אחד המרכיבים החשובים ביותר בגינה הוא שביל הגן. הוא לא משמש רק לחצות את הגן מבלי להרוס את הדשא או הפרחים או לא ללכלך את הנעליים לאחר גשם. הוא גם מספק מבנה מסוים בעיצוב הגינה ומחלק את שטח החוץ לאזורים שונים על ידי יצירת ערוגות. מסיבה זו, חשוב שתמצא גם אחד מתאים צור שביל גן או אפילו כמה.

צור שביל גינה לעיצוב גינות

צור שביל גינה חצץ-אבן טבעית-ריצוף אבן-לבה אדום-אבן

אבל אין ספק שזה קל יותר לומר מאשר לעשות. מלבד העובדה שלעתים קרובות ההחלטה קשה מכיוון שישנן אפשרויות עיצוב רבות ושונות, היישום הוא לרוב שאלה גדולה. האם כדאי לשכור מישהו שיעצב את שביל הגינה שלך או שאתה יכול פשוט להעז לבצע את העבודה בעצמך? ריכזנו עבורכם כמה הוראות ורעיונות ליצירת שביל גינה בעזרתו תוכלו ליצור שביל דקורטיבי בעצמכם.

איך אוכל לעשות שביל גינה – ריצוף

ליצור שביל גינה לסלול ללא תשתית רעיון-זיגזג-צמח-קישוט

אם אתה רוצה להניח אבני ריצוף, אתה יכול ליצור שביל גינה מסודר שנראה אטרקטיבי במיוחד. בעזרת חישוב פשוט אתה יכול לקבוע כמה חול או חצץ אתה צריך עבור התשתית. ישנם ממירים נוחים באינטרנט בהם תוכל להשתמש למטרה זו. לפני שאתם בוחרים את הרוחב, הניחו כמה אבנים כמבחן על מנת לבחור ברוחב בו עליכם לחתוך כמה שפחות אבנים. שקול גם את המדרכות.

ליצור סלול תכנון שביל גינה ללא תשתית-עצות לבנות-חול

– כדי לקבל קצה ישר, מותחים חוט מקצה אחד לקצה השני. בנוסף לכך, אתה יכול לסמן את כדור הארץ בעזרת תרסיס צבע או גיר.

– תחפור את הדרך החוצה. הסר אבנים, צמחים ועשבים שוטים. העומק צריך להיות כ- 15 ס”מ. על פני כדור הארץ צריך להיות גם שיפוע קל כלפי חוץ. בדרך זו אתה מקדם את נגר מי הגשמים.

– פרשו הדברת עשבים. זה צריך להיות קצת יותר רחב מהאופן שבו ניתן יהיה לקפל אותו בצדדים.

– מלא את השביל בשני סנטימטרים של חצץ והדק את הכל למטה.

– ישנם גבולות פלסטיק מיוחדים לשבילים סלולים. אתה מחבר את זה עם מסמרים גדולים.

שבילי גינה עשויים חלוקי נחל – עיצוב גינה מעניין בפסיפס

שביל גן מעץ עשה זאת בעצמך – מדריך & עיצוב רעיונות

60 רעיונות ודוגמאות לעיצוב שביל גינה יפהפה

– לאחר מכן שכבה של חול גס. הדרך הטובה ביותר להפיץ זאת היא באמצעות מגרפה.

– בעזרת לוח פשוט שאורכו שווה לרוחב השביל. גרור אותו לאורך השביל כדי להחליק את החול וליישר אותו. ניתן להסיר בקלות את עודפי החול המצטברים בתהליך.

– בעת יצירת שביל הגן, התחל באחת הפינות. סללו היטב את אבני הריצוף והשתמשו במזרן גומי כדי להדביק את האבנים בחול. כל מטר בדוק את הרמה עם מפלס כדי לוודא שכל האבנים באותו הגובה. יש לחלק את המפרקים באופן שווה.

– מאחר וחיתוך של כמה אבנים הוא בלתי נמנע בעת ריצוף לקצה ישר, עליך גם להצטייד במסור אבן.

– לבסוף יש למלא את המפרקים. השתמש בחול דק בשביל זה. מפזרים אותו הרבה על המדרכה והשתמש במטאטא כדי לפרוס אותו.

