רעיונות לעיצוב גינות יפני יער-דשא-ערוגה-אור ירוק-עלה-נוי-צמח-בושל-גדר עץ

אם אתה מחפש רעיונות לעיצוב גינות עבור האזורים המוצלים חלקית בגינתכם, עשב ההרים היפני (Hakonechloa macra) הוא אידיאלי כצמח עלים נוי או כיסוי קרקע. צמח זה בעל עלים ירוקים בהירים דו -גוונים מגיע מהיערות הבהירים ושולי היער הלחים ביפן, שעליהם מדבר מגוון השמות שלו בבירור – דשא יפני, עשב יער יפני, קנה ננס יפני. הצמח הרב שנתי, עשבוני, הגדל עד 30 עד 60 סנטימטרים, משמש לעתים קרובות באזורים שונים של גינות – בערוגות מוגבהות, מתחת לעצים או לשתילה לאורך הקצוות. המשמעות היא שכל שטחי הסוללות והגבעות נטועים לכיסוי הקרקע, מה שמבטיח גם את יציבותם.

רעיונות לעיצוב גינות – דשא הרים יפני מוסיף התרגשות לגבולות

רעיונות לעיצוב גינות japangras- ערוגה-אור-ירוק-כהה-ירוק-bueschel-עץ-מיקום חצי מוצל

אומץ להירגע ולהרהר אפשר להרגיש ברעיונות לעיצוב גינות של היפנים, כמו בציור, באמנות הקולנוע שלהם וכו ‘קני הגמד היפניים נטועים בפארקים או בגני זן וסלע, כצמח למצעים. או כצמחים רב שנתיים בודדים. ידועים זנים שונים של דשא בר יפני, השונים בצבע העלים שלהם. הצמח מתפשט דרך רצים תת -קרקעיים (קני שורש) וגדל מעט משתרע בערוגות פרחים, מתחת לעצים כמו גם בעציצים או אמבטיות בודדים..

רעיונות לעיצוב גינות במקומות שטופי שמש שונים

רעיונות לעיצוב גינות יפניות-דשא-שיחי-סלק-עלה-נוי-צמחי פרגולה

דשא יער יפני יכול לשמש היטב במקומות מוצלים חלקית עד מוצלים. היא דורשת אדמה רכה עד לחה עם מבנה רופף. מקרה Hakonechloa קלה להתאמה למיקום חדש ולכן קלה לשתילה. הגבעולים הגבוהים של עלים ירוקים בהירים מהווים את גבול שביל הגן ומציעים להולכים ליווי עליז דרך גן בוטני עם פרגולה בתמונה למעלה.

גידול דשא יער יפני

רעיונות לעיצוב גינות תינוק-צמח-יפני-יער-דשא-ירוק בהיר-עץ-מאלץ-מצעים-אבן

רביית קני הגמד היפניים מושגת על ידי חלוקת הזמן שלהם בלבד והזמן הטוב ביותר בשנה לכך הוא מינואר עד מרץ, כשהעלים הראשונים כבר הופיעו. שיטה חלופית היא על ידי גידולו מזרעים. הכן אדמת עץ מאלץ מעט חומצית וסחוטה היטב לצמח סידן זה.

צמח עלים עם פרחים לא בולטים

רעיונות לעיצוב גינות japangras-tricolor-leaves-blueten-panicle-lavender

זמן הפריחה של דשא היער היפני הוא מאוגוסט עד אוקטובר. החלקיקים החומים -ירקרקים והרופפים שלו – פירות הצמח – בולטים כאילו מוסתרים מתחת לעלים. אסוף את הלוחות בסתיו כדי לגדל חיידקים חדשים מהזרעים.

כיסוי קרקע שיכול ליצור ניגודי צבע עזים עם השותפים הנכונים

רעיונות לעיצוב גינה japangras-two-color-blaetter-funkia-hosta-halcyon-color-contrast-cover cover

שותפי הצמחים הפופולריים של קנה הגמד היפני הם השרכים, הוסטות, שושן ענבים וזקן הנחש השחור. בעזרת שילובי הצמחים הללו תוכלו ליצור ניגודים יפים בגינה, ואם יש צורך, להפריד חזותית את אזוריו זה מזה..

