוצות.

פרחי סתיו לרמזורים: חרציות

חרציות הן פרחי סתיו פופולריים לרמזורים

הפריחה הצבעונית והעלווה הצבעונית שלהן, החרציות הן מבשרות הסתיו היפות ביותר בין הפרחים. בתשומת לב טובה, הם ישמחו את עינו של גנן התחביב עד סוף נובמבר. רוב הזנים הרב שנתיים מוקצים לאזור 7 עמידות החורף והם בדרך כלל עמידים בחורף.

אם הם תלויים במקום שטוף שמש ומוגן, החרציות יכולות לשרוד בקלות את החורף. בסוף נובמבר חותכים את הגבעולים הדהויים לאחור לרבע ומכסים את כדורי השורש בשכבת עלים.

אם המרפסת או המרפסת בצל, תוכלו להעביר אותה למגורי חורף בהירים וקרירים (בית זכוכית, גן חורף).

אגב, זנים שנתיים רבים מוצעים גם במרכזי הגן. אלה רגישים לכפור ופשוט נפטרים בסוף תקופת הפריחה.

האסטר של הסתיו מושלם לשתילת סלים תלויים

פרחי סתיו לאסטרס ברמזור בצבע ורוד בהיר תלוי עם קיסוס

האסטרס הם גם חלק בלתי נפרד מהגינה. את זני הסתיו הצבעוניים בקושי ניתן לאלף את שמחתם הפורחת עד לנובמבר. זנים דמויי שטיח כמו “ים תיכוני”, “אפולו” ו”קריסטינה “מתאימים במיוחד לשתילת סלים תלויים. הם מתנשאים לגובה של כ -30 ס”מ ובעלי הרגל קומפקטי ועבות. האסטרס ממלאים תפקיד חשוב בטבע, מכיוון שפרחיהם מספקים מזון לחרקים רבים.

אמנון התנור וסיגליות קרניים הם קלאסיקות אמיתיות

אמנון שדה כשתילת סתיו לדליים ולרמזורים

מוכנים לפרוח וצבעוניים: אמנון אמנון וסיגלי קרניים הם פרחי הסתיו המושלמים. שני סוגי הפרחים קשורים קשר הדוק, אך ישנם גם הבדלים. לסיגלי הקרניים יש פרחים מעט גדולים יותר וזמן פריחה ארוך יותר, אשר תלוי בזמן השתילה (בסתיו או באביב), נמשך עד סוף הסתיו.

הן אמנון הפרחים והן סיגליות הקרניים יכולים לסבול כפור במידה מוגבלת. כאשר הטמפרטורות יורדות מתחת -15 מעלות צלזיוס, אתה צריך הגנה חורפית כדי לעבור את החורף בבטחה.

שתילת סתיו לרמזורים: החיננית הספרדית היא אבן שואבת לפרפרים ולדבורים

חינניות ספרדיות לרמזורים בסתיו

החנניות הספרדיות הן הפרח המושלם למרפסת שטופת השמש ולגינת החורף. הם קולעים עם זמן פריחה ארוך מאוד ופורחים בוורוד עד אוקטובר. טיפ: תלו את הפרח כמה שיותר גבוה כי הפרחים שלו עשירים בצוף ומושכים דבורים ופרפרים. הם מספקים מזון לחרקים בסתיו.

פרחי סתיו לרמזורים: חמניות

חמנית רב שנתית היא פרח סתיו צהוב המתאים לתליית רעיונות לשתילת אורות

חמניות רב שנתיות מבטיחות מצב רוח קיצי שמח גם בימי סתיו עגומים. גובה הרב שנתי משתנה מאוד בהתאם למגוון. גוונו של “Pacino Gold” הוא בסביבות 60 ס”מ ולכן הוא מושלם לשתילת סלים ועציצים תלויים. “חיוך גדול” מגיע לגובה מרבי של 35 ס”מ ויש לו הרגל עבות. החמניות מבוימות בצורה הטובה ביותר כסולניות. שילובים עם פרחים וצמחים אחרים של סתיו אפשריים גם כל עוד המיקום שטוף שמש. למתפלל השמש, שמור מקום בשמש מלאה על המרפסת או המרפסת.

