צמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי כגון ציפורן בהירה, קולומבינה, פרח שדון, גבר שמן, מעטפת גברת, ליבת ריאות

פרחי צמחים רב שנתיים מציעים צבעים עזים רבים. העובדה שבדרך כלל קל מאוד לטפל בהם וכי ניתן למצוא את המתאים לכל מקום הופכת אותם למיני הצמחים הפופולריים ביותר לגינה, שאפילו מתחילים יכולים לטפל בהם ללא בעיות. האם עדיין יש לך פינה פנויה בצל החלקי של הגינה שאליה אתה מחפש דוגמאות מתאימות? אז רשימת צמחים רב שנתיים פורחים היום לצל חלקי מתאימה בדיוק לך, כדי לתת לך סקירה קטנה ולהקל על הבחירה שלך. תתפלאו ממגוון הצבעים של הפרחים ותנו לכל אזור בגינה שלכם שפריצים רבים של צבעים עם הצמחים הרב שנתיים הנכונים. אתה גם מוזמן להשתמש בתוכניות השתילה שלנו למיטה הרב שנתית.

צמחים רב שנתיים פורחים סגול וכחול לגוון חלקי

פעמון כוס (Adenophora liliiflora) כצמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי

צנצנת פעמונים (Adenophora liliiflora)

דגימה זו היא רב שנתית פראית בעלת פרחים כחולים בהירים בצורת פעמונים. בשל גובה הצמיחה הנמוך של כ -40 ס”מ, הוא מושלם לגן סלעים בצל חלקי. הצמח פורח בין יולי לאוגוסט, אם כי ניתן להאריך את תקופת הפריחה על ידי גיזום פרחים קמולים. עדיף להכין אדמה עשירה בחומוס לצמח ולהשקות אותה באופן מתון, מכיוון שהאדמה לא מתייבשת מהר מדי בצל חלקי..

צמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי - כפולה קולומביין 'כחול בארלו' (Aquilegia vulgaris var. Stellata)

קולומביין כפול ‘בלו בארלו’ (Aquilegia vulgaris var. Stellata ‘Blue Barlow’)

הפרחים הכפולים היפים להפליא של זן קולומביה זה פורחים בין מאי ליולי ובגובה של 80 ס”מ. אחרת הצמח בגובה 30 ס”מ בלבד. האדמה צריכה להיות טרייה ועשירה בחומרים מזינים. כמו כל הנציגים האחרים של מין רב שנתי זה, הפרחים די מרהיבים ומושכי עיניים אמיתיים. אז אם אתה רוצה לראות משהו מיוחד בגינה שלך, אולימבה היא בדיוק הדבר!

Kriech-Günsel (Ajuga reptans) בצבע סגול או כחול עדין כצמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי

אקדח זוחל (Ajuga reptans)

ישנם זנים שונים של צמח זה, הנבדלים בעיקר בצבעם ובצורתם. ישנם אפילו זנים עם פרחים לבנים. תקופת הפריחה היא מאפריל עד אוגוסט. הצמח אוהב קרקעות עשירות בחומרים מזינים עם השקיה רגילה. מעניין לדעת כי הצמח משמש לעתים קרובות לתיבול סלטים, כך שתוכל להפיק ממנו יותר למטרות דקורטיביות. גונסל זוחל כצמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי הם בגובה של 15 עד 30 ס”מ בלבד ולכן הם אידיאליים לאזורים הקדמיים של המיטה ויכולים לשמש גם כמילוי פערים..

צמחים רב שנתיים סגולים למיקומים מוצלים חלקית

קולומבינה שחורה (Aquilegia atrata) עם פרחים אטרקטיביים כשיח גינה נוי

קולומבינה שחורה (Aquilegia atrata)

למרות שהקולומביין עצמו מרשים בפרחים אטרקטיביים, זן זה מציע לוכד עיניים נוסף וזהו הצבע הנדיר השחור-סגול. הרב שנתי היפה צריך מיקום לח עד בינוני באדמה עשירה בחומרים מזינים. יש להימנע מחפיפות מים. לכן אדמה חדירה היא יתרון. הקולומבינים הם צמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי ושמש, הפורחים בין מאי ליולי והם בסביבות 60 ס”מ, לעתים רחוקות עד 80 או 90 ס”מ..

