ספינות עם מטענים גדולים מדי

חמישה אובייקטים גדולים מדי שלעולם לא תאמינו שהוצגו ללא פוטושופ. בואו נסתכל לאחור על האובייקטים הטכניים המטורפים האלה!

חמישה חפצים גדולים מדי – ספינת משא ענקית 

כמה סירות-על-ספינה-גדולה מדי

ספינת משא ענקית מעבירה ספינות מאסיביות אחרות. אם תושבי חצי האי גספסיה בקנדה יראו חמישה חפצים גדולים מדי שנסעו, הם לא היו מבחינים בכך מיד. בין אם מדובר בספינת דיג קטנה, ספינת סוחר או ספינת מטען המובילה ספינות גדולות או אלפי נוסעים, הם פשוט היו מתפעלים מעוצמת החוף. אם ביום רגיל היית רואה ספינה עמוסה ברציף נפט או דוברה, זה בוודאי היה המרלין הכחול! נבנה בשנת 1999 ובבעלות חברת Dockwise, יש לה 24 מלחים על הסיפון. אורך כולל של 217 מטר ורוחב של 42 מטרים, כך שגודלו תואם שני מגרשי כדורגל. מערכת ההנעה שלה בעלת 17,000 כ”ס שלא ייאמן אשר יכולה להגיע למהירות של 13 קשר ולשאת עומס מרבי של 75,000 טון. לדוגמה, בשנת 2004 קיבלה ספינה זו את פלטפורמת הנפט הטבולה למחצה של BP חברה במשקל 59,000 טון נשאה מאוקפו דרך דרום קוריאה, קורפוס כריסטי לטקסס. זה הדבר הכבד ביותר שהוא העביר אי פעם: 18 דוברות ופונטונים, מוערמים זה על זה, מסין לרוטרדם; אף מנוף אחר אינו חזק מספיק כדי להעמיס מטען כזה בצורה מרשימה על הספינה. איך הוא עושה את זה??

חמישה אובייקטים גדולים מדי שכולנו מתפעלים מהם

על-וטעינה-פלטפורמה

נמצא פתרון מדהים – הכחול מרלין הוא שקוע למחצה! בזמן שהוא נטען בנטל, הוא טובל 13 מטר מתחת למים. לאחר מכן פשוט הסירו את הנטל בזמן הטעינה של מטען האונייה ו- voilá! אחיו הבכור של בלו מרלין, הוונגארד, נבנה בימים אלה בקוריאה ותהיה ספינת המטען הגדולה בעולם. הקיבולת שלו תהיה 110,000 טון! בעבר פעולות עץ מנוסרות היו פשוט מטורפות מוערם-עץ-נטען

אם נסתכל על התמונה הזו ובמקרה נמצא משהו כתוב עליה: “אוגוסט: רוג’ר ווטרס יתקיים באיסטנבול; כרטיסי הקונצרט לחומות הם: Golden Circle Check מוקדם £ 770.00, Golden Circle 585.00 £, Tribune – 350.00 £, עומד – 150.00 £; אלן יכול להכיל 6000 איש. המבקרים בזהב הפסיקו להתלונן, שני כרטיסים נמכרו, זה כתוב! “וכך הסיפור ממשיך:” המידע הזה עבר דרך ארוכה מפארק טראוול לחוסר ציות אזרחי, בעזרתו אפשר לתמרן את האליטה שהמשתתפים יכולים להשתתף בה. נתן לי ופרסמתי אותם מאוחר יותר. רוג’ר ווטרס חיפש עמדה בנוגע לאירוע הזה ולא יכולתי להתאפק ופרסמתי אותו. עבודת אדם לא מפסיקה. המהפכה במוזיקה ובקפיטליזם החלה מאז. בעולם שבו הרעבים מוכרים כרטיסי קונצרט לאחר תחיית הספרות בזמנים אלה, הציעו סיפור אמיתי על אדם שקרא מידע זה; אנא רחם עלי! זה רק קונצרט של התנגדות! “

גורד שחקים בים

הדבר הכי גדול-שאי-פעם זזת

התמונה הזו אולי לא נראית לכם יוצאת דופן, אך בבדיקה מעמיקה מתברר כי הדמויות הזעירות על החוף אינן אנשים, אלא מכוניות. עכשיו זה נהיה מרגש, כפי שאתה יכול לראות את הגרירה בפועל מהטריק בולווינקל שבמפרץ מקסיקו בשנת 1988. מטה ניו אורלינס של חברת האנרגיה, כבעלים החדש של בולווינקל, נכה את פלטפורמת הנפט על כל סחורותיה ו -29 בארות..

