ככל שיותר ויותר חברות מיישמות מדיניות “עבודה מהבית” עקב התפשטות נגיף הקורונה (COVID-19), כעת מוטלת על העובדים לנסות להיות פרודוקטיביים לא פחות ללא המשאבים והשגרה הרגילים שלהם. כמה עבודה כל אחד יעשה משתנה לפי סוג הקריירה, המעסיק ומדיניות החברה, אך ישנן כמה אסטרטגיות ליבה שיכולות לסייע לכולנו לבצע את עבודותינו ביעילות..

טיפים אלה יעזרו לך להישאר פרודוקטיביים ובריאים

עבודה מהבית על המחשב מונע ופרודוקטיבי

למרות שעבודה מהבית נשמעת כמו מותרות בתיאוריה, אין ספק שזו לא חופשה במהלך משבר הקורונה, והיה פרודוקטיבי מתגלה כקשה עבור רבים. להלן הטיפים הטובים ביותר לעבודה מהבית.

היצמד לשגרה שלך.

עצות מהבית מתלבשות בהתאם

זה שאתה לא הולך למשרד לא אומר שאתה צריך להתכונן ליום העבודה. תתעורר בזמן הרגיל שלך, תתקלח ותחליף לבגדים אמיתיים (בלי פיג’מות!). זה אולי יישמע טריוויאלי, אבל זה יעזור לך להתכונן נפשית ליום הקרוב ולהתאים את הלך הרוח שלך למצב חדש זה.

זה גם מועיל לשמור על לוח זמנים קבוע. אם אתה בדרך כלל עובד שמונה עד חמש, עשה את אותו הדבר בבית. קל לאבד את הזמן, ואם אינך מקפיד על איזון טיפוסי בין עבודה לחיים, אתה עלול להגיע לשחיקה.

צור לעצמך עבודה

הפוך את העבודה מהבית למקום נעים לעבודה

בעת שהייה במיטה או ישיבה על הספה מפתה, מי שעובד בהצלחה מהבית מסכים שהדבר הטוב ביותר לעשות הוא להקים מרחב עבודה. אם אין לך שולחן, השתמש בשולחן האוכל שלך. לא רק שזה גורם לך להרגיש שאתה ב”משרד “, זה גם עוזר לך לשמור על יציבה טובה, להימנע מהפרעות ולעשות את העבודה שלך ביעילות.

אל תשב שם כל היום

עבודה מהבית, עבודה בעמידה על המחשב

לשבת כל היום זה לא בריא גם כשאתה במשרד. כשאתה עובד מהבית, אתה לא צריך לנסוע לעבודה ויש לך פחות סיבות לקום מהכיסא. אתה יכול להשקיע בשולחן עומד אם אתה מעדיף לעבוד בעמידה. אחרת, עליך לקום באופן קבוע כדי למתוח או לזוז. אחרי כל שעה של עבודה מרוכזת, אפשר לקחת הפסקה של 10 דקות.

לאחר שהרווחת שעה -שעתיים נוספות מהנסיעה בין העבודה לבית, זוהי הזדמנות מצוינת להתאמן על ידי אימון בבית או טיול בחוץ. טיול במהלך הפסקת הצהריים שלך יכול גם לגרום לך להרגיש טוב ולרענן את הראש.

קח קצת אוויר צח

קח קצת אוויר צח במהלך הפסקת הצהריים שלך

כפי שמומחים מייעצים להגביל את הקשר עם אנשים חולים, וחברות רבות מבקשות מעובדיהן לעבוד מהבית. כך סביר להניח שתבלו זמן רב בתוך הבית. פתח את חלונותיך בכדי להכניס כמה שיותר אור טבעי ואוויר צח ככל האפשר. צא לטיולים קצרים אך הימנע מחברות. הקפד לשטוף ידיים ברגע שאתה חוזר הביתה.

שמור על קשר עם עמיתיך

עבודה ועידה בווידיאו מהבית עם עמיתים במהלך התפרצות נגיף הקורונה

כאשר אתה עובד בצוות, עליך לקיים פגישות משרדיות קבועות ולעבוד יחד ביעילות. צור רשימות מטלות כדי לשמור על עצמך מאורגן וממוקד, ושתף את המנהל שלך בסטטוס הרשימות שלך כדי שידעו שאתה עומד בראש העבודה שלך. בנוסף לתקשורת באמצעות דואר אלקטרוני ותוכניות העברת הודעות, מומלץ לערוך שיחות טלפון קבועות או ועידות וידאו באמצעות Skype או FaceTime.

