עיצוב גינת עשבי תיבול בחלון עציצי טרקוטה ביתיים

האם אתה אוהב להשתמש בעשבי תיבול שונים בבישול? חשבתם כבר על גינת עשבי תיבול קטנה במטבח שלכם? כן? גדול! המאמר של היום עוסק ברעיונות עיצוביים שככל הנראה יעניין אתכם. איך אתה יכול להשיג משלך גינת עשבים בבית לְעַצֵב? העיצוב באמת יכול להיות פשוט מאוד, כל מה שאתה צריך זה כמה פחיות יחד בתבנית עוגה עם כמה חלוקי נחל ביניהם למראה טוב יותר. או אולי אתה רוצה משהו יותר מפואר? לאחר מכן, תכנן גינת חימר וקרמיקה מתאימה עם הרבה עציצים שונים עבור עשבי התיבול השונים שתרצה לגדל ותעניקי לצמחים מספיק אור, אפילו יותר ממה שכל אחד מקבל באופן טבעי. לא משנה כמה וכמה עשבי תיבול יש לכם, גידול גינת עשבי תיבול משלכם יכול לעזור לכם לקבל משהו טרי במטבח במהלך חודשי החורף, כמו גם להוסיף המון טעמים נהדרים לאזור הבישול. בעת עיצוב גינת העשבים הפנימית שלך, יש לקחת בחשבון כמה דברים חשובים לפני ביצוע הצעד הראשון.

עיצוב גינת עשבי תיבול בבית – אילו עשבי תיבול?

צור גינת עשבי תיבול בבית מדרגות אדן החלון בבית

שאלות לשאול את עצמך לפני שתתחיל

ראשית עליך לרשום את עשבי התיבול שאתה נהנה להשתמש בהם בבישול ושאתה רוצה לנסות. אז אתה צריך לברר אילו גדלים באור נמוך. לדוגמה, מנטה ועירית גדלים היטב באור נמוך ובטמפרטורות קרירות יותר. בזיליקום וטימין דורשים יותר אור ודורשים יותר טיפול. האם אתה יודע כמה זמן אתה רוצה לבלות במטבח בגינת העשבים שלך? כדאי גם לחשב זאת מראש לפני שתחליט מה אתה הולך לגדל. אם יש לך הרבה סוג אחד של עשבי תיבול שם, אולי יטפלו בשניים או שלושה צמחים אחרים.

צור גינת עשבי תיבול בבית

יצירת גן עשבי תיבול שימור חצץ איטלקי

בחר את המקום הנכון בבית שלך

רוב עשבי התיבול יצטרכו כשש שעות אור יום, לכן בחר את המקום המתאים לגינה הביתית שלך בהתאם. אם יש לך אדן חלון שנמצא בשמש במשך רוב היום ואתה רק רוצה לגדל כמה עשבי תיבול, בדיוק קיבלת את המקום המושלם. אם אתה רוצה לגדל יותר עשבי תיבול, אתה יכול להציב שולחן מול החלון כדי לשים את הצמחים שם.

גינת עשבי תיבול ליצור קיר מטבח בניית לוחות רצפת עץ

בחר את המיכל

המיכל שלך יכול להיות פשוט מאוד, למשל אתה יכול להשתמש בכמה קופסאות פח על תבנית אפייה, אבל לשים קצת חצץ ביניהן לניקוז טוב יותר. או שיכול להיות גם מיכל שנבנה במיוחד עם כלים רבים ושונים עבור עשבי התיבול בו. תסתכל מסביב לבית, אולי תמצא מיכל מתאים לגן העשבים שלך בבית. אחרת, גש לחנות הציוד לגינה המקומית שלך ומצא את מה שאתה צריך ורוצה עכשיו. אם אתה רוצה לגדל עירית או מנטה, עליך להיות מודע מראש שעשבי תיבול אלה מעדיפים לגדל במיכלים בודדים. צמחים אלה נוטים לתפוס את כל המיכל, למעט כל האחרים. כמובן שיש לך גם את הבחירה שלך כאן: ישנם צמחים אחרים, הם יכולים לגדול די טוב יחד במיכל אחד. אז, בכל אופן, וודא שלמיכלים שלך יש ניקוז טוב.

צור גינת עשבי תיבול בבית, צבע, תווית

רשום הכל מראש

הפוך את העיצוב שלך לקנה מידה מתאים כדי לוודא שאתה יכול למקם בצורה מסודרת מה שאתה רוצה. יש לקוות שעשבי התיבול שלך נמצאים בידיים טובות במקום הזה שבחרת במיוחד עבורם. אם תעשה עיצוב טוב של גינת העשבים שלך מראש, תוכל לראות בעיות מסוימות בזמן ולתקן אותן גם כן. אתה יכול גם לאחוז במיכלים ולמקם אותם במקומותיהם כדי לראות אם הכל מתאים.

גינת עשבים בבית שולחן צד קערת טרקוטה מנטה

סובבו את עשבי התיבול מדי יום

כל יום, עליך לסובב את צמחי העשבים שלך כך שכל אחד מהם יגדל באופן סימטרי. אם תעזוב אותם באותה הדרך הם יגדלו טוב יותר לכיוון האור, כלומר הם יגדלו עקומים. על ידי סיבוב יומיומי תימנע מכך. אך בעת עיצוב גינת העשבים שלך, שקול להוסיף שטח נוסף לסיבוב העציצים או המיכלים. אז, אתה צריך את המקום הנוסף הזה כדי לסובב את הצמחים או להרים אותם מהאזור, להפוך את הצמחים ורק אז להחזיר את הצמחים למטה.

גינת עשבי תיבול ליצור עץ מדף צנצנת ריבה ביתית

פרויקט עיצוב גינות עשבי תיבול יכול להיות ממש כיף. לפני שתעשה זאת, שקול אילו צמחים אתה רוצה לגדל, כמה אור ומקום הצמחים האלה צריכים, והאם צריך לגדל את הצמחים ביחד או לגדל אותם בנפרד. לאחר מכן בנה תוכנית משלך. קנו את המיכלים שיש להם ניקוז טוב, קנו את הצמחים או הזרעים, שתלו אותם ותזכו בקרוב על מאמציכם. בעת הבישול תמיד יהיו לכם עשבי תיבול טריים בהכנת מנות טעימות למשפחה ולחברים. אנו מקווים שתיהנו לבשל במטבח שלכם עם עשבי תיבול משלכם מהגינה!

  גן עשבי תיבול מדף מטבח למטבח אור פינה

גינת עשבי תיבול בבית יוצרים חלון לעציצים קטנים

עשבי תיבול מטבח ליצור קיר דלי פלסטיק

גינת עשבי תיבול ליצור אדן חלון של ארגז עץ

רעיון קופסת עץ לבית