גינה בפרחי סתיו-השראות-חורף-הכנה-אביב

מי שחושב שצמחים חדשים נטועים רק באביב טועה! דגימות רבות אוהבות גם את הסתיו ויש להוסיף אותן לגינה בשלב זה על מנת ליהנות מהפריחה הראשונה באביב. אבל יש לא רק צמחים דקורטיביים לסתיו. כמה ירקות מבשילים בצורה הטובה ביותר בתקופה זו או לפחות מתחילים את צמיחתם בסתיו ואז נהנים ממסיק עשיר באביב. במאמר זה נרצה לתת לכם כמה צמחים מתאימים ל גינה בסתיו כך שתוכל להכין את גן העדן האישי שלך בצורה מושלמת לעונה החדשה.

גינה בסתיו – טיפים מועילים

גינה בסתיו פרח-צמח-עצות-עיצוב

גם הצמחים בסתיו קלים יותר לטיפול מאשר דוגמאות אחרות מעונות קודמות. אין צורך לדשן, כי הצמחים ממילא אינם זקוקים לחומרים מזינים נוספים במהלך תרדמת החורף. בנוסף, סוף סוף יורד גשם בתדירות גבוהה יותר בסתיו. השקיה טבעית בדרך כלל מספיקה לצמחים. אם יש תקופת יובש ארוכה יותר, אתה עדיין יכול להשקות.

גינה בסתיו עם צמחים מתאימים

גינה בסתיו עיצוב-תחזוקה-טיפים פשוטים-גננים

אך כעת אנו מגיעים לרשימת הצמחים המתאימים לגינה בסתיו בהם תוכלו להשתמש כדי לעצב את אזור החוץ שלכם. אנו מקווים שתמצא תועלת מהצמחים המוצגים ועדיין יהיה לך כיף גדול עם הגינה שלך בסוף העונה.

שתילת פרחי אביב

גינה-סתיו-כרכומים-פרחים לבנים-פרחי אביב-השראה

אם זו הפעם הראשונה שאתה שותל את הגינה שלך בסתיו, ייתכן שעדיין אינך יודע שצריך לשתול את פרחי האביב בסתיו. הסיבה לכך היא שהם זקוקים לתקופה קרה כדי שיוכלו לפרוח באביב. אם יש לכם גינה פתוחה שאליה מגיעים מדי פעם צבאים, אנו ממליצים על זנים שאינם נצרכים על ידם. אלה כוללים נרקיסים, כתר הקיסרי, יקינת הענבים, זיג סיבירי, אליום, פרח שחמט, כחול העמק, סגול כלבים, יקינת שלג, חורף קטן ועגמת שלג.

אַמְנוֹן וְתָמָר

גינה בערוגת סתיו אדומה-צהובה-אמנון

אמנון אמנון הוא הטוב ביותר לשתול בסתיו. הסיבה לכך היא שהגן עדיין חם מספיק בסתיו, כך שהצמחים יכולים ליצור שורשים חזקים כדי לשרוד את החורף. בדרך זו תוכלו ליהנות גם מהפריחה היפה של פרח זה פעמיים בשנה. עדיף להסיר פרחים מתים. אחרת הצמח ישתמש באנרגיה רבה לייצור זרעים.

הגנה חורפית לאמנון

הגנה-בסתיו-תכלת-צבע-טיפול-חורף הגנה

האדמה בגינה בסתיו תמיד צריכה להיות לחה מספיק לפרחים אלה. כדי להגן עליהם כראוי מפני הקור החורפי, אתה יכול לחפור את האדמה וליצור בידוד בצורה זו. זה גם מונע מהפרחים להתחיל לצמוח בטרם עת בהפשרה חמה יותר ואולי להיפגע מכפור.

ירקות לעונה הקרירה

גינה-סתיו-תיקון-ירקות-צור-רעיון-זנים

ירקות רבים מבשילים בעונה קרירה זו. כדי שיהיה להם מספיק זמן להתבגר לפני תחילת החורף, יש לשתול אותם באוגוסט. לכל מקרה, תסתכל מקרוב על אריזת הזרעים לפני שתילת הגינה בסתיו ובדוק את הזמן הרגיל עד להתבגרות מלאה. לאחר מכן תוכל לקבל את תקופת הזריעה המושלמת על ידי ספירת מספר הימים מהכפור הראשון.

זנים מתאימים

גינה-סתיו-עלה-חסה-שמירה-אקלים מתון

אבל יש גם זנים שטעמם אפילו יותר טוב לאחר הכפור הראשון. אולם, עם זאת, סוגי הירקות והחסה הבאים מתאימים לגינה בסתיו:

– ברוקולי

– כרוב ניצנים

– גזרים

– חסה

– כרוב

– קולרבי

– צנוניות

– תרד

– מנגולד שוויצרי

– לפת

ירקות סתיו דקורטיביים

גינה-סתיו-כרוב-צבעוני-נוי-כרוב-צמחי-ירקות

רבים מהירקות הללו אפילו מעדיפים את העונה הקרירה וטובים במיוחד לגנן התחביב. כי בהיעדר חום ובגינה בסתיו צמחים כמו סלטים הופכים טעימים יותר. החום בסוף האביב או אפילו בקיץ מאפשר לזנים להבשיל מהר יותר. נוצרים גבעולי פרחים, אשר בתורם יוצרים זרעים, וגורמים לעלים להפוך למרירים וקשיחים.

