נרקיסים בטיפוח המיטה במיקום פורח האביב

בין פרחי האביב, הנרקיסים פופולריים מאוד. פרחיו הצהובים -זהובים מכניסים את השמש לגן החורף. הם מריחים מאוד אינטנסיבי ודורשים מעט תחזוקה. מיני הנרקיסים מקורם בחצי האי האיברי. ישנם שני מינים ילידי גרמניה: נרקיס הכוכבים, הגדל בהרי האלפים המערביים, והנרקיס הצהוב (Narcissus pseudonarcissus). בדרך כלל הוא פורח בסביבות חג הפסחא, ולכן הוא ידוע גם בשם הנרקיס. שני המינים נמצאים בסכנת הכחדה כצמחי בר. ישנם יותר מ -50 זנים בשוק, השונים בגובה, בזמן הפריחה, גודל הפרח, הצבע והצורה. לא משנה איזה סוג תבחרו לגינה שלכם – הם מעבירים בבירור את המסר היפה ביותר: סוף סוף החורף נגמר. בין אם בקבוצות בערוגה או ככוכב בעציץ על אדן החלון – נרקיסים תמיד מכניסים אותך למצב רוח טוב ומושלמים כקישוט פורח. במאמר זה תוכלו למצוא עצות שימושיות בנושא טיפול בנרקיסים!

טיפול נכון של נרקיסים בגינה

מינים פורחים של נרקיס המתאימים לערוגות התאזרחות

קשת הצבעים של פורחי האביב משתנה מלבן לצהוב ועד ורוד סלמון. הצהוב הבוהק או הלבן המבריק מעורר מצב רוח אביבי וממלא את החדרים בניחוח אביב רענן. הנכון טיפול בנרקיסים הוא חיוני לצבעים הפורחים בגינה.

נרקיסים משגשגים על מדשאה רטובה המכוסחת באופן קבוע. אדמה טרייה ורעננה חשובה. אין לשתול נרקיסים וצמחי בולבול יחד. נרקיסים משתלבים היטב עם רודודנדרונים. אפילו זנים המגיעים מאזור הים התיכון סובלים טוב יותר קרקעות רופפות עם ניקוז טוב.

המקום האידיאלי לנרקיסים בגינה

אביב פורח אדמה רטוב מיקום מקום-גינה אופטימלי

הנרקיסים נשתלו פעם אחת בסתיו, ויפרחו כל שנה מחדש. נרקיסים בעלי פרחים גדולים אוהבים מקומות שטופי שמש עד מוצלים חלקית ויכולים להתמודד עם כל אדמה ללא עומס מים. בעת שתילת נורות הנרקיס יש לוודא שהנורות אינן נוגעות זו בזו בסיר. עדיף לשתול אותם בשתי שכבות – אחת על השנייה ומעט מקזזת.

שתילת כרכום בעציץ – מה יש לקחת בחשבון כשמטפלים בו?

טיפים של דליה – שתילה, טיפול וחורף של פורחי הקיץ

טיפול נכון בצמחים – בעיות נפוצות והסיבות להן

לגרום לנרקיסים לפרוח בגינה

עצות גינה לשתילת פרחי הנרקיס פרחי השקיית מיקום

הנרקיסים מרגישים בנוח מאוד בין שיחי אחו כצמחים טרום פריחה. העלווה של הצמחים אינה נחתכת במיטה הרב שנתית. אין להסיר את עלי הנרקיסים הדהויים, אלא להשאיר אותם לעמוד. הנרקיסים יוצרים אשכולות (גושים) צפופים יותר בגינה משנה לשנה, שאסור לחלק עם כפות, אחרת תפגעו בפקעות הפרחים. נורות הנרקיס כה עמוקות באדמה עד שהן מוגנות מפני הקור. כמה זנים מתאימים במיוחד להתאזרחות – למשל נרקיסים פורחי רקפת, נרקיסי חצוצרה, נרקיסים משוררים לבנים. ניתן לפזר את הצמחים בקלות על האחו.

דשן לנרקיסים

טיפים לטיפול בנרקיסים צהובים נרקיסים מדשנים פורחי אביב

רצוי למרוח דשן מלא המופחת בפוספט, המומס במהירות לאחר פריחת הנרקיסים (בתחילת עד אמצע אפריל) כשהעלים של הנרקיסים עדיין ירוקים.

טיפול בנרקיסים כיוצר מצב רוח בבית

טיפים לטיפול בצמחי נורה באביב הפסחא - עציץ קרמיקה

הנרקיסים משגשגים גם בסירים ובקופסאות במרפסות וטרסות. הבית שלנו יכול להיות מעוטר להפליא בנרקיסים (למשל עם נרקיסי סגוביה הקטנים, המעוצבים בכוסות ישנות). עם זאת, זנים ומינים רבים רגישים מאוד לכפור. כדי שלא יקפאו בקלות בסיר, רצוי לקנות נרקיסים למרפסת רק באביב. לאחר הפריחה, ניתן לשתול אותם בגינה. רק מים נרקיסים במשורה כמו עציצים, אחרת יהיה חפיפות מים!

נרקיסים מונעים למרפסות

גינות אביב פורחות עצים נרקיסים טריקים טריקים-עציצים

נרקיסים כצמח בעציצים

שולחן פסחא מקשט זר של נרקיסים צהובים עציץ שולחן

נרקיסים הם גולת הכותרת הזוהרת

נרקיסים טיפים לטיפול נאות פרחים צהובים בהירים עציצים

רעיונות לקישוט אביב וחג הפסחא עם פרחים

עיטור סידור פרחי נרקיס-מזנון וינטג-לבן

פרחים ריחניים צהובים

עציץ דלי מתכת פרחים-שתילת אביב-נרקיסים

קישוט שולחן עם פרחים טריים

פרחי אביב זר צהוב פרחים ריחניים-נרקיסים אגרטל