אורות צמחים מהונדסים גנטית bioglow אורות כוכבים

חוקרים אמריקאים מחברת הביוטכנולוגיה Bioglow הממוקם בסנט לואיס, מיזורי, ארה”ב, עם הראשון בעולם צמח מהונדס גנטית, שנותן אור, מתפתח. מחקר מולקולרי בוצע על ידי דר. אלכסנדר קריצ’בסקי, שחקר את הביולוגיה של הצמחים ואת ההאור של חיידקי מים. מחקר בתחומי המדע הללו עורר את רצונו ליצור מקור אור נקי ובר קיימא. הוא חצה גנים מחיידקים עם תאורה בינונית לאלה של צמחי הבית Nicotiana alata. זה יצר את המפעל הזוהר “Stalight Avatar”.

צמח מהונדס גנטית שמוציא אור

צמח מהונדס גנטית ארה

הצמח יוצא הדופן פולט אור רך בחושך ללא צורך באור UV או תוספים כימיים. לכן הוא מתואר כמפעל הראשון המייצר אור בעולם. ניתן להשוות את זוהר כוכב הלייט אווטאר לזוהר הכוכבים, אך בעתיד הוא עשוי להחליף מנורות. האור מהצמח עדיין כחול-ירוק, אך הצפרדעים מודיעות כי הן רוצות לפתח גווני אור אדמדם וצהבהב.

הצמח מהונדס גנטית “אווטאר סטארלייט”

צמחים מהונדסים גנטית מייצרים אור

הרעיון של החוקרים הוא להפחית את חשבונות החשמל הביתי. למה לא עם פתרון כזה? עם זאת, יש עוד דרך ארוכה עד להחלפת מקורות האנרגיה המקובלים. 20 העותקים הראשונים במכירה פומבית כרגע וההצעה ההתחלתית היא דולר ארה”ב. הצמח מהונדס גנטית דורש טיפול מיוחד, אספקה ​​מוגברת של חמצן ויכול לחיות חודשיים עד שלושה. אווטאר Starlight יזהר כל חייו. תארו לעצמכם כמה זה יהיה נהדר אם צמחים בבית שלכם היו מתוכנתים לשנות צבע. ומה היית אומר על תאורת רחוב צמחית? העתיד נראה כל כך רומנטי ויחד עם זאת מפחיד …

גווני אור כחולים-ירוקים

צמח מהונדס גנטית זוהר בגוונים ירוקים כהים

צמח מייצר אור ניקוטיאנה אלטה