הם גדלים במהירות ומתפשטים ברחבי הערוגה. אולי בגלל זה כיסויי קרקע פורחים כל כך פופולריים בקרב גננים תחביב. בתחילת עונת הגינון, בפרט, שואלים את עצמם לא פעם: “אילו כיסויי קרקע פורחים כל הקיץ?” אנו מפרטים 15 צמחים פורחים ארוכים שייצרו שטיח של פרחים בגינה.

אילו כיסויי קרקע פורחים כל הקיץ?

איזה כיסוי קרקע פורח בקיץ רשימה פורחת תמידית

כיסויי קרקע ניתנים לפריחה ארוכה הם הפתרון המושלם לבעיות רבות בגינה. הם זמינים במקרים הבאים, בין היתר:

  • אם אתה רוצה לשתול גבעה. לא ניתן לכסח חלקות עם שיפועים ושיפועים של יותר מ -35%.
  • אם אתה רוצה לשתול את האזור המוצל מתחת לעץ.
  • אם אתם מחפשים אלטרנטיבה קלה לטיפול במדשאה.
  • כגרסה קלה לטיפול לגן הסלעים
  • לשתילת פינות גינה וכתמים חשופים
  • למעברים חלקים בין אזורי גינה שונים
  • לעקור עשבים שוטים

יש כמה דברים שכדאי לשים אליהם לב כך שכריכת הקרקע תתפשט במהירות. שאל את מרכז הגינה לייעוץ איזה זן הכי מתאים לגינה שלך. כי בהתאם למגוון, זמן הפריחה יכול להשתנות מאוד. בחר כיסוי קרקע רב שנתי, קשיח וירוק עד, כך שהשטח הנטוע לא ייראה חשוף לאחר תקופת הפריחה. עקוב אחר הוראות הספק בעת רכישת צמחים צעירים. לחלקם לוקח מספר ימים להתרגל למיקום.

כיסוי קרקע פורח ארוך: קורנית למרעה הדבורים

קורנית לצמח מרעה דבורים פרחים סגולים

קורנית החול היא כיסוי קרקע פורח ירוק עד סגול ועד ורוד היוצר במהירות יורה ושטיח. תת השיח עמיד ואינו זקוק להגנה מפני רוח או כפור. תקופת הפריחה שלו מתחילה ביוני ומסתיימת באוגוסט או בתחילת ספטמבר. גם לאחר מכן, הוא לוכד עיניים אמיתי בגינה הביתית בזכות העלים הירוקים שלו. הוא מושלם הן כשתילת גבול סביב המרפסת והן כחלופה ידידותית לסביבה למדשאות או כמבטא בגינת הסלעים. בשנים האחרונות גם המפעל העמיד בחום שימש יותר ויותר בתדירות גבוהה לירוק גגות. קורנית החול היא הצמח המושלם למרעה הדבורים, שכן היא מריחה ריח עדין ובכך מושכת חרקים לגינה. על מנת שהצמח יוצר השטיחים ירגיש בנוח בגינה הביתית, הוא זקוק לאדמה יבשה ודל חומוס.

כיסוי קרקע בעל תקופת פריחה ארוכה: צמח הקרח הוא פורח קבוע

צמח קרח הוא צמח פורח קבוע

צמח הקרח הוא כיסוי קרקע השייך למשפחת עשבי הקרח. הצמח הופך לגובה 10 ס”מ ובעל הרגל קומפקטי. צמח הקרח הוא פרח חד שנתי. עם זאת, אם הוא נטוע בזמן, הוא יוצר שטיח של פרחים. הצמח פורח כל הקיץ עד הכפור הראשון באוקטובר. כפי ששמו מרמז, הוא מעדיף מקומות שטופי שמש. אדמה יבשה עם חלק גבוה של חימר מציעה את התנאים הטובים ביותר לצמיחה מהירה ויכולה להאריך את תקופת הפריחה. פרח הקיץ קל במיוחד לטיפול וזקוק למעט מים וללא דשן לחלוטין.

אילו כיסויי קרקע פורחים ממאי עד ספטמבר? האיזוטומה

כיסוי הקרקע פרחים לבנים של איזוטומה פורחים ממאי עד ספטמבר

האיזוטומה היא צמח פורח קיץ השייך למשפחת הפעמונים. למרות שהוא יליד אוסטרליה, הוא התפשט בינתיים גם בטבע בגרמניה. זה נובע בעיקר מכך שבניגוד לצמחי צמחים אוסטרליים אחרים, הוא עמיד. אחרת, האיזוטומה היא פולחן השמש האופייני ומעדיפה מקומות שטופי שמש. מקום מוגן שנמצא בשמש לפחות שמונה שעות ביום מתגלה כאידיאלי. אדמה טרייה עד לחה מציעה את התנאים הטובים ביותר לצמיחה מהירה.

בגינה הוא מוערך במיוחד בשל צמיחתו הצפופה, עלים ירוקי עד וזמן הפריחה הארוך שלה. כבר אחרי קדשי הקרח הוא מתחיל ליצור פרחים. הפרחים הקטנים בלבן עד תכלת מופיעים לאורך כל הקיץ. תקופת הפריחה מסתיימת באוקטובר, לאחר הכפור הראשון. האיזוטומה מושלמת לשתילת שיחים ועצים.