לכה זהב 'Bowles Mauve' (Erysimum x cultorum) בצבע סגול רומנטי כצמח גן

לכה זהב ‘Bowles Mauve’ (Erysimum x cultorum ‘Bowles Mauve’)

הרב שנתי בגובה 20 עד 70 ס”מ יש פרחים רומנטיים הגדלים בצורת פאניל ופורחים בין אפריל לנובמבר. הצמח מרגיש נוח בדיוק בצל חלקי כמו בשמש מלאה, שם הוא יכול להתמודד עם אדמה יבשה. יתר על כן, האדמה צריכה להיות חדירה וגירנית. לכות זהב כצמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי לא מתאימים רק לערוגה, אלא יכולים גם לקשט את המרפסת או המרפסת בארגז הפרחים..

חלמית בר (Malva sylvestris) בצבע סגול אטרקטיבי למיקום המוצל חלקית

חלמית פראית (Malva sylvestris)

פרחי החלמון הפראיים ממאי עד ספטמבר. לפרחים יש פסים מעניינים ויכולים להיות ורודים, סגולים עד כחולים. זהו רב שנתי וקשיח שיכול לסבול מיקום בצל חלקי, אך צריך לקבל לפחות 6 שעות שמש, אחרת מספר הפרחים יהיה פחות. הצמח אוהב אותו חם ומוגן מפני הרוח באדמה רכה עד לחה ויבשה בינונית, סחוטה היטב. חלמית הבר כצמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי הם בין 50 ל -150 ס”מ, בהתאם למגוון.

לשתול צמחים רב שנתיים אדומים בצל חלקי

אנג'ליקה אדומה (אנג'ליקה gigas) באדום כהה עם פרח מעניין, כדורי

אנג’ליקה אדומה (אנג’ליקה ג’יגה)

לאנג’ליקה האדומה העמוקה יש פרחים כדוריים הפורחים מיוני עד ספטמבר. הסרת הפרחים הקמולים מונעת את זריעת הזרע במהירות ובעצמאות. אחרת, תולעי מלאך פורחות צמחים רב שנתיים לצל חלקי לשמש שהן דו -שנתיות. מצא אדמה עשירה בחומוס וחומרים מזינים שהיא טרייה עד לחה. אז הרב שנתי בגובה 150 ס”מ יכול לשגשג בצורה נפלאה.

Lungwort (Pulmonaria) זמין עם צבעי פרחים שונים

Lungwort (פולמונריה)

ניתן לכנות את פרח הריאות פריחה מוקדמת, כיוון שהפריחה מתחילה לרוב כבר במרץ ונמשכת עד מאי. הרב שנתי אידיאלי ככיסוי קרקע מכיוון שגובהו 30 ס”מ בלבד. בעזרתם אתם מוזמנים לעצב שטיח פרחים יפהפה, אותו תוכלו לקבל ממגוון רחב של צבעים הודות למספר הפרחים הרב. אגב, העלווה גם יפה למראה. מבחינת אדמה וטיפול, הצמח אינו תובעני יחסית. אם אתה עדיין רוצה לעשות לה משהו טוב, חפש אדמה עשירה בחומרי מזון ונטולת חומוס. הימנע מחנק ומבצורת.

פעמונים סגולים (Heuchera) כצמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי זמינים עם עלים צבעוניים

פעמונים סגולים (הוצ’רה)

העלווה של רב שנתי יפה זה למעשה מרשימה הרבה יותר מהפרחים עצמם, אך גם הם משמחים את העין בצורותיהם דמויי פעמון. זמן הפריחה הוא רק ממאי עד יולי, אבל זה בקושי יגרום לך להיות עצוב בגלל העלים הצבעוניים. העלווה רגישה לכפור וזקוקה להגנה מפני כפור מפני חורף. חפש את הפעמונים הסגולים כצמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי במיקום עם אדמה רכה עד לחה רופפת ועשירה בחומרים מזינים. הימנע מאדמה יבשה בקיץ. בהתאם למגוון, פעמונים סגולים הם בגובה של בין 15 ל -50 ס”מ. אבל יש גם זנים שמקבלים גודל מפואר של 90 ס”מ. ניתן לשתול את צמחים רב שנתיים באמבטיה ללא בעיות.

צמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי

מעטפת ליידי (Alchemilla vulgaris) פופולרית מאוד בעיצוב גינות

מעטפת הגברת (Alchemilla vulgaris)

מעטפת הגברת הפראית המקומית מרשימה לא רק עם הפרחים הצהובים שמעטרים את הגן ממאי עד אוגוסט. העלים גם מאוד יפים למראה, במיוחד כאשר טיפות הטל נאספות עליהם. בנוסף לצל החלקי, גם מיקום השמש של הצמח טוב מאוד. מעטפת הליידי כצמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי דורשים הרבה מים וחומרים מזינים וידועים כצמחי מרפא.

צמח פרח שדון צהוב (Epimedium) כצמח רב שנתי לערוגה

פרח שדון צהוב (אפימדיום)

בתמונה ניתן לראות פרח שדון צהוב. עם זאת, הדגימה זמינה גם בצבעים רבים ושילובי צבעים אחרים, כך שאתה מוזמן לבחור סוג אחר או אפילו לשלב כמה. זמן הפריחה מתרחש באפריל. האדמה עשירה בחומוס ולחות באופן אידיאלי, אך היא יכולה להיות גם יבשה למדי ועשירה פחות בחומרים מזינים. פרחי האלפים כצמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי הם רק בגובה של כ -30 ס”מ, מה שהופך אותם למושלמים ככיסוי קרקע. עם זאת, הצמחים צריכים כ -3 עד 4 שנים להתרבות על פני הלוח.

סמרטוט (ליגולריה) עם פרחים צהובים ועלוות בד בכמה זנים

סמרטוט (ליגולריה)

הסמרטוט, הנקרא גם ליגולריה או סמרטוט, מכיל מגוון רחב של זנים השונים לא רק בפרחים שלהם אלא גם בצבע העלים. צמחים רב שנתיים אלה זקוקים לאדמה עשירה בחומרים מזינים, ולכן יש לדשן אותם באופן קבוע. אם הצמח נמצא בצל חלקי, אין צורך להשקות אותו לעתים קרובות. במקום זאת, יש לחות אותו באופן קבוע בשמש. לא רק העלווה מרשימה מאוד, אלא גם הפרחים הצהובים הבהירים, היעילים במיוחד בעלווה הכהה. תקופת הפריחה היא מיולי עד אוגוסט. צמחים רב שנתיים הפורחים לצל חלקי מתאימים ופופולריים במיוחד לקצוות הבריכה.

צמחים רב שנתיים בצבע ורוד לגוון חלקי

לציפורן הקלילה של הוורוד (Lychnis flos-cuculi) יש תפרחות שופעות ועדינות

ציפורן קוקיה (Lychnis flos-cuculi)

אם אתם מחפשים צמחים רב שנתיים פורחים ורודים לגוון חלקי, הציפורנים הבהירות עשויות להיות בשבילכם. במהלך תקופת הפריחה שלו ממאי עד יולי, הרב -שנתי מרשים בצורותיו ובצבעיו העדינים של הפרחים. למרות שרב שנתי זה מעדיף מיקום שטוף שמש, הוא יכול לשגשג גם באזורים מוצלים חלקית. אדמה טרייה עד לחה, עשירה בחומוס ועשירה בחומרים מזינים מועילה גם אם תרצו ליהנות מפריחה בשפע. הצמח גדל עד 80 ס”מ.

