עיצוב גינות צורות אדריכליות קומפוזיציות צמחים

אם כבר סיימת לבנות את קוטג ‘סוף השבוע שלך, זה הזמן להתחיל לחשוב כיצד בדיוק אתה רוצה לעצב את הגינה שלך. סביר להניח שאינספור שאלות ממלאות את הראש שלך ולא יותירו אותך לבד לדקה. אנו רוצים לסייע לכם בכמה עצות מצוינות וגם להראות לכם תמונות כיצד להכין מודרני עיצוב גינה יכול להרכיב עם קומפוזיציות צמחים. אבל מראש אנחנו רוצים לומר שאתה צריך לבחור את הצמחים לגינה שלך בעצמך ולגדל אותם שם. אין מתכונים מוכנים, אנחנו יכולים רק לתת לך עצות טובות. מכיוון שגן מודרני כבר מזמן היה חלק מהאינדיבידואליות שלנו, הוא מראה בבירור את פתרונות העיצוב הספציפיים והיצירתיים של יוצרו. אבל ישנם כללים שבטוח יהפכו את העבודה שלך לקלה יותר להבנה. המגמות בעיצוב נוף עכשווי קובעות לעתים קרובות את קומפוזיציות הצמחים על פי עקרונות שונים.

עיצוב גינה אטרקטיבי עם פרחים עונתיים

שדות פורחים עם עיצוב גינות פרחי צבעונים עם צמחים עונתיים

לדוגמה, ההרכבים העונתיים בקבוצות מדגישים את מיני הצמחים האופייניים לעונה. צמחים ופרחים רבים מוצגים מדי חודש בשלב הפריחה או במצב של עלים דקורטיביים, כאשר הם מסומנים על ידי פירות או ענפים. חובבי יצירות כאלה חוקרים את השינויים העונתיים בצמחים. כמה דוגמאות לצמחים עונתיים הם: חזיר הרים פורח (Sorbus aucuparia), ספיראה פורחת (שיח דליל), שיח צנרת (פילדלפוס קורונארי), סמבוק ארומטי (Sambucus nigra), פריחה ורדים ריחניים להפליא מזנים שונים ועוד ועוד . פרחים עונתיים ומיני צמחים הם בדרך כלל נציגים ידועים של הצומח המקומי. אתה יכול להוסיף קבוצות של צמחים מיובאים שיתאימו היטב לתנאי הקרקע ותנאי האקלים באזור שלך. חשוב שקבוצת הצמחים שלך תיראה טבעית והדמויות הדקורטיביות שלהם ישקפו את הפרטים של העונה הנוכחית.

צור קבוצות של צמחים אקזוטיים

מיני צמחים סובטרופיים רעיונות לגינה אבני דריכה מניחות שבילים

הפרט שלך עיצוב גינה עם תרכובות צמחים יכול להתבסס גם על עקרון המוצא הגיאוגרפי של מיני צמחים. במקרים אלה ניתן ללמוד מידע חשוב אודות מוצאו של המין. יש ליצור בזהירות את היווצרות קומפוזיציות הגן, תוך התחשבות בדרישות הצמחים. ניתן לשתול גם סוגי פרחים תרמופיליים ויומרניים רבים במכלים. אחת הדרכים הנפוצות ביותר ליצירת קבוצות של צמחים אקזוטיים היא להשתמש בצמחים מקומיים כבסיס להרכב, ולאחר מכן להוסיף כמה מבטאים דקורטיביים מאוד באמצעות מינים אקזוטיים..

פינת ישיבה אידילית בגינה, מוקפת שיחים שונים

פינת ישיבה במרפסת העץ של הגן

ניתן לפתח גם צמחי מרפא על בסיס העיקרון הביולוגי. גישה זו מבוססת על המאפיינים הבוטניים הכלליים של מיני הצמחים. קבוצות הצמחים מבוססות על מינים דומים ועל זניהם יחד. דוגמה קלאסית לכך הם קומפוזיציות נפלאות של שיחי ורדים שונים, שבהם נוספים להרכב זנים רבים מאותו מין. מעניינים לא פחות הם יצירות המינים הירוקים עד, המבוססים על אותו עיקרון.

עיצוב גינה עם צמחים דקורטיביים

סככת גן חזית כחולה פרחים צבעוניים פורחים בגינה

מגוון האפשרויות לשילוב כזה של צמחים ופרחים עשיר מספיק, אך ישנן מגבלות משמעותיות. התנאי הראשון הוא שהצמחים הדקורטיביים והזנים השונים שלהם חייבים להיות בהרמוניה זה עם זה. שנית, מינים מסוימים, למרות שהם קשורים, גדלים בתנאי סביבה שונים בתכלית ולכן אינם יכולים להשתלב באותו הרכב. בתרכבי הצמחים האקולוגיים תנאי החיים קובעים את הרכב קבוצות הצמחים. במקרים אלה, בחירת הצמח תיקבע על פי דרישותיו לחשיפה לאור השמש, pH הקרקע והמבנה המכני שלו, לחות וכדומה. לדוגמה, הוורד המלכותי פורח רק במקומות שטופי שמש, בעוד שהשרך אוהב מרחבי טבע מוצלים. עצי מחט ירוקים משגשגים באדמת חומוס מעורבת בחול, ההוסטות מעדיפות קרקעות חרס לחות, כבול המכיל רודודנדרון – חומצה.

עיצוב הגינה בתנאי סביבה אופטימליים

עיצוב החצר הקדמית-מראה טבעי צמחים-הרכב

ללא קשר לשילובים בהם אתה כולל אותם, הצמחים לא ישנו את אופיים. ברוב הקומפוזיציות הבנויות על עקרונות אקולוגיים, יש לכבד את העקרונות הללו, כי אחרת שילובים הרמוניים מאוד מבחינה אסתטית יכולים להיראות כקשרים אקולוגיים לא תואמים..

סידורי צמחים מסוגננים בחצר הקדמית

צמחים דקורטיביים-זנים שונים-עיצוב ערוגות

ישנם עקרונות רבים נוספים בהם תוכל להשתמש כדי לסדר ולסדר את סוגי הצמחים והפרחים בגינה שלך. אתה יכול גם לעצב את קומפוזיציות הצמחים בסגנון מודרני. הרעיונות באמת אינסופיים, וכך גם הצבעים והצורות הטבעיים בגינה שלנו. תהנו מהגיוון הזה ולפעמים ציירו רעיונות חדשים ישירות מהטבע! אנו מקווים שתיהנו מעיצוב הגינה שלכם!

עיצוב גינות מינימליסטי ירוק עד עד אמנותי

עיצוב ועיטורים מודרניים לגינה

רעיונות לעיצוב גינות גבול אבני נהר מעוגל

נווה מדבר פורח עם מפל מים

צבעים טבעיים מעצבים עיצוב בריכת מפל מים

אלמנטים של גינה אדריכלית

עיצוב גיאומטרי עם מערכת מים אבנים-צמחים

עיצוב גינות עם סגנון בית כפרי קליל

מדרגות עיצוב בגינה עם עיצוב גינה בנוי אבן טבעית

סימטריה כעיקרון עיצובי

צורות גיאומטריות לוחות עץ - עיצוב סימטרי

ערוגות פרחים בעיצוב גיאומטרי

סט ישיבה בחצר הפנימית כסאות עץ עיצוב גינה עם מיטות צמחים

הזדמנויות לכסאות נוח להירגע בגינה

בית גג שטוח עם עיצוב גיאומטרי בחצר זכוכית

סינגפור פסטיבל הגן עיצוב נוף ריהוט יוצא דופן