שרכים של עציצים לצל, מרקם עלי אדנית

בדרך כלל למרפסת או למרפסת יש גג. אם זה המצב גם עבורך, תבחין כי השמש אינה זורחת באזור זה לעתים קרובות מדי. והרי זו גם מטרת הקירוי. אם אתה עדיין רוצה לעצב את המרפסת בסידור נחמד של צמחים המתאימים לעציץ, כדאי שתדע אילו מתאימים לצל. יש לנו מספר סוגים של שרכים של עציצים לצל להרכיב שיספק מרקם במיכל.

שרכים של עציצים לצל מוסיפים מרקם

עציץ-שרכים-צל-בוב-שיער-עובדים-קשה-צמר-ורוד-עיצוב-עיצוב

כשמדובר בצמחי צל, הנפוצים ביותר הם ביגוניה, פוקסיה או הלטאות החרוצות. הם פשוט מוכרים יותר. אבל היום ברצוננו להציג בפניכם את הפאר של שרכירי העציצים לצל. צורות וגדלים שונים של עלים מהווים לוכד עיניים נהדר בכל סידור ומתאימים במיוחד כרקע. אם יש לכם מרפסת מוצלת בצפון או במערב, כבר לא צריך לחשוב באילו צמחים לבחור. רק שקול את השרכים.

שרכים של עציצים לצל – שרכים של רעלה אדומה

עציץ-שרכים-צל-אדום רעלה-שרך-מצעים-רעיון-ערבוב-צמחים

הדבר המיוחד על שרך הצעיף האדום (Dryopteris erythrosora) הם בין היתר העלים בצבע ברונזה. יש להם את הצבע המעניין הזה כשהם צעירים. ככל שהעלים גדלים כך הם הופכים לירוקים יותר. הם גם יוצרים מבנה מקושת. אתה יכול ליצור סידור יפה על ידי שילוב של שרכים של עציצים אלה לצל עם פריחה ססגונית או צמחים בעלי צורה מעניינת למרקם.

רעיון לסידור

עציץ-שרכים-גוון אדום-שרך-שרך-דרייופטרסיס-אריתרוסורה-מרפסת-מרפסת

כשילוב, למשל, קנבוס הקשת (Sansevieria trifasciata) או ההוסטות. תכננו גם את הגודל הנכון לעציץ או לאדנית. שרכים אלה של עציצים לצל מגיעים לגובה ורוחב של עד 60 ס”מ. זהו צמח קל מאוד לטיפול שמרגיש נוח מאוד גם בגוון עמוק ובהיר יותר. שרכים אלה של עציצים מושקים רק מדי פעם לצל. כך או אחרת, כדור הארץ מתייבש לאט בצל.

אמנות בצבע נחושת

עציץ-שרכים-צללים-זהב-עלים-זוהר-ניואנסים חמים

אם אתה רוצה ליצור לוכד עיניים באמצעות צבעים מקוריים, אתה יכול לבחור סוג זה של שרכים של עציצים לצל. זהו מה שנקרא Dryopteris erythrosora “זוֹהַר”. בדגימה זו, הצבע היפה של העלים נמשך לאורך האביב.

סידור של צבעים חמים

עציץ-שרכים-גוון-אדום רעלה-שרך-נחושת-כתום-צביעה-אביב

הגרסה מתאימה מאוד ליצירת סידור של צבעים חמים. לשם כך, השתמש בסוגים אחרים של שרכים של עציצים לצל עם צבעים דומים או בחר פרחים עם פריחה בכתום, אדום או צהוב. עם זאת, וודא כי אלה מתאימים גם לצל.

שרכים בגוונים קרים

עציץ-שרכים-צל-כסף-סגול-קשת-שרך-שרך

מרשימים לא פחות הם שרכים של עציצים לצל, שצבעם קר. מין אחד כזה הוא שרך הקשת (Athyrium niponicum). בעלים יש תערובת צבעים של סגול וכסף. בין אם כצמח יחיד ובין אם בצורת סידור, השרכים האלה מהווים נקודת שיא של ממש במרפסת ובמרפסת.

שלב שרכים בקשת

עציץ-שרך-צל-קשת-שרך-סגול-כסף-אפור-צבע

השאירו אותו לשילוב הצבעים הקרים והרכיבו סידור עם שרכים של עציצים לצל של מין זה, כמו גם ביגוניות בצבע סגול או בורגונדי. אם אין מספיק שמש, ניתן להוסיף גם את הפעמון הסגול וליצור משחק צבעים מעניין. שרך הקשת הופך לגובה ורוחב של 45 ס”מ. הוא מעדיף גוון בהיר יותר.

שרך הלשון של הארט

עציץ-שרך-צל-צבי-לשון-שרך-צמח יחיד-סידור-עציץ

במבט ראשון, אתה עלול להיות מופתע. מכיוון שלשרך הלשון של האייל (Asplenium scolopendrium) אין דמיון אופטי לרוב השרכים האחרים. הוא מורכב מגבעולים היוצרים עלים רחבים כלפי מעלה ועומדים זקופים. מכאן השם: העלים מזכירים לשונות. נכס זה הופך את שרכיות העציצים לאטרקטיביות במיוחד לצל כצמח העיקרי בסידור. לשתול אותם במרכז ולגבול עם פרחים נמוכים.

עיצוב עציץ

עציץ-שרכים-צל-צבי-לשון שרך-אספלניום-סקולופנדריום-עלים מקוריים

זה נותן לסידור מרקם מעניין. שרבי העציצים לצל הם בקוטר של עד 45 ס”מ. אתה מתכנן לא פחות מהגובה. הצמחים מרגישים בנוח מאוד הן בצל עמוק והן בצל חלקי, אך יש להשקותם באופן קבוע.

