ברוש-צמחי עשבי תיבול קשת-שילוב-כיסוי ירוק-אדמה-רעיון לגינה

לרוב קשה למצוא את הצמחים המתאימים לגינה. במיוחד אם אתם מחפשים מין שעדיין נוח לו בקיץ ובמהלך גלי החום, זה יכול להפוך במהירות לאתגר לשתול את הגינה כראוי. אין זה נדיר שפרחים מתייבשים ומופיעים בגינה כתמים חשופים או יבשים אליהם עליכם להסתכל לכל המאוחר עד סוף הקיץ. אם תעשה את זה ברוש עשב קדוש צמחים, אתה לא צריך לצפות לזה, עם זאת.

שתילת עשב הולי ברוש ​​- כתמי צבע צהובים

ברוש צמחי עשב קודש צבע מבטא פרחים בחוץ

להפך! ככל שצמח זה מקבל יותר שמש, כך ייטב. ברצוננו לספק לך מידע וטיפים בנושא טיפול, כך שתדע בדיוק על מה יש לקחת בחשבון כאשר אתה שותל את עשב הברוש היפהפה ומשתמש בו כדי לייפות את הגינה שלך.

נטיעת עשב ברוש ​​קדוש – מראה וזמן פריחה

ברוש-צמחי עשב קודש קיץ-פריחה-חום-סובלני-ים תיכוני

עשב הקודש (סנטולינה chamaecyparissus) בעל עלים וגבעולים אפורים כסופים. אך ישנם גם מינים בהם יש לאלו צבע ירוק רגיל. אם אתה רוצה לשתול סוג זה של ברוש ​​קדוש או כל סוג אחר תלוי בך. הפרחים מופיעים באמצע הקיץ או בסוף הקיץ ובעלי צבע צהוב אטרקטיבי, אשר מודגש במיוחד על ידי העלים האפורים.

טיפול לאחר הפריחה

ברוש צמחי עשבי תיבול קדושים עיצוב עצות-טיפוח-מיטה מוגבהת

עליך להסיר את הפרחים המתים באופן מיידי. באופן זה, מצד אחד, כמובן, לא רק שהגן נראה יפה יותר. הם גם מעוררים צמיחה של פרחים חדשים במקביל, כך שתוכל ליהנות מהפרחים הצהובים היפים לאורך זמן. אם תשתלו את עשב הברוש הקדוש, תקבלו חגיגה אמיתית לעיניים.

שתילת עשב הולי ברוש ​​- מיקום

ברוש-קדוש-עשבי תיבול-צמחים-כיסוי-קרקע-רעיון-גינה מול המיטה

כדי שאלו ושאר הצמח יוכלו להתפתח היטב, עליך כמובן למצוא מקום מתאים כאשר אתה שותל את עשב הברוש הקדוש. וזה בהחלט מקום בשמש. הצמחים עמידים במיוחד לחום ומסתדרים טוב מאוד גם במקומות סוערים. לשתול את הזרעים בתחילת הקיץ. בסתיו או באביב שאחריו ניתן לחלק צמחים גדולים יותר כדי שיהיו קטנים יותר. במקביל תקבל צמח חדש שתוכל לשתול שוב בגינה, אך גם בעציץ.

השקיה

ברוש-צמחי תבלין קדושים-כרי דשא-אדמה-צבע-גינה

ההשקיה צריכה להיעשות באופן קבוע בהתחלה. לאחר שתולעים את עשב הברוש הקדוש, כמו כל צמח אחר, השורשים חייבים להסתגל ולהתפתח באדמה החדשה. זה דורש השקיה. לאחר מכן, אתה רק להשקות מדי פעם בין ימי הגשם בקיץ.

גודל

ברוש-צמחי תבלין-צמחים-סלע-גינה-רעיון-חשוף-שיח-פריחה-זמן-סוף-קיץ

בשל הגודל הקטן יחסית, תוכלו למצוא במהירות מקום מתאים אם תרצו לשתול את עשב הברוש הקדוש. גובהו כ- 60 סנטימטרים ובקוטרו עד מטר אחד. שניהם כצמחים בודדים במרחק מהאחר, אך במיוחד בקבוצות צפופות, הצמחים עושים רושם נפלא.

צמח עשב הולי ברוש ​​ככיסוי קרקע

ברוש-קדוש-עשבי תיבול-צמחים-רעיון-טיפים-גינון-גננות תחביב

אתה יכול גם לשתול את עשב הברוש הקדוש אם אתה רוצה לכסות שטחים גדולים יותר אך רוצה להימנע ממדשאות. הגידול הצפוף של צמח זה הופך אותו למושלם ככיסוי קרקע. המיוחד הוא שעשב הקדוש לא רק יפה להסתכל עליו בתקופת הפריחה. העלים הכסופים הופכים אותו למראה נחמד במהלך שאר השנה. עשב הקודש הוא צמח ירוק עד.

