למרות שהרבה פעמים מתעלמים ממנה, הגדר היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בעיצוב הגינה. אם גדר הגן לא אמורה לשמש רק כתיחום של הנכס, אלא גם כמסך פרטיות, WPC מהווה חלופה מצוינת לגדר העץ הקלאסית. במאמר זה, אנו מסכמים מה הופך מסך פרטיות עשוי WPC ואילו יתרונות יש לחומר להציע.

מהו WPC?

גדר פרטיות לגינה איזה חומר

WPC (עץ-פלסטיק-מרוכב) הוא חומר מרוכב המורכב בדרך כלל מ -40 % פלסטיק ו -60 % מסיבי עץ. חומר זה משלב את התכונות הטובות ביותר של הפלסטיק עם המראה המיוחד של עץ. מסיבה זו, WPC נמצא בשימוש נרחב בחוץ, למשל ב. לייצור מרצפות, לוחות גדר ואפילו רהיטים.

גדר פרטיות עשויה גדר משולבת WPC ואלומיניום בוסטון

גדרות WPC נראות מודרניות מאוד כשלעצמן, אך ניתן לשלב אותן גם עם חומרים אחרים כמו אלומיניום, זכוכית ו- HPL. זה הופך את הגדר לעמידה עוד יותר ומציע אפשרויות רבות לעיצוב אישי. אחת הדוגמאות לכך היא מערכת מסך הפרטיות של Boston WPC מבית Fiberdeck, המשלבת פרופילי WPC עם פרופילי אלומיניום עמידים בפני מזג אוויר. רכיבי גדר האלומיניום אינם מותקפים באופן קורוזיבי ובכך מגבירים את קשיחות גדר הפרטיות. התוצאה היא מערכת גדר קלה לטיפול ועמידה מבלי להתפשר על העיצוב.

היתרונות של מסך פרטיות עשוי WPC

יתרונות WPC לגדר גינה עמידה בפני מזג אוויר

בגלל התכונות המשכנעות שלה, WPC הוא אחד החומרים הטובים ביותר לשימוש חיצוני. ריכזנו להלן את היתרונות החשובים ביותר של תרכובת הפלסטיק העץ.

עמיד ועמיד בפני מזג אוויר

לוחות WPC באיכות גבוהה יכולים להחזיק עד 30 שנה. החומר המורכב דוחה מים כך שאינך צריך לדאוג שהגדר נרקבת או מתעקמת. הודות לחלק הגדול של הפלסטיק, גדרות WPC עדיין עמידות בפני ריקבון ומזיקים. יתר על כן, מערכת הגדר העשויה מחומר זה היא יציבה מאוד ובעלת מזג אוויר טוב ועמידות בפני רוח.

בניגוד לעץ, ל- WPC יש רמת יציבות צבע גבוהה – פני השטח של הקרשים אינם מתעוותים לאורך זמן. על מנת להגן על החומר מפני שינוי צבע עקב השפעות מזג אוויר כגון קרני UV, הוא מצופה לעתים קרובות בשכבת מגן נוספת (שיתוף שחול).

מראה טבעי

גדר פרטיות עשויה מלוחות WPC Advantages עם מראה טבעי

לגדר הפרטיות העשויה WPC יש את המראה והתחושה הפופולאריים של עץ ללא חסרונות. גדרות WPC מוצעים בצבעים שונים – מאפור ועד קפה ועוד. אבל אתה יכול גם ללכת על צבע טבעי יותר שמחקה את מראה העץ, כמו טיק או אייפ. היתרון בכך הוא משטח בעל מראה טבעי המשתלב בהרמוניה עם סביבתו.

ללא סדקים

לוחות גדר WPC יש גם את היתרון שהם אינם מתפצלים. המשמעות היא שהגדר תשמור על אותו מראה לאורך שנים רבות ללא בעיית רסיסים המתרחשת באופן טבעי עם גדרות עץ מסורתיות.

עיצוב אישי

שילוב של קיר וגדר פרטיות אטומים

גדר פרטיות העשויה WPC מציעה אפשרויות עיצוב רבות. אתה יכול לבחור בין צורות וצבעים שונים או לבחור בגדר משולבת עם אלמנטים עשויים אלומיניום או זכוכית. בעזרת רשתות עיצוב בחיתוך לייזר או זכוכית חלבית, למשל, תוכלו לעצב גדר משלכם בנפרד.

מעט מאמץ תחזוקה

לכל מי שיבחר במסך פרטיות העשוי מ- WPC לא תהיה הרבה עבודה עם זה בעתיד. החומר קל במיוחד לטיפול ואין צורך בטיפול מיוחד כגון שמן או צביעה. במידת הצורך ניתן לשטוף את מרכיבי הגדר בקלות במים וספוג.

סיכום

גדר WPC עם אלמנטים של רשת עיצובית

על מנת להגן על הפרטיות בגינה ובמרפסת, יש צורך במסך פרטיות מתאים. עם גדר פרטיות העשויה WPC, תוכלו להרוויח מהמאפיינים הקלים של פלסטיק מבלי לוותר על המראה הטבעי של העץ. האפשרויות להתאמה אישית כמו גם אריכות ימים הופכות את החומר לבחירה פופולרית לעיצוב גינות.