מיטות מוגבהות הן מרכיב פרקטי במיוחד בגינה. הם לא רק פופולריים מאוד לגנים על צלע הר, אלא גם מעוררים השראה לבעלי גנים רבים אחרים. הסיבה פשוטה מאוד: אתה יכול לעבוד בנוחות במיטה מבלי להתכופף או לכרוע. בנוסף, מיטה מוגבהת ממש מושכת את תשומת הלב של כולם, כי הצמחים מגיעים לשלהם. רבים בוחרים במיטות מוגבהות מעץ. אבל היום ברצוננו להציג בפניכם אלטרנטיבה נחמדה. אנחנו מתכוונים למיטה מוגבהת מפלדת קורטן, שיש לה כמה יתרונות בהשוואה לעץ. מה זה, האם החומר מזיק אם הוא משמש לצמחי פירות וירקות וכמה רעיונות נהדרים למיטות מוגבהות עשויות פטינה אנו הולכים להראות לכם היום!

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן – יפה אופטית ומעשית בו זמנית!

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן עם עשבים וצמחים אחרים

אין ספק, העץ נראה נחמד ובעל אפקט כפרי נחמד. עם זאת, אתה יכול גם לקבל את התחושה הכפרית עם מיטת צמחים מפלדת קורטן בשל מראה החלודה שלה. בנוסף, הוא משדר נופך של מודרניות ולכן הוא לוכד עיניים אמיתי בכל גינה. יתרון חשוב נוסף של הפלדה הוא שהוא עמיד במיוחד. בעוד העץ מזדקן, מתעצב ונעשה שביר לאחר זמן מסוים, עם מיטה מוגבהת מפלדת קורטן אתה מקבל אלמנט עמיד בפני מזג אוויר שתשתמש בו הרבה מאוד שנים (בממוצע 15 עד 20) מבלי שתצטרך לחדש או להחליף אותו. המראה הפשוט גורם גם לגינה שלכם להראות מסודרת.

מיטת שתילה מפלדת קורטן – היתרונות והחסרונות

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן בגן החזית המינימליסטי עם עצים קטנים

חיסרון מסוים הוא ששכבת החלודה מתחככת בשלב הראשוני מכיוון שהיא עדיין דקה מאוד. במקרים מסוימים ניתן אפילו לשטוף אותו לחלוטין. לוקח כשנה עד שהפטינה היפה מתמצקת עד כדי כך שהיא כמעט לא מתחככת, אם בכלל – וכל זאת ללא כל צורך מיוחד בטיפול. אז אם אתה אוהב את מראה הפטינה, מיטה מוגבהת מפלדת קורטן היא הבחירה המושלמת. מה דעתך אם תשלב את המיטה עם מסך פרטיות תואם עשוי קורטן?

רעיון למיטה מוגבהת מפלדת קורטן במרפסת עם ירקות וצמחי נוי

העובדה שמתכת היא מוליכה טובה יותר של חום עלולה להוות גם חיסרון. אם המיטה נמצאת במקום שטוף שמש, היא עלולה להתחמם מאוד במהלך חום הקיץ וכך להתייבש מהר יותר, וזה לא טוב לכמה צמחים. אבל אתה יכול לנטרל זאת על ידי השקיה בתדירות גבוהה יותר. בנוסף, מוצעות לוחות בידוד מיוחדים למטרה זו על מנת להפריע את הולכת החום. עם זאת, הקפד להשתמש בפנלים העשויים מחומר טבעי לערוגות ירקות. יריעות פלסטיק מתאימות גם לערוגה.

אבל: למיטה החמה יותר יש יתרונות. מכיוון שהוא מתחמם מהר יותר, אתה יכול להתחיל לזרוע מוקדם יותר. החום טוב גם לצמחים בסוף הסתיו. כך תוכלו להאריך את העונה באופן משמעותי.