רעיון לשתילת במבוק

רעיונות-עיצוב גינות-יפני-גמד-קנים-ירוק בהיר-בושל-במוס-מדרכה-לוחות אבן

דשא ההרים היפני מתאים היטב לשתילה צמודה לצד מיני הבמבוק הננסיים יחד עם צמחים פורחים שונים, צמחים ירוקים ועשבי נוי אחרים. עם המראה הדמוי העץ של הבמבוק הגבוה והעלים העלולים של הדשא היפני, ניתן ליצור בקלות עיצוב ירוק משופר מבחינה ויזואלית. השילוב של שני הצמחים האסייתיים בדרך כלל יגרום לגינה שלך להתבלט מהמונוטוניות של הגנים השכנים, מכיוון שלא בכל גן במרכז אירופה נפגשים.

עשב היער היפני ככיסוי קרקע לשתילה תחתונה

רעיונות לעיצוב גינה כיסוי קרקע-יפני-דשא הרים-בושל-פאנקיה-בננה-עץ-טרסה

כחיפוי קרקע לעיצוב גינות סביב מרפסת עץ, שבה כבר הונחו צמחים ועצים בגבהים שונים, ניתן לשתול שטח עם דשא יפני או ציצים בודדים כמבטאים בהירים במקומות שונים עם צל עמוק. צור הרמוניה צבעונית עם חפצי נוי אחרים בגינה או במרפסת בצבע ירוק בהיר דומה – כמו למעלה עם פינת הישיבה, השמשיות והדלי..

השתלה במעגל מתחת לתאנה

רעיונות-גינה-עיצוב-יפן-דשא-ערוגה-עיגול-תאנה-עץ-מוצל-חלקית-מיקום-עץ

אנו נותנים לכל גנני התחביב את הטיפ בנוגע לעלים של דשא הנוי האסייתי הזה – ככל שהפינה מוצלת יותר, המיטות הירוקות הכהות של עשב ההרים היפני. מיטה מוצלת בעלת צורה עגולה נוצרה כשתילה מתחת לתאנה ועל פי הכלל שהוזכר לעיל, הגושים ירוקים חזק יותר על גזע העץ. העלים בפריפריה מקבלים יותר אור שמש מדי יום ונראים צהבהבים יותר.

ציפורי דשא הרים יפן בקצה מיטה עשויים אבנים טבעיות

רעיונות-עיצוב גינות-עלים-נוי-צמח-יפני-יער-דשא-ירוק-אור-בושל-עציץ-בית מדרגות אבן

רעיון לעיצוב גינות מול בית קיץ – קרירות האבנים הטבעיות על שביל הגן, הגבול והמדרגות מתחממת על ידי הירוק המצחיק של העלים הזוגיים של הדשא הבריח היפני..

רעיונות לעיצוב גינות עם גבעולים בודדים של דשא הרים יפני

רעיונות-עיצוב גינות-יפן-הרים-דשא-ירוק כהה-שיחים-עציצים-מדרגות-ורדים

כצמח רב שנתי וקשיח, עשב היער היפני מתאים מאוד לשתילת עציץ או אמבט. בחרו עציצים ואדניות בעלות מידות בהתאם לגובה האשכולות לשתילה. במשך שנים רבות של הנאה בעציצים ואמבטיות עם דשא יפני במרפסת או במדרגות, אתה יכול להשיג כאלה בנפח של 30 ליטר לפחות, כך שכל צמח יכול לפתח מערכת שורשים טובה..

עשב הרים פורח ביפן באגרטל אבן אקזוטי 

רעיונות-גינה-עיצוב-יפני-יער-דשא-ירוק בהיר-בושל, עציץ-דקו-אבן

האם היית רוצה שלפחות פינה אחת בגינה שלך תהיה עיצוב גינת זן? לאחר מכן השתמש בעציצים או באגרטלים עשויים אבן טבעית, הדומים לפנסי אבן אסיאתיים כמגורים לצבעי עשב הרים יפני, והנח אותם על רקע כהה כקישוט לגינה..