ורד רמבלר (רוזה 'גבירת האגם') כצמח רב שנתי לטיפוס ברוזה עדינה

שושנת רמבלר (רוזה ‘גבירת האגם’)

רב שנתי שתוכל להשתמש בו לטיפוס הוא שושנת השושנים עם פרחיו הוורודים היפים והעדינים. גובהו יכול להגיע עד 3.5 מטר. היא מרגישה מצוין בצל חלקי, אך ככל שהיא זוכה לשמש יותר, כך ייטב. תקופת הפריחה היא מיוני עד ספטמבר, שזה כל הקיץ, וזה יתרון גדול. ישנם אינספור סוגים של ורדים משוגעים, חלקם ריחניים יותר מאחרים, חלקם יכולים לסבול יותר צל, אחרים זקוקים ליותר שמש וכו ‘. אז הכי טוב לברר על צמחים רב שנתיים פורחים מתאימים לצל חלקי במשתלה על מנת למצוא את הגרסה המושלמת לצרכים שלך. האדמה צריכה להיות עשירה בחומרים מזינים ומנקזת היטב, והמיקום אוורירי.

רחוב אחו (Thalictrum delavayi) בצבע ורוד עם פרחים כפולים ולא ממולאים

רחוב אחו (Thalictrum delavayi)

מראה הפרח שונה בהתאם לזן ועשוי להיות כפול או לא. עם זאת, בכל מקרה, הם מאוד יפים להסתכל עם הצבע הוורוד שלהם. יש גם נציגים בלבן. זמן הפריחה הוא מיוני עד אוקטובר, בעוד שגובה הקומה הוא בין 80 ל -120 ס”מ. אבל גם עד 180 ס”מ אינם נדירים. בנוסף לצל החלקי, גם המיקום שטוף השמש מתאים. האדמה צריכה להיות עשירה בחומוס וחומרים מזינים, גירנית ולא יבשה מדי. אם אתם מחפשים זן עמיד במיוחד לבצורת, עדיף לבחור ברחוב האחו הסיני (Thalictrum delavayi).

צמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי

אלף לבן (Achillea ptarmica) עם פרחים כפולים מזכיר כדורי שלג

כף פחד (Achillea ptarmica ‘הפנינה’)

למרות צבע הפרח הפשוט, למגוון זה של בטרמסגרבה יש פרח יפהפה. בעוד שלגרסה המקומית יש פרח פחות כפול, הוא נראה שופע מאוד ומעט דמוי ורדים. למרות שהמיקום שטוף השמש אידיאלי עבורם, הצל החלקי מתאים לא פחות. הפרחים הלבנים מופיעים במאי ופורחים עד אוגוסט כאשר הפרחים הקמלים נחתכים. זה מעורר פריחה שנייה. וריאנט זה לפריחת צמחים רב שנתיים לצל חלקי מעדיף אדמה לחה העשירה גם היא בחומרים מזינים בכדי לתת לצמח את הכוח הדרוש לו לפריחה ארוכה. גובהו של בטרמסגרבה הוא בין 40 ל -80 ס”מ.

טיפים לטיפול ב- Ageratumdost (Ageratina altissima) כצמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי

Ageratumdost (Ageratina altissima)

ל- Ageratumdost יש גם פרחים לבנים ויפים. עם זאת, אלה קטנים משמעותית ויעילים במיוחד בעלווה הצבעונית של הצמח. אדמה לחה היא אידיאלית. במיוחד אם המיקום שטוף שמש יותר, חשוב לוודא שיש מספיק לחות קרקע. תקופת הפריחה ארוכה מאוד, מיולי עד אוקטובר. ניתן לצפות ש- Ageratumdost יגדל לגובה של עד 120 ס”מ. זה הופך אותם למושלמים לאזורים האחוריים לאמצעיים של המיטה.

ניתן ליצור שטיח פרחים יפהפה עם האיש השמן (פצ'יסנדרה)

איש שמן (פצ’יסנדרה)

אתה מקבל את כיסוי הקרקע המושלם בגובה קומה של 15 עד 30 ס”מ עם האיש השמן. העלווה הירוקה של רב שנתי זה כה מרשימה, עד שהפרחים דוהים ברקע, אם כי הם גם מעניינים מאוד. הפרחים הלבנים מופיעים בין אפריל למאי וצבעם לבן. גברים שמנים כצמחים רב שנתיים פורחים לצל חלקי מעדיפים אדמה רכה עד לחה ועשירה בחומרים מזינים.