מיטות מוגבהות מפלדת קורטן נגד חלזונות ומכרסמים

הגן על מיטות מוגבהות מפני התחממות יתר עם בידוד מתאים

זה נגמר גם עם מגפת החלזונות. מצד אחד, הגובה מקשה עליהם להגיע לצמחים שלך. אבל הפטינה מהווה גם הגנה טובה מאוד. הסיבה לכך היא שהוא מכיל הרבה נחושת, שהחלזונות לא אוהבים כלל. החיסרון שהזכרנו, שמתכת מתחממת מאוד, היא העוזרת שלך במקרה זה. בעיה נוספת עם מיטות היא מכרסמים, שיכולים להרוס ירקות ופרחים. מיטות מוגבהות, וכך גם המיטה המוגבהת מפלדת קורטן, ניתנות לפריסה עם רשת כדי למנוע מהן להיכנס.

להלן אופן הטיפול בעגבניות במיטות מוגבהות.

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן – המיקום הנכון

מיטות מוגבהות מפלדת קורטן בגבהים שונים עבור צמחי נוי וערוגות ירקות

אם המיטה העשויה מפלדת קורטן מותרת לעמוד במקום שטוף שמש תלויה בראש ובראשונה אם אתה מספק לה בידוד. אחרת, עדיף להתאים את המיקום לצמחים שברצונך לשתול בו אחר כך. אך לא רק הגן עצמו מתאים באופן אידיאלי למיטה המוגבהת במראה חלודה. מיטה כזו יכולה כמובן לעמוד גם על המרפסת ואפילו במרפסת (אנא שימו לב למשקל!). אם יש לכם חממה בגינה, תוכלו גם לצייד אותה במיטות מוגבהות, מה שהופך את הגינון לקל הרבה יותר. מיטת הגבהה מפלדת קורטן מוכיחה שהיא מעשית למגוון רחב של אזורים בגינה שלך.

בנה בעצמך מיטה מוגבהת מפלדת קורטן

צור מיטות גבול עשויות קורטן למראה מסודר בגינה

אם תרצה לבנות מיטה מוגבהת מפלדת קורטן בעצמך, יש לך אפשרויות שונות לבחירה. השתמש בערכה למיטה מוגבהת קלאסית העשויה פלדת קורטן או ערוך מיטה מוגבהת מפלדת קורטן לפי מידה אם אתה רוצה צורות מיוחדות. מיטות מפלדת קורטן מעוקלות, למשל, פופולריות מאוד. מדובר במיטות גבול בעלות גובה מעט נמוך יותר מהמיטה הקלסית הקלאסית, שנועדו במיוחד למשוך תשומת לב אפילו יותר ממיטות רגילות.

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן לעצים מול מסך פרטיות עשוי עץ

המיטה מוגבהת מפלדת קורטן פופולרית לא פחות בעיצוב עגול. באופן כללי, מיטות עגולות הן לוכד עיניים אמיתי, אך יש לשתול אותן בצורה מסוימת. במאמר זה תגלו מה לשקול. אחרת יש לך בחירה חופשית. מיטות מוגבהות ניתנות להתאמה, אך זקוקות לרצפה הניתנת לניקוז עם מפרק, כך שעודפי המים יכולים להתנקז. אחרת החמצת מתרחשת בפעם הבאה שיורד גשם כבד יותר, מה שמוביל להריקבון השורש.

אילו שכבות?

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן עגולה בשני מפלסים לסידורי פרחים יפים

לפני שתקים את המיטה המוגבהת מפלדת קורטן, הסר את הסוודר ומלא אותו בחצץ. אתה מקבל ניקוז מושלם מבלי להפריע לחילופי החומרים המזינים בין אדמת הגינה לאדמת המיטה המוגבהת. ניתן לחלק על זה חומר קומפוסט (חומר קצוץ, זרדים קטנים וכו ‘), ולאחר מכן עוקבת שכבת אדמה מיוחדת למיטות מוגבהות ולאחר מכן שוב חומר קומפוסט. לאחר מכן מלאו את המיטה באדמת עציצים איכותית.

האם המיטה מוגבהת מפלדת קורטן היא רעילה?

