עיצוב לגינה עם הידוק שיפוע עשוי בטון ועץ

אין ספק שיצירת תל דורשת יותר מאמץ מאשר גינה שטוחה, אך מתקן שיפוע עץ או אבן עשוי להיות הפתרון הנכון. זה גם אומר שאתה יכול להיות זול ומעשי אם אתה רוצה לתפוס את המדרון שלך. למעשה, ישנן אין ספור דרכים להפוך את הגינה המשופעת שלך לסצנה יפה שתאפיל אפילו על גינה שטוחה. לדוגמה, אתה יכול להשתמש במשטחי עץ, קרשים מעץ, קרשים מעץ או אפילו יתדות עץ כדי להפוך את הפרויקט למציאות לחיזוק שיפוע ללא בעיות. מסיבה זו ריכזנו עבורכם כמה טיפים ורעיונות שימושיים בפוסט זה.

טיפים לחיזוק מדרונות עשויים עץ או אבן

גינה צבעונית עם ייצוב מדרון חצץ עשוי מדרגות עם אבן וצמחים

עם זאת, חצר משופעת מביאה כמה אתגרים. תיקון מדרון בגינה העשויה מעץ נראה כמשימה קשה במבט ראשון. הבעיה העיקרית היא שכדור הארץ נוטה לרוץ במורד המדרון כשיורד גשם. זה תלוי במידה רבה בשיפוע השיפוע ובאילו אקלים שורר שם. יחס שיפוע של 3: 1 או פחות נחשב לאידיאלי וצריך להיות קל לגדל בו צמחים. יותר קשה להתמודד עם יחס קיצוני יותר כמו 2: 1 או יותר. גינון במקרה זה ידרוש טיפול ותחזוקה נוספים. בעיה נוספת בגינות משופעות היא שהעבודה על גבעה יכולה להיות מעייפת וקשה.

לחזק את המדרון אבן טבעית המורכבת כקיר תומך ומדרגות

בנוסף, תנאי מזג אוויר קיצוניים כגון גשם כבד עלולים לגרום לנפילת הקרקע במדרון. כאשר הגשם זורם במדרון, חלקיקי הקרקע משתנים בהדרגה, מה שמוביל לשחיקה. האפשרות הטובה ביותר לייצוב מדרון עשוי עץ או אבן היא שימוש בצמחים בעלי שורשים עמוקים ודקים. אתה יכול גם לשים קיר אבן במקום להאט את הניקוז. דבר נוסף שכנראה עלה בראש שלך שההליכה על גבעה יכולה להיות מעייפת וקשה. סוג הצמחים שתגדל הוא גם חשוב. חלק מהזנים גדלים בצורה מושלמת על מדרונות, בעוד שאחרים יורדים בקלות מהאדמה כאשר יורד גשם. צמחים המתאימים למדרונות מחזיקים היטב את הקרקע הודות לרשת השורשים החזקה שלהם. שיחים הם בחירה פופולרית לשתילת מדרונות מסיבה זו.

גן סלעים על גבעה

השתמש באבנים טבעיות ותקן את המדרון בגינה מעץ כגדר

דרך מצוינת למנוע מהצמחים להישטף במדרון היא להשתמש באבנים גדולות כדי לעגן את הקרקע. כך הצמחים יכולים להישאר במקומם בזמן שהם משגשגים. פרשו את האבנים באופן אקראי כדי לתת למדרון שלכם מראה טבעי. תחזוקה עשויה להידרש לעיתים קרובות בשלבים המוקדמים, אך לאחר שהצמחים התפשטו הלאה, נדרשת תחזוקה מינימלית. זוהי אלטרנטיבה טובה ליצירת גינות רדודות.

להפוך קירות אבן עם רשתות לחיזוק מדרון לגינת מדרון

הדגשת נטיעת פרחים בגינת צלע הגבעה שלך תוסיף חיים ויופי לנוף. אתה יכול לגדל מגוון סוגי פרחים וצבעים בכמויות שוות. בנוסף, גובה הפרחים יכול להשתנות בכל רמה. סומאק ריחני, לילך, ענבי פירות יער וערער זוחל, למשל, הם צמחים יפים שצומחים יפה במורדות. מה דעתך על אדניות לגינה שלך על צלע ההר? אלה הופכים את תחזוקת הרצפה שלכם לקלה הרבה יותר. הם טובים במיוחד במדרונות תלולים מדי מכיוון שאתה כמובן לא צריך לדאוג שהאדמה תברח. בנוסף, הם מקלים על השקיית הצמחים וניתן אפילו ליצור חדר גינה במפלס התחתון.

