חממת זכוכית גלאז גרונינגר-הגן הבוטני-מאת בוהר-ווסט אדריכלים

צמחים פורחים מהר מאוד בחממת זכוכית. איך זה עובד? הודות לאפקט החממה, האוויר מתחמם ויוצר אקלים נוח יותר לצמיחת הצמחים. א חממת זכוכית שקוף לחלוטין, שקוף וקל לניקוי. לוחות הזכוכית מוצעים בעוביים שונים. עם זאת, יש להם יתרונות רבים – תכונותיהם הכימיות והפיזיקליות אינם משתנים גם לאחר עשור.

חממת זכוכית – נווה מדבר לצמחים אקזוטיים

חממת זכוכית בנתה בית הסוואה יפן נגאנו

זֶה חממת זכוכית מוצא עוקבים רבים. אולם בעת הקמת חממה כזו יש לחשוב על אוורור טוב, בידוד, הזדמנויות הצללה ואם אפשר גם על בקרת אקלים. עיצובי החממה המהפכניים הבאים שאנו מציגים בפניכם הם דוגמאות טובות לארכיטקטורה בת קיימא מרחבי העולם.

עיצוב חממת זכוכית מיפן

חממה, יפן, נטויה זכוכית

האדריכל היפני הירושי איגוצ’י מציג את משכנו הירוק המפואר. זֶה חממת זכוכית עם גג משופע נקרא בית הסוואה והוא רק כביכול חממה. הוא מציע למיני צמחים רגישים מקום חורפי, כמו גם לינה נעימה עבור הגנן ומקום מוגן לעבודה או להירגע..

חממת זכוכית מודרנית – חלומו של כל חובב גינון

לוחיות החלל חממה-בריסטול אקדמיה למיומנויות

חממת זכוכית לחלליות היא פרויקט מאת אן רום ואמן שתוכנן על ידי N55 לאקדמיה לכישורי דרום בריסטול. המבנה המשושה היציב והעמיד מבוסס על הגיאומטריה של קיפוד הים. הוא גם רב תכליתי ומציע תנאים מושלמים לא רק לגידול צמחים, אלא גם להוראה לא שגרתית.

חממת זכוכית מודרנית – הגלובוס עם מערכת המשמשת לגידול דגים

התקנת החממה-גג הגלובוס

הגלוב (Hedron) הוא חדשני חממת זכוכית לנוף העירוני. הפרויקט בר קיימא של UrbanFarmers מספק התקנת גג מעולה המצוידת במערכת השקיה בה ניתן לגדל צמחים אקזוטיים, ירקות ולגדל דגים.

בנייה בולטת מפלדה וזכוכית מתאימה לצמחים אקזוטיים

רעיונות לעיצוב חממה בניית זכוכית ופלדה

המודרנית חממת זכוכית נעשה על ידי Buerhr ווסט אדריכלים תוכנן ונבנה בגן הבוטני Grüninger, שוויץ. הוא מרשים בצורותיו העתידניות, בהשראת הטבע. שוויץ היא בבירור לא נווה מדבר טרופי. אף על פי כן, המבנה העשוי מלוחות זכוכית ופלדה, המוגן מפני חלודה, מציע לינה למספר מיני צמחים טרופיים – בננות, פפאיות ועוד. אקלים נוח יותר עם אור מפוזר נוצר מתחת לזכוכית לצמיחת הצמחים. כמובן, דרישות גבוהות עומדות על בנייה כזו והכלים.

חממה גרונינגן-עיצוב גנים בוטניים

גן בוטני מודרני בשוויץ עשוי זכוכית

בוהר ווסט אדריכלים-חממה-עיצוב בניית זכוכית מתכת

חממת זכוכית עשויה שמשות ממוחזרות

שמשות מחסה לצמחים אקזוטיים

קוראים למחבר הפרויקט הזה סבסטיאן רמירז. זה מעניין חממת זכוכית ממחיש בבירור כיצד ניתן להשתמש בכל האובייקטים מחיי היומיום או למחזר אותם. זכוכית הזכוכית מציעה בידוד תרמי טוב מאוד.

חממות שמשות סבסטיאן רמירז צרפת

עיצוב חממה ממוחזר

עיצוב חממה-מיחזור שמשה קדמית של רמירז