נלחם בדחף לבצע ריבוי משימות

האישה מנקה בבית ועושה את המיטה

זה נראה כמו זמן נוח לביצוע המטלות, אך קל יותר ממה שאתה מצפה שיסיחו את דעתך. עכשיו זה לא הזמן לסדר או לכבס. אין שום רע בלקיחת הפסקה קטנה, אך אל תתנו לעבודות הבית להסיח את דעתכם. לא היית עושה את זה אם היית בעבודה.

אישה במטבח מכינה את האוכל

אותו דבר לגבי הסחות דעת אחרות בבית. אם הכנתם את הארוחות או החטיפים שלכם למשרד בלילה הקודם, עשו זאת עכשיו כדי שלא תבלו יותר מדי זמן במטבח. כנראה שאתה גם לא צופה בטלוויזיה כשאתה עובד במשרד, אז תנסה לא להשאיר את הטלוויזיה דולקת גם אם היא רק משחקת ברקע.

אם יש לך ילדים, התכונן להפרעה

זה מספיק קשה לבצע את העבודה כשיש לך ילדים בבית, אבל זה אפילו קשה יותר עם תינוקות ופעוטות. ובכל זאת, זה לא בלתי אפשרי כשיש לך תוכנית מראש ויש לך גמישות מסוימת. להלן טיפים מההורים שיעזרו להתמודד עם האתגר של עבודה מהבית:

קבל עזרה אם אתה יכול

עצות להתרחקות חברתית הן אולי לא הבחירה הטובה ביותר למשפחתך, אך אם יש לך מישהו שיעזור לך (כגון בן משפחה שיכול להישאר מבודד איתך), תוכל לבצע את רוב העבודה..

חלקו את האחריות עם השותף ההורי

החלף עם בן זוגך בין טיפול בילדים לעבודה. כאשר אתה עובד, התחבא בחדר אחר כדי שילדיך לא ידעו שאתה שם.

עבודה מהבית עם ילדים

התאם את שעות העבודה שלך כך שיתאים למשפחתך

אם העבודה שלך מאפשרת – במיוחד בחברות המקלות על COVID -19 – נסה לבצע את העבודה בזמן שהתינוק או הפעוט שלך ישן, כגון בוקר מוקדם, שעות שינה, ולילה. זה לא אידיאלי, אבל תהיה יותר פרודוקטיבי אם יהיה לך זמן לעצמך.

הסבר את המצב

מומלץ לדבר עם ילדיכם על וירוס הקורונה, במיוחד ילדים גדולים יותר שיכולים להבין טוב יותר את ההשפעה של הנגיף על חייכם..

עבודה מהבית מעסיקה ילדים בצעצועים

נסה פעילויות חדשות

צעצועים ומשחקים מהנים שהילדים לא שיחקו בהם ישעשעו אותם יותר. פרויקטים גוזלים זמן כמו מלאכת יד, מדבקות, פאזלים ולגו בטוח יקנו לכם זמן.

הציבו גבולות לילדיכם כאשר אתם עובדים מהבית

הציבו גבולות

בנוסף לתקשורת עם עמיתיכם לעבודה, הצבת גבולות לילדים שלכם בעבודה מהבית חשובה, במיוחד אם הם בגיל בית הספר.

כרגע, זה עשוי להיות מועיל לאפשר לילדים שלך לצפות יותר בטלוויזיה ולשחק יותר משחקים מהרגיל כדי להעסיק אותם. אולם במקרה זה, עליך להסביר לילדיך כי זהו מצב מיוחד וכי החופש הזה לא יימשך לנצח.

אתה צריך שיהיה לך מקום בבית שבו אתה יכול להיות ללא הפרעה ושקט. זה יכול להיות חדר השינה שלך, חדר ההלבשה שלך, חדר אירוח או המרתף שלך.

תחשוב על מערכת של אותות להראות לילדים שלך כשאתה באמת לא צריך להפריע. לדוגמה, תוכלו להכין יחד שלט עצור אדום ושלט התחלה ירוק לדלת המשרד הביתי שלכם. כשהילד יראה שלט עצירה, הוא יידע שאסור לו להיכנס אלא אם זה דחוף. אם השלט הירוק קיים, הוא יכול להיכנס ישר פנימה. גם סימני “אגודל למעלה, אגודל כלפי מטה” בסדר.