תבלינים לגינה בסתיו

גינה-סתיו-עשבי תיבול-פטרוזיליה-סיר-גינה-מיטה-השראה

צמחים ארומטיים שונים מתאימים גם לגינה בסתיו, ובקרוב תספקו להם תבלינים טעימים. אם אתה רוצה שאלו ישרדו את החורף, עדיף לשתול אותם בארגז פרחים בגינה. כוסברה, שאפשר לשתול גם ישירות בגינה, מתאימה מאוד. אותו דבר לגבי הפטרוזיליה.

אילו תבלינים לבחור?

גינה-סתיו-מרווה-תבלינים-זנים-אקלים מתון

אתה יכול גם לשלב צמחים ארומטיים אלה בגינה עם מרווה, רוזמרין, טימין, עירית, לבנדר ונענע אם תרצה. המשמעות היא שגם בחודשים המתונים האחרונים של השנה עדיין ניתן להשיג תבלינים טריים מהגינה שבעזרתם תוכלו להכין מנות טעימות. בחורף, כל הדגימות הללו משגשגות גם בעציצים או בקופסאות.

גזע

גינה-סתיו-גינון-מדשאה-saeen-duengen

אם אתה רוצה לזרוע דשא, הסתיו הוא הטוב ביותר. לכן הגן בסתיו יכול לשמש בדרכים רבות. הדבר חל הן על מדשאה חדשה והן על חידוש הדשא הישן. גם בזמן זה יש לדשן את הדשא. בהתאם לסוג הדשא שיש לך, בחר בספטמבר, אוקטובר או נובמבר ותן לדשא שלך מלא אנרגיה לקראת האביב הקרוב בכדי לקבל דשא ירוק ושופע..

אֵזוֹב

גינה-סתיו-אזוב-החלפת-דשא-גן-סלע

אם יש לכם אזור מוצל מאוד בגינה בסתיו שבו הדשא לא ממש רוצה לשגשג, תוכלו לשתול במקום אזוב. הזמן הטוב ביותר לעשות זאת הוא שוב בסתיו. היתרון בטחב הוא שבניגוד לדשא, הוא אינו דורש תחזוקה. הדשן מיותר וההשקיה מסולקת כאן לחלוטין. עדיף לבחור מגוון האופייני לאזור שלך.

עצים ושיחים

גינה-סתיו-עץ-צמחים-סוף-קיץ-השקיית-פירות

אתם אולי כבר יודעים שעצים נשתלים בצורה הטובה ביותר בגינה בסתיו. אותו דבר לגבי שיחי הנוי. מזג האוויר די קריר בתקופה זו והשמש אינה שורפת את העלים הצעירים. יחד עם זאת, האדמה עדיין חמה מספיק כדי שהשורשים יוכלו להתפתח בצורה מושלמת.

מים בשפע

גינה-סתיו-שיחים-צמחים-עצים-שיחים

לפני שבוחרים את המקום בגינה בסתיו, וודאו כי אין צינורות בקרבת מקום שתוכלו לפגוע בעץ בשורשיו בזמן החפירה או לאורך זמן. לאחר השתילה, יש להשקות אותו באופן קבוע וזאת עד הכפור הראשון. זה יהפוך את הצמחים לחזקים מספיק כדי לשרוד את החורף.

צמחים רב שנתיים

גינה-סתיו-צמחים רב שנתיים-שתילת בר-סגנון טבעי

מבחינת צמחים רב שנתיים, הסתיו מתאים מאוד למטרות שונות. מצד אחד, כעת תוכלו לשתול צמחים חדשים, רב שנתיים. הדבר נכון במיוחד לגבי דגימות עם כדורי שורש גדולים יותר. אך ניתן לבצע עבודות אחרות גם בגינה בסתיו. עכשיו זה הזמן לחלק ולשתול hostas. אותו כלל חל גם על אמנון התנור, כפי שהזכרנו קודם. אין לשתול את האחרון יותר מ -5 ס”מ מתחת לאדמה. אחרת הם לא יפרחו.

חרציות פורחות

גינה-סתיו-חרציות-ורוד-כתום-צהוב-צמחוני

כמו כן, לשתול את הקשתית בגינה בסתיו או בסוף הקיץ לכל המוקדם. למרות שהחרציות נמצאות כעת במלוא הדרו, אין לשתול אותן בסתיו. כמו עצים, תמיד כדאי להשקות את הפרחים הנטועים בסתיו יפה, אך לא להטביע אותם. אחת לשבוע כ -2.5 ס”מ מים אמורים להספיק לפרחים שורשים חזקים.

הכינו את האדמה

גינה-סתיו-אדמה-חומרים מזינים-דונגן-מגרפה-משתחררים

את האדמה שנותרה, שלא שתלתם בסתיו אך השארתם פנויה לאביב, ניתן להכין גם לקראת הקרקע החדשה בסוף העונה. ועכשיו זה הזמן הנכון להעשיר אותו בחומרים מזינים. ערבבו קומפוסט או דשן אחר מתחת לאדמה בגינה בסתיו ואתם מבטיחים לצמחים התחלה מושלמת בשנה הבאה להתרשם בעלווה שופעת ופרחים מפוארים..