גינות צרות עיצוב רעיונות ארוכים גינה קטנה שתילת חצר אחורית עץ ריהוט גן מנוחה ספר יין

כשזה מגיע לחצר האחורית שלך, לא תמיד גדול יותר, וגם גינות צרות צרות יכולות להיות מהנות במהלך הקיץ והאביב. בנוסף, גם גינה צרה וארוכה דורשת פחות תחזוקה. גינון יפה וחוסך מקום יכול להפוך כל אזור חיצוני למפלט קטן, מסוגנן ונעים. רוב בעלי הבית יודעים שלרכישת נכס יש פעמים רבות פשרות. עבור חלק, פירוש הדבר הוא לבחור בהזמנת גינות צרות אידיאליות למפגשים צמודים או רק להרפיה. במדריך זה ריכזנו רעיונות צרים לעיצוב גינות צרים כדי להפוך את הפשרה הזו לנכס פופולרי עבורך.

עם קצת חזון ותכנון גינות, תוכלו להפוך גינות צרות לנווה מדבר קטן שאתם והאורחים שלכם יכולים ליהנות מהם לאורך זמן. בנוסף, העיצוב הנכון עשוי להפוך תכונה שלילית לנכס בעל ערך בעל פוטנציאל למכירה עתידית אפשרית. ישנם מספר טיפים שיכולים להצליח בעת יצירת גינות צרות עם סגנון וטעם אישי משלך. עם רעיונות העיצוב שלנו תוכלו לשקוע בחדר כל כך פונקציונלי ואסתטי שאפילו לא תחשבו על מטרים רבועים..

עיצוב פונקציונלי של גינות צרות

גינות צרות עיצוב רעיונות ארוכים גינה קטנה שתילת חצר אחורית ריצוף ריהוט גן אח אח

כדי להפוך את הגנים הצרים ליפים, תחילה עליך להגדיר את תפקידם. התחל לחשוב כיצד לנצל את החלל באזור הגינה שלך בצורה הטובה ביותר. אולי שולחן אוכל גדול יעזור לכם ליהנות מארוחות חברתיות באוויר הצח. או אולי אתה מעדיף אזור פטיו מפואר המושלם למנוחה או אפילו בור אש חיצוני. תלוי כמה מקום פנוי, אתה יכול להתרכז בפונקציה עיקרית אחת או לחלק את הגינה הצרה שלך למספר אזורים.

צור ניגודים עם שבילי גן

גינות צרות עיצוב רעיונות ארוכים גינה קטנה שתילת חצר אחורית ריצוף ריהוט גן שולחן אוכל בצבעים חזקים

כאשר אנשים מביטים לראשונה בחדר, הם נוטים לסרוק את כל האזור. זוהי אחת הדרכים המהירות ביותר לראות את המקום הפנוי בפועל. אתה יכול לשנות תפיסה זו על ידי מתן נקודת מבט להתמקד חזק שהעין יכולה לנחות עליה במקום. אז שקול ליצור שביל גינה דרך השטח הירוק שלך עם אבני ריצוף, למשל. זה יכול בהתאם להגדיר תחושה ברורה של חופש תנועה בסביבה כולה כאשר אתה מעצב גינות צרות.

גרמו לגנים צרים להיראות גבוהים יותר עם גינון אנכי

גינות צרות רעיונות לעיצוב גינה ארוכה קטנה שתילה אנכית גינה בחצר האחורית

מכיוון שלא סביר שתוכל להוסיף רוחב נוסף לחצר האחורית הקטנה שלך, יש לך אפשרות ליצור אשליה בעזרת נטיעות אנכיות. גינון אנכי יעודד את העין להתחשב בגובה כשמסתכלים על הגינה ובכך ליצור תחושת מרווח. הקפד להשתמש במגוון צמחים בגבהים שונים כדי להפיק את המרב מכמות העניין החזותי שאתה מביא לאזור. שתלו עצים צרים לגנים קטנים שעדיין יכולים לתת לכם מספיק צל במהלך יום חם. שלבו צמחים רב שנתיים עם קיסוס מתפשט וצמחים קצרים יותר על ידי ערימתם באדניות מדורגות או בערוגות..