שביל גינה עם חצץ אבן לבה במקום מדשאה

יצירת שביל גן לוחות בטון לפני-אחרי-שביל-השראה-מנורות-שמש

כאן תוכלו לראות תמונת לפני ואחרי של עיצוב גינה עם שבילים. לוחות הבטון המקוריים היו בשימוש חוזר. האם תרצה ליצור שביל גינה כזה, אך תוכל גם לרכוש לוחות בטון חדשים מיד אם אין לך אותם. העיצוב הנוסף עם פרחים ומנורות סולאריות המאירים את השביל בלילה הוא גם יפה במיוחד.

תחפור את הדרך

ליצור שביל גינה לוחות בטון חפירה חפירה

ראשית, יש להסיר את הדשא. חפשו רצועה רחבה מספיק בעזרת חפירה. השתמש באורך הלוחות כמדריך. צריך להיות מספיק מקום סביבו להפצת אבן הלבה.

חצץ לבה או חצץ דקורטיבי אחר

גינה-שביל-הנחת-אדום-לבה-מילוי-אבן-רעיון משותף

במקום אבן לבה, אתה יכול להשתמש בכל סוג אחר של חצץ דקורטיבי. אל תקנה יותר מדי חומר כדי שלא יהיה לך יותר מדי. אחרי הכל, אתה תמיד יכול לקנות יותר. כמובן שניתן לקשט גם מיטות שונות בגינה עם שאריות חצץ.

עיצוב שבילי גינה

שביל גינה ליצור חצץ חצץ פרחים לקשט עיצוב גינה

לאחר מכן תוכל לחלק חול על מנת לתקן את לוחות הבטון בצורה טובה יותר וכדי שתוכל להכניס אותם לאדמה. כמובן שאפשר להניח את הצלחות ישירות על הקרקע. חשוב שתבחר תמיד באותו מרחק בין לוחות הבטון על מנת ליצור סימטריה. לאחר שהנחת את אבני הדריכה, תוכל לשים את מנורות השמש באדמה, ואם תרצה, לשתול פרחים ולאחר מכן לעבור לשביל הגן לשלב האחרון.

הוסף חצץ או חצץ דקורטיביים

עיצוב שביל גינה עם אריחים הוראות-צבעים-אפור-אדום-אבן

כל מה שחסר הוא החצץ. הפיצו זאת בין המפרקים ובקצוות. המנורות והפרחים סגורים גם הם. אם תיצור שביל גינה כזה, ללא ספק תקבל עיטור אטרקטיבי. אבני הלבה האדומות באות לעצמן בניגוד לדשא הירוק ובכך משלבות את המעשי עם הדקורטיבי.

שבילי גינה עם אבן טבעית

צור שביל גינה עם לוחות חיצוניים במבנה אבן טבעית

היתרון בלוחות אבן טבעיים כאלה הוא בכך שתוכלו ליצור שביל גינה מעוקל ביתר קלות. אם אתה רוצה ליצור שבילי גינה ללא בטון, גרסה זו מתאימה לא פחות. שוב, תחילה תצטרך לחפור שוב. בדרך כלל זהו החלק המאומץ ולוקח זמן רב בתפקיד. זהו גם החלק בו אתם קובעים ומכינים את צורת הפניות של השביל.

להניח אבן

לוחות שביל גינה מאבן מעוקלת ללא תשתית בטון

השלב הבא ליצירת שביל גינה מבוסס על עקרון החידה. בעזרת מסור מתאים או פטיש ומזלזל תוכלו לקבל את הצורה, הגודל והקצה הישר שאתם רוצים. אתה יכול למלא פערים גדולים יותר עם חתיכות קטנות של אבן טבעית. עבדו בהדרגה מקצה לקצה.

מלאו את המפרקים

גינה-שביל-צור-גינה-עיצוב-שבילים-אבנים-רעיונות-עשה זאת בעצמך

אם אתה מרוצה מהסידור, המשך לעיצוב המפרקים. כדי ליצור משטח ישר, ממלאים אותו באדמה עד שהוא מיושר עם האבנים. עכשיו אתה יכול להשאיר את המפרקים כפי שהם. השביל נראה אטרקטיבי וטבעי עוד יותר אם אתה זורע דשא במפרקים. אם אתה יוצר את שביל הגן הזה, אתה יכול גם לשתול כיסוי קרקע שונה. תוכל לגלות אילו כיסויי קרקע מתאימים למטרה זו כאן.