כיסוי הקרקע היפה ביותר: כלנית העץ הקנדית

כלניות עץ קנדי ​​בכיסוי הקרקע בגינה לקיר הגן

כלנית העץ הקנדית היא צמח השייך למשפחת Ranunculaceae. הוא מגיע לגובה מרבי של 30 ס”מ, אך בגינה הביתית הוא הופך לגובה של 20 ס”מ. הוא יוצר במהירות רצים ופורח בלבן מיוני עד תחילת אוגוסט. כיסוי הקרקע מעדיף מיקום מוצל עד מוצל חלקית ואדמה עשירה בחומרים מזינים ומנקזת היטב. הוא לא יכול לסבול מחנק. אדמה לחה הופכת אותה לרגישה למחלות פטרייתיות, מכיוון שהיא יכולה לעמוד בחום ובצורת טוב יותר מלחות וגשם. למרות זאת, כדאי להשקות אותו באופן קבוע כדי לעודד פריחה.

ורדים לכסות הקרקע הם צמחים פורחים ארוכים בעלי קסם מיוחד

ורדים לכסות הקרקע צמחים פורחים ארוכים לשולי הדשא

ורדים של כיסוי הקרקע הם סוג מיוחד של ורדים המתאימים היטב לשתילת שטחים גדולים יותר. בניגוד לשושנים המטפסים ושיחי הוורדים, הם אינם תובעניים במיוחד. עם טיפול הולם, הם מודים לך עם ים של פרחים. בהתאם למגוון ולאופי הקרקע, הם יכולים לפרוח ממאי עד סוף הסתיו. זה קורה גם שורדי כיסוי הקרקע פורחים פעמיים -שלוש בשנה.

פרחי הקיץ משגשגים בצורה הטובה ביותר במקומות מוצלים חלקית עד שטופת שמש. דרישה חשובה לתקופת פריחה ארוכה היא שהם נמצאים בשמש לפחות 6 שעות ביום. רוב הוורדים של כיסוי הקרקע מושרשים עמוק. מכיוון שהם מתפשטים במהירות בגינה ויוצרים שטיח צפוף, עלולה להתפתח אטימות במים בקרקע. ניתן למנוע זאת על ידי נטיעתם במקום סוער. זה מאפשר לרצפה להתייבש במהירות לאחר גשם קיץ.

הוורדים משמשים בעיקר בגינה הים תיכונית, שם הם לא רק מבטיחים פריחה אלא גם מדכאים את גידול העשבים.

אילו כיסויי קרקע פורחים כעת?

אילו כיסוי קרקע פורחים כעת טיפים (1)

רוב הצמחים הזוחלים פורחים באביב והם מבשרים האביב הראשונים בגן הטבעי. אבל יש גם כיסוי קרקע שפורח בקיץ. להלן נפרט מספר זנים המבטיחים פאר פורחת בחודשי הקיץ.

1. חרשת חרס

עפרשת מעורפלת פורחת כעת בלבן

קרן הלבן היא אחת מכסות הקרקע הפופולריות ביותר למקומות שטופי שמש. תקופת הפריחה שלו מתחילה בחודש מאי ולא מסתיימת עד אוקטובר. הצמח יוצר פרחים קטנים ולבנים. העלים הירוקים-כסופים שלהם הופכים אותם למושכים עיניים של ממש בגן ​​הטבעי או בסלע.

2. נר הלילה ורוד

כיסוי קרקע רקפת ורוד ערב ורוד

נר הלילה הוורוד הוא כיסוי קרקע יליד צפון אמריקה. הוא פורח קבוע אמיתי ויכול לייצר פרחים מיוני עד ספטמבר. בהתאם למגוון, הגובה המרבי יכול להשתנות מאוד. ישנם נר הלילה שגדלים לגובה של 10 ס”מ, בעוד שאחרים מגיעים לגובה של 60 ס”מ. גובה הצמח תלוי גם באופי הקרקע. אדמה סחוטה וענייה מוכיחה שהיא אופטימלית. הצמח הרב שנתי עמיד רק באופן חלקי ואינו יכול לעמוד בטמפרטורות מתחת ל -10 מעלות צלזיוס. באזורים בהם הטמפרטורות נשארות מעל 0 מעלות צלזיוס כל השנה, היא יכולה לשרוד גם את החורף בחוץ.

3. פלוקס ריפוד

כיסוי קרקע פורח לקיץ לפלוקס מרופד

פלוקס הריפוד פורח מאפריל עד סוף יוני. ואז הצמח יוצר ים של פרחים בצורת כוכב. גם לאחר תקופת הפריחה, פלוקס הריפודים הקשיח אטרקטיבי מאוד ומושך תשומת לב בסתיו ובחורף בעלים ירוקי עד. חלק מהזנים מריחים ריח עדין. פלוקס השטיח מעדיף מיקומים בשמש מלאה או בצל חלקי. אדמה רופפת, יבשה עד טרייה מקדמת את צמיחתה המהירה.

4. שטר עגול אדום בדם

טיפים לטיפול בעגמבל ארגמן לרעיונות לכריכת קרקע

ניתן לזהות את עגל העגורן האדום בדם על ידי פרחיו האדומים-סגולים. הכיסוי הקרקע ידידותי לחרקים ומושך דבורים ופרפרים לגינה מיוני עד סוף אוגוסט. לאחר תקופת הפריחה יש לצמצם את הצמח כך שיתאושש בסתיו ובחורף ויוכל לשרוד בקלות את העונה הקרה. העגורן האדום בדם מעדיף אדמה יבשה עם חלק גבוה של חול עם ניקוז טוב ומיקומים שטופי שמש עד מוצלים חלקית. הוא משמש בעיקר כגבול עץ או לשתילת גינות סלעים.