הוסף צבעים חזקים

גינות צרות רעיונות לעיצוב ארוך גינה קטנה קטנה שתילת חצר אחורית ריצוף ריהוט גן צבעים חזקים כריות אדומות

חצרות אחוריות קטנות וגנים צרים כמובן אינם מציעים אפשרויות עיצוב רבות כמו אזורים חיצוניים רחבים ומרווחים, אך שימוש בגוונים עזים היא אחת הדרכים הקלות ביותר לתבל את החדר. בדיוק כמו שהיית עושה עם עיצוב פנים, אתה יכול להוסיף צבע על ידי הוספת כריות על ריהוט המרפסת. גינות צרות עם ניגודיות צבע הן אופציה מצוינת. אל תהססו לקבל השראה מהטבע. בנוסף, פרחים יפים בפריחה מלאה הם דרך מצוינת להוסיף כתם של צבע לכל אזור חיצוני. לקבלת מראה עקבי באמת, אתה יכול להתמקד בעיקר ב- 2-3 צבעים בהם תוכל להשתמש כדי ליצור גינות צרות במערך צבעים תואם.

כמה כללים לגנים ארוכים וצרים

רעיונות עיצוב גינות צרות רעיונות לגינה קטנה וארוכה נטיעת ריצוף בחצר האחורית צורות גיאומטריות

אם אתה רוצה ליצור גינות צרות בהצלחה, יש כמה כללי זהב שכדאי לך לעקוב אחריהם כדי להימנע מטעויות. ראשית עליך לקבל את צורת הדשא ובמידת הצורך את הריצוף, כך שהגינה תיראה טוב גם בקיץ וגם בחורף. חלק את החלל כדי לחסל את אפקט המסדרון ולמנוע מהעיניים שלך להגיע ישירות לאזור הקצה. השתמש בצורות גיאומטריות כגון עיגולים, ריבועים או מלבנים למדשאות בכל אזור גינה.

חלקו את החדר

גינות צרות עיצוב רעיונות ארוכים גינה קטנה שתילת חצר אחורית ריהוט גן עיצוב מרפסת מחלק חלל

תנו לכל חדר מטרה כך שתוכלו לייעד אזור אחד לילדים, אחד לקפה של בוקר ואחד לארוחה. שימו לב למקומות המוצלים והשמשיים כדי לבחור את המקום הטוב ביותר עבורם. אין צורך במחסום קבוע כדי לתחום חדרים מתאימים. גינות צרות יכולות להיראות קטנות יותר אם גבולותיך כרותים לחלוטין. הרעיונות לעיצוב גינות כאלה הם לרמוז על כל אזור אבל עדיין לאפשר מספיק תצפיות לעבור. את החלל אפשר להגדיר רק לפי מה שיש על הקרקע: הריצוף או צורת הדשא. כדי להפוך אותו מוגדר יותר, אתה יכול ליישם קטעים של סורג או שתילה כדי ליצור מעין מסך שניתן לראות מכל צד של הגן.

גינות צרות עיצוב רעיונות ארוכים גינה קטנה שתילת חצר אחורית קישוט גינה צמחי גידור מראה

אתה תשתמש בגנים הצרים שבחצר האחורית כמעט כל יום. מסיבה זו, יהיה נחמד לקבל פינת ישיבה ממש בקצה אחד של הגן. נסו לשמור על פינה באזור הגינה כמה שיותר נטולת תחזוקה וקל לטפל בה. עדיף לשתול שם שיחים ירוקי עד במקום פרחים ומדשאות. חשבו את האיזון הרצוי בין צל לפרטיות. ככל שתחסום יותר את שכניך ואת העולם החיצון, כך תצטרך להסתדר יותר ללא אור השמש. אתה יכול להשיג את האיזון הנכון עם שיחים גבוהים. אלה יכולים להביא את הבידוד הרצוי, אך גם ליצור צל קבוע.

צור שבילים לגנים צרים

גינות צרות רעיונות עיצוב גינה ארוכה קטנה שתילת חצר אחורית ריצוף חלוקי נחל מדרחוב ריהוט גן דשא ראטן

אין לך דרך אחת לרדת בגן? כנראה שתצטרך ליצור אחד בעצמך בגלל זה. לא משנה כמה יפה יכול להיות שביל ההליכה, הוא ישלוט בנוף הנשקף מהבית. במקום זאת, זכור לחבר את שטחי הגן יחד. הצורות שאתה יוצר יכולות להיות גם בתי גידול יפים. עשו שימוש באזורי הגן השונים, למשל על ידי הוספת פינות ישיבה נסתרות. אם חילקתם היטב את החלל, זה עלול לגרום למקום סודי ושקט לשלום למושב נוח או לערסל..

