יפני-מייפל-גן-רומנטי-גינות-עיצוב-סוגים

מעט צמחים משלבים את כל התכונות המועילות שיש לאחד מייפל יפני בגינה מביא איתו. הוא הופך מיד למושך עיניים אמיתי בגינה, מספק מבטא מעניין ומעניק לגוון מרקם בזכות העלים הצבעוניים והמעוצבים להפליא שלו. ישנם מינים יפים שגם נהדרים לשימוש בגינה שטופת שמש. רבים מהעצים האלה אפילו צריכים אור שמש ישיר כדי ליצור את הצבעים היפים שלהם. אם עדיין יש לך ספק אם כדאי להוסיף את העץ האטרקטיבי לגינה שלך, בהחלט נשכנע אותך במאמר זה. ולכל המאוחר אחרי שהעץ נמצא בגינה, תשמחו על ההחלטה שלכם. להלן כמה מינים מרשימים לגן שטוף השמש:

מייפל יפני בגינה למרקם וצבע

יפני-מייפל-גינה-שיח-גודל-שיח-רעיון

למייפל היפני, כמו לכל צמח אחר, יש תת -מינים שונים. ריכזנו רשימה של הגרסאות הפופולריות ביותר לגינה שטופת שמש. לאחר מכן תוכל לבחור בעצמך את המושלם לגינה שלך. ואם ההחלטה קשה לך, אז תוכל לשלב בקלות מספר מינים בו זמנית, אם גודל הגינה שלך מאפשר זאת. מייפל יפני בגינה לעולם לא יכול להיות דבר טוב מדי ותוכל להשתמש במספר גוונים כמבטאים. כי כל מין מאופיין בטון אחר.

מייפל יפני כמוקד בגינה

יפני-מייפל-גינה-חצר-חצר-עיצוב-מדשאות

מייפל יפני בגינה יכול להיות בעל צבעי עלים שונים וגם העלים יכולים להיות בצבעים שונים בסתיו. הדבר תלוי לא רק במין, אלא גם במיקומו. הגודל יכול גם להיות שונה מאוד. מסיבה זו, אפילו גינות קטנות בהן אין מקומות מוצלים ניתן לעצב בעזרת כמה דוגמאות שיכולות לסבול היטב את השמש. אז אתה מבין, אפילו לאזורים חיצוניים קטנים ניתנת ההזדמנות להכיל סוגים מסוימים של מייפל.

מייפל יפני בגינה – מינים פופולריים

יפנית-מייפל-גן-טאמוקייאמה-סתיו-חלוקי נחל-אדמה

המייפל היפני (Acer palmatum “Tamukeyama”) הוא צמח מעניין. הוא צריך מקום בשמש בכדי ליצור את הצבע האדום האטרקטיבי. אחרת העלים יתפוגגו ויהפכו לצבע לא נעים, אדום-ירוק. אם יש לבחור מייפל יפני בגינה, אפשר לשקול סוג זה. עם זאת, העלים אינם מופיעים עד סוף האביב. עד אז, תצטרך להסתפק בעץ חשוף. במינים אחרים זה קורה קודם. אתה מחליט בעצמך אם זה כל כך מפריע לך ומונע ממך לבחור בעותק זה.

עלים בסוף האביב

מייפל יפני בגינה סגול-אטרקטיבי-משחק של צבעים-בשרניים

כי אין בהכרח לראות עובדה זו כחיסרון. בדרך זו, כפור אפשרי ומאוחר יותר אינו יכול לפגוע בעץ, כך שהוא יהיה קשה יותר ממייפל יפני רבים אחרים בגינה. גובהו נע בין 1.5 ל -2 מטרים, כך שמדובר בגרסת מייפל קומפקטית יחסית. זה גם צפוי ברוחב של עד 1.50 מטר. הוא חייב את שמו לעליו החריצים למדי ובכך נראים עדינים מאוד. ישנן שתי גרסאות בעלות עלים ירוקים והן בעלות עלים אדומים. אפשר גם להרים אותו בדלי. עם זאת, לאחר מכן יש לבחור כלי גדול מספיק.