הידוק המדרון בעזרת משטחי עץ באמצעות טרסות

לגדל פרחים סגולים ולתחום אותם עם מחיצות עץ

קירות אבן הם דרך פופולרית לאילוף ומרפסות. נראה שהם דורשים הרבה עבודה, ובעוד שזה נכון בשלבים הראשונים, אך לאחר שתסיים עם הקירות תהיה לך גינה יפה וקלת תחזוקה. אתה יכול ליצור שטחים גדולים לגידול צמחים שיהיה קשה יותר לגדל אותם מחוץ לקירות האלה. מכיוון שאבנים מתחממות במהירות במזג אוויר חם, הן מהוות יתרון גדול לצמיחת צמחים, שכן חומרים טבעיים אלה יוצרים מיקרו אקלים. באופן אידיאלי, יש פינת אוכל או ישיבה בגינה ממש מול המטבח או אזור המגורים שלכם, ללא קשר אם הגינה משופעת למעלה או למטה והתרחק מהבית. יש להקפיד על הדברים הבאים בעת הידוק שיפוע עשוי עץ:

שטחים גדולים של חיזוק שיפוע דשא בגינה העשויים מעץ

  • ניקוז טוב הוא חיוני כדי שהמרפסת שלכם לא תוצף בכל פעם שירד גשם. כמו כן, וודאו כי הבונה שלכם מספק ניקוז קירות תמך ולגינה עצמה. הדבר חשוב במיוחד אם שטח הגן מוקף בקירות תמך שמונעים מהמים להתנקז.
  • אם אתה מעצב את גינת הגבעה שלך כך שקצהה נראה מאזור המגורים שלך, אתה עדיין יכול ליהנות מהנוף גם אם אתה לא מסתובב כל כך הרבה בגינה בחורף.
  • השתמש בקרשים מעץ כאלמנט מוצק ודקורטיבי לחיזוק המדרון, למשל עם נוף לחצר הפנימית.
  • במקום קיר תומך גבוה מאוד המוביל מטה או למעלה לשלב הבא, אתה יכול להשתמש בשניים או שלושה קירות מדורגים ליצירת נטיעות מדורגות בין המפלסים. הוא ישתמש יותר שטח צדדי, אך ייראה אטרקטיבי יותר ויהיה בטוח יותר לילדים צעירים.
  • בחרו את החומרים לקירות התמך שלכם: לבנים, אבן, עמודי טלגרף, משטחי עץ או גושי בטון שיש לעבד ולצבוע הם אופציות טובות. עם זאת, באופן אידיאלי, הם צריכים להיות בהרמוניה עם שאר הארכיטקטורה של הבית שלך.
  • אם עלות חפירת מרפסת הגונה ליד הבית אינה התקציב שלך, אז תוכל להשתמש בשטח לשתילת מרפסת אטרקטיבית עם מדרגות לאזור גינה בקרבת מקום..

הידוק שיפוע לוחות עץ

חצר פנימית בעיצוב גינה עם קרשים מעץ ושיפוע לוחות עץ ופרחים

עזוב לרגע גינון עם קירות אבן. אתה יכול ליירט וליישר את החצר התלולה שלך עם שביל מתפתל, מדרגות או בצורה ספירלית עם לוחות עץ. עם זאת, הדבר מתאים במיוחד אם הגינה שלכם רחבה מבלי להיות ארוכה מספיק וגם אם המדרון אינו תלול מדי. זה גם רעיון טוב אם הכניסה לחצר שלך נמצאת בצד דלת הכניסה שלך. במקרה זה, אתה יכול ליישר את השביל עם דשא.

מדריך לתיקון מדרונות עץ

גבול גינה עם לוחות עץ חלוקי נחל ודשא

המפתח לשימוש בעץ הוא לוודא שהווריאציה שתבחר תהיה עמוקה מספיק כדי להרחיק עשב ועשבים. אם אתה חותך עצים, יתדות עץ או מצטייד בעצמך, ודא שהחתיכות עמוקות מספיק כדי להשאיר כמה סנטימטרים. אלה יכולים לשמש כמחסום מעל פני הקרקע. אתה יכול גם להשתמש בגבול גינה מעץ כדי להרים את מיטת הגינה ולתת לנוף שלך רוחב מסוים. כך תוכל אפילו לנטרל כל שיפוע שיש לך ליד הדשא שלך כדי לתת לצמחים שלך משטח ישר לצמיחה. עם זאת, זכור כי הוא נוטה להירקב וייתכן שתצטרך להחליף אותו בשנים הבאות.

