רובנו אוהבים את הקיץ. ולמה לא? הקיץ מייצג שמש, חופשה ושפע של פירות וירקות טריים וטעימים. כמובן, אבטיח הוא האהוב המוחלט בחום הקיץ כשהוא מתקרר, מרווה את הצמא וטעם נהדר בו זמנית. כאשר אנו רואים את ערימת האבטיחים בשוק או על התצוגות בסופרמרקט, אנו מרבים לחשוב שבחירת אבטיח בשל, עסיסי ומתוק היא מזל עצום. אבל יש כמה מאפיינים שניתן להשתמש בהם כדי לדעת אם אבטיח בשל. נסביר מה אלה בעוד רגע!

איך אפשר לדעת אם אבטיח בשל??

איך אתה מזהה אבטיחים טובים

לאנשים רבים אין מושג כיצד לבחור אבטיח טוב. הם פשוט מקישים ביד את הפרי ולא יודעים בדיוק מה הם עושים. אמנם בחירת אבטיח חמוד לפי מראה יכולה להיות משימה די קשה, אך ישנם כמה טריקים שיכולים לעזור בהתמודדות זו. למעשה, אתה יכול לדעת אם אבטיח בשל ללא צורך לחתוך אותו. להלן מספר עצות של חקלאים מנוסים שיעזרו לכם לבחור את האבטיח הטוב ביותר בשוק.

צבע האבטיח

איך אתה מזהה אבטיחים טובים

אתה יכול להשתמש בצבע כדי לדעת אם הפרי בשל מספיק. האבטיח המושלם צריך ירוק כהה ומאט לִהיוֹת. אם המשטח מבריק והפסים לא ברורים, האבטיח עדיין לא בשל.

הצורה הנכונה

אבטיח שהוא טוב ומתוק

תסתכל טוב על האבטיח. אנשים רבים אינם יודעים שחקלאים מפלים אבטיחים לפי מין. לדוגמא, ל”זכרים “צורה מוארכת וטעם מימי ואילו ל”נקבות” עגול ומתוק הרבה יותר הם.

משקלו וגודלו של האבטיח

לזהות אבטיח בשל

אבטיח טוב צריך להיות בסדר לגודלו להרגיש כבד. זה מראה שהוא מלא במים ובשל להפליא.

נסה להשוות את משקל האבטיח שלך לגודל דומה אחר. הכבד יותר בוגר יותר. המלצה זו חלה באופן מלא על רוב הפירות והירקות.

מה המשמעות של הכתמים על האבטיח?

לזהות אם האבטיח בשל

בדרך כלל יש כתם על האבטיח. לא מדובר בפגם איכותי, אלא בחותם של המקום בו הוא נמצא על הרצפה. זה עדיין נקרא נקודת תמיכה ולא צריך להיות בקוטר של יותר מ 10 ס”מ. אם הוא גדול יותר, זה אומר שהפרי נמצא בשדה במשך זמן רב וייתכן שהוא כבר מימי וחסר טעם.

כיצד לזהות אבטיח בשל

לאבטיחים בשלים יש צהוב או צהוב שמנת כתמים צהובים-כתומים, אבל הם אף פעם לא לבנים. ככל שהכתם כהה יותר, כך ייטב. אם צבעו לבן או לא מורגש, זה אומר שהאבטיח נקטף מוקדם מדי ולא בשל.

כתמי אבטיח אינם פגם איכותי

נוצר על ידי האבקה חוזרת של הפרחים על ידי דבורים מְרוּשָׁת מקומות חומים על האבטיח. ככל שיש יותר כתמים כך הוא חמוד יותר.

בדיקת בגרות על ידי הקשה על האבטיח

לדפוק אבטיח בשל

הטכניקה הנפוצה ביותר לזיהוי אבטיח בשל היא על ידי הקשה עליו. המפורסם מבחן דפיקות זו לא משימה קלה, אבל חובבי אבטיח רבים מאמינים שהשיטה באמת עובדת.

הקש על הפרי במפרקי האצבעות שלך והקשב לקול שהם משמיעים. אבטיחים בשלים נשמעים חלולים ומשעמם. אז אתה צריך לשמוע צליל המהדהד בפנים. ניתן לזהות את מידת הבשלות של אבטיח על ידי הד זה.

הגבעול

אתה יכול לזהות מלונים טובים לפי הגבעולים המיובשים שלהם

של ה גִבעוֹל מראה גם אם אבטיח בשל. הוא צריך התייבש וכבר אינם נראים טריים.

אם הגבעול ירוק, סביר להניח שזה אומר שהפרי נקטף מוקדם מדי וטרם בשל.

מתי אבטיח בשל??

כיצד לזהות אבטיח טוב בסופרמרקט

עונת האבטיחים העיקרית באירופה מתחילה בתחילת הקיץ. הם מיובאים בעיקר לגרמניה מספרד, איראן, איטליה, ישראל וטורקיה. מכיוון שההובלה יכולה להימשך מספר ימים עד שבועות, הפירות נקצרים לפעמים לא ממש בשלים. באופן עקרוני, אבטיחים עדיין יכולים להבשיל לאחר הקציר, אך יש לכך השפעה על הטעם.

האישה מזהה אבטיח טוב בשוק

כמה זמן לוקחים לאבטיחים להבשיל? כארבעה חודשים. הזמן הטוב ביותר לאבטיחים מתוקים ועסיסיים הוא סוף אוגוסט ותחילת ספטמבר. אז הם מבשילים באופן מלא באופן טבעי, ללא שימוש בחומרים מזיקים.

מתי אבטיח בשלים לקציר בגינה שלך? עשו שריטה על האבטיח. אם אתה תופס משם ניחוח עז ורענן, ניתן לקצור את הפירות.

אבטיח: כמה זמן אפשר לשמור אותו??

מתי אבטיח בשל?

אחרי שאתה קונה את האבטיח הטוב ביותר, אל תשמור אותו יותר מ 4 ימים במקום חשוך וקריר עַל.

אם אתה רוצה לשמור את האבטיח יותר, הכנס אותו למקרר. אחד נשמר במקרר רגיל אבטיח שלם עד 27 ימים.

קוביות אבטיח חתוכות כמה זמן הכי טוב לפני?

סביר שלא תחתוך את כל האבטיח, רק חצי. האבטיח שכבר נחתך ניתן לעטוף באלומיניום או בניילון נצמד ו עד 3 ימים במקרר חנות. לחתיכות קטנות יותר, אתה יכול להשתמש במיכלי אחסון מזון אטומים או בשקיות שאפשר לסגור מחדש כדי לשמור על טריותם ולמנוע התייבשות. אכלו אותם גם בשלושת הימים הקרובים.