שרך חרב מערבי

עציץ-שרך-צל-מערבי-אמריקאי-חרב-שרך-צורת עלים קלאסית

צמחי השרך, כלומר עלים ממין זה, צרים וארוכים. כפי שהשם מרמז, הם מזכירים חרב. הוא שוב מתאים להפליא כצמח מרכזי בסידור. לאחר מכן תוכל לשלב את שרכיות העציצים לצל עם פרחים צבעוניים. הם מייצגים רקע נפלא, שניתן גם על ידי הירוק השופע. מכיוון שהוא מעטר את העציץ בגובהו, פרחים תלויים מתאימים גם כאלמנט נוסף.

שרכים של עציצים לצל – החיתוך

עציץ-שרך-צל-חרב-שרך-מערב אמריקאי-בוש-אופטי-ירוק

את שרך החרב המערבי -אמריקאי הירוק עד (Polystichum munitum) יש לגזום לאחור כל אביב. הדבר מתרחש לפני הופעת הגיליונות החדשים. זה ייתן לך עלים חזקים. מכיוון שמדובר על שרכים של עציצים לא סוררים לצל, אתה מוזמן לשתול אותם בגינה אם אתה רוצה לשנות את סידור הפרחים שלך..

הכנסת שרכים בגינה

עציצים-שרכים-לצל-יפה-עלים-מערב-אמריקאי-שרב חרב

צפה לגובה מרשים של עד 90 ס”מ. כך גם לגבי הקוטר. שרכים אלה של עציצים לצל נוחים מאוד בשמש, כך שתוכל למצוא להם מקום בגינה בקלות כשיגיע הזמן. האדמה צריכה להיות לחה, אך היא יכולה להתייבש מבלי לפגוע בצמח.

שרך חרב

עציצים-שרכים-צל-חרב חרב-מרפסת-עיצוב-ספסל-צמחים-מקשטים

שרבי חרב (Nephrolepis exaltata). שרכים אלה של עציצים לצל משמשים בעיקר בתוך הבית, אך הם מתאימים מאוד גם בחוץ, בתנאי שהטמפרטורה לא תהיה פחות מ -4 מעלות. בתנאים אידיאליים, שבשום אופן לא קשה להבטיח אותם, הצמח ישמח אותך עם צמיחתו השופעת ועלים ירוקים וחזקים.

דרישות לאיכות הסביבה

עציצים-שרכים-לצל-קיסוס-סידור-חרב-שרך-צבעונים

חשוב עבור שרכי העציצים האלה לצל שתבחרו באדמה סחוטה היטב, אך עדיין יכולה לשמור על לחות, כי הצמח אוהב אותה. לאחר מכן, תוכל לברר לגבי צמחים ופרחים אחרים שנוחים לאותם תנאים לעשות סידורים יפים.

כצמח יחיד

עציץ-שרך-צל-חרב שרך-תלוי סיר-מרפסת-קירוי

שרך החרב מגיע למידות של 75 ס”מ. לא רק כסידור, שרכים של עציצים אלה הם לוכד עיניים אמיתי לצל. הם גם נראים נפלא כצמח בודד ובעיקר ברמות גבוהות יותר. נסה, למשל, סיר תלוי או אדניות צרות וגבוהות.

שרך עצים מניו זילנד

עציץ-שרכים-צל-ניו זילנד-עץ-שרך-קישוט-חיצוני-צמח-עציץ

אם החלטת להשתמש בשרכים של עציצים לצל כצמח יחיד, עליך בהחלט לשקול זן זה. כל שאר שרכי העצים מתאימים גם הם. שרך העצים הניו זילנדי (דיקוניה סקוורוסה) יוצר גזע וגובהו עד 6 מטרים. עם זאת, גובה זה מוגבל בקלות באדנית. מין יפה זה יוצר גם כתר שיכול להגיע לרדיוס של 120 עד 180 ס”מ.

מיקום של שרך העצים

שרך עציצים לעץ הצל שרך-דיקסוניה-סקוורוסה-אקזוטי

אבטח את העציץ בעזרת שרך העצים במקום מוגן. הוא גם אוהב במיוחד מקום מוצל או מוצל חלקית. בדומה לדגימות שכבר הוזכרו, יש להימנע מחמצת מים, אך רצוי אדמה לחה. אם הטמפרטורות יורדות מתחת למינוס 3 מעלות, כדאי שתמצא מקום חם עבור שרכים אלה של עציצים לצל. הם הכל מלבד קשוחים.

שרך מגן דמוי

עציץ-שרך-צל-דגל-מגן-שרך-גן-מבטא

כמו כל שרכים, שרך המגן הסוכך (Polystichum setiferum) נראים טוב במיוחד בנוף מיוער. מין זה מאופיין בעלים צומחים אופקית. שרך עציצים לצל יכול לבצע מעבר יפה מאזור רשמי לאזור פראי יותר כאשר הוא מונח על קצה מרפסת או ערוגת פרחים, למשל. עדיף גוון מלא, כמו גם אדמה לחה ללא עומס מים. זה מאפשר לצמחים להתפתח בצורה מושלמת ולהגיע לגודלם הרגיל של 60 עד 90 ס”מ.

רעיון צמח לצל

עציצים-שרכים-לסידור-הגוון-רעיון-קשה-עובד-צמר-לבן

כאן תוכלו לראות דוגמה לסידור של שרכים של עציצים לצל, כמו גם ליסק חרוץ עם פרחים לבנים וקיסוס. השתמש בצמחים בעלי צורות וצבעים שונים של עלים ליצירת ניגודים מעניינים. ניתן לבחור פרחים ניטראליים וצבעוניים כאחד. לא משנה איזה סוג שרך תבחר, התוצאה תהיה פשוט עוצרת נשימה.