מגדל בולווינקל-במיקום אנכי-בהשוואה

בולווינקל מייצרת רק 4,000 טון נפט ליום ו -20,000 טון מארבעה שדות ימיים אחרים עבור חברות אחרות.

מחקר חיפוש אחר פלטפורמות מונחים

העובדה היא, שלא משנה מה דווח, פלטפורמות נפט וגז בים הן ללא ספק המשרות המפחידות ביותר בעולם ורק לטורפים מותר לעשות שם עבודה קשה. בלואיזיאנה התושבים רואים לעתים קרובות מגדל פלדה כה עצום.

פלטפורמת שמן באוקיינוס

גורדי שחקים-בים-מעוררי התפעלות

מטוס ענק המוביל מטוס אחר

מטוסים-שנושאים-מטוסים אחרים

השאלה שעולה מיד היא איך המכונה הזו אמורה לעוף מלכתחילה? זה יכול, וזה עושה. ה- Myasishchev VM-T תוכנן להובלת הסעות חלל וחלקים נחוצים. האובייקט במטוס שאתה רואה הוא מיכל הדלק של מעבורת החלל. זהו ייצוג ציורי של כמה על הכף להכנס מטען כזה לאטמוספירה. מטוס זה הפסיק לפעול לאחר זמן קצר מכיוון שברית המועצות התפרקה ואין יותר כסף זמין.

מטוס נושא עוד אחד

מטוס טרנספורטר מטוס גדול מדי

נושאות המטוסים האמריקאיות

אולם להיסטוריה של מטוסי המטען האווירי יש עקבות ארוכים המשתרעים על פני 80 שנה ומעולם לא חדלו לתפקד. בהתחלה היו גם נושאות אוויר של ספינות אם, כמו המקון של הצי האמריקאי, המכונה הגדולה ביותר שנבנתה כצפלין. 91 גברים נדרשו להעלות אותם לאוויר והיו עמוסים בחמישה מטוסי קרב. שניים מסוגו נבנו והמטען יכול בכל עת לתפוס את האוויר כמו דבורים ולהיכנס שוב מהסיפון מהאוויר בעזרת ווים מתחבטים. לאחר אסון הינדנבורג בשנת 1937, אנשים גילו שלספינות אוויר מפלצתיות כאלה יש חסרונות ומחסור רבים. זה לא צריך להיות בנוי גדול יותר מאשר הצפלין של גודייר כיום.

סכרים הידרואלקטריים הם חפצים גדולים ומדהימים להחריד מעולם המכונות

הטורבינה הגדולה

התקנת טורבינה זו בסכר גרנד קולי בשנת 1974 היא עדות עד כמה אנו קטנטנים וכמה עוצמות המכונות בצד השני. כמעט כמו עריכת מחשב לפרק החדש של ג’יי ג’יי. סדרת מסע בין כוכבים של אברם. אכן, נדרשת טכנולוגיה עוצמתית בכדי להביא את הטורבינה הזו למקומה.

אמת או שקר?

שיטפון-הקלה-סכר-לפני-הרס

או שמדובר בתמונת מחשב תלת מימדית ולאנשים הזעירים שעל הגשר יש רק 5 שניות לחיות, או שזה באמת קרה!? למעשה, זו מערכת חירום לשיטפונות חירום של הסכר ההידרואלקטרי סאיאנו-סושנסקאיה ברוסיה זמן קצר לפני התאונה ב -2009..

כך נראה חדר ההנדסה המכנית לפני התאונה

פנים-Sayano-Shushenskaya-Dam

אחרי שהמים הרסו הכל והשביתו את מערכת הכשלים

הריסות-הסכר

תשע מתוך עשר טורבינות נקרעו מהבטון ועמדו שם כדמויות עצובות במקום

סכר-נהרס-בחורבות

בניית סכר סאאנו שושנסקאיה

מ -1974-התקנה-מהסכר

נוף סכר סאיאנו שושנסקאיה