בטון בשביל הגינה

בטון שביל הגינה הוראות בזול לבניית והחלקת התומכים

אפשר כמובן גם לבנות שביל גן. אם אתה יוצר שביל גינה כזה, חול הוא מיותר. על מנת שהפרויקט יסתיים בהצלחה, לתמיכות שאתה בונה יש חשיבות מיוחדת. בטון הוא חומר כבד מאוד, במיוחד כשהוא עדיין לח וגמיש. לשביל זה שימשו לוחות בעובי 3.8 ס”מ. עובי השביל צריך להיות 5 ס”מ. מכיוון שאתה רוצה ליצור שביל גינה מעוקל, לוחות סיבי עץ צרים וגמישים הם הטובים ביותר. גם עמודי התמיכה צריכים להיות מרווחים קרוב יותר זה לזה כדי להפוך את הלוחות ליציבים יותר. השתמשו במרחק של לא פחות ממטר וחתכו את החלקים הבולטים. בנוסף לכך, ניתן להוסיף תמיכות אלכסוניות בעת יצירת שביל הגן.

בול את האדמה

גינה-שביל-הנחת-בטון-עץ-חול-רולר-אימוץ-עיצוב גינה

בסיס מוצק חשוב מאוד לבטון. צלחת רטט מושלמת לכך. אתה יכול לשכור מכונה כזו. יש ליצור גם ניקוז מתאים על מנת שהבטון לא ייסדק עם הזמן. חצץ משמש לעתים קרובות כמצע לבטון. עדיף לבקש מחנות החומרה את החומר הנכון. אם יש לכם אדמה חולית בגינה, ניקוז נוסף עשוי לפעמים להיות מיותר. ניתן לשלב גם רשת תיל כאופציה. זה ממוקם על הקרקע או על הניקוז לפני שפוך את הבטון. מכיוון שיכולות להיווצר בועות אוויר בעת שפיכת הבטון, יש טריק פשוט שכדאי להשתמש בו כדי להיפטר מהן. השתמש ביתרון עץ כדי לדפוק את הבטון הנוזלי עדיין. לבסוף, הקש עם פטיש לאורך התמיכה העשויה לוחות עץ. זה מונע סדקי בטון ומשטח חור. גם העקביות הנכונה של הבטון ממלאת תפקיד חשוב בעת פריסת שביל הגינה. יותר מדי מים זה לא רעיון טוב. בדוק את הבטון, למשל, בעזרת פיסת צינור שאתה מדביק לתוך הבטון. אם זה שומר בערך על צורת הצינור, העקביות טובה. במידת הצורך ניתן להוסיף בטון יבש או מים.

בטון מוחלק

גינה-שביל-הנחת-בטון-מטאטא-נייר-כיסוי

הבטון העבה לא יהיה חלק מספיק בכוחות עצמו. אז אתה צריך לעזור ולהחליק את פני השטח כשאתה יוצר את שביל הגן. כאן זה יתרון אם אתה מבקש עזרה ממישהו. כי כשאתה שופך את כל הדרך, הבטון בתחילת הדרך עשוי להיות יציב מדי עד שתסיים אותו. במקום זאת, מישהו יכול לבצע את העבודה הזו בזמן שאתה ממשיך לשפוך בטון, או להיפך. נמנעים גם סדקים על ידי שימוש במפרקי דמה. אלה מתווספים למדרכה במרחק של כ -1.5 מטרים או בבטון הלח עדיין או ביום שאחרי מזיגת הבטון. עומק חיתוך של 2.5 ס”מ אמור להספיק.

השלב הבא ביצירת שביל גינה הוא לעיצוב החזותי. השתמש במטאטא כדי ליצור משטח מחוספס שהופך את המדרכה לפחות חלקלקה ומסירה מהמורות. ככל שתתחיל מוקדם יותר, הדרך תהיה מחוספסת יותר. עדיף להעביר את המטאטא מעל הבטון בפעם הראשונה לאחר 15 דקות ותמיד באותו כיוון. מדי פעם צריך לשטוף את המטאטא.