תפוז מייפל יפני

יפני-מייפל-גן-תפוזים-צמחים נמוכים

בעזרת המייפל היפני אורנגולה (Acer palmatum “Orangeola”) תוכלו ליהנות משלושה צבעים במהלך השנה, כלומר ירוק, אדום ואדום-כתום. העלים בעלי צורה מפוארת ומחודדת ייחודית. בנוסף, שולי העלים נראים כאילו הם קרועים. עדיף למצוא מיקום בשמש הקופחת. שם אתה מבטיח את התנאים הטובים ביותר לצמיחה טובה וגובה מרבי של עד 1.2 מטר. מייפל יפני בגינה שלא נעשה גדול מדי ולכן מתאים גם לגנים קטנים.

עם זאת, עליך לספק לו גם מספיק מים בקיץ. השורשים אינם צומחים עמוק מספיק כדי להגיע לשכבות הקרקע הלחות. השקיה מומלצת בבוקר ובערב, מה שהופך את מייפל מסוג זה לצורך טיפול יחסית. הימנע ממקום מושך למרות השמש. זה מבטיח שקצות העלים נשרפים והעץ מאבד את המראה היפה שלו.

מייפל דם יפני

יפני-מייפל-גינה-דם מייפל-קיסר-קלאסי-אדום-צבע-בית-חזית-שיחי נוי

המייפל היפני מאופיין בעלים כהים ומבריקים שהם ירוקים בצד התחתון. אבל יש גם צבעי עלים מעניינים אחרים. הדגימה הזו גם מקבלת את העלים שלה קצת יותר מאוחר באביב. מצד שני, הם מרשימים פי כמה, כך שההמתנה בהחלט שווה את זה. סוג זה של מייפל יפני מרגיש במיוחד בבית בגינה באזורים חמים ולחים.

חלק ממיני מייפל הדם הם יותר שיחים מעצים, כך שאלו מתאימים גם כאשר יש מעט מקום ויכולים לקשט את הגן יחד עם מיני צמחים קטנים יותר. צמחים צעירים עלולים להיות מעט רגישים לכפור בשנים הראשונות. עדיף לברר זאת אצל הסוחר ולהגן על השתיל או השיח בחורף.

מייפל יפני יפני Seiryu

יפני-מייפל-גן-סייריו-בהיר-ירוק-עלים-יפה

לסייריו ((Acer palmatum “Seiryu”) יש עלים צהובים-ירוקים. מעניין גם שהעלים גדלים זקופים, וזה נדיר מאוד במייפל היפני. בדרך כלל אלה תלויים מהענפים. בנוסף, הוא נמצא ב שמש זה יתרון גדול, כי מייפל יפני בעל עלים ירוקים לא ממש אוהב מקום בשמש בגינה, כי העלים נשרפים אז.

מייפל בעל עלים ירוקים בעל סובלנות לחום

יפני-מייפל-גן-רומנטי-אומברה-ניואנסים חמים

אחרת העץ אינו תובעני במיוחד. כל סוג של רצפה יסתדר מצוין. בנוסף, אם אתה מחפש עץ שצומח במהירות, תקבל את ההחלטה הנכונה עם הדגימה הזו. הוא מגיע לגובה של 6 עד 6.7 מטר ולכן נראה מאוד מלכותי. צבעי העלים מרשימים בכל עונה, כך שתקבל שיא קבוע בגינה.