צבעי העלווה של זני הדשא היפנים השונים מספקים יצירתיות בעיצוב גינות

רעיונות-גינה-עיצוב-יפנית-דשא-שיחים-ירוק בהיר-סלק-עלה-נוי-צמחים-שיחים-גינה פונטנה

גושי הסוגים השונים של הדשא היפני מגיעים למימדים שונים, אך לכולם יש במשותף את הצמיחה התלויה והחיננית. צמח אשכולות מזן גיוון צהוב בפינה מוארת וייצר אחדות צבעונית עם מבטאים דקורטיביים בהירים יותר בגינה – מזרקות, ספסלים וכו ‘..

מפל עשוי עלים ירוקים טריים

רעיונות-עיצוב גינות-יפני-יער-דשא-עליז-ירוק-סלע-גינה-שביל-שימור סלעים

שמו של עשב ההרים היפני מדבר הכי טוב על שימוש אחר, פרקטי ודקורטיבי של הצמח עם העלים הירוקים הטריים. בגלל מבנה מערכת השורשים שלה, אחיזה טובה יותר של הקרקע בין הסלעים של קיר תמך זה מושגת ברגע שהציצים יוצרים מפל של עלים לאורך שביל הגינה..

שינוי הצבע נותן למבנים השווים קצב

רעיונות-גינה-עיצוב-יפן-דשא-צמרות-צבע-ניגודיות-ערוגות-גינה-שביל-שחור-נחש-זקן-אופופוגון

אתה יכול ליצור ניגודי צבע אטרקטיביים בגינה עם צמחים שצורתם החיצונית דומה. גוש של דשא הרים יפני בהיר מצטרף לשולי שפם נחש שחורים (Ophiopogon planiscapus ‘Nigrescens’) כגבול יפה של שביל גינה. עם תערובות כאלה, יש להשתמש ברכיבים הכהים במשורה מכיוון שהם סופגים את האור באופן טבעי.

רעיונות-גינה-עיצוב-יפן-דשא-ערוגה-שיחים-שרכים-עץ-מיקום מוצל חלקית-פאנקיה-ירוק-לבן

למרות שקנה ​​הגמד היפני הוכיח שהוא עמיד, הגנה בעזרת ענפי אשוח או עלים יכולה להועיל במקומות גסים עד שתתבסס. בדרך זו אתה יוצר רקעים כהים יותר שגורמים לדשא הבר היפני לזרוח יפה יותר.

רקעים כהים נותנים לדשא הבר היפני לזרוח

רעיונות-עיצוב גינות-יפן-דשא-ירוק בהיר-עלה-צבע-ניגודיות-כיסוי-תכשיטים-סל-קוסמוס-ביפינאטוס-צבע-ניגודיות-כיסוי קרקע

הכפות הירוקות-צהובות והצפופות של עשב ההרים היפני באמת נכנסות לעצמן כאשר הפרחים המרהיבים של סל תכשיטי השוקולד (Cosmos bipinnatus) ממלאים תפקיד של רקע תואם..

צמח עלים נוי בעל שימושים רבים

רעיונות-עיצוב גינות-יפני-יער-דשא-ירוק-בהיר-כריכה-כיסוי-שלושה צבעים-עלים

הדשא היפני יכול לשמש כצוף יחיד בשתילת שוקתות או בעיצוב קברים. בגלל העלים היפים והארוכים שלו בשני ושלושה צבעים, הוא גם צמח חתוך פופולרי בתחום הפרחים.

רעיון לשתילת גינה על צלע הר עם דשא הרים יפני

רעיונות-עיצוב גינה-יפנית-דשא-קורטן-פלדה-מיטה מוגבהת-צמחי עלים-נוי-בריכת מים

אם אתם מתכננים מרפסת בגינה שלכם, אז המיטות העשויות מדשא יער יפני הן פתרון טוב לשתילה. העלים הירוקים הטריים והמתלים נראים יפים במיוחד בניגוד לקירות הסלק האדום העשויים פלדת קורטן. אך אל תשכח עד כמה חיונית אדמה סחוטה היטב לצמח מסוג זה.

רעיונות-גינה-עיצוב-יפני-יער-דשא-ירוק-בהיר-בושל-כיסוי קרקע-סלע-גינה-בריכה