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן נטוע בדשא אדום כרקע למיטות גינה קלאסיות

ערוגת נוי, ערוגת עשבי תיבול ריחנית, ערוגת ירקות – אפשר לשתול הכל בערוגות מוגבהות. מעל לכל, גננים המעוניינים לגדל צמחים אכילים במיטה המוגבהת עשויים נירוסטה, כמובן, שואלים את עצמם את השאלה האם החומר עלול להזיק. ואמונה כזו בעצם מסתובבת ברשת. הסיבה לכך היא שישנן מתכות כבדות שונות מנירוסטה. עם זאת, פלדת קורטן היא מיטה מוגבהת לא רעיל. המתכות הכבדות נמצאות מצד אחד מתחת לשכבת החלודה. מצד שני, הם כבולים במתכת כך שאתה או הצמחים שלך לא נחשפים אליהם ישירות. למקרה שעדיין אינך בטוח: אותה סגסוגת משמשת גם לחפצי בית יומיומיים המסומנים ב”נירוסטה ” – כולל הסכו”ם שלך.

מיטות מוגבהות בפטינה בכמה רמות לירקות

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן עם שוליים בגן מינימליסטי

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן נמוכה עם חצץ אדום בסגנון גינה מינימליסטי

שלב מיטות מוגבהות עם מיטות נמוכות עם גבול

עיצוב גינה מודרני עם מיטה מוגבהת מפלדת קורטן ושולי מיטה עשויים נירוסטה

מיטות מוגבהות ניידות על גלגלים

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן ניידת ללוחות פלדה במרפסת

אמבטיות גבוהות לפרחים עשויות קורטן חלוד

דליי קורטן למרפסות ולגינות קטנות

בנה מיטות מוגבהות עם תת -קרקע חדירה כדי למנוע עומס מים

מיטה קטנה עם גרניום עגול לטיפול קל בצמחים

רעיון לאזור הכניסה עם אמבטיות קורטן אופנתיות עם עצים קטנים

מיטות מוגבהות קטנות בפטינה בצורת דליים לאזור הכניסה

בנה מעטפות מפלדת קורטן גבוהה למדרונות

רעיון למיטות מוגבהות בגינה על צלע הר עם כיסוי קרקע

תמיכה ומיטה מוגבהת עשויים פלדה יפה-חלודה

מיטה עשויה קורטן מכוסה בסורג מגן

שתילת גינה שופעת במיטות מוגבהות בגבהים שונים

מסגרות מיטות קורטן מעוקלות לירקות וצמחי גן אחרים ושביל גינה עשוי חצץ

מיטה מוגבהת עשויה קורטן בצורת מדף למסך פרטיות ירוק במרפסת

מיטות מוגבהות בצורה אחרת בצורה של מדפים כמסך פרטיות למרפסת בו זמנית

מיטה מוגבהת כמבטא במרפסת

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן עם עץ כמבטא למרפסת מודרנית עם לוחות רצפה אפורים

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן עם ספסל למושב נחמד

בנה מיטה מוגבהת מפלדת קורטן עם ספסל בגינה

מיטת גבול מעוקלת

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן מעוקלת כמיטת גבול על קיר הבית

עציצים לגינה המוצגים בקורטן

מיטה מוגבהת מפלדת קורטן כהגנה מפני חלזונות ומכרסמים

רעיון עם שולי פלדה למיטה מוגבהת

גבול מיטת קורטן עם צמחי גידור ועץ

לשתול ירקות בערוגות מפלדת קורטן

אחזקה קלה בגינה הודות למיטות מוגבהות בגינה

קנה מיטה מוגבהת מפלדת קורטן בצורה עגולה

צור גינת סלעים עם מיטה מוגבהת מפלדת קורטן - מבטאים אדומים מול חזית אפורה

מיטות מוגבהות בצורת אדניות לטרסות ומרפסות

שתלו מיטה מוגבהת צרה עם דשא לגינה, למרפסת או למרפסת

בנה מיטות מוגבהות נגד חלזונות

מיטות מוגבהות בקורטן בגינה הקדמית עם גינת סלעים