החורף מתקרב ואיתו הרטיבות והקור הקפוא. בעוד שחלקנו מעדיפים לבלות את חודשי החורף עם ספל שוקו חם מול האח, עבור אחרים עונת החורף היא הזמן המושלם להתאמן לקיץ. בין אם אימונים קצרים בבית או אימון בחוץ – ספורט חשוב מאוד בעונה הקרה לחיזוק המערכת החיסונית שלנו. עם זאת, שמירה על מוטיבציה ושמירה על אורח חיים פעיל יכולה להיות די קשה בחודשים הקרים. על פי סקר, כשליש מהגרמנים אינם עושים ספורט בחוץ במזג אוויר קר. אבל זה לא חייב להיות המצב, כי עם בגדי הספורט הנכונים לחורף אנחנו עדיין יכולים ליהנות מפעילות גופנית ולעשות את האימונים שלנו היטב. במאמר זה ריכזנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר שתחממו אתכם במהלך אימון חוץ!

כמו שאומרים: “אין דבר כזה מזג אוויר גרוע, רק בגדים לא מתאימים”. כי בלי קשר אם נצא לרכיבה על אופניים או לרוץ, עלינו להיות מצוידים היטב ולובשים כראוי, במיוחד בחורף. עם זאת, בחירת הבגדים הנכונים יכולה לפעמים להוות אתגר של ממש – הוא לא אמור להיות קר מדי או חם מדי ועדיין עלינו להיות מסוגלים לנוע בחופשיות. על מנת להישאר בריאים, השקעה בבגדי החוץ הנכונים לאימון בטוח ונוח היא הכרח מוחלט. עם יום שישי השחור ממש מעבר לפינה והרבה הצעות נהדרות קמעונאי מקוון עכשיו זה הזמן המושלם להשיג את כל מה שאנחנו צריכים מבלי להעמיס יותר מדי על חשבון הבנק שלנו.

בגדי ספורט לחורף: הכירו את עקרון הבצל

עם זאת, אתה לא יכול פשוט ללבוש את החותלות האהובות עליך וחולצת טריקו כרגיל ולצפות שהתלבושת הזו תעבוד גם בעונת החורף. במקום זאת, עליך לחשוב אסטרטגית – עם בגדי ספורט מיוחדים לחורף אתה מצויד בצורה מושלמת מפני הטמפרטורות הקרות והקפואות. עקרון הבצל הוא דרך ניסויים וטובים להישאר חמים בעת אימון בחיק הטבע. במקום רק שכבה עבה אחת, כמה פריטי לבוש נלבשים זה על זה. כך שנוכל להסיר כמה בגדים במידת הצורך וכריות האוויר בין השכבות משמשות גם הן כבידוד ומחממות אותנו. אם אתה לובש יותר מדי שכבות, תתחיל להזיע די מהר או, במקרה הגרוע ביותר, אפילו לבנות חום. לכן מומלץ לבחור את בגדי הספורט שלך בחורף כאילו היה בחוץ בסביבות 10 מעלות.

בחר בגדים מחומרים נושמים

אתה לא רוצה שהבגדים שלך יירטבו ויהיו לחים אחרי 10 דקות. כדי להימנע מהצטננות, אנו ממליצים לך להרחיק את האצבעות מכותנה. מכיוון שברגע שהוא נספג בלחות, לוקח לו זמן להתייבש וזה בהחלט לא יהיה נעים במיוחד. למרבה המזל, תציעו יותר ויותר מותגים בגדי ספורט איכותיים לחורף העשויים מבדים נושמים כגון אלסטן, פוליאסטר או צמר מרינו. החומרים ברובם מווסתים תרמו כמו גם עמידים במים ועמידים בפני הרוח ומבטיחים שנישאר יבשים ומוגנים מפני התקררות. מכנסיים תרמיים וז’קט דוחה רוח וגשם חיוניים בהחלט לאימוני חוץ בחורף. זכור גם כי הגוף מאבד את רוב החום שלו דרך הראש ואל תשכח את הכובע שלך.

הנעליים הנכונות חשובות מאוד לבגדי ספורט מושלמים בחורף

כשאתה מתאמן בחוץ בחורף, אתה תמיד צריך לצפות לשלג, גשם או אפילו קרח. על מנת להימנע מפציעות אפשריות, עליך ללבוש את ההנעלה המתאימה. לנעלי הספורט המושלמות צריכה להיות סוליה אחיזה, להציע לנו אחיזה טובה ולהיות דוחה מים. כדי להגן על כפות רגלינו מפני הקור והשלג, עבדו כמה יצרני ספורט עם חומרים כמו Goretex, HydroGuard וטקספור.

בטיחות באימוני חוץ בחורף במקום הראשון

התעמלות בחוץ היא אתגר של ממש בכל עת של השנה, אך היא דורשת טיפול נוסף, במיוחד בעונת החורף. בחורף הימים קצרים יותר ואם אנו מתאמנים בערב או מוקדם בבוקר עלינו לוודא שאנחנו נראים לעין. זה אפילו חיוני, במיוחד בתנועה בכבישים. לכן, בגדי הספורט שלך צריכים להיות רפלקטיביים ובהירים ככל האפשר בחורף.

בגדי ספורט חורף ריצה אימון בגדים נושמים בחיק הטבע