אחסון יין חבית-יין אדום-טעם-התבגרות

ידועות תמונות מרתפי היין, בהם מאוחסנות חביות אדירות עם מיץ הענבים הטעים. לא משנה אם יין מאוחסן בחבית או במיכל, המיכלים האלה הם יותר מאשר רק אחסון. שניהם משמשים גם לייצור יין, אך בדרכים שונות מאוד. להלן, תוכלו לגלות איזה טעם יין אדום מאוחסן בחבית העשויה עץ אלון קשה.

אחסון יין בחביות ובמיכלים נותן ליין טעם אחר לגמרי

אחסון יין מיכל יין הבשלה-אחסון-פלדה-חבית

בעיקרון, הוא מתבגר יַיִן גם בחבית וגם במיכל. אבל בחבית עץ אלון עולה טעם אחר לגמרי מאשר במיכל פלדה, למשל. בהקשר זה, מומחים מדברים על “barrique”, המתייחס לחבית המעניקה ליינות אדומים באיכות גבוהה טעם וניל משובח מאוד. הוא עשוי מעץ אלון קשיח והוא מכיל בדיוק 225 ליטר. קריטריונים אלה נקבעו בבורדו בשנת 1866 ועדיין מצויים בהם. אם בריק בן יותר משלוש שנים, החבית שעולה כ -700 יורו כל אחת, ויתרה לחלוטין על טעמה.

אחסון יין בחביות עץ

אחסון יין-זכוכית-ענבים-יין

יינות בריק משובחים מגיעים מאזור לימוזין. אך לא כל הבריקים דומים, וזו הסיבה שאניני היין מבדילים בין עץ צרפתי לעץ אמריקאי. היין האדום הספרדי הידוע ביותר, ריוחה, למשל, מתבגר בחביות עץ אלון אמריקאי. העץ הוא לא הגורם המכריע היחיד לטעם, כי החלק הפנימי של החבית צלוי כמעט על אש פתוחה. זה יוצר טעם אינדיבידואלי של טוסט בנוסף לריח הוניל, שהוא פחות או יותר אינטנסיבי.

אחסון יין במיכלים 

אחסון יין-מיכלי פלדה-תהליך תסיסה

מיכלי נירוסטה ידועים בעיקר מבתי הזיקוק או ממחלבות גדולות. אבל הם משמשים לעתים קרובות גם בעולם היינות. מערכת הקירור המשמשת בה היא לרוב נשלטת על ידי מחשב ומתוחכמת מאוד. המיכלים זמינים בגדלים שונים, הנעים בין מספר ליטרים לקיבולת של 20,000 ליטר. יתרון מרכזי באחסון זה הוא שהיין במיכלים כמעט ולא בא במגע עם חמצן ולכן שומר על תו פירותי מאוד. באוסטרליה או בניו זילנד הם מוקמים בחוץ, ואילו באירופה ניתן למצוא אותם בתוך בניינים.

מדוע אלון קצוץ דק מרחף בתוך המיכלים?

יין-אחסון-חביות-מיכלי-להשפיע-טעם

לפעמים יש גם מה שמכונה שבבים במיכלים. זהו עץ אלון שנחתך דק ונועד להעניק ליין את טעם הבריק המשובח. לפני שניתן לבקבוק ולמכור אותו, היין מסונן. זה מבטיח שהלקוח לא יבחין בשום דבר בנוגע לשבבים.

מעריצים ואניני טעם עדיין יכולים למצוא גרסה נוספת לאופן שבו ניתן לאחסן ולהבשיל יין באזורי גידול באירופה רבים. אנו מדברים על מיכלי בטון תת קרקעיים, אשר בדרך כלל אינם דורשים קירור נוסף בשל הטמפרטורה הנמוכה בעקביות מתחת לפני השטח של כדור הארץ.

יין אדום לאניני טעם אמיתיים

יין-יין-כוס-ארוחת ערב-תהנו