מייפל סנטינל אדום Twombly

יפנית-מייפל-גינה-פקק-אדום-זקיף-עמוד-צורת-ערוגה

מה שמיוחד בסוג זה של מייפל מתברר במבט ראשון. זהו מייפל יפני בעל צורת עמוד מעניינת. צמיחתו נמשכת 15 שנים שלמות. ואז הוא מגיע לגובהו המרבי של כ -3 מטרים והיקפו המרשים של כמעט מטר אחד. אם יש לך רק גינה קטנה, אך אינך רוצה להסתדר ללא מייפל יפני, זוהי הבחירה הנכונה, מכיוון שהיא אינה תופסת שטח גדול ולכן אינה מטילה צל גדול העלול להגביל את השתילה. -וזה נהדר גם לחצר הקדמית הקטנה יותר.

מין עץ זה מתאפיין גם בעלים בצבע בורדו, שנראים פשוט עוצרי נשימה בכל מקום בגינה. יש להזכיר כאן כי העלים הצעירים הם בתחילה אדומים בהירים ונעשים כהים יותר עם הגיל. לענפים ולגזע יש גם צבע אדום אטרקטיבי.

צללית אדר צווקאסה מייפל

יפנית-מייפל-גינה-פרטיות-מסך-עץ-קישוט-פנס

צללית הצוקאסה היא שוב מין שצומח כמו טור. אז זה שוב מייפל יפני אידיאלי עם גודל קטן. העלים צהובים-ירוקים בהתחלה, אך הופכים לירוקים כהים לאחר האביב. העץ מקבל את הצבע האדום הכהה הפופולרי בקרב המייפל היפני בסתיו. המין עמיד בחום ויכול להגיע לגובה של עד 6 מטרים ולרוחב של כמעט שני מטרים, לכן כדאי לאפשר מספיק מקום. הוא גם גדל מהר מאוד. אתה יכול לראות דוגמה מצוינת לקט לגינה בתמונה למעלה. שלבו עלים אדומים עם צבעי עלים שונים. צמחים כהים וירוקים בהירים מתאימים לחזית. כמה שיותר צבעוני יותר טוב!

מייפל גני מונטיצ’לו

יפני-מייפל-גן-מונטיצ'לו-שופע-ירוק-אביב-קישוט בחוץ

אם אתה מעריך צמיחה נמוכה, מייפל יפני בגינה בשם “גני מונטיצ’לו” מושלם עבורך. גובהו ורוחבו 1.5 מטר בלבד והוא יכול להתמודד נפלא גם בשמש הקופחת. הצבע האדום של העלים מובטח לאורך זמן. גם מבנה העלים שלו מעניין מאוד. העץ נראה ממש רך וכאילו עשוי פרווה, לא עלים. המאפיין העמוס הזה גם הופך את הדגימה הזו למושלמת כמסך פרטיות ובמקביל מעטר את האזור החיצוני שלכם בצורה טבעית.

מייפל יפני של ז’רמן

יפנית-מייפל-גן-גרמניה-gyration-עלווה-ירוק-מבטא

הג’רמן של ז’רמן הוא מייפל תלוי. הוא גם המייפל היפני הגבוה ביותר והוא יכול להגיע לגובה של עד 6 מטרים. זה משהו שכדאי לזכור כאשר מחפשים מקום לסוג זה של מייפל יפני בגינה. העלים הופכים כתומים בסתיו. העץ חזק ועמיד ולכן מתאים גם לקרקעות עקרות ולהשפעות. זוהי הוכחה נוספת לכך שגם העלים הירוקים של מייפל יכולים להיות אטרקטיביים ביותר.

Seki no kegon

יפנית-מייפל-גינה-אקר-סיבולדניום-טיפול בגינון

אם נטועים מייפל יפני בגינה, אתה מקבל שיא נפלא. כך גם עם מין זה, בעל השם הלטיני Acer Sieboldianum לובש. זהו העץ הסובל ביותר קור בין עצי המייפל היפניים ולכן מתאים גם לאוהבי גנים המתגוררים באזורים קרירים יותר. הוא מאופיין בענפים תלויים ובגובה של 1.8 עד 2.4 מטר. העלים הירוקים הופכים גוון אדום עמוק בסתיו. בזמן שאתה מחכה לזמן זה, תוכל ליהנות גם מהפרחים האדומים והורודים, המודגשים במיוחד באמצע העלים הירוקים.

