צמחי גדר חסימה צמודה רעיון-קשת-גן שביל-פרטיות-הגנה-מפרץ

הפרטה היא הבחירה המושלמת אם אתם מחפשים צמח גידור שיגדל במהירות וצפופה. אם יש לך גדר גידור צמודה, תקבל מסך פרטיות אטרקטיבי שגובהו בין שניים לשלושה מטרים תוך זמן קצר יחסית. סוג גידור צפוף זה, שקל לטפל בו וחזק במיוחד, נקרא גם ערבת גשם, עץ אשור או מוט גדר. אם החלטת לבחור צמח זה לגידור הגינה שלך, ברצוננו לעזור לך בכמה טיפים שכדאי לזכור בעת שתילת גדר חסימה..

משתלת גידור חוסן – מיקום

צמחים-גידור צמודה-גבוה-פרטיות-הגנה-רעיון-הרדי-גהואלז

הפרטה אינה מציבה דרישות מיוחדות למיקום. מסיבה זו, אתה יכול בקלות לשתול איתו כל אזור בגינה. אופי הקרקע אינו רלוונטי גם בעת שתילת גדר חסימה. עם זאת, כמו בכל הצמחים, אזור שטוף שמש או מקום בצל חלקי עדיף על פני מקום מוצל.

לשתול ולשמור על גידור פרטיות

צמחי גדר חסימה נמוכה-גינה מול חצר

אם אתה רוצה לשתול גדר חסימה, הזמן הטוב ביותר לעשות זאת הוא אוקטובר. אם אתה ממהר, האביב מתאים גם כן, אך לא יאוחר מאפריל. מכיוון שעדיין יורד גשם רב בתקופות אלה של השנה, אינך צריך להשקות את הגידור בנוסף, למרות שהוא זקוק להרבה מים בתחילת הדרך. אם אתם שותלים את הגידור בקיץ, יש לתת לצמח יותר זמן להשקות וצריכת המים כמובן תהיה גבוהה יותר.

צמחים צעירים לגדר חיה

צמחים-גדר חסה-צעירים-צמחים-רעיון-גדר-עיצוב-קרוואן-עגלות

הצמחים הבודדים נטועים בתעלה שחפרת לפני כן. רוחב ועומק של כ -40 ס”מ הוא אידיאלי כאן. ניתן למתוח מחרוזת להתמצאות כך שהתעלה ובכך הגדר ישרה. המרחק בין כל שיח חשוב. אם אתה שותל את גדר החסימה עליך לשמור על 30 ס”מ. באופן עקרוני, אתה יכול לעקוב אחר הכלל כי אין לשתול יותר מ -3 שיחים למטר. אלה צריכים להיות גם בגובה של מטר אחד, כך שבקרוב תהיו אטומים.

חותכים את הגדר

חזיתות צמחים-פריטה-גידור-אביב-סתיו-זהב-ליגוסטר

כפי שכבר צוין, הפרטה צומחת מהר מאוד וצפוף. הוא גדל 40 ס”מ מלאים בשנה. זה הופך אותה במהירות לבחירה הראשונה בכל הנוגע לירוק הגן. עם זאת, זה גם אומר שאחרי שתילת הגדר הפרטית, יש לגזור את הגדר פעמיים עד שלוש פעמים בשנה. מצד אחד להשיג את הצמיחה הצפופה ומצד שני כדי לנטרל את הצמיחה המהירה.

מעצבים את גדר החסימה

צמחים-פריטה-גידור-צורת-רעיון-תיבת דואר-גדר-מקורית

הקיצוץ השלישי אינו חובה. זה בעצם תלוי עד כמה היית רוצה שהגדר שלך תיחתך. זה יכול להספיק גם לחתוך את הגידור רק פעמיים בשנה. אולם, עם זאת, יש להקפיד על חוק חשוב המטיב עם הטבע ולא רק משפיע על נושא שתילת גדר חסימה, אלא על כל שאר הצמחים..

חותכים באופן קבוע לאחר השתילה

צמחים-פריטה-גידור-חיתוך-גידור-גוזם-מסור-מכונית-כניסה

שתילת גדר חסימה – אסור לחתוך בין ה -1 במרץ ל -30 בספטמבר. הסיבה לכך היא שבזמן זה הציפורים מתרבות ואתה יכול להפריע להן בדרך זו. במהלך תקופה זו, עליך לכל היותר לבצע חתכים מעוצבים וקטנים יותר. אבל אז וודא שאתה לא מפריע לציפורים. לחיתוך נרחב יותר, עדיף לבחור יום לפני ואחרי התקופה המוזכרת.

שיח גידור שופע

צמחים-פריטה-גידור-גדר-השראה-טיפים-טיפול

שיח שנחתך באופן קבוע יגדל מהר יותר ובשפע. מסיבה זו, במיוחד בשנים הראשונות לאחר שתילת גידור הפרטה, רצוי לחתוך את הגידור בתדירות גבוהה עד שהגעת לגובה הרצוי. מותר לחתוך ראשון לפני הנביטה הראשונה באביב. הגידול המהיר של הנבטים החדשים מאפשר חתך שני כבר בסוף יוני.

גידור פרטיות לחניה

צמחי גדר חסימה יפים-עיצוב-גינה-עלים ירוקים

מכיוון שהסוג, כמו כל הצמחים האחרים, מתרדם, כביכול, בחורף ולכן זקוק למנוחה כדי להתאושש, אין לחתוך אותו בחורף במידת האפשר. לגזרה האחרונה, בחר יום בסתיו, שגם הוא לא חובה.