השתילה הנכונה לגנים צרים

גינות צרות רעיונות לעיצוב ארוך גינה קטנה נוף של בית הדשא

יצירת חלקים עם צמחים יכולה להיות המרכיב העיקרי בגינות צרות שתוכננו בהצלחה. אתה יכול למקם אותם מעבר לגן כדי לתחום אזורים חלקית, או להשתמש בהם כדי להסתיר גדרות וקירות. צמחי גידור כגון טקסוס וקרן הם אידיאליים לשימוש מול קירות או כצמחים תוחמים. הם תופסים מעט מקום ונותנים רקע ירוק חזק עם גובה מתאים. אם אתה רוצה שיהיה ירוק כל השנה, לך על דפנה. עם זאת, אם לא אכפת לך מהעובדה שהצמחים מאבדים את העלים שלהם בחורף, נסה לשתול אשור.

גינות צרות עיצוב רעיונות ארוכים גינה קטנה שתילת חצר אחורית ריצוף ריהוט גן פינת ישיבה

כדי ליצור אזורים שונים בתוך הגן, השתמשו בסוגי צמחים גדולים יותר. אם אתה הולך על עיצוב רשמי, אתה יכול להשתמש באותם סוגי צמחים שבהם השתמשת לתיחום. אלה יוכלו להוות מחסום חזק. למראה פחות מרקם ורך יותר, השתמשו בזנים גדולים וקוצניים כמו ורבנה (Verbena bonariensis) או רחוב אחו כפול כנף (Thalictrum delavayi). אלה מתנשאים לגובה של כמעט 2 מטרים ויוצרים וילון דק ופלים בקיץ.

צמחים גבוהים כמו עשב הצינור (Molinia caerulea) יכולים ליצור גבול חזק יותר אך עדין בין אזורי גינה שונים. לקבלת קיר צמחי ירוק עד, אתה יכול לנסות במבוק. לפני שתעשה זאת, הקפד להימנע מאלו שיתפשטו באגרסיביות. בחירה טובה במקרה זה תהיה במבוק מוזהב (Phyllostachys aurea).

שינויים עונתיים וחלופות זולות

גינות צרות עיצוב רעיונות ארוכים גינה קטנה שתילת חצר אחורית ריצוף ריהוט גן פרחי ישיבה

פרחים ריחניים או סוגים אחרים של צמחים מתאימים מאוד לגינות צרות וארוכות. אלה יכולים לסמן את חילופי העונות. בהקשר זה, אתה יכול לשתול דפנה לאביב, יערה לקיץ וגרגרי בקר (Sarcococca confusa) לחורף. עדינות משתלמת במרחבים הדוקים, ואם תוחמים בצורה מסודרת את הערוגות, הגינה הצרה שלך תפרח. רוב חנויות החומרה מוכרות גבולות שתוכלו לשים בעצמכם. זה סוג העבודה שאתה עושה בסוף שבוע.

כמו כן, אל תשכח מהגדרות. אלה שולטים בנוף וחלקים מסוימים של הסורג יכולים לעבוד די טוב ולהסווה אותם. כל שעליך לעשות הוא למקם אותם לאורך הגדר במרווחים שווים. זה ייראה טוב יותר מיד, עוד לפני שצמחים צמחו. היו יצירתיים והשתמשו בתכונה מים להשמעת צלילים נעימים. רעשים פולשניים יכולים לפעמים להיות פחות אידיאליים עבור גינות צרות, אך תכונת מים זולה תעזור להסוות ולרכך את הרעש.

גינות צרות עיצוב רעיונות ארוכים גינה קטנה שתילת חצר אחורית ריצוף ריהוט גן תאורת שרשרת אורות

אם אתם מתכננים גינות צרות לקיץ, נסו לצייד אותן בתאורה המתאימה גם לחורף. אפשרות זולה יותר תהיה להשתמש בשרשראות נורות LED חמות לבנות בחוץ. אתה יכול גם להשתמש בזה כמקור אור לקישוטי חג המולד על ידי קישוט הערוגות, ספסלי הגן או פינות אחרות בגינה הצרה..