סאיהו

יפני-מייפל-גן-סאיהו-זהב-כתום-עלים קטנים-בונסאי

סאיהו מגיע גם מהיפנים ופירושו גן עדן. ואי אפשר לתאר טוב יותר את מייפל יפני בגינה. שם הוא יכול לעמוד בשמש ללא בעיות וגובהו 1.5 מטר ורוחבו 1.2 מטר. אבל העץ לא רק אטרקטיבי מאוד בגינה. הודות לעלים הקטנים יחסית, הוא אידיאלי גם לגידול בונסאי. במקרה זה תקבל דגימה המרשימה בשל שני נכסים. כי הגדלים הקומפקטיים של בונסאי אטרקטיביים מאוד בפני עצמם. אם יתווספו לזה העלים הצבעוניים, עץ המייפל יהפוך לתכשיט הגדול ביותר בגינה שלך, שתוכל בקרוב להוסיף עוד אחד.

סאנגו-חאקו

כיסוי קרקע יפני-מייפל-גן-עציץ-צמח-בוב-ראש

מייפל יפני בגינה שלא רק משנה את צבע העלה? כן יש. לאחר שהעלים מתרשמים כתום וצהוב אטרקטיבי בסתיו, הקליפה הופכת לאדומה בחורף. בשאר העונות העלים בצבע ירוק בהיר. על מנת לאפשר את כל משחק הצבעים הללו, העץ צריך להיות בשמש. אז הוא יהיה גם בגובה של בין 5.4 ל -6 מטרים.

מייפל יפני בגינה – Kurenai jishi

יפני-מייפל-גן-קורנאאי-ג'ישי-אדום-שחור-עלה-צבע

למייפל, שניתן לתרגמו כאריה שחור, יש כבר עלים אדומים כהים באביב. לאחר מכן הם משחירים בהדרגה, כאשר קצות העלים נותרים בגוון אדום. זהו מעין מייפל יפני בגינה שהוא די קומפקטי. חשב עם גובה של 1.3 מטר ורוחב של פחות ממטר אחד.

עלים כמעט שחורים

מייפל יפני בגינה קישוט אדום כהה-בורדו-גרייזר-ירוק-אדום-אציל

בעוד שלרוב מיני מייפל האחרים יש צבע עלה ירוק או אדמדם, האריה השחור מרשים בעלים כאלה. לפני כן, צמחים בהירים יותר כמו עשבים אלה מגיעים לשלהם. מייפל יפני בגינה יכול לקחת את מרכז הסידור כמו גם ליצור את הרקע.

שלבו מייפל

מייפל יפני בגינה עלים אדומים כהים עיצוב סתיו

אתם מוזמנים לשלב מספר סוגים של עצי מייפל בגינה. בדרך זו אתה מבטיח ניואנסים רבים וצבעוניים שתוכל ליהנות מהם כל השנה. באמצע המיטות הירוקות מייפל יפני עושה רושם נפלא בגינה. מסגרים בעזרתה את הגינה או יוצרים פרטיות אטרקטיבית למראה טבעי והגנה מפני השמש המושכים את תשומת הלב של כולם.

מייפל יפני וכיסוי קרקע

יפני-מייפל-בגינה-טיפוסים-מרקם

מייפל יפני בגינה עם כתר שאינו רחב כמו עצי האדר העמודים יכול להיות נטוע להפליא עם כיסוי קרקע מסביב לגזע. כך יוצרים שילוב מעניין של צבעים שונים. ישנן אפשרויות רבות ושונות לעיצוב עם מייפל יפני. חשוב שהצמחים מסביב לגזע יסופקו עם מספיק שמש למרות צמרת העצים. לחלופין, תוכלו לבחור גם בצמחים חובבי צל. עשבי נוי צבעוניים הם גרסה נוספת, אך הם מעדיפים מיקום שטוף שמש.