פריטה כשתיל

צמחים-גדר חסה-עץ-אדנית-חזית-עץ-אבן-אלפיני

אפשר גם להשאיר את החיתוך האחרון הזה בחוץ. לפעמים יורים חדשים מופיעים בסתיו, אך אין להם מספיק זמן להבשיל עד הכפור הראשון. התוצאה היא הקפאת יורה חדש ופגיעה בגדר החיה. אז, כפי שאתה יכול לראות, יש לקחת בחשבון כמה דברים לפני ואחרי שתילת גדר החסימה.

ברי

צמחים-גידור ליבה-פירות-פירות יער-שחור-מבריק-רעיל

מדי שנה צומחים פרחים לבנים וצהובים על הגדר, ואחריהם פירות יער, בעלי צבע שחור מבריק. הם מדגישים יפה את הגידור פעם שנייה לאחר תקופת הפריחה. עם זאת, יש לזכור כי פירות יער אלה הם רעילים. עם זאת, ציפורים נהנות מהן. אתה אוהב את פירות היער בצורה נפלאה, כך שכאשר אתה שותל את גדר החסימה, אתה יכול גם לצפות בציפורים בגינה שלך בצורה נפלאה.

גידור פרטיות בפריחה

צמחים-גדר חסה-פרחים-ריח-חיתוך-צורות-עיצוב-בחוץ

אם יש לך ילדים, חובה ליידע אותם שהגרגרים אינם מתאימים לצריכה. עם זאת, אם הגזרה נחתך מדי שנה, היא לא תפרח. למרבה הצער, אתה צריך להסתדר בלי הגרגרים בגודל האפונה.

גידור פרטיות כמסך פרטיות

צמחים-גידור ליבה-ליגוסטרום-אובליפוליום-לבן-כחום-שופע-שתילה

אם אתה רוצה שגידור הפרת לא רק ישמש לירוק, אלא מעל לכל כפרטיות והגנה מפני רוח, אנו ממליצים לך לבחור זן ירוק עד לשתילת גדר חסימה, שיכול להציע לך את הפרטיות הדרושה גם בחורף. זה כולל את הארטרווירוס. הוא לא שומר את כל העלים שלו, אבל הוא מחזיק חלק גדול מהם.

חסות משותפת

צמחים-פריטה-גידור-עלים-אליפסה-צמיחה-חיתוך מהיר

אחרת, זנים אחרים של גידור פרטיות מתאימים גם למטרה זו. פריט מצוי (Ligustrum vulgare), למשל, הוא מאוד פופולרי, למרות שהוא מאבד את העלים. כפי שאתה כבר יודע, לכל סוג של פריטה יש הסתעפות צפופה מאוד, מה שמפצה על המחסור בעלים.

ליגוסטרום אובליפוליום

צמחים-גידור צמודה-ליגוסטרום-לוצידום-פירות יער-עלים-ארוכים

ל- Ligustrum ovalifolium יש עלים סגלגלים. הוא יכול גם לשמור חלק מהעלים בחורף, בתנאי שיימצא לו מקום מתון יותר. אם תשתול את הגידור הפרטי הזה, תקבל צמח בעל עלים יפים וכהים.

ליגסטר זהב

צמחים-גידור ליבה-זהב-ליגוסטר-עלים-צהוב-ירוק-דפוס-יפה

קשירת הזהב היא אופציה מצוינת אם אתה רוצה לשתול גדר חסה. צבעם של עלים צהוב, בשילוב עם דפוסים ירוקים במרכז. ללא ספק, הוא גם מבטא מעניין בגינה בפני עצמו.

גידור שופע עם פרחים

צמחים-גדר חסה-כחול-לבן-צהוב-קיץ-שיח-ירוק

תהנה מהפרחים בקיץ, שיכולים לצמוח בשפע. אתה יכול לשתול את גדר החסימה אם אתה לא רק רוצה להבטיח ירק בגינה, אלא גם מייחס חשיבות רבה לפרחים. בקרבת המרפסת תתפנקו גם בניחוח נעים.

גידור פרטיות וגדר גינה

צמחים-גידור גדר-גדר-עץ-לבן-שילוב-כניסה-עיצוב

לאחר שתילת גדר החסימה ניתן להוסיף גם גדר, שגם תראה נפלא בצורה זו. בדרך זו תוכלו לקשט את קו הנכס, שביל הגישה או שביל גן.

שיחים בודדים

צמחים-גדר חסה-שיח-פרחים-ריח לבן

לא רק שתילת גדר החסימה אפשרית עם שיח יפה זה. שיחים מבודדים נראים נפלאים גם בגינה. במקרה זה, אתה יכול גם להגביל את הגיזום הרגיל על מנת ליהנות מהפרחים הריחניים. או שאתה יכול ליצור צורות מעניינות עם צמח פרטיות יחיד.

לשתול זנים שונים

צמחים-גידור צמודה-ירוק-בהיר-דקו-חיצוני-עלים-רגיל-פריטה

צור גינה בגינה על ידי שילוב זנים שונים בעת שתילת גדר חסימה. גרסאות הצבעים השונות של העלים מאפשרות עיצובים משוכללים של גידור. לדוגמה, החלף את קשירת הזהב עם זן בעל עלים או עלים כהים וצור גדר חיה צבעונית.