מאחר ובטון ייסדק אם יתייבש מהר מדי, יש להאט תהליך זה בעת יצירת שביל גינה מבטון. לשם כך, תוכל לכסות את השביל בנייר כסף לאחר שהמשטח קשה מספיק כדי שלא תוכל יותר לטבוע אותו. הניחו משקולות על הקצוות החיצוניים של האונייה והרטיבו את הבטון במקרה שתבחינו שהוא מתייבש מהר מדי. אם הסרט מכתים ומשנה את צבעו, אין צורך לדאוג לגביו. אלה נעלמים לאחר חודש עד חודשיים.

צור שביל גינה העשוי מלוחות חצץ ואבן חול

גינה-שביל-הנחת אבנים-חזית-חזית-גינה-קישוט-חצץ

לאבן חול מראה יפה שמשפר כל גינה בצורה מושלמת. אם אתה רוצה ליצור את שביל הגן המרשים הזה, קנה אבן חול של עובי בעובי של 2 ס”מ לפחות. לוחות דקים נשברים מהר יותר. כמו כן, קבל 10 אחוזים יותר אבנים ממה שחישבת במקרה של שבירה.

– ניתן להשיג את הצורה הרצויה של כל לוח אבן על ידי קידוח מספר חורים זה לצד זה באבן ולאחר מכן הקשה על הנתח העודף בפטיש ואזל..

– השתמש בכף כדי לחפור את האדמה בגינה. עד כמה עמוק אתה מניח את שביל הגן תלוי בעובי האבנים.

– צור את הקצה עם גבול פלסטיק ליצירת גימור ומסגרת אטרקטיביים מבחינה ויזואלית.

– הניחו הדברת עשבים לאורך כל שביל גינת האבן הטבעית. זה מונע מהעשבים לצמוח בין האבנים בשלב כלשהו. מעליו חולקים חול בעובי של כ- 2.5 ס”מ. עדיף להשתמש במגרפה למטרה זו.

– עכשיו אתה יכול להניח את האבן הטבעית. השאירו מרווח של לא יותר מ -5 ס”מ בין כל האבנים. זה יהיה המפרק. כמו כן, וודא שתמיד תניח את הצד היפה יותר של כל לוח אבן כלפי מעלה.

– לאחר מכן מלאו את המפרקים בכל סוג של חצץ. אנו ממליצים על אבנים בקוטר של לא יותר מ -2.5 ס”מ על מנת שניתן יהיה למלא את המפרקים היטב.

צור שבילי גן חצץ

גינה-שביל-הנחת-השראה-חלוקי נחל-אבני נהר-הוראות

אם אתה רוצה ליצור שביל גינה שהוא לא יקר, שביל החצץ הוא הבחירה המושלמת. ניתן לקבוע את הצורה והרוחב בנפרד. חשוב שתיצור גבול כך שהחצץ יחזיק ביחד.

– תחילה חפרו את השביל אל הגן. לשם כך, בחר עומק של 5 עד 10 ס”מ, בהתאם להעדפתך.

– לאחר מכן, עליך לשים מדרכות. השתמש באבני נהר או סוגים אחרים של אבן טבעית.

– תצטרך גם בד הדברת עשבים בשביל זה. זה צריך להיות רחב יותר בכמה סנטימטרים מהשביל.

– הכניסו את היריעה בין ומתחת לאבני הנהר ומלאו את השביל בחצץ שנבחר.

עוד שביל חצץ

גינה-שביל-הנחת-אתירה-אדמה-הוראות-חצץ דקורטיבית-דוגמאות

שבילי חצץ אינם דורשים חפירה עמוקה כמו רוב סוגי השבילים האחרים. אם החלטתם על שביל גן העשוי חצץ, תוכלו גם להשתמש בהוראות אלה. סמנו את צורת הנתיב ורוחבו. אתה יכול להשתמש ביתדות עץ, תרסיס או רק חבל בשביל זה. בדרך כלל נבחר רוחב של 90 עד 120 ס”מ, אך הדבר תלוי בטעמכם ובשימושכם. העומק צריך להיות בערך 10 ס”מ, אותו תוכלו לבדוק בעזרת סרט מדידה בסוף. כף מרובעת עובדת בצורה הטובה ביותר למטרה זו.