נזירות הסתיו היא רב שנתית פורחת

סתיו ורבנה לשתילת עציצים

נזירות הסתיו היא פריחה מאוחרת הפותחת את פרחיה הגדולים בצורת ענבים בספטמבר. במזג אוויר קל, תקופת הפריחה יכולה להימשך עד נובמבר. בהתאם למגוון, גובהו יכול להשתנות מאוד. צמחים רב שנתיים קטנים הם ברובם כלאיים. לכן, יש ליידע את עצמך במרכז הגן בפרטים. הנזירים רעילים ביותר ולכן אינם מתאימים למשפחות עם ילדים או חיות מחמד. כי אפילו מגע קצר עם הצמח יכול לעורר תגובות אלרגיות. לכן תמיד וודאו בעת בחירת המיקום שילדים וחיות מחמד אינם באים במגע עם פרחים קמולים, עלים שנפלו או הצמח עצמו..

פרחים תלויים לסתיו: פעמוני הקסם מבטיחים פאר פורח

פרחי פעמון קסומים לסתיו התלויים צמחים לרמזורים

פעמוני הקסם מענגים את העין מאפריל עד אוקטובר בפריחתם הבלתי נלאית. הם ניצולים אמיתיים כשהם משגשגים במקומות מוצלים חלקית ושטופי שמש. אפילו יותר – פעמוני הקסם זקוקים לחום כדי שיוכלו לצמוח וליצור פרחים. אם הטמפרטורות יורדות מתחת ל -10 מעלות צלזיוס, פרחי הסתיו צריכים להיות חורפים במקום בהיר.

פרחי סתיו לרמזורים: ציפורן החתול

Tagetes פרחי סתיו לרמזורים ודליים

אל תטעו בצבע הכתום הבהיר שלהם: ציפורני החתול נראים כמו פרחי סתיו אמיתיים, אבל הם פורחים עד תחילת אוקטובר. הם גם רגישים לכפור וצריך לחורף. בגרמניה הם גדלים אפוא כפרחים שנתיים. למרות זאת, הטאג’טים שותפים טובים עם פרחי סתיו אחרים מכיוון שהם יוצרים מעבר חלק בין סוף הקיץ לסתיו.

נטיעת רמזורים: כלנית הסתיו

כלניות סתיו לעציצים, ערוגות פרחים ורעיונות לרמזורים

כלניות הסתיו מראות את עצמן מהצד היפה ביותר שלהן בסל התלוי. בחר זנים עם גידול קומפקטי כמו ה- Pamina ההיברידית Japonica. גובהו כ- 60 ס”מ והוא עמיד (אזור עמידות חורפית 6). עם זאת, כדי שהפרח יפרח בשפע גם בעונה הקרה, המיקום צריך להיות שטוף שמש עד שמש. הרב שנתי צריך לפחות 6 שעות של אור שמש ישיר ביום.

פרחי סתיו לרמזורים: ראש הנחש (פרח המגן)

פרח מגן עם פרחים ורודים בסתיו

ראש הנחש הוא צמח רב שנתי בעל הרגל זקוף ויורה עצים חזקים. במבט ראשון, הוא אינו מתאים במיוחד לשתילת סלים תלויים. פרחיו הוורודים היפים, זמן הפריחה הארוך וחוסנו מדברים על רב שנתי העמידה. עם גובה של 60 ס”מ (לזנים הקטנים) הפרח מושלם כמבטא.

פרחים תלויים לרמזור הסתיו: שושן הקרפדות

שושן הקרפדות הוא פרח סתיו יפהפה שבא במקור מטייוואן. יש לו יריות תלויות מעט, ובהתאם לזן, מגיע לגובה מרבי של 50 עד 80 ס”מ. לכן, בקשו מגוון נמוך ברכישה.

פרחי בר: התלתן הלבן

פרחי סתיו לרמזור פרחי בר תלתן לבן

התלתן הלבן הוא למעשה כיסוי קרקע שמוערך כצמח נוי בעלים היפים שלו. כאשר הצמח מבוים כראוי ברמזור, הצמח מושך תשומת לב גם עם הפרחים הלבנים הקטנים שלו. הקיסוס הוא שותף טוב לצמח.

כאשר כל פרחי הקיץ נמוגו, הגיע הזמן לצמחי הסתיו. פרחי הסתיו בשום אופן אינם נחותים מ”עמיתיהם “בכל הנוגע לפריחה והם לוכדי עיניים של ממש. הדבר החשוב ביותר הוא בחירת הזן הנכון. כי לא כל פרחי הסתיו עמידים ויכולים לשרוד את הכפור הראשון. למרבה המזל, ישנם מספיק סוגי פרחים שנראים טוב בסל תלוי. ניתן להשתמש במפה עם אזורי עמידות החורף להתמצאות. גרמניה שייכת לאזור אקלים 7. צמחים המשגשגים היטב באזורי הקשיחות 6, 7 ו -8 ערוכים היטב לקראת החורף הגרמני..