שביל גינה קרשים עץ צלע גבעה שביל גן עשוי עץ תוך הקפדה על שתילה

גינון בשטח משופע הוא לעתים קרובות אתגר עקב שחיקת קרקע ותזוזה של קרקע. קיר תומך מעץ שומר על הקרקע במצב טוב ומעניק לגינה שלך מראה מסודר. עם זאת, לפני שתתחיל בבנייה, בדוק עם רשות הבנייה המקומית שלך אם אתה צריך אישור. עדיף להגיש תחילה את המסמכים הנכונים מאשר להרוס אחר כך את הקיר.

הוראות שלב אחר שלב

קיר תומך, הידוק מדרון, קרשים מעץ, עמודי עץ בדשא וצמחים רב שנתיים

לפני תחילת הבנייה, ראשית תכנן את הקיר שלך. השתמשו במקלות עץ לסימון פינות הקיר וקשרו חוט חוט בין ההימור לציון הגבולות העליונים והתחתונים של הקיר. חופרים חור מסביב לקיר בעומק של כשני סנטימטרים מגובה העץ. הפוך את התעלה רחבה מספיק כדי שתוכל לחפור בעצים. לאחר מכן ממלאים את תחתית התעלה בשכבה דקה של חצץ או חול. בנה את שורת העץ הראשונה מקצה אחד למשנהו וחתוך את המסור כדי לחתוך את החלקים כך שיתאימו היטב לתעלה. וודא כי החורש מיושר.

מדשאה מטופחת בגינת צלע ההר עם קרשים מעץ צמודים לצלע ההר

הניחו את שורת העץ השנייה כך שהתפרים מונחים מעל העץ שמתחתיו. מניחים את השורה השנייה וכל שורה עוקבת במרחק מהשורה למטה. אתה יכול גם להניע מסמרים מגולוונים בין השורה הראשונה לשנייה כדי לאבטח את הקיר בנוסף. מקדמים את העץ מראש כדי להקל על העבודה. חפור חורים אנכיים במדרון המשופע כדי למצוא כותרות. חתיכות עץ קצרות אלה בולטות במדרון ומייצבות בנוסף את הקיר.

חפור את האדמה בגינה ותכנן את המדרון בעזרת קרשים מעץ עם מפלס

תחילה ממלאים בחצץ או חול עד השורה השנייה ולאחר מכן ממלאים את הרצפה עד לקצה הקיר. הקפד ללחוץ על האדמה ולחזק אותה בכל רמה. תצטרך: מחרוזת, יתדות עץ, חפירה בעלת גב שטוח, עץ שטופל בלחץ, מסור, פטיש מזחלת, מסמר, מפלס, מקדחה, סרט מדידה, חצץ ונייר זפת. יש למרוח דבק בנייה בין השורות כדי למנוע דליפת אדמה ומים בין הסדקים בקיר. בהתאם למשקעים המקומיים, ייתכן שיהיה עליך להתקין צינורות ניקוז על הקיר.

גינה מודרנית על צלע הר

מרפסות מדרון גינה חיזוק עץ וצמחי בטון מחטים עץ

אם אתה חובב עיצוב עכשווי, שקול גינה עם בטון או מלט למדרגות על צלע הר. זה נראה מפואר מאוד במיוחד בלילה כאשר אתה מדליק את האורות. הסימטריה יוצרת מראה נעים והבטון משמש גם כערוגת צמחים, בעזרתה תוכלו לגדל את כל הגידולים שאתם רוצים מבלי לדאוג לנקזים. זהו רעיון מצוין נוסף ברשימה לשמירה על ניקיון הגינה המשופעת שלך תוך תועלת ממראה מתוחכם.

מדרכות מעץ מודרניות לחיזוק מדרון עם מיטות צמחים באזור היער

רעיונות הגינון של צלע הגבעה דורשים הרבה חקירה והתנסות. זה באמת יכול לעורר את החשיבה היצירתית שלך. אתה יכול לעשות הרבה עם הגינה שלך על צלע ההר. כל מה שאתה צריך לעשות הוא לבחור מה משתלב איתו, בהתאם לחלל הזמין וכמה תלול המדרון. אתה יכול גם להשתמש בדבר או שניים מכמה רעיונות כדי ליצור גינת חצר ייחודית משלך. עם זאת, זכור את הטיפים שהוזכרו לעיל ואתה צריך להיות מוכן להתחיל וליצור בהצלחה חיזוק שיפוע עשוי עץ או חומרים טבעיים אחרים בגינה..