הניחו הדברת עשבים

גינה-שביל-הנחת-נייר-חותמת-עשה-גינון

בעזרת מגרפה תוכל לפזר את כדור הארץ באופן אחיד, ולאחר מכן לחבק אותו יפה, כך שייווצר משטח מוצק. לאחר מכן הוסיפו שכבה של שישה סנטימטרים של אבן כתוש וחזרו על השלבים עם המגרפה, ולאחר הרטיבה קלה, עם הטמפה. לאחר מכן, פרשו בד הדברת עשבים בעת עיצוב שביל הגינה. הדרך הטובה ביותר לכסות אזורים מפותלים היא לחתוך את הצמר בתוך העקום ולחפוף אותו באזור החיתוך. מורחים את הצמר בדרך כלל באזור החיצוני של העקומה. אתה יכול גם לתקן אותו במקום בעזרת מסמרים או סיכות.

אתה יכול גם לתקן את הצמר עם שולי השביל שמוחדרים לאדמה. עדיף להקיש אותו באדמה בעזרת פטיש ולהניח חתיכת עץ בין הפטיש לגבול. בנוסף, כדי שזה לא יזוז במהלך המילוי, אתה צריך להדק את שני צידי השוליים זה לזה בעזרת קורות עץ. לשם כך, חותכים לקורה במקומות הנדרשים ומשני הצדדים. מפזרים אותם זה מזה 90 ס”מ.

שים את הקצה ישר

גינה-שביל-הנחת-מגרפה-חצץ-חלוקת-קל-רעיון

כאשר אתה דופק את שולי השביל, עליך לוודא שהוא ישר ושאינך דופק את עצמך באלכסון באקראי בטעות. פיסת העץ מגינה מפני פגיעה בשכבת המגן של הפלדה, מה שמוביל לחלודה. כדי שתוכל לסיים עם שביל הגן, כעת עליך רק למלא את החצץ לתוך הבור. הפיצו את זה שוב היטב עם המגרפה עד שלא ניתן יהיה לראות דבר מהדברת העשבים.

לסלול את שביל הגן

גינה-שביל-צור-עשה-זאת-בעצמך-הוראות-ערכת ריצוף

שביל גינה זה מתאים במיוחד לבית ולגינה בסגנון מסורתי. הקפידו לבחור אבני ריצוף עמידות בפני מזג אוויר ויכולות לעמוד גם בחורף קר מאוד. מכיוון שהתת -קרקע ממלאת תפקיד חשוב בפריסת שביל הגן, כמו תמיד, כדאי גם להתייחס אליו ברצינות.

קודם כל, קבע את הרוחב הרצוי של הנתיב. הוסף עוד 5 ס”מ למספר הסנטימטרים, ולאחר מכן סמן את השביל (למשל שוב עם חבל). בעזרת כף, חפור עמוק מספיק כדי לשנות את צבע כדור הארץ. עדיף לאסוף את האדמה שנחפרה על ברזנט כדי לא להרוס את שטח הדשא סביבו.

אתה יכול להשתמש בחצץ כמצע לשביל הגן. מורחים אותו בצורה אחידה עד לגובה השכבה 1 עד 2 סנטימטרים. להרטיב את החצץ ולאחר מכן להדק אותו יפה.

להוסיף חול

גינה-שביל-הנחת-חול-החתמת-גירוי המדרכה

לאחר מכן שכבה נוספת של חצץ. מלאו מספיק עד שתגיעו לגובה של כ -9 ס”מ ודקרו שוב. לאחר מכן שכבת החול. זה צריך להיות 5 ס”מ. אתה יכול להחליק את החול, כפי שמוצג, בצורה הטובה ביותר בעזרת קרש, לחתוך לרוחב השביל ולמשוך אותו לאחור לאורך תומכים תוצרת עצמית. במידת הצורך, הוסיפו עוד חול והסירו את העודף כאשר אתם מגיעים לסוף השביל. כעת תוכל להתחיל להניח את אבני הריצוף לאורך התומכים, כך שתוכל ליצור שביל גינה משלך.

טאטוא למפרקים

שביל גינה-הנחת-מפרקים-חול-מטאטא-מטאטא-כלים-פטיש גומי

אתה יכול גם להדביק את אבני הריצוף לתוך החול בעזרת פטיש גומי. ודא כי כל האבנים הן באותו גובה. הדרך הטובה ביותר לבדוק זאת היא שוב עם מפלס. לבסוף, מפזרים מספיק חול על המדרכה המרוצפת וממלאים את המפרקים של שביל הגינה החדש בעזרת מטאטא.