צמח בצורת שיח

ברוש-קדוש-עשבי תיבול-צמחים-שיח-עיצוב-עלים שופעים

אתה יכול גם ליצור שיחים קטנים כאשר אתה שותל את הברוש הקדוש בקדוש; שוב, אתה יכול לכסות שטחים גדולים יותר בדרך זו או פשוט להוסיף מבטא פה ושם. זה תלוי בטעם שלך, בחלל בגינה וברעיונות שלך לגבי עיצוב הגינה.

עשב קודש לכל סגנון גינה

ברוש-קדוש-עשבי תיבול-צמחים-ים תיכוני-כובע-לקשט-בוש-האוס

אם אתה רוצה לשתול את עשב הברוש הקדוש, אינך צריך לדאוג לגבי סגנון הגינון שלך והאם הצמחים יתאימו לו. גם גינה מודרנית ומינימליסטית וגם גינה ים תיכונית מתאימים להפליא. על מנת להתאים סוף סוף את הצמח לסגנון שלך, אתה יכול לבחור גזרה ספציפית. שיח חתוך, למשל, נראה מודרני יותר, בעוד עשבי תיבול קדושים פראיים הולכים עם הסגנון הים תיכוני או הרומנטי.

חותכים צמח

ברוש-עשבי תיבול קדושים-צמחי-גן-שביל-קצה-מעטרים-שיחים-פריחה לבנה

גיזום סדיר גם ימריץ את הצמח לצמוח, והופך אותו לשופע ובריא יותר. לכן, גם אם החלטתם ליצור גינת בר, חשבו מדי פעם על גיזום חדש בעת שתילת עשב הברוש הקדוש. זה לא חייב להיות חתך קיצוני. הטיפים מספיקים.

טיפול לאחר חופשת החורף

ברוש-קדוש-צמחי תבלין-סנטולינה-צ'אמאסיפריסוס-כסף-גבעולים

אם תרצה לשתול את עשב הברוש הקדוש, בכל זאת עליך לציין כי גיזום הוא הכרחי בהחלט לאחר החורף. זה מבטיח שניתן לייצר יורה חדש. אם חתך זה מושמט, הצמח לא רק יכול להיראות חשוף אלא גם להפוך לעצי.

עשב הקודש בחורף

ברוש-קדוש-עשב-צמח-עציץ-צמח-עץ-כריתת טיפול

בחורף הקר הצמח קופא לא פעם לאדמה, לא משנה באיזה מקום בחרתם לשתול את עשב הברוש הקדוש. זה לא אמור להפחיד אותך. כל עוד השורשים לא ניזוקו, שום דבר לא קורה לצמחים. אז הוא רק מתחיל לצמוח שוב באביב. במקרה זה, אין צורך לומר שגיזום האביב אינו הכרחי.

החלף את עשב ההולי

ברוש-קדוש-עשבי תיבול-צמחים-צהוב-פריחה-יפה-כסף-אפור-עלים

ככל שאתה חותך את עשב הברוש הקדוש, מגיע רגע בו השיח עדיין ייראה לך מסוקס מדי. זה נורמלי כי זה רק הזדקן. במקרה זה, אתה יכול פשוט להוציא אותו מהאדמה ולשתול עשב ברוש ​​חדש.

עשב קודש וכרישה 

ברוש-קדוש-עשב-צמחים-אליום-כרישה-סגול-פריחה

רעיון מצוין הוא לשלב אליום ועשב קדוש, במיוחד אם אתה רוצה לקבל יותר מצבע אחד באזור מסוים. צבע הפרחים סגול. הפרחים הצהובים של הברוש הקדוש יוצרים ניגודיות והם מדגישים זה את זה. ניתן להשיג את אותו אפקט גם עם לבנדר (לבנדולה), שגם הוא דומה מאוד במבנה העלים שלו לעשב הקדוש. אז קחו בחשבון שילובים של פרחים שונים בעת שתילת עשב הצבר של הברוש.

רֵיחַ

ברוש-קדושת-עשבי תיבול-צמחי-לבנדר-גרסר-מודרני-גינון

תכונה מעניינת נוספת של הצמח היא ריחו. זה משתחרר רק כאשר העלים והגבעולים נפצעים. עם זאת, אתה יכול ליהנות מזה בכל פעם שאתה חותך, מה שכמובן הופך את הגינון להרבה יותר נעים. זה יתרון נוסף שיכול לשכנע אותך שזה רעיון טוב לשתול